Ubezpieczenie turystyczne Hiszpania

Ubezpieczenie turystyczne Hiszpania

Dodano: 29 marca 2022

Hiszpania to jeden z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów turystycznych, więc nie jest trudne, aby znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii. Natomiast zawsze warto sprawdzić, co jest dostępne na rynku. Pozwala to znacznie lepiej zorientować się, jak skonstruowane są polisy turystyczne, które są oferowane przez poszczególne towarzystwa reasekuracji. Ma to większe znaczenie, gdy planuje się wyjazd wakacyjny, który będzie związany z mniej typowymi aktywnościami. Gdy zamierza się wyjechać do Hiszpanii na krótszy czas, czy będzie się spędzało wolny czas w standardowy sposób, wówczas standardowa polisa turystyczna będzie wystarczająca. Nieco inaczej jest, gdy będzie się aktywnie spędzać wakacje. Uprawianie sportu, który jest ekstremalny, czy związany z podwyższonym ryzykiem wymaga zdecydowanie się na nieco bardziej rozbudowane ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii. Taki produkt będzie w stanie zapewnić większą ochronę. Z polisy będzie można pokryć wyższe wydatki na specjalistyczne leczenie, czy transport medyczny. 

Jak powinno być skonstruowane ubezpieczenie wyjazdu do Hiszpanii?

Zanim zacznie się szukać konkretnej polisy turystycznej, warto zastanowić się, jak będzie wyglądała podróż do innego kraju. Hiszpania nie jest krajem egzotycznym, więc nie trzeba decydować się na produkty skonstruowane w taki sposób jak ubezpieczenie turystyczne Dominikana. Przede wszystkim część kosztów podstawowej opieki medycznej można pokryć z EKUZ. Będzie to wystarczającym rozwiązaniem, choćby dla osób, które planują weekendowy wyjazd, który nie będzie wiązał się z uczestniczeniem w ryzykownych rodzajach aktywności. W takich sytuacjach nie zawsze konieczne jest wykupienie dodatkowej polisy turystycznej. Natomiast decydując się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne wyjazdu do Hiszpanii, można kupić takie produkty, które są dostępne w podstawowych wersjach. Będą one w stanie zapewnić podstawową ochronę, a równocześnie nie trzeba będzie płacić nadmiernie wysokich składek. Nieco inaczej jest, gdy planuje się dłuższy pobyt, który będzie trwał ponad kilkanaście dni. Wówczas jakakolwiek polisa, czyli jednakowe ubezpieczenie turystyczne Grecja, jak i też do Hiszpanii musi być bardziej rozbudowane. Najlepszym rozwiązaniem może być wybór kompleksowej polisy turystycznej.  

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO HISZPANII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Hiszpanii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstawa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Jak powinna być skonstruowana kompleksowa polisa turystyczna?

Szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje większą ilość zdarzeń, przy jakiej towarzystwo reasekuracji będzie odpowiedzialne za wypłacenie odszkodowania, czy zapewnienie pomocy klientowi. Taki produkt ogranicza ryzyko ponoszenia dużych wydatków, choćby związanych z leczeniem szpitalnym, czy transportem medycznym do kraju. Kluczowym elementem każdej polisy turystycznej jest możliwość pokrycia z niej kosztów korzystania z usług medycznych. Przy dłuższym pobycie w innym kraju rośnie ryzyko wystąpienia takich zdarzeń, które wymagają specjalistycznego leczenia. Będzie ono związane z koniecznością wydania dużo większych pieniędzy. Zatem ubezpieczenie na wakacje powinno uwzględniać możliwość pokrycia takich kosztów przez towarzystwo reasekuracji. Wybierane ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii, powinno być sprawdzone pod kątem zakresu usług, które będzie w stanie opłacić towarzystwo reasekuracji.

Sprawdzić można takie informacje o polisie turystycznej jak:

 • rodzaje zabiegów, które zostaną pokryte przez ubezpieczyciela,
 • dostęp do placówek medycznych,
 • wysokość możliwych do pokrycia kosztów leczenia.

Sprawdzenie takich informacji ma znaczenie, gdyż pozwala wybrać odpowiednie sumy gwarantowane, które są kluczowe z punktu widzenia finansowania konkretnych wydatków na leczenie. Im większy jest zakres ochrony, tym takie kwoty powinny być wyższe. Na minimalne, polecane sumy gwarantowane można zdecydować się, gdy będzie się spędzać wakacje w innym kraju w typowy sposób. Wówczas ubezpieczenie turystyczne na terenie Hiszpanii powinno mieć kwotę, do której jest odpowiedzialne towarzystwo reasekuracji do 30 tys. euro. Natomiast powinna być ona wyższa, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii, które ma chronić przy mniej typowych rodzajach aktywności. Najczęściej jest to związane z uprawianiem różnych rodzajów sportu.

Co powinno zawierać rozbudowane ubezpieczenie turystyczne w Hiszpanii?

Pokrycie kosztów leczenia, które mogą wystąpić podczas wyjazdu wakacyjnego to nie jedyny element polisy turystycznej, który trzeba brać pod uwagę.

Istotne jest rozważenie wykupienia również takich ubezpieczeń jak:   

 • NNW,
 • Assistance,
 • OC.

Gdy planuje się wyjazd wakacyjny, podczas którego będzie się korzystało z samochodu, wówczas niezbędne jest wykupienie OC komunikacyjnego. Zatem ubezpieczenie na wyjazd do Hiszpanii powinno uwzględniać taki element. Natomiast ubezpieczenie turystyczne Brazylia rzadko będzie wymagało wykupienia OC komunikacyjnego. Wynika to z faktu, że podróżowanie samochodem po tym kraju podczas wakacji jest rzadką sytuacją. Po Europie znacznie częściej jeździ się samochodem również w przypadku wyjazdów turystycznych. Zatem, gdy planuje się używać samochodu, wówczas niezbędne jest kupienie OC. Natomiast innym rodzajem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest to w życiu prywatnym. To element polisy turystycznej, który przyda się osobom, które będą między innymi uprawiać sport. OC w życiu prywatnym chroni przed koniecznością samodzielnego zapłacenia odszkodowania, gdy spowoduje się wypadek, który doprowadzi do wystąpienia uszczerbku na zdrowiu u osoby trzeciej. Zatem jadąc do Hiszpanii, czy na Filipiny, gdzie będzie się realizować takie aktywności, które mogą prowadzić do wystąpienia wspomnianych zdarzeń, wówczas warto rozbudować ubezpieczenie turystyczne Filipiny o OC w życiu prywatnym.  

Kiedy warto wykupić Assistance?

Wyjazd szczególnie do egzotycznych krajów może wiązać się z koniecznością wykupienia Assistance. To taki element polisy turystycznej, który przydaje się szczególnie podczas wyjazdów do egzotycznych krajów. Zatem kupując ubezpieczenie turystyczne Egipt, w znacznie większym stopniu warto rozważyć wykupienie również Assistance. W Hiszpanii będzie to mniej przydatny element polisy turystycznej. Natomiast przy dłuższym pobycie wakacyjnym w tym kraju, który związany jest ze zwiedzaniem różnych miejscowości, może okazać się przydatny.

Assistance obejmuje między innymi:

 • wsparcie logistyczne,
 • porady prawne,
 • pomoc tłumacza.

Zatem, gdy podróżuje się po całej Hiszpanii, wówczas może okazać się przydatne, gdy będzie można skorzystać z uzyskania szybkiej pomocy od firmy ubezpieczeniowej. Równocześnie często Assistance nie wymaga opłacania nadmiernie dużej składki, aby móc z niego korzystać. Zatem rozbudowane ubezpieczenie do Hiszpanii może okazać się w takim przypadku opłacalnym rozwiązaniem.  

Dlaczego warto wykupić NNW?

Kolejnym, popularnym elementem wielu polis turystycznych jest NNW. To taki element ubezpieczenia, który pozwala uzyskać odszkodowanie, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Zatem, gdy podejmuje się większe ryzyko, choćby podczas uprawiania sportu, wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się wykupienie NNW. Tym bardziej że nie jest to taki element polisy, który będzie nadmiernie zwiększał składkę. Natomiast ubezpieczenie do Hiszpanii będzie wówczas zapewniało możliwość uzyskania wyższych odszkodowań, gdy dojdzie do wypadków. Z polisy będzie można pokryć nie tylko koszty leczenia, ale będzie można uzyskać środki finansowe już po zakończeniu procesu leczenia kontuzji, czy urazów. Dodatkowo NNW znajduje się w wielu polisach turystycznych, które są dostępne na standardowych warunkach. W ten sposób nie trzeba nadmiernie długo szukać takiego produktu, który będzie pozwalał wykupić takie ubezpieczenie. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Hiszpanii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,34 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak powinno wyglądać ubezpieczenie na wyjazd do Hiszpanii, gdy chce się uprawiać sport?

Gdy podczas wyjazdu wakacyjnego będzie się uprawiało sport, wówczas niezbędne jest sprawdzenie, czy dana dyscyplina znajduje się na liście takich, które są objęte ochroną ubezpieczeniową. W każdej firmie znajduje się lista podstawowych rodzajów sportu, przy których występuje odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji. W ten sposób ubezpieczenie zdrowotne w Hiszpanii pokryje koszty leczenia, które pojawią się, gdy dojdzie do kontuzji, czy urazu podczas wypadku. Nieco inaczej jest, gdy dana dyscyplina sportu znajduje się na liście tych ekstremalnych, czy wysokiego ryzyka. Wówczas ubezpieczenie na wyjazd za granicę musi być rozbudowane o ochronę przy zdarzeniach, które wystąpią przy aktywności fizycznej związanej z większym ryzykiem. Informacje o tym, jak skonstruowana jest lista dyscyplin sportowych objętych ubezpieczeniem, trzeba sprawdzić przed podpisaniem umowy. W ten sposób będzie można wybrać taką polisę turystyczną, która będzie w stanie w skuteczny sposób zabezpieczyć przed ryzykiem związanym z uprawianiem konkretnego sportu.

Jak wybrać spełniające oczekiwania ubezpieczenie turystyczne w Hiszpanii?

Gdy poszukuje się polis turystycznych, które będą dopasowane do indywidualnych oczekiwań, można wykorzystać narzędzia internetowe, które pozwalają dokonać analizy rynku. Ma ona duże znaczenie, gdy chce się wybrać takie ubezpieczenie wyjazdu do Hiszpanii, które zapewni skuteczną ochronę przed wybranymi rodzajami ryzyka. Porównanie różnych ofert towarzystw reasekuracji można zrealizować, wykorzystując takie narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Pozwala to wygodnie sprawdzić różne produkty w jednym miejscu. W ten sposób można dokonać znacznie lepszego wyboru takiej polisy turystycznej, która spełni oczekiwania. Kolejnym ułatwieniem przy wybieraniu dobrze ocenianych produktów może być skorzystanie z informacji, które zawiera ubezpieczenie turystyczne ranking. Za jego pośrednictwem można sprawdzić między innymi opinie klientów na temat produktów dostępnych w poszczególnych towarzystwach reasekuracji. W ten sposób można wybrać ubezpieczenie w Hiszpanii, które jest dostępne w firmie, która jest dobrze oceniana na rynku. Dodatkowo można zdecydować się na wybranie takiej polisy, która dostępna jest na warunkach, która spełni indywidualne oczekiwania.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej