Ubezpieczenie turystyczne Portugalia

Ubezpieczenie turystyczne Portugalia

Dodano: 29 marca 2022

Do jednych z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów turystycznych zaliczają się kraje południa Europy jak Portugalia, więc odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Portugalii można kupić w wielu towarzystwach reasekuracji. Jednak zanim dokona się ostatecznego wyboru, dobrze jest zrealizować analizę rynku. W ten sposób można zdecydować się na takie produkty, które będą dostępne na korzystnych warunkach finansowych, a także zapewnią odpowiedni zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Wyszukanie odpowiedniego ubezpieczenia do Portugali wymaga przede wszystkim ustalenia tego, jak planujesz spędzić wolny czas w tym kraju. Wielu turystów udaje się na wakacje w celach wypoczynkowych. 

Wówczas większość czasu spędza się na plaży, w hotelu, czy ośrodkach turystycznych. Przy takim wypoczynku można zdecydować się na podstawowe polisy turystyczne. Takie produkty mają optymalne składki, które nie wymagają wydatkowania nadmiernie dużych środków finansowych. Sumy gwarantowane są standardowe, ale pozwalają pokryć wszystkie wydatki, które związane są z losowymi zdarzeniami. Zakres ubezpieczenia jest optymalnie ustalony przez towarzystwo reasekuracji. Takie produkty sprawdzą się podczas krótkich, weekendowych pobytów. Natomiast planując wyjazd do popularnych krajów turystycznych, który będzie trwał dłużej, trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane polisy. Wówczas ubezpieczenie turystyczne Hiszpania, czy do wykorzystania w Portugalii ma znacznie bardziej rozbudowany zakres ochrony.

Co jest najważniejsze w polisie turystycznej do Portugalii?

Wprawdzie na terenie krajów UE można korzystać z ubezpieczenia EKUZ, ale należy brać pod uwagę, że nie obejmie ono wszystkich kosztów leczenia, z którymi można się spotkać podczas wakacyjnego pobytu. Zatem to możliwość skorzystania z dostępu do szerszego zakresu ochrony ubezpieczeniowej przy korzystaniu z usług medycznych jest kluczowa przy wybieraniu polisy turystycznej. Oczywiście podczas podróży do Portugalii nie musi być ona tak rozbudowana, jak ubezpieczenie turystyczne Egipt. Wyjątkiem są takie wyjazdy wakacyjne, które związane są z aktywnością sportową. Podczas uprawiania ekstremalnych sportów ubezpieczenie zdrowotne w Portugalii musi pokryć bardziej kosztowne usługi medyczne.

Wymaga to wykupienia rozszerzenia polisy turystycznej, która pozwala pokryć wydatki związane z:

 • ratownictwem medycznym,
 • transportem medycznym,
 • długotrwałą hospitalizacją,
 • operacjami chirurgicznymi.

Natomiast podstawowe ubezpieczenie nie musi zawierać tak rozbudowanego zakresu ochrony turysty podczas wyjazdu. Kluczowe jest uzyskanie dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. Dotyczyć to może konsultacji lekarskich, czy zabiegów ambulatoryjnych.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO PORTUGALII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Portugalii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

30,40 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Dlaczego ubezpieczenie zdrowotne w Portugalii ma duże znaczenie?

Wielu turystów udających się na wakacje do krajów europejskich bagatelizuje koszty, które mogą wystąpić przy wypadkach, czy losowych zdarzeniach. Jednak nie ma znaczenia, czy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Maroko, czy zapewniające ochronę w Portugalii. Dobra polisa turystyczna ma gwarantować bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Przede wszystkim kluczowe jest zdecydowanie się na ubezpieczenie zdrowotne w Portugalii, które będzie gwarantować dostęp do informacji medycznej od ubezpieczyciela. Taka polisa turystyczna znacznie ułatwi skorzystanie z usług medycznych, gdy będzie to niezbędne. Obejmować to może w taki sam sposób podstawowej opieki zdrowotnej, jak i też konsultacji ze specjalistami z wybranych dziedzin medycznych. Dobrej jakości obsługa klientów zapewniana przez sprawdzone na rynku towarzystwo reasekuracji to gwarancja, że z usług medycznych będzie można wygodnie i szybko skorzystać, gdy jest to niezbędne. Zatem decydując się ubezpieczenie na wakacje, warto sprawdzić, także opinie klientów o firmach, które specjalizują się w oferowaniu polis turystycznych zapewniających ochronę w Portugalii. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Portugalii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak wybrać polisę turystyczną dla osoby aktywnej?

Aktywny wypoczynek jest coraz bardziej popularny. Natomiast planując takie wakacje, trzeba brać pod uwagę, że zakres ochrony ubezpieczeniowej, musi być większy. Wynika to przede wszystkim ze znacznie większego ryzyka wystąpienia różnych, losowych zdarzeń.

Podczas uprawiania ryzykownych sportów może dojść do takich sytuacji jak:

 • wypadek wymagający interwencji ratowników,
 • urazów i kontuzji,
 • szkody wyrządzonej osobom trzecim.

Zatem ubezpieczenie turystyczne w Portugalii musi to uwzględniać. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić listę dyscyplin sportowych, przy której będzie można korzystać z ochrony przy standardowej polisie. Pozwala to określić, kiedy niezbędne jest zdecydowanie się na wykupienie rozszerzenia, czy dostępu do dodatkowych opcji. Przy uprawianiu sportów ekstremalnych najczęściej trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane ubezpieczenie turystyczne. Oczywiście związane to będzie z koniecznością zapłacenia znacznie wyższych składek. Natomiast na poniesienie takich wydatków warto się zdecydować, gdyż wydatki przy wystąpieniu konkretnych zdarzeń losowych mogą być naprawdę wysokie.

Jak wybrać odpowiednią polisę turystyczną?

Ustalenie warunków, na których będzie można korzystać z polisy turystycznej, wymaga przeprowadzenia dokładnej analizy dostępnych w towarzystwie reasekuracji produktów. Z jednej strony ma to znaczenie z punktu widzenia ustalenia odpowiedniego zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę również wysokość składek, które trzeba przy wyborze określonego produktu zapłacić. Zatem wstępnie dobrym rozwiązaniem jest, aby sprawdzić różne polisy, które można kupić podczas podróży do Portugalii. Wykorzystać można informacje, które oferuje porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Pozwala to szybko sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne do Portugalii oferują różne firmy. Zapoznać można się z wysokością składek, które trzeba zapłacić przy różnych wersjach. Sprawdzić można standardowy zakres ubezpieczeń oferowanych w poszczególnych towarzystwach reasekuracji. W ten sposób, gdy jest to konieczne, można zdecydować się na wykupienie dodatkowych opcji. Równocześnie na rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej można zdecydować się w takich firmach, które zapewnią najlepsze warunki cenowe. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej