Ubezpieczenie turystyczne Grecja

Ubezpieczenie turystyczne Grecja

Dodano: 16 listopada 2022

Jednym z popularnych kierunków wyjazdów turystycznych jest Grecja, co sprawia, że również ubezpieczenie turystyczne w Grecji można znacznie szybciej znaleźć, gdy szuka się takiego, które spełni wszystkie oczekiwania. Natomiast zanim zacznie się szukać konkretnych polis turystycznych, trzeba określić między innymi to, w jaki sposób planuje się spędzić wolny czas. Jeśli wyjazd jest związany jedynie ze zwiedzaniem konkretnych miejscowości, czy wypoczynkiem na plażach, wówczas można zdecydować się na mniej rozbudowane produkty. Gdy wypoczynek ma być aktywny, wówczas ubezpieczenie w Grecji musi gwarantować szerszy zakres ochrony. Znaczenie ma również to, jak długi ma być pobyt. Jeśli będzie się przebywać w kraju turystycznym dłużej, wówczas ryzyko związane, choćby z koniecznością skorzystania z usług medycznych rośnie. Z tego powodu między innymi ubezpieczenie zdrowotne do Grecji, musi zapewnić dostęp do możliwości leczenia w szerszym zakresie. Dotyczyć to może nie tylko dostępu do usług ambulatoryjnych, ale również tych w szpitalach.

Jaki zakres ochrony powinno mieć ubezpieczenie na wyjazd do Grecji?  

Każda polisa turystyczna powinna mieć zapewnić zakres ochrony. Czy to jest produkt kupowany przy wyjeździe do Grecji, czy ubezpieczenie turystyczne Albania, ma to duże znaczenie, gdyż decyduje o zakresie finansowania między innymi kosztów leczenia. Ubezpieczenie turystyczne do Grecji powinno być kupione przez każdego, kto chce cieszyć się spokojnym urlopem i nie martwić o ewentualne wysokie koszty związane z lokalnym leczeniem, lub likwidacją szkód.

Jednak rozbudowane ubezpieczenie wyjazdu do Grecji może obejmować również:  

 • odszkodowania dla osób trzecich,
 • wypłatę pieniędzy za utracone mienie w bagażu,
 • pokrycie kosztów ratownictwa medycznego,
 • sfinansowanie transportu medycznego do kraju.

Zatem, gdy wybiera się ubezpieczenie na wakacje w Grecji, trzeba właściwie określić jego zakres. Równocześnie niezbędne jest ustalenie odpowiednich kwot, do których występować będzie odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji. Zatem suma gwarantowana dla każdego elementu polisy turystycznej powinna uwzględniać między innymi ryzyko wystąpienia konkretnej sytuacji. W wielu przypadkach standardowo ustalone kwoty mogą być wystarczające. Jednak przy mniej typowym spędzaniu wolnego czasu ubezpieczenie zdrowotne w Grecji, musi mieć wyższe sumy gwarantowane.   

Ubezpieczenie na wyjazd do Grecji – które wybrać?

Kupując ubezpieczenie turystyczne do Grecji, warto zwrócić uwagę przynajmniej na kilka elementów. W pierwszej kolejności trzeba wybrać maksymalną sumę ubezpieczenia. Grecja co prawda nie należy do bardzo drogich krajów, ale lokalne ceny nie są też niskie.  Standardowe ubezpieczenie zdrowotne do Grecji nie powinno opiewać na kwotę niższą niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Będzie to kwota pozwalająca na pokrycie podstawowych kosztów leczenia, transportu medycznego i opieki.  Dobrze jednak, by polisa była kompleksowa i zawierała pełny pakiet NNW. Ubezpieczenie na wakacje w Grecji powinno więc obejmować także ewentualne koszty transportu medycznego do kraju oraz ściągnięcia osób bliskich, gdyby na miejscu potrzebna była opieka. Takie dodatkowe ubezpieczenie do Grecji pozwoli na kompleksowe zabezpieczenie się na każdą okoliczność. Ubezpieczenie turystyczne warto też rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na Kiokspolis.pl pozwoli błyskawicznie znaleźć aktualnie najlepsze oferty na ubezpieczenie za granicą. Porównywarka uwzględnia wszystkie parametry, a klient może od razu sprawdzić zakres ochrony zapewniany przez daną polisę i wybrać taką, która idealnie wpasowuje się w jego potrzeby. Każdy wyjazd ma nieco inną charakterystykę, więc o szczegóły warto zadbać samemu i skrupulatnie dopasować wszystkie polisy dodatkowe. Ubezpieczenie na wyjazd do Grecji można kupić online nawet na ostatnią chwilę przed wyjazdem, więc nie warto ryzykować i z tego rezygnować.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO GRECJI

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Grecji. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

53,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

110,02 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COvID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

 Co brać pod uwagę przy wybieraniu ubezpieczenia na wakacje w Grecji?

Wyjazd do takich krajów, jak Grecja najczęściej związany jest z rekreacją nad morzem. Obejmować to może również aktywność sportową. Jednak nawet podczas wycieczek morskich, trzeba brać pod uwagę, że może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne do Grecji powinno obejmować również koszty ratownictwa medycznego. Oczywiście, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Chorwacja, czy do zapewnienia ochrony w Grecji, nie trzeba liczyć się z tak dużymi kosztami, jak w najdroższych krajach turystycznych w Europie. Jednak nie oznacza to, że konieczność zapłacenia kilkunastu tysięcy z własnej kieszeni, nie będzie stanowiło poważnego wydatku. Z tego powodu warto się zabezpieczyć i kupić takie ubezpieczenie na wakacje w Grecji, które zawiera koszty ratownictwa. Natomiast, gdy zamierza się uprawiać między innymi sporty wodne, wówczas trzeba zdecydować się na takie polisy, które mają nieco większe sumy gwarantowane. W ten sposób ubezpieczenie turystyczne do Grecji pokryje nawet akcję ratowniczą na pełnym morzu.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Grecji

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Grecji wybrać?

Zawsze warto rozważyć również to, czy ubezpieczenie na wyjazd do Grecji powinno zawierać dodatkowe elementy. Kluczowe jest ustalenie rodzajów ryzyka, które ma znaczenie. Gdy zamierza się uprawiać różne dyscypliny sportu, wówczas warto pomyśleć o polisie OC. W ten sposób, jeśli spowoduje się uraz u osoby trzeciej, wówczas to towarzystwo reasekuracji pokryje wydatki na odszkodowanie. Zatem takie dodatkowe ubezpieczenie do Grecji powinny brać pod uwagę takie osoby, które planują spędzać wolny czas w bardziej aktywny sposób. Dotyczyć to może zarówno uprawiania sportów wodnych w okresie letnim, jak i też sportów zimowych. Podobnie jest, gdy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra, gdyż to również kraj, który jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych związanych z aktywnym wypoczynkiem. Jest to związane z wydatkami, które trzeba ponieść na sfinansowanie wyjazdu. Są one niższe w stosunku do wydatków, które trzeba ponieść, gdy wyjeżdża się do popularnych krajów turystycznych. Zatem także ubezpieczenie do Grecji może być kupione taniej. Nawet bardziej rozbudowane polisy turystyczne nie wymagają wydawania nadmiernie dużych pieniędzy.

Jakie ubezpieczenie powinien wybrać aktywny turysta?

Jeśli planuje się spędzenie wakacji w sposób bardziej aktywny, wówczas ubezpieczenie w Grecji, musi to uwzględniać. Gdy sprawdza się poszczególne polisy turystyczne, wówczas można wykorzystać takie narzędzia, jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Pozwala to od razu szukać takich produktów, które są skierowane do aktywnych turystów. W ten sposób można znacznie szybciej wybrać takie ubezpieczenie do Grecji, które jest dopasowane do rodzaju uprawianych sportów. Wówczas ubezpieczenie na wakacje będzie rozbudowane o zdarzenia, które mogą wystąpić podczas ekstremalnej aktywności. Należy brać pod uwagę, że standardowe polisy turystyczne nie pokryją wydatków związanych urazami, czy wypadkami podczas uprawiania takich sportów, które nie znajdują się na wyróżnionej liście u konkretnego towarzystwa reasekuracji. Zatem dobrze jest takie informacje sprawdzić, gdy wybiera się ubezpieczenie w Grecji. Pozwala to kupić rozszerzenie polisy, która zapewni odpowiednią ochronę.    

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej