Ubezpieczenie turystyczne Brazylia

Ubezpieczenie turystyczne Brazylia

Dodano: 29 marca 2022

Brazylia to kraj, który oferuje różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu podczas podróży, ale dla zapewnienia bezpiecznej podróży należy wykupić ubezpieczenie na wyjazd do Brazylii. Polisa turystyczna powinna być odpowiednio dopasowana do tego, jak planujesz spędzić wolny czas. Im dłuższy będzie pobyt, tym znacznie ważniejsze staje się wykupienie bardziej rozbudowanego produktu. Zatem zawsze już na etapie planowania wyjazdu wakacyjnego, warto określić to, jaka polisa turystyczna będzie właściwym rozwiązaniem. Sprawdzić można między innymi informacje pochodzące od turystów, którzy spędzali wakacje w Brazylii. Takie opinie są przydatnymi wskazówkami między innymi przy wybieraniu polis turystycznych. Informacji można szukać, choćby na tematycznych forach turystycznych. W takich miejscach można wygodnie sprawdzić, jakie produkty są polecane. Pozwala to znacznie szybciej znaleźć zarówno polisę do Brazylii, jak i też ubezpieczenie podróżne Kolumbia, które spełni oczekiwania. 

Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie wyjazdu do Brazylii?

Podczas wyjazdu do Brazylii trzeba brać pod uwagę, że można spotkać się z różnymi rodzajami ryzyka. Każda polisa turystyczna winna brać je pod uwagę, gdyż będzie to wpływać na wybór jej zakresu. O ile przy krótkim, weekendowym pobycie standardowe ubezpieczenie wyjazdu do Brazylii może być wystarczające, o tyle przy dłuższym pobycie w tym kraju należy brać pod uwagę bardziej rozbudowane produkty. Takie będą w stanie lepiej chronić przed nieprzewidzianymi sytuacjami i wysokimi kosztami między innymi leczenia. Jest to ważne, gdyż wydatki na usługi medyczne w Brazylii mogą być bardzo wysokie. Wizyta u lekarza to wydatek nawet 80 dolarów, a jeden dzień pobytu w szpitalu może kosztować kilkaset dolarów. Oczywiście są to maksymalne koszty, z którymi można się spotkać, ale przy poważniejszych problemach zdrowotnych wydatki na leczenie mogą okazać się bardzo wysokie. Z tego powodu warto kupić takie ubezpieczenie na wyjazd do Brazylii, które będzie w stanie pokryć wszystkie wydatki, które trzeba będzie ponieść. Podobnie, jak przy wybieraniu takiego produktu jak ubezpieczenie turystyczne Meksyk, warto sprawdzić różne produkty, które oferowane są przez towarzystwa reasekuracji. W ten sposób będzie można podjąć lepsze decyzje dotyczące wyboru konkretnych polis turystycznych. Gdy żadne ubezpieczenie do Brazylii nie spełnia oczekiwań, wówczas trzeba zdecydować się na samodzielne negocjowanie warunków, które znajdą się w umowie z towarzystwem reasekuracji.

Dlaczego dopasowanie warunków ubezpieczenia ma duże znaczenie?

Często zdarza się, że turyści decydują się na standardową polisę turystyczną, która nie pokryje wydatków, które będą związane z wystąpieniem konkretnego zdarzenia podczas wakacji. Wynika to z braku dopasowania warunków, które zostały zapisane w umowie do sposobu spędzania wolnego czasu. Dotyczy to między innymi uprawiania sportów ekstremalnych. W każdej firmie ubezpieczeniowej tworzone są listy sportów, przy których standardowa polisa pozwoli pokryć koszty leczenia. Zatem występują również takie dyscypliny sportowe, gdzie ubezpieczenie na wyjazd do Brazylii nie będzie w stanie sfinansować leczenia. Wówczas konieczne jest zdecydowanie się na rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej. W ten sposób ubezpieczenie na wakacje będzie w stanie pokryć wydatki na leczenie nawet przy kontuzjach, czy urazach, które wystąpiły podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Znaczenie ma z tego powodu określenie już przed wyjazdem, czy będzie się korzystać z ośrodków sportowych. Gdy zamierza się jedynie wypoczywać, czy zwiedzać atrakcje turystyczne, wówczas podstawowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę będzie wystarczające. Natomiast uprawianie sportów ekstremalnych wymagać będzie wykupienia rozszerzeń polisy turystycznej. 

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO BRAZYLII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Brazylii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

77,57 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COvID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

125,47 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Jakie dodatkowe elementy powinny obejmować ubezpieczenia podróżne do Brazylii?

Wiele krajów turystycznych jest bardziej niebezpiecznych. Do takich zaliczają się te egzotyczne, ale również w Brazylii, czy Dominikanie można spotkać się z większym ryzykiem, choćby kradzieży mienia. Zatem ubezpieczenie turystyczne Dominikana powinno obejmować nieco większy zakres zdarzeń, przy których można liczyć na uzyskanie wypłaty środków finansowych z towarzystwa reasekuracji. Zdecydować można się między innymi na wykupienie zabezpieczenia bagażu. Między innymi w Brazylii ubezpieczenie walizek może być dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, gdy będzie się spędzać wolny czas jedynie w ośrodku turystycznym, czy na plaży, wówczas ryzyko kradzieży jest mniejsze. Natomiast podczas zwiedzania atrakcji turystycznych ubezpieczenie w Brazylii również mienia będzie opłacalne. Obecnie znalezienie polis turystycznych, które zawierają taką opcję, nie jest trudne. Natomiast ważne jest zdecydowanie się na takie sumy gwarantowane, które są dopasowane do wartości mienia, które zabierze się na wakacje.

Na wakacje często zabiera się:

 • sprzęt sportowy,
 • sprzęt elektroniczny,
 • sprzęt fotograficzny i wideo.

Takie przedmioty mogą być drogie, więc ubezpieczenie podróżne w Brazylii, które ma zabezpieczyć bagaż, powinno mieć odpowiednio wysokie kwoty gwarantowane. W ten sposób można liczyć na to, że towarzystwo reasekuracji zwróci większość środków finansowych, które utraciło się przy kradzieży, czy zgubieniu konkretnych przedmiotów. Nawet zapłacenie dużo wyższych składek przy polisie turystycznej może okazać się opłacalne, gdy przewozi się kosztowny sprzęt.

Jak idealnie dopasować warunki ubezpieczenia w Brazylii?

Właściwe wybranie polisy turystycznej jest łatwiejsze, gdy sprawdzi się informacje o tym, co jest dostępne w danym momencie na rynku ubezpieczeniowym. Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z narzędzi internetowych takich jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób w jednym miejscu można sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne w Brazylii dostępne jest w poszczególnych firmach. Pozwala to zorientować się, jakie są przeciętne warunki cenowe. Dodatkowo porównać można zakres ubezpieczenia. W wielu przypadkach okazać może się, że ubezpieczenie do Brazylii dostępne na standardowych warunkach będzie wystarczające. Równocześnie można sprawdzić różne rozszerzenia, z jakich można skorzystać przy wykupieniu polisy turystycznej. W ten sposób można znacznie lepiej dopasować warunki ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie porad dotyczących tego, jak powinno się wybierać polisy turystyczne jak ubezpieczenie podróżne Kolumbia. Ma to znaczenie, gdy chce się ograniczyć wydatki na takie produkty, a równocześnie wybrać odpowiedni zakres ochrony. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie porad, które prezentują specjaliści z rynku ubezpieczeniowego. Dodatkowo można zapoznać się z opiniami turystów, którzy kupowali ubezpieczenie zdrowotne w Brazylii. Takie wskazówki pozwalają następnie podejmować znacznie lepsze decyzje zakupowe. Znaleźć można takie polisy turystyczne, które oferują rozbudowany zakres ochrony, a które można wykupić z możliwością skorzystania ze specjalnych warunków cenowych, które dotyczyć mogą, choćby stałych, czy czasowych rabatów. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Brazylii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej