Wakacje „last minute” – jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę?

Wakacje „last minute” – jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Spontaniczni podróżnicy uwielbiają korzystać z promocji na wakacje „last minute”. Do takich wyjazdów trzeba się jednak przygotować w ekspresowym tempie. Jak rozwiązać wtedy kwestię polisy? Podpowiadamy, jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę przed podróżą!

Promocyjne ceny na wyjazd w piękne, ciekawe miejsca potrafią skusić niejedną osobę spragnioną relaksu lub nowych doznań. W przedwakacyjnej euforii nie można jednak zapomnieć o ubezpieczeniu. By nic nie popsuło spontanicznego urlopu, warto zadbać o odpowiednią ochronę. Dowiedz się, jak wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę!

Czy można wykupić ubezpieczenie na ostatnią chwilę przed wyjazdem na wakacje?

Wakacje „last minute”

Wybierając się na wakacje „last minute” często nie pamięta się lub nie ma się po prostu czasu na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, czytanie dokumentów OWU i analizowanie ofert różnych firm. Zagraniczna podróż bez ochrony nie jest jednak rozsądna. W razie wypadku, utraty bagażu czy innych nieprzyjemności można narazić się na ogromne wydatki i masę kłopotów. Udany wyjazd może się przez to skończyć naprawdę nieprzyjemnie. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy przytrafi nam się coś złego – nawet najbardziej ostrożne osoby mogą spotkać różne kłopoty.

Na szczęście ubezpieczalnie zazwyczaj nie określają żadnych obostrzeń odnośnie terminu, w którym trzeba wykupić polisę przed planowanym wyjazdem. Z powodzeniem można więc nabyć je nawet dzień przed planowaną podróżą. Kupując ubezpieczenie na ostatnią chwilę warto sprawdzić jednak, w którym momencie zaczyna obowiązywać ochrona – wszystkie firmy posiadają tzw. okres karencji, czyli gwarantują świadczenia dopiero po upływie kilku dni od zakupu ubezpieczenia.

Czy można wykupić ubezpieczenie na wakacje już w trakcie trwania podróży?

Ponieważ zwykle nie ma żadnych ograniczeń związanych z terminem zakupu polisy, ubezpieczenie można wykupić także w czasie urlopu. Warto jednak zrobić to w miarę szybko – nie można zapomnieć o obowiązującym okresie karencji. Ten może wahać się od 2 do nawet 7 dni, więc koniecznie należy wziąć to pod uwagę. Zapominalscy, którzy kupują ubezpieczenie na ostatnią chwilę, nie powinni się jednak zniechęcać – lepiej mieć jakąkolwiek ochronę, niż ryzykować. Wystarczy działać szybko i z rozwagą – pomocny w tym z pewnością będzie Internet.

Jak szybko znaleźć korzystne ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Jak szybko znaleźć korzystne ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Gdy czas goni, najkorzystniejszą polisę pomoże wybrać nasza porównywarka ubezpieczeń. Już w kilkanaście minut można znaleźć i zakupić odpowiednią opcję dla siebie oraz bliskich. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by uzyskać zestawienie spersonalizowanych propozycji od najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych. To zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy sposób. Gdy wybierzesz już najtańszą oraz najlepszą opcję, możesz od razu za nią zapłacić! W przerwie od pakowania w kilka chwil załatwisz sobie idealne ubezpieczenie turystyczne online!

Jeśli szykujesz się na wakacje „last minute” i obawiasz się, że nie wykupiłeś żadnej polisy – nie czekaj! Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i znajdź ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. W ten sposób zadbasz o swoje bezpieczeństwo i o swój komfort psychiczny nawet podczas spontanicznego wyjazdu!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Komentarze (1)

  • Janek
    - -

    Spoko artykuł, dzięki

Więcej artykułów i porad
Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Ateny – dojazd z lotniska do miasta

Planujesz zwiedzić piękną, ciepłą Grecję? Przed wyjazdem warto zdobyć jak najwięcej informacji, które po przyjeździe mogą okazać się przydatne. Wyjaśniamy, jak dojechać z lotniska w Atenach do centrum, oraz jak się przygotować na taki urlop! Wyjazd za granicę […]

więcej
W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

Wydawać by się mogło, że wykupując polisę ubezpieczeniową na wakacje nie trzeba się już niczym martwić na zagranicznym wyjeździe. Okazuje się jednak, że istnieje szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłacenia świadczenia. Zobacz, kiedy może […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Dziś, w 18 lat po tragedii, jaka spotkała osoby pracujące w World Trade Center, jasnym jest, że ataki terrorystów mogą się zdarzyć nawet w najspokojniejszych miejscach – wiedzą o tym również ubezpieczyciele. Wyjeżdżając na wakacje w zakątki świata, […]

więcej
Wakacje w Gruzji – zaplanuj wczasy na Kaukazie w 2021!

Wakacje w Gruzji – zaplanuj wczasy na Kaukazie w 2021!

Gościnność, zapierające dech w piersi widoki i dobre ceny. Nie dziwi fakt, że wakacje w Gruzji zyskują na popularności. Zimą Polacy chętnie wybierają się tu na narty. W lecie zaś popularne jest zwiedzanie największych miast, w tym stolicy […]

więcej