Ubezpieczenie turystyczne Cypr

Ubezpieczenie turystyczne Cypr

Dodano: 29 marca 2022

Jeśli chce się w bezpieczny sposób spędzić wolny czas podczas wakacji, trzeba zdecydować się między innymi na odpowiednie ubezpieczenie turystyczne Cypr Północny. Wybór odpowiedniej polisy pozwala zabezpieczyć się przed różnymi rodzajami ryzyka. Dopasowany do sposobu spędzania wolnego czasu na wakacjach produkt będzie w stanie zapewnić wsparcie ze strony towarzystwa reasekuracji. Dodatkowo można liczyć na uzyskanie odszkodowania, gdy dojdzie do wybranych zdarzeń. Ma to znaczenie między innymi, gdy planuje się podczas wyjazdu uprawiać sport. Wówczas urazy, czy kontuzje, które mogą wystąpić podczas wypadków, będą wymagały specjalistycznego i kosztownego leczenia. Wydatki na usługi medyczne w obcym kraju mogą być bardzo wysokie. Natomiast mając ubezpieczenie turystyczne Egipt, można uzyskać środki finansowe z towarzystwa reasekuracji, które będą w stanie pokryć wydatki.

Co należy brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie na wyjazd na Cypr?

Zanim wybierze się konkretny produkt dostępny na rynku ubezpieczeń turystycznych, trzeba ustalić indywidualne potrzeby dotyczące zakresu ochrony. Ma to przełożenie na wysokość składki, którą trzeba będzie zapłacić. Dodatkowo niedopasowane ubezpieczenie na Cypr Północny nie będzie w stanie zapewnić uzyskania odpowiednio wysokiego odszkodowania, gdy dojdzie do konkretnego zdarzenia. W ten sposób będzie można z polisy pokryć jedynie część wydatków. Natomiast resztę wydatków trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Oczywiście w takich krajach jak Cypr, czy Grecja koszty, choćby leczenia nie są tak duże, jak w najdroższych krajach świata, ale lepiej, gdy to ubezpieczenie turystyczne Grecja pokryje konkretne opłaty. W ten sposób można ograniczyć sytuacje, gdy wakacje okażą się kosztowne. Szczególnie ważne jest z tego powodu zdecydowanie się na odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne na Cyprze. To właśnie koszty leczenia mogą okazać się szczególnie wysokie. Zatem dobrym rozwiązaniem jest wybranie takiej polisy turystycznej, która jest odpowiednio skonstruowana pod kątem tego, jakie wydatki na usługi medyczne będzie w stanie pokryć.  

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ NA CYPR

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia na Cypr. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,96 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC- Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
 • Koszty rezygnacji z biletu: 2 314 zł

Jakie koszty leczenia może pokryć ubezpieczenie turystyczne na Cypr Północny?

Najważniejszym elementem każdej polisy turystycznej jest zakres ochrony na wypadek konieczności skorzystania z usług medycznych. Zatem bez względu, czy kupuje się ubezpieczenie turystyczne Turcja, czy produkt skierowany do turystów jadących na Cypr, warto zwrócić uwagę na zakres kosztów leczenia, które sfinansuje towarzystwo reasekuracji.

W kompleksowych polisach turystycznych można liczyć na opłacenie przez ubezpieczyciela:

 • kosztów transportu medycznego do kraju,
 • kosztów hospitalizacji,
 • kosztów leków,
 • kosztów operacji.

Oczywiście nie każde ubezpieczenie na Cyprze musi zapewnić możliwość sfinansowania nawet leczenia specjalistycznego. Na bardziej rozbudowane polisy powinni decydować się turyści, którzy cierpią na choroby przewlekłe, czy są już w starszym wieku. Osoby aktywne fizycznie, które planują uprawiać sport, również mogą zdecydować się na poszerzenie zakresu ochrony.  

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Cypr

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,61 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak szybko znaleźć odpowiedni produkt na rynku ubezpieczeń na Cyprze?

Znalezienie polisy turystycznej, która spełni oczekiwania, wymaga zapoznania się z różnymi produktami, które są dostępne na rynku. Wymaga to zrealizowania analizy, która pozwala sprawdzić podstawowe polisy turystyczne. Dodatkowo można sprawdzić, jakie rozszerzenia można kupić do konkretnego ubezpieczenia na Cyprze. W ten sposób można ustalić, czy można tak skonstruować polisę, aby spełniać indywidualne oczekiwania. Oczywiście nie zawsze każdy rodzaj rozszerzenia ubezpieczenia będzie dostępny w podstawowych wersjach produktów dostępnych w towarzystwach reasekuracji. Zatem zdarza się, że trzeba podejmować indywidualne rozmowy z firmami ubezpieczeniowymi w celu stworzenia takiego produktu, który będzie w stanie zapewnić optymalny zakres ochrony. Natomiast wstępnie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z takich narzędzi jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób można w krótkim czasie zapoznać się z tym, co mogą zapewnić poszczególne towarzystwa reasekuracji. W większości przypadków takie produkty będą wystarczające.

Podstawowe polisy turystyczne pozwalają korzystać z:

 • finansowania kosztów podstawowego leczenia,
 • opłacenia wydatków na ratownictwo medyczne,
 • NNW.

Gdy podczas wyjazdu wakacyjnego będzie się spędzać wolny czas w standardowy sposób, wówczas podstawowe ubezpieczenie turystyczne będzie wystarczające. Taki produkt nie wymaga opłacenia nadmiernie wysokiej składki. Opłaty w przeliczeniu na jeden dzień wyjazdu nie będą przekraczać pięciu złotych. Nieco inaczej jest, gdy ubezpieczenie na Cypr Północny ma zapewnić szerszy zakres ochrony. Wówczas trzeba liczyć się z wyższymi wydatkami. Składka będzie przekraczać pięć złotych za dzień pobytu, a może wynieść nawet kilkanaście złotych. Natomiast takie ubezpieczenie będzie w stanie korzystać dodatkowo z OC w życiu prywatnym, a nawet Assistance. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej