Ubezpieczenie turystyczne Albania

Ubezpieczenie turystyczne Albania

Dodano: 29 marca 2022

Położona pomiędzy terytorium Grecji i Chorwacji Albania staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży, ale planując taki wyjazd, warto kupić odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do Albanii. Nawet wybierając ofertę firmy turystycznej, przy której polisa wliczona jest w cenę wyjazdu, warto sprawdzić, co ona obejmuje. Trzeba brać pod uwagę, że publiczna służba zdrowia w tym kraju nie stoi na najwyższym poziomie. Zatem w Albanii dodatkowe ubezpieczenie zdecydowanie się przyda. W celu dokonania właściwego wyboru dobrze jest sprawdzić polisy dostępne w różnych towarzystwach reasekuracji. Inne produkty sprawdzą się podczas wyjazdu na długi weekend, a inne trzeba wybrać, gdy planuje się dłuższe wakacje. Podobnie, jak ubezpieczenie turystyczne Chorwacja tak samo polisa w Albanii powinna obejmować dostęp do konkretnych zabiegów medycznych, czy placówek medycznych. Takie informacje trzeba sprawdzić, zanim konkretne ubezpieczenie zdrowotne do Albanii. W ten sposób można mieć pewność, że gdy trzeba będzie skorzystać z konkretnych usług medycznych, wówczas polisa pokryje wydatki.

Jaki zakres powinno mieć ubezpieczenie na wyjazd do Albanii?

Im dłuższy wyjazd turystyczny się planuje, tym bardziej rozbudowana powinna być polisa turystyczna. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na sumy gwarantowane, do których ubezpieczyciel pokryje wydatki za leczenie. Z reguły kwota 20 tys. euro powinna być wystarczająca, gdy kupuje się ubezpieczenie do Albanii, które ma się sprawdzić przy typowym wyjeździe wakacyjnym. Jednak planując uprawianie sportów, trzeba brać pod uwagę, że sumy gwarantowane powinny być nieco wyższe. Dotyczy to szczególnie tych elementów ubezpieczenia turystycznego w Albanii, które związane są z operacjami, czy bardziej skomplikowanymi zabiegami medycznymi. W ten sposób ubezpieczenie turystyczne pokryje wydatki, które związane są z koniecznością leczenia bardziej poważnych kontuzji, urazów.   

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO ALBANII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Albanii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

53,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

110,02 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Dlaczego zakup ubezpieczenia podróżnego do Albanii ma duże znaczenie?

Im bardziej bezpieczny jest kraj, tym można w mniejszym stopniu brać pod uwagę rozbudowane polisy turystyczne. Przy spędzaniu wolnego czasu podczas wakacji w standardowy sposób w popularnych krajach turystycznych jak Grecja, można wybrać ubezpieczenie turystyczne Grecja, które jest dostępne na optymalnych warunkach. Natomiast ubezpieczenie turystyczne do Albanii powinno być nieco bardziej rozbudowane. Warto zdecydować się między innymi na ochronę bagażu. Znacznie częściej można spotkać się z kradzieżami. Z tego powodu dobrze jest, gdy ubezpieczenie w Albanii pozwoli odzyskać przynajmniej część pieniędzy. Natomiast przy korzystaniu z usług medycznych, dobrze jest mieć pewność, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy z własnej kieszeni. O ile wizyta u lekarza w celu konsultacji nie będzie generować dużych kwot, o tyle wykonanie zabiegu może wiązać się ze znacznie większymi wydatkami. Z tego powodu dobrze jest mieć nawet standardowe ubezpieczenie zdrowotne w Albanii, które ograniczy niepotrzebne wydatki. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Albanii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,11 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Kiedy warto kupić dodatkowe ubezpieczenie do Albanii?

Gdy planuje się uprawiać podczas wyjazdu wakacyjnego sport, wówczas może być niezbędne zdecydowanie się na dodatkowe podróżne ubezpieczenie w Albanii. Wynikać to może z tego, że standardowa polisa nie jest w stanie zapewnić pokrycia kosztów związanych z wypadkami, czy kontuzjami, które wystąpią podczas uprawiania konkretnego sportu.

Dotyczy to szczególnie sportów ekstremalnych jak:

 • sporty wodne,
 • sporty zimowe.

Oczywiście zawsze warto sprawdzić, co zapewnia standardowe ubezpieczenie turystyczne do Albanii. Taka polisa będzie tańsza. Zatem, gdy wybrany sport znajduje się na podstawowej liście w wybranym towarzystwie reasekuracji, wówczas niekoniecznie będzie niezbędne kupowanie rozszerzeń. Gdy podstawowy produkt nie wyróżnia wybranych aktywności, wówczas trzeba zdecydować się na wykupienie dodatkowych elementów polisy. W ten sposób ubezpieczenie do Albanii będzie w stanie pokryć koszty objętych umową zdarzeń związanych z ekstremalnymi sportami. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Albanii?

Wybranie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Albanii, warto skorzystać z informacji dostępnych na stronach towarzystw reasekuracji, które specjalizują się w sprzedaży takich produktów. Pozwala to przeprowadzić analizę rynku, która ułatwia wybranie takich polis turystycznych, które spełniają indywidualne oczekiwania. Analiza rynku ubezpieczeniowego ma znaczenie, gdy nie chce się wybierać takich polis, za które trzeba zapłacić nadmiernie duże pieniądze. Oczywiście ceny nie mogą być jedynym kryterium wyboru, ale zdecydowanie się na ubezpieczenie w Albanii, które dostępne jest na specjalnych warunkach finansowych, wówczas można ograniczyć konieczność wydatkowania nadmiernie dużych pieniędzy. Chcąc szybko sprawdzić różne oferty ubezpieczycieli, można wykorzystać między innymi ubezpieczenie turystyczne ranking. Pozwala to w znacznie krótszym czasie wyselekcjonować takie polisy, które mają zgodny z oczekiwaniami zakres ochrony. Wyszukać można, także takie produkty, które są dostępne na nieco lepszych, specjalnych warunkach cenowych. Zatem różne narzędzia internetowe, jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych, są w stanie skrócić czas poszukiwania ofert spełniających oczekiwania. Szybko można wyszukać ubezpieczenie turystyczne do Albanii, które jest dostępne na korzystniejszych warunkach. Równocześnie dotyczyć to może zarówno zakresu ochrony, jak i też warunków cenowych.   

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej