Ubezpieczenie turystyczne Indie

Ubezpieczenie turystyczne Indie

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazdy do Indii cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Niewątpliwie jest to ciekawy kierunek, ale trzeba pamiętać, że ubezpieczenie na podróż do Indii to jedna z pierwszych kwestii, o których trzeba pomyśleć, planując wyjazd. Będąc na miejscu, może się zdarzyć wiele nieprzewidzianych sytuacji, a pomimo że w dużych aglomeracjach dostęp do placówek medycznych jest łatwy, to bez ubezpieczenia można ponieść stosunkowo wysokie koszty. To samo dotyczy niwelowania skutków wypadków i innych zdarzeń losowych.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych Kioskpolis.pl pozwoli łatwo znaleźć wiele polis dopasowanych do każdego klienta pod względem ceny, jak i zakresu ochrony. W porównywarce uwzględniono polisy kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, więc spektrum produktów dostępnych w porównaniach jest na tyle szerokie, że można tu dopasować ubezpieczenie z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, a jednocześnie zadbać o to, by polisa była korzystna cenowo na tle konkurencji.

Indie – popularny kierunek turystyczny

Indie są położone kilka tysięcy kilometrów od Polski, co samo w sobie sprawia, że specjaliści zawsze polecają, by kupić ubezpieczenie na wyjazd do Indii. Kraj jest bardzo spolaryzowany jeśli chodzi o poziom rozwoju gospodarczego, co sprawia, że dostęp do służby zdrowia jest tutaj zależny od regionu. W dużych miastach liczba placówek medycznych jest wysoka i nie ma problemu z dostępem do lekarzy dowolnych specjalizacji, jednak w mniejszych ośrodkach i na wsiach dostęp do lekarzy jest mocno ograniczony. To samo dotyczy transportu medycznego. Jest od łatwo dostępny jedynie w większych ośrodkach miejskich. To wszystko sprawia, że ubezpieczenie turystyczne w Indiach jest bardzo przydatne, gdyż mając trochę pecha, w przypadku wypadku można być zmuszonym do pokrycia ogromnych kosztów.

Ubezpieczenie turystyczne jest tym bardziej przydatne, że usługi świadczone przez prywatne placówki medyczne nie należą tu do najtańszych. Co prawda koszty życia w Indiach są relatywnie niskie, gdyż średnie PKB na mieszkańca jest tu ponad pięciokrotnie niższe niż w Polsce, jednak nie można w ten sposób kalkulować ewentualnych cen usług medycznych i transportu specjalnego oraz akcji ratunkowych. Powyższe usługi należą do relatywnie drogich, zwłaszcza gdy oczekuje się wysokiego standardu, do którego przyzwyczaiły turystów europejskie rynki, a nawet standard obsługi medycznej w Polsce. Niemając ubezpieczenia pokrywającego ewentualne koszty, trzeba więc liczyć się ze sporym ryzykiem.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO INDII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Indii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COvID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Ubezpieczenie na wyjazd do Indii – czy warto?

O ile proste usługi lekarskie mogą nie być bardzo wygórowane, to akcje ratunkowe oraz ewentualne operacje, zabiegi i hospitalizacja może okazać się bardzo kapitałochłonna. Ubezpieczenie turystyczne do Indii nie jest jednak bardzo drogie, więc wyjeżdżając na wakacje, warto wykupić przynajmniej podstawową polisę.

Ubezpieczenie podróżne Indie – na co zwrócić uwagę?

Kupując ubezpieczenie turystyczne do Indii, powinno ono zawierać ubezpieczenie zdrowotne, OC, NNW, a także Assistance. To optymalny pakiet, by być zabezpieczonym na każdą okoliczność. Podstawą jest jednak ubezpieczenie zdrowotne, które jest dla przeciętnego turysty kluczowe, gdyż właśnie ten aspekt generuje najwyższe ryzyko.

Polisy zawierające OC i NNW są opcjonalne, jednak warte rozpatrzenia. Są one w stanie pokryć wszystkie koszty powstałe w wyniku wypadku i które są związane z likwidacją jego następstw. Turysta posiadający taki pakiet może liczyć na przykład na pokrycie kosztów niezbędnego transportu warunkowanego zdarzeniem ubezpieczeniowym, a także transportu do kraju. Ubezpieczenie może pokryć nawet koszty związane z przedłużającym się pobytem wynikającym z nieprzewidzianej sytuacji. Szczegółowe warunki każdej polisy są dostępne w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Można tam znaleźć wykaz sytuacji, które obejmuje polisa, a także wszystkie wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania. Odpowiednią polisę zawsze należy wybierać indywidualnie na podstawie swoich potrzeb.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Indii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ubezpieczenie na wyjazd do Indii – na jaką kwotę się ubezpieczyć?

Kupując ubezpieczenie do Indii, należy się ubezpieczyć przynajmniej na 20-30 tysięcy euro. Jest to kwota, która pozwoli na pokrycie wizyty u lekarza dowolnej specjalizacji, transportu medycznego, a także ewentualnej hospitalizacji. Na Kioskpolis.pl można jednak znaleźć także polisy opiewające na wyższe kwoty, więc każdy może znaleźć produkt adekwatny do swoich potrzeb.

Podróż na daleki wschód – czy się ubezpieczać?

Kraje dalekiego wschodu są na tyle popularne, że towarzystwa dopasowały swoją oferty do potrzeb turystów. Ubezpieczenie turystyczne Tajlandia, a także ubezpieczenie turystyczne Indonezja są łatwo dostępne, więc zawsze warto wykupić polisę, wyjeżdżając do tamtego regionu. Ogólne warunki ubezpieczenia mogą być podobne, jak w polisach na wyjazd do Indii, gdyż są to podobne kraje o zbliżonych uwarunkowaniach. Ubezpieczenie turystyczne Japonia powinno być nieco droższe, jeśli ktoś po wyjeździe do Indii, chce wyjechać jeszcze dalej na wschód. Wiąże się to z faktem, że Japonia jest krajem o wiele bardziej rozwiniętym, a lokalne koszty są nawet kilkukrotnie wyższe, więc ewentualne koszty leczenia będą tu stosunkowo wysokie. Znalezienie polisy do krajów, takich jak Japonia, czy Korea Południowa na Kioskpolis.pl jest tak łatwe, jak kupienie ubezpieczenia turystycznego do Indii. Wystarczy więc tylko dobrze poszukać, a polisę można kupić w kilkanaście minut.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej