Ubezpieczenie turystyczne Kazachstan

Ubezpieczenie turystyczne Kazachstan

Dodano: 29 marca 2022

Krajów, które przyciągają turystów z Polski, jest naprawdę wiele. Zalicza się do nich między innymi Kazachstan, który zwraca uwagę położeniem. Leży częściowo w Azji Środkowej, a częściowo w Europie. Szczególną popularnością cieszy się przede wszystkim wśród miłośników trekkingu. To bowiem właśnie w Kazachstanie leżą góry Tienszan oraz Ałtaj. Decydując się na podróż do tego wyjątkowego kraju, należy zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Ubezpieczenie do Kazachstanu to absolutny must have.

Ubezpieczenie podróżne do Kazachstanu – dlaczego warto je mieć?

Zagraniczne wyjazdy to na ogół sama przyjemność. Może jednak zdarzyć się tak, że przytrafi się nam choroba, wypadek bądź linie lotnicze zgubią nasz bagaż. Wówczas pojawia się nie tylko stres i nerwy, ale również widmo dodatkowych – często niemałych – kosztów. Wykupując ubezpieczenie podróżne do Kazachstanu, można zapomnieć o ewentualnych problemach finansowych. Jeśli postawimy na naprawdę dobrą polisę, możemy być pewni, że pokryje ona ewentualne koszty leczenia, badań lekarskich, transportu medycznego czy zagubionego bagażu bądź sprzętu sportowego.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO KAZACHSTANU

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Kazachstanu. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COvID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Czym przyciąga Kazachstan?

Mało kto wie, że Kazachstan to kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jak wspomnieliśmy we wstępie, doskonale poczują się w nim wszyscy miłośnicy gór. Z uwagi na to, że nie brakuje tu szczytów wznoszących się na wysokość powyżej czterech tysięcy metrów nad poziomem morza, do Kazachstanu często udają się fani wysokogórskiej wspinaczki. Do dużych atrakcji turystycznych zalicza się także Morze Kaspijskie, jeziora Bałchasz oraz Tuzkol, a także położone w górach Ałtaj jezioro Kaindy. Za jedną z większych atrakcji Kazachstanu uważany jest Kanion Szaryński, który często porównywany jest do Wielkiego Kanionu położonego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. To oczywiście jedynie niewielki wycinek tego, co warto w tym wyjątkowym kraju zobaczyć. Każdy ma szansę znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kazachstanu

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Czy karta EKUZ obowiązuje w Kazachstanie?

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, to dokument, który zapewnia dostęp do bezpłatnej pomocy medycznej na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, a także tych, które należą do Europejskiej Strefy Wolnego Handlu. Kazachstan nie jest członkiem żadnych z tych organizacji, co oznacza, że karta EKUZ w przypadku tego kraju nie obowiązuje. Decydując się na wyjazd do tego kraju, należy więc zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Kazachstanu. Warto przy tym pamiętać, że zasada ta tyczy się nie tylko tego rozległego państwa powstałego po upadku Związku Radzieckiego. Podobnie jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne Filipiny oraz ubezpieczenie turystyczne Indie.

Czy leczenie w Kazachstanie jest kosztowne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ubezpieczenie na wyjazd do Kazachstanu jest niezbędne, zadając jednocześnie pytanie o koszty ewentualnego leczenia. Zacznijmy od tego, że poziom służby zdrowia w tym kraju pozostawia wiele do życzenia. Udając się do kazachskiego szpitala bądź przychodni, trzeba liczyć się z tym, że poziom świadczonych usług będzie daleki od standardów europejskich. Mimo to brak polisy może oznaczać niemałe koszty. UWAGA: ceny dla turystów w Kazachstanie są zdecydowanie wyższy niż dla miejscowych. Za zwykłą wizytę lekarską zapłacimy minimum sto dolarów. Jeśli pojawi się konieczność przeprowadzenia specjalistycznego badania, koszt gwałtownie wzrośnie do minimum dwustu dolarów. Z kolei doba pobytu w szpitalu to koszt około czterystu dolarów. Ostatecznie możemy więc otrzymać naprawdę niemały rachunek. Oczywiście można udać się do prywatnej kliniki czy gabinetu, ale wówczas trzeba liczyć się z jeszcze wyższymi kosztami.

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne na podróż do Kazachstanu?

Dobre ubezpieczenie turystyczne zapewnia przede wszystkim pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem. Dlatego tak ważne jest, aby polisa gwarantowała zwrot kosztów:

 • wizyt ambulatoryjnych;
 • leczenia szpitalnego;
 • wykonanych badań specjalistycznych;
 • zakupu leków i środków opatrunkowych.

Aby uniknąć poważnych problemów finansowych, warto postawić na polisę, która obejmuje również transport medyczny do Polski. UWAGA: za podróż samolotem sanitarnym zapłacimy nie mniej niż czterysta dolarów. Wykupując odpowiednią polisę, poniesiemy zdecydowanie mniejsze wydatki.

Na jakie dodatkowe opcje ubezpieczenia postawić, planując wyjazd do Kazachstanu?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę może gwarantować ochronę znacznie szerszą niż wspomniane ubezpieczenie zdrowotne. Decydując się na wykupienie polisy, warto pamiętać, że postawić można również na ubezpieczenie:

 • NNW;
 • OC;
 • bagażu/sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnia ochronę w przypadku wypadku. Jeśli na skutek odniesionych obrażeń nie będziemy mogli pracować, ubezpieczyciel wypłaci nam stosowne odszkodowanie. Takie ubezpieczenie ma sens zwłaszcza w przypadku osób, które podczas wyjazdu do Kazachstanu zamierzają aktywnie spędzać czas. Z kolei polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, przyda się zawsze wówczas, gdy zamierzamy po Kazachstanie poruszać się własnym autem. Jeśli spowodujemy wypadek bądź stłuczkę, powstałe szkody pokryje wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie bagażu/sprzętu sportowego to opcja, która sprawdzi się w każdym przypadku. Ciekawą opcją ubezpieczenia turystyczne, na którą tak naprawdę decyduje się mało osób, jest ubezpieczenie transportu zwłok. W przypadku osób wyjeżdżających do Kazachstanu z myślą o wspinaczce wysokogórskiej jest to jednak opcja, którą warto rozważyć. W razie wypadku uchroni naszych bliskich przed poważnymi problemami.

Czy polisa turystyczna do Kazachstanu powinna obejmować pokrycie kosztów ratownictwa?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wiele osób przyjeżdża do Kazachstanu po to, aby iść w wysokie góry. W takim przypadku obowiązkowym elementem polisy jest ubezpieczenie kosztów ratownictwa oraz akcji poszukiwawczej. Pomoc sfinansowana przez ubezpieczyciela będzie wówczas dostępna nie tylko w przypadku kontuzji, ale także wtedy, kiedy zaginiemy. Jaka kwota wchodzi w grę w przypadku Kazachstanu? Za absolutne minimum uznaje się sześć tysięcy euro. Oczywiście im wyższa suma, tym lepiej.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie podróżne do Kazachstanu?

Decydując się na wykupienie polisy na wyjazd do Kazachstanu, warto pamiętać, że na rynku działa obecnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia turystyczne. W efekcie wiele osób może mieć poważny problem z wyborem odpowiedniej polisy. Wówczas z pomocą przychodzi porównywarka ubezpieczeń turystycznych. To proste w obsłudze narzędzie, które dostępne jest w pełni za darmo. Pozwala w zaledwie kilka kliknięć porównać ze sobą dostępne na rynku ubezpieczenia turystyczne. Warto pamiętać, że po porównywarkę mogą sięgnąć nie tylko ci, którzy planują wyjazd do Kazachstanu. Jest to narzędzie dobre także dla tych, których interesuje ubezpieczenie turystyczne Rosja oraz ubezpieczenie turystyczne Indonezja. Tym, co się przydaje jest również ubezpieczenie turystyczne ranking. To prosty sposób, aby szybko zorientować się, które polisy ubezpieczeniowe dostępne na rynku oceniane są najlepiej.

Czy kupując ubezpieczenie turystyczne do Kazachstanu, trzeba liczyć się z dużym wydatkiem?

Wiele osób rezygnuje z wykupienia polisy turystycznej przed wyjazdem do Kazachstanu, obawiając się bardzo wysokich kosztów. Tymczasem okazuje się, że dostępne dzisiaj ubezpieczenia dla turystów wcale nie są drogie. Na ogół jest to wydatek kilku złotych dziennie. Oszczędność w tym przypadku w ogóle się nie opłaca: brak polisy może skutkować naprawdę dużymi wydatkami, jeśli się rozchorujemy bądź będziemy mieli wypadek. Za naprawdę niewielką kwotę można więc zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo finansowe. Warto pamiętać, że niektórzy podkreślają, że wykupienie polisy turystycznej powinno być standardem dla każdego, kto decyduje się na zagraniczny wyjazd.

Wyjazd do Kazachstanu to turystyczne marzenie wielu osób. Decydując się na taką podróż, należy zadbać nie tylko o odpowiednio spakowany bagaż. Niemniej istotną kwestią jest właściwe ubezpieczenie, które zapewni solidną ochronę. Ubezpieczenie do Kazachstanu można obecnie kupić bez najmniejszych problemów, gwarantując sobie spokój i bezpieczeństwo.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej