Ubezpieczenie turystyczne Bułgaria

Ubezpieczenie turystyczne Bułgaria

Dodano: 29 marca 2022

Zamiast wyjazdu do popularnych krajów turystycznych w Europie wielu turystów z Polski decyduje się na podróż między innymi do Bułgarii, ale nawet podczas takiej podróży, warto mieć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w Bułgarii. Wprawdzie jest to kraj, który znajduje się w UE, więc można w nim korzystać z karty EKUZ, ale nie będzie ona obejmowała wszystkich kosztów leczenia. Zatem im dłużej będzie się przebywać na terenie tego kraju, tym znacznie ważniejsze staje się wybranie takiej polisy turystycznej, która będzie w stanie zapewnić możliwość skorzystania z usług medycznych bez konieczności wydawania dużych pieniędzy. Zatem planując wyjazd wakacyjny, warto określić między innymi to, czy będzie się uprawiać sport. Ekstremalne sporty wymagają kupienia rozszerzeń standardowych polis turystycznych. Tylko w ten sposób można liczyć na sfinansowanie wyższych kosztów ratownictwa medycznego, czy hospitalizacji. Podczas uprawiania sportu może dochodzić do poważniejszych kontuzji, czy urazów. Takie będą wymagać przeprowadzenia zabiegów medycznych, a nawet operacji. Zatem ubezpieczenie zdrowotne w Bułgarii powinno obejmować takie wydatki.

Co szczególnie brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie na wyjazd do Bułgarii?

Gdy wybiera się ubezpieczenie do Bułgarii, szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na to, w jakim stopniu będzie ono w stanie pokryć koszty leczenia. Zatem polis powinna mieć odpowiednią kwotę gwarantowaną. Określa ona sumę, do której towarzystwo reasekuracji będzie odpowiedzialne za pokrycie wydatków na leczenie. Przy standardowym sposobie spędzania wolnego czasu kwota gwarantowana powinna wynosić minimum 30 tys. euro. Jest to wartość, która jest wystarczająca przy kupowaniu polis turystycznych, z których będzie się korzystało w krajach bałkańskich, czy Bułgarii. To obecnie coraz bardziej popularne kierunki turystycznych wyjazdów. Zatem wybierając ubezpieczenie turystyczne Chorwacja, można zdecydować się na produkty, przy których suma gwarantowana wynosi około 30 tys. euro. Jednak ubezpieczenie w Bułgarii powinno mieć wyższą kwotę, gdy chce się spędzić dłuższy czas w tym kraju. Jeśli planuje się kilkutygodniowe wakacje, wówczas ryzyko związane z koniecznością skorzystania z bardziej skomplikowanych procedur medycznych rośnie. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne powinno być bardziej rozbudowane. Dokonując wyboru polisy turystycznej, warto dokładnie sprawdzić, jakie usługi medyczne będą sfinansowane przez ubezpieczyciela.   

Na jakie rozszerzenia ubezpieczenia w Bułgarii warto się zdecydować?

Jeśli cierpi się na choroby przewlekłe, wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na rozszerzenie polisy turystycznej. Należy brać pod uwagę, że większość podstawowych produktów nie obejmuje finansowania takich schorzeń. Podobnie jest z leczeniem specjalistycznym, które będzie musiało być opłacone z polisy turystycznej. Zatem ubezpieczenie na wyjazd do Bułgarii powinno być indywidualnie dopasowane do potrzeb turysty. W celu dokonania właściwego wyboru rozszerzeń polisy warto sprawdzić, co jest dostępne w poszczególnych firmach. Taka analiza pozwala podejmować znacznie lepsze decyzje w kontekście wybrania takich produktów, które spełnią oczekiwania. W celu ustalenia, jakie polisy można znaleźć w poszczególnych towarzystwach reasekuracji, wykorzystać można takie narzędzia internetowe, jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób w jednym miejscu można sprawdzić to, co w danym momencie jest oferowane na rynku ubezpieczeniowym. Pozwala to sprawdzić polisy turystyczne do Bułgarii, jak i też ubezpieczenie turystyczne Albania. W ten sposób można podejmować znacznie lepsze decyzje zakupowe. 

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia bagażu?

W wielu krajach można spotkać się z większym zakresem ryzyka wystąpienia określonych zdarzeń. W takich krajach, jak Bułgaria, czy Czarnogóra występuje nieco większe niebezpieczeństwo kradzieży bagażu. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra powinno posiadać zabezpieczenie mienia.

W ten sposób można liczyć na uzyskanie odszkodowania, gdy dojdzie do takich sytuacji jak:

 • zagubienie bagażu,
 • kradzież bagażu,
 • niedostarczenie bagażu przez linię lotniczą.

Wybierając ubezpieczenie w Bułgarii, warto zdecydować się na takie, które ma odpowiednią sumę gwarantowaną, do której będzie chronione mienie przewożone w bagażu.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO BUŁGARII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Bułgarii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

32,40 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

52,26 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COvID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

93,09 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Z jakimi cenami można spotkać się przy zakupie ubezpieczeń do Bułgarii?

Na cenę ubezpieczenia w Bułgarii będzie wpływać jednakowo zakres ochrony, ale również wybór firmy, w jakiej kupi się produkt. Oczywiście cena nie powinna być kluczowa, gdy dokonuje się wyboru. Najważniejsze jest, aby wybrany produkt był dopasowany do tego, jak planuje się spędzać wolny czas podczas wakacji. W ten sposób ochrona ubezpieczeniowa będzie właściwa. Z drugiej strony polisy o podobnych warunkach ochrony mogą być dostępne w różnych cenach. Warto to brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii. W ten sposób nie trzeba będzie przepłacać za wykupienie polisy turystycznej. Warto jest z tego powodu sprawdzić przeciętne ceny, które trzeba zapłacić za produkty na podstawowych warunkach, a które oferowane są przez poszczególne towarzystwa reasekuracji. W ten sposób można znaleźć takie ubezpieczenie turystyczne w Bułgarii, które będzie dostępne na specjalnych warunkach cenowych. Obejmuje to różnego rodzaju czasowe rabaty, czy promocje.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Bułgarii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,61 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej