Ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra

Ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra

Dodano: 29 marca 2022

Wakacje na Bałkanach to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród turystów, ale bezpieczne spędzenie wolnego czasu wymaga zdecydowania się na odpowiednie ubezpieczenie w Czarnogórze. Polisa pozwala zapewnić ochronę przed różnymi rodzajami ryzyka. Zatem w im bardziej ryzykownych rodzajach aktywności zamierza się uczestniczyć, tym znacznie ważniejsze jest zdecydowanie się na bardziej rozbudowaną polisę. Dopasowane ubezpieczenie w Czarnogórze będzie w stanie zapewnić możliwość uzyskania odszkodowania, które pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem, powrotem do kraju. Zatem ważne jest, aby dobrze określić zakres ochrony, którą będzie w stanie zapewnić polisa turystyczna. W celu dokonania dobrego wyboru warto skorzystać z informacji dostępnych na stronach towarzystw reasekuracji. Analiza rynku będzie łatwiejsza również, gdy wykorzysta się takie narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób można dokładnie sprawdzić, co będzie w stanie zapewnić dostępne na standardowych warunkach ubezpieczenie zdrowotne w Czarnogórze.

Co brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenie na wyjazd do Czarnogóry?

Zanim wybierze się konkretną polisę turystyczną, warto ustalić, jak będzie się spędzać wolny czas podczas wakacji w wybranym kraju. W Czarnogórze można spotkać się z większym zakresem rodzajów ryzyka niż w bardziej popularnych kierunkach turystycznych w Europie. Zatem polisa powinna być prawidłowo skonstruowana, aby zapewnić skuteczną ochronę. Oczywiście najważniejszym elementem takiego produktu jest ubezpieczenie zdrowotne w Czarnogórze. Wpływa ono na dostęp do usług medycznych. Podstawowa polisa turystyczna jest w stanie zapewnić możliwość korzystania z podstawowych zabiegów, choćby ambulatoryjnych, a także ze środków finansowych na leki. Natomiast decydując się na wyjazd wakacyjny, podczas którego będzie się uprawiało sporty wysokiego ryzyka, czy ekstremalne, trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane produkty.

Wówczas ubezpieczenie podróżne w Czarnogórze będzie w stanie pokryć wydatki na:

 • hospitalizację,
 • operacje,
 • transport do kraju.

Zakres odpowiedzialności finansowej towarzystwa reasekuracji zależy bezpośrednio od wysokości sumy gwarantowanej. Standardowa polisa turystyczna powinna mieć taką kwotę ustaloną na około 20 tys. euro. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie, gdy ubezpieczenie na wyjazd do Czarnogóry będzie miało wyższe sumy gwarantowane, gdy planuje się dłuższe wakacje. Wówczas nawet w krajach bałkańskich, choćby ubezpieczenie turystyczne Chorwacja powinno zapewnić możliwość sfinansowania większych wydatków. Suma gwarantowana, która wyniesie 50 tys. euro, będzie w stanie zapewnić możliwość sfinansowania nawet specjalistycznych zabiegów. Zatem to właściwe rozwiązanie dla turystów, którzy planują uprawiać sporty ekstremalne. Wówczas bez względu, gdzie planuje się wakacje, warto postawić na bardziej rozbudowaną. Gdy planuje się wyjazd do Grecji, wówczas trzeba wyszukać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne Grecja. Jednak, nawet gdy jedzie się do Czarnogóry, można znaleźć spełniające oczekiwania ubezpieczenie turystyczne do Czarnogóry, które kierowane jest do osób aktywnych. 

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO CZARNOGÓRY

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Czarnogóry. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

29,45 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

49,41 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

93,09 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Dlaczego ubezpieczenie podróżne do Czarnogóry dla osoby aktywnej musi być bardziej rozbudowane?

O ile kontuzje, które wystąpią podczas uprawiania popularnych dyscyplin sportowych, będą objęte ubezpieczeniem, o tyle sport wysokiego ryzyka najczęściej jest poza odpowiedzialnością towarzystwa reasekuracji przy podstawowych wersjach polis turystycznych. Z tego powodu planując taką aktywność, trzeba zdecydować się na zakup odpowiedniego roszczenia ochrony. Ma to znaczenie z punktu widzenia możliwości pokrycia wydatków, choćby na specjalistyczne leczenie. Często podstawowe ubezpieczenie turystyczne w Czarnogórze można rozszerzyć za dodatkową opłatą. Jednak zdarza się, że ubezpieczenia na wakacje, trzeba negocjować indywidualnie z towarzystwem reasekuracji. Zdarza się, to gdy chce się korzystać z dodatkowych elementów dostępnych w produkcie ubezpieczeniowym.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Czarnogóry

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,20 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak dokonać dobrego wyboru ubezpieczenia do Czarnogóry? 

Szukając dopasowanej polisy turystycznej, warto skorzystać z informacji dostępnych na stronach poświęconych ubezpieczeniom. Wykorzystując narzędzia internetowe, można wygodnie porównać różne produkty. Gdy planuje się wyjazd do Albanii, wówczas można szybko sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne Albania można znaleźć na rynku. W ten sposób znacznie szybciej można zorientować się, takie w tym, jakie są standardowe warunki ochrony, które zapewni towarzystwo reasekuracji. Dodatkowo można sprawdzić składki do zapłacenia za ubezpieczenie do Czarnogóry. Taka analiza pozwala lepiej zorientować się, który produkt z jednej strony zapewni optymalną ochronę, a z drugiej strony nie będzie wymagał wydania nadmiernie dużych pieniędzy na opłaty. Oczywiście ceny nie powinny być jedynym kryterium, które bierze się pod uwagę, oceniając jakie ubezpieczenie do Czarnogóry warto wybrać. Jednak zawsze można sprawdzić, czy dostępne są takie produkty, które są dostępne na nieco lepszych warunkach finansowych. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej