Ubezpieczenie turystyczne Nowa Zelandia

Ubezpieczenie turystyczne Nowa Zelandia

Dodano: 29 marca 2022

Pomimo że Nowa Zelandia to odległy kraj, to jest on uznawany za bezpieczne miejsce dla turystów, ale odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w Nowej Zelandii, jest w stanie w jeszcze większym stopniu ograniczyć niepotrzebne wydatki. Polisa turystyczna ma na celu zagwarantować, że koszty skorzystania, choćby z usług medycznych, nie trzeba będzie pokrywać z własnej kieszeni. Oczywiście w Nowej Zelandii dostęp do dobrej jakości leczenia jest dużo łatwiejszy niż w innych krajach azjatyckich. Zatem o ile ubezpieczenie turystyczne Wietnam musi być o wiele bardziej rozbudowane, o tyle polisa do wykorzystania przy spędzaniu wolnego czasu w Nowej Zelandii może być oparta na standardowych zapisach w umowie. Nie oznacza to, że nie należy zdecydować się na taki produkt, który w jak największym stopniu dopasowany jest do indywidualnych potrzeb.

Znalezienie spełniającego oczekiwania ubezpieczenia zdrowotnego w Nowej Zelandii pozwala znacznie ograniczyć wszelkie obawy, że przy korzystaniu z usług medycznych, trzeba będzie ponieść wydatki z własnej kieszeni. O ile wydatki na konsultacje lekarskie, czy leki nie będą nadmiernie wysokie, o tyle leczenia specjalistyczne to znaczne koszty. Warto ich uniknąć poprzez możliwość skorzystania z ochrony gwarantowanej przez ubezpieczyciela. Natomiast znalezienie odpowiedniego produktu wymaga określenia tego, jak planujesz spędzić czas w Nowej Zelandii.

Jak dopasować polisę turystyczną do konkretnych aktywności?

Idealna polisa turystyczna to taka, która ma dopasowany zakres ochrony do rodzaju ryzyka, które mają duże prawdopodobieństwo wystąpienia. Pozwala to z jednej strony ograniczyć wydatki na składkę, a z drugiej strony skorzystać z optymalnych wypłat od towarzystw reasekuracji. Zatem przed wybraniem konkretnego produktu, warto jest zapoznać się z tym, co oferują poszczególne towarzystwa reasekuracji. Ma to znaczenie tym bardziej że obecnie wyjazdy do krajów egzotycznych są coraz bardziej popularne. Pozwala to znaleźć różnorodne polisy do Nowej Zelandii, czy ubezpieczenie turystyczne Indie. Sprawdzając zakres ochrony, można często zdecydować się na takie opcje, które pierwotnie nie brało się pod uwagę. Dotyczy to szczególnie zakresu, który może mieć ubezpieczenie zdrowotne do Nowej Zelandii. Bardziej rozbudowana polisa turystyczna to gwarancja, że nie trzeba będzie pokrywać z własnej kieszeni dużych wydatków, choćby za leczenie specjalistyczne. Takie wydatki mogą się pojawić znacznie częściej, gdy na wakacjach przebywa się dłuższy okres.

Przy dłuższym pobycie w Nowej Zelandii dobrze jest, gdy polisa turystyczna zapewnia:

 • dostęp do usług stomatologicznych,
 • możliwość wykonania zabiegów medycznych,
 • konsultacje z lekarzami z różnych specjalności medycznych.

Na ubezpieczenie turystyczne, które jest nieco bardziej rozbudowane w zakresie ochrony zdrowotnej, powinny decydować się osoby, które cierpią na choroby przewlekłe. Tacy turyści muszą wykupić rozszerzenia do polis. Obejmują one różne schorzenia przewlekłe. W ten sposób można mieć pewność, że ubezpieczenie zdrowotne w Nowej Zelandii pokryje koszty leczenia związane z takimi chorobami. Trzeba brać pod uwagę, że wiele schorzeń nie znajduje się na listach podstawowych ubezpieczeń. Podobna sytuacja ma miejsce, gdy planuje się uprawiać nietypowe sporty. Ekstremalne dyscypliny sportowe wymagają wykupienia rozszerzeń, które zagwarantują pokrycie przez ubezpieczyciela wydatków na zabiegi, czy operacje w związku z urazami, czy kontuzjami, które wystąpiły podczas aktywności fizycznej.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO NOWEJ ZELANDII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Nowej Zelandii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

76,30 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  370 184 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  27 764 zł

 • Akty terrorystyczne
 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł
Wariant premium

141,31 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  1 500 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  150 000 zł

 • Akty terrorystyczne
 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą

Dlaczego ubezpieczenie zdrowotne w Nowej Zelandii jest kluczowe?

Wielu turystów, którzy podróżują po Europie, jest przyzwyczajonych do tego, że podstawowe usługi medyczne są dostępne w ramach ubezpieczenia EKUZ. Natomiast w krajach pozaeuropejskich nie można liczyć na taką ochronę. Zatem kupując ubezpieczenie turystyczne Tajlandia, czy Nowej Zelandii, trzeba to brać pod uwagę. Pozwala to kupić taką polisę, która zapewni dostęp do wszystkich, niezbędnych usług medycznych. Oczywiście Nowa Zelandia to bogaty kraj, w którym nie ma problemu z dostępem do leczenia. Nowoczesne placówki medyczne znaleźć można w większości miejscowości. Zatem o ile polisa do krajów mniej rozwiniętych jak ubezpieczenie turystyczne Peru, powinna mieć szerszy zakres i dużo wyższe sumy gwarantowane, o tyle podczas wyjazdu do Nowej Zelandii można z powodzeniem zdecydować się na podstawowe wersje produktów. Natomiast od takiej reguły są wyjątki, które dotyczą sytuacji, w której wakacje nie są związane z wypoczynkiem, rekreacją. Wspinaczka wysokogórska, jazda pojazdami terenowymi,  a nawet piesze wędrówki po górach mogą wiązać się z wieloma zagrożeniami. Wypadki mogą powodować konieczność skorzystania, choćby z ratownictwa medycznego, czy transportu specjalistycznego. Takie wydatki muszą być uwzględnione w ubezpieczeniu do Nowej Zelandii. Zadbać trzeba przede wszystkim o wybranie takiego zakresu ochrony, który zapewni, że wszystkie lub większość kosztów usług medycznych pokryje towarzystwo reasekuracji. Niezbędne jest z tego powodu zdecydowanie się, także na odpowiednio duże sumy gwarantowane, czyli kwoty, do jakich firma ubezpieczeniowa pokryje wydatki za korzystanie z wybranych usług.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Nowej Zelandii

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,62 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jak określić sumy gwarantowane w ubezpieczeniach turystycznych do Nowej Zelandii?

Poszczególne elementy polisy turystycznej mogą mieć różne sumy gwarantowane. Jeśli kupuje się ubezpieczenie zdrowotne do Nowej Zelandii, wówczas niezbędne jest zdecydowanie się na kwoty przynajmniej optymalne. Za takie uznaje się sumy pomiędzy 30, a 40 tys. euro. Natomiast często trzeba przemyśleć konieczność wyboru większych kwot. Oczywiście przełoży się to bezpośrednio na wysokość składki ubezpieczeniowej. Natomiast wyższe kwoty są właściwe, gdy istnieje ryzyko wystąpienia dużych wydatków związanych z leczeniem medycznym. Wówczas ubezpieczenie na wakacje o wyższej kwocie gwarantowanej daje pewność, że wszystkie koszty pokryje towarzystwo reasekuracji. Dla określenia wysokości sum gwarantowanych trzeba przede wszystkim określić sposób spędzania wolnego czasu w Nowej Zelandii. Wówczas można określić rodzaje ryzyka, które są związane z wyjazdem wakacyjnym. Następnie pozwala to oszacować kwoty gwarantowane, które należy uwzględnić w umowie z ubezpieczycielem.

Jak wyszukać konkretne ubezpieczenie do Nowej Zelandii?

Gdy ustaliło się ogólne warunki, które powinna zawierać polisa turystyczna kupowana przy wyjeździe do Nowej Zelandii, wówczas można zdecydować się na sprawdzenie poszczególnych produktów dostępnych na rynku. Odpowiednia analiza, przy której można wykorzystać takie narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych, pozwala wyselekcjonować taki produkt, który ma odpowiedni zakres ochrony, a także optymalne składki. Prawidłowo dopasowane do potrzeb ubezpieczenie turystyczne do Nowej Zelandii nie wymaga przepłacania. Równocześnie jest to polisa, która zawiera rozszerzenia, opcje dodatkowe, gdy konieczne jest zdecydowanie się na poszerzony zakres ochrony w związku z tym, w jaki sposób będzie się spędzało wolny czas w Nowej Zelandii. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej