Ubezpieczenia Axa Assistance

Ubezpieczenia AXA Assistance

  • Poznaj ofertę i kup ubezpieczenie w mniej niż 2 minuty
  • Koszty leczenia do 40 milionów złotych
  • Kup w każdej chwili online
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń AXA Assistance

Axa Assistance to marka należąca do Grupy Axa Assistance. Jej działalność skupia się na świadczeniu usług assistance na całym świecie, w tym także na rynku polskim, gdzie ubezpieczyciel zapewnia klientom pomoc w nagłych wypadkach od 1994 r. Oferta AXA Assistance jest doskonale znana m.in. w branży turystycznej, a z jej produktów mogą korzystać również klienci indywidualni. Dzięki ogromnemu doświadczeniu grupa Axa jest w stanie zaoferować jedne z najlepszych ubezpieczeń tego rodzaju na rynku, co jest potwierdzone pozytywnymi opiniami klientów na całym świecie. Axa Assistance można nabyć, nawet mając inne polisy, z czego wielu kierowców regularnie korzystna i bardzo sobie to chwali. Dotyczy to najbardziej wymagających klientów firmowych, którzy oczekują pomocy a różnych, kryzysowych sytuacjach, a także zniwelowania szkody wynikającej z racji wykonywanych czynności służbowych. Z ubezpieczenia assistance Axa mogą jednak korzystać także osoby prywatne, które dużo podróżują.

Ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance

Ubezpieczenia turystyczne AXA Assistance skierowane są do osób o różnych turystycznych preferencjach. Możesz wybrać polisę oferującą podstawową ochronę, a także wariat chroniący w szerszym zakresie. AXA Assistance oferuje ubezpieczenia jednorazowe oraz wielokrotne, które możesz także rozszerzyć o dodatkowe opcje.

Dzięki mnogości różnych wariantów polis zawsze można z łatwością dopasować produkt odpowiadający konkretnym potrzebom, a także dopasować go pod względem ceny. Ubezpieczenia turystyczne i Axa Assistance idealnie nadadzą się dla osób wyjeżdżających na zimowy lub letni urlop za granicę, a także dla osób podróżujących po Polsce. Alternatywą może być Signal Iduna ubezpieczenie, które również można łatwo dopasować pod kątem zróżnicowanych potrzeb. Powyższe produkty można porównać w porównywarce Kioskpolis.pl, w której błyskawicznie da się zestawić ze sobą poszczególne polisy i wybrać optymalny wariant.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance w KioskPolis.pl?

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis AXA Assistance

Podróż

Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakres ubezpieczeń turystycznych w AXA Assistance

Pakiet
Urlopowicz
Podróżnik
Zdobywca
Koszty leczenia i transportu
200 000 zł
600 000 zł
40 000 000 zł
Hospitalizacja
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
Leczenie ambulatoryjne
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
Leczenie ambulatoryjne (USA, Kanada, Japonia, Australia, Karaiby)
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
Ratownictwo
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
Transport medyczny do Polski
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
Transport zwłok
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
Stomatolog
900 zł
1 600 zł
2 000 zł
Przedwczesny poród
200 000 zł
600 000 zł
Bez limitu
OC
NIE
TAK
TAK
Szkody w mieniu
-
75 000 zł
750 000 zł
Szkody na osobie
-
150 000 zł
1 500 000 zł
OC sportowe (Tylko w wariancie SPORT)
-
150 000 zł
1 500 000 zł
NNW
TAK
TAK
TAK
Uszczerbek na zdrowiu
20 000 zł
50 000 zł
150 000 zł
Śmierć ubezpieczonego
10 000 zł
25 000 zł
75 000 zł
Bagaż
NIE
TAK
TAK
Bagaż
-
3 000 zł
6 000 zł
Opóźnienie
-
-
750 zł
Sprzęt elektroniczny
-
1 500 zł
3 000 zł
Sprzęt sportowy (Tylko w wariancie SPORT)
-
1 500 zł
3 000 zł
Assistance
TAK
TAK
TAK
Całodobowy dyżur Centrum Pomocy
TAK
TAK
TAK
Pomoc tłumacza
TAK
TAK
TAK
Przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych
TAK
TAK
TAK
Pozostałe
Zdarzenia po alkoholu
NIE
NIE
NIE
Akty terrorystyczne
NIE
TAK
TAK

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu

Każda polisa turystyczna w AXA Assistance pokrywa koszty konsultacji lekarskich, zabiegów, leków czy hospitalizacji. Mając takie ubezpieczenie, nie musisz się więc obawiać kosztów opieki medycznej za granicą, jeśli przydarzy Ci się wypadek lub zachorujesz.

Ubezpieczenie OC

Niektóre warianty ubezpieczenia AXA Assistance w podróży obejmują Twoją odpowiedzialność cywilną. Oznacza to, że nie będziesz musiał ponowić konsekwencji szkód wyrządzonych podczas wyjazdu osobom trzecim – ani tych na osobie, ani w mieniu.

Ubezpieczenie NNW

Wypadek może przydarzyć się wszędzie, także podczas podróży zagranicznej. Ubezpieczenie AXA Assistance obejmuje takie ryzyko i gwarantuje wypłatę świadczenia, gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu lub poniesiesz śmierć.

Ubezpieczenie bagażu

Jeśli obawiasz się, że podczas podróży Twoje rzeczy osobiste zostaną skradzione lub zniszczone, ubezpieczenie bagażu w AXA Assistance zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Polisa chroni nie tylko przewożone przedmioty, ale także dokumenty.

Ubezpieczenie Assistance

Z Assistance możesz skorzystać w każdej nagłej sytuacji objętej ochroną ubezpieczeniową. Jeśli np. źle się poczujesz i będziesz potrzebował lekarza, wystarczy skontaktować się z Centrum Pomocy Assistance, które szybko poinstruuje Cię, jak postępować, i zorganizuje pomoc.

Akty terrorystyczne

W AXA Assistance możesz wybrać ubezpieczenie, które zapewni Ci ochronę w podróży na wypadek aktów terrorystycznych. Jeśli znajdziesz się w centrum niebezpiecznych wydarzeń, będąc za granicą, i ucierpisz w ich wyniku, ubezpieczyciel zapewni Ci odpowiednią pomoc.

Ubezpieczenie OC sportowe

Jeśli jesteś amatorem sportu, w AXA Assistance możesz wykupić polisę obejmującą OC podczas uprawiania Twojej ulubionej dyscypliny. Dzięki takiej ochronie szkody wyrządzone osobom trzecim zostaną im zrekompensowane przez ubezpieczyciela.

Dodatkowe opcje ubezpieczenia

Każde ubezpieczenie AXA Assistance w podróży można rozszerzyć o dodatkowe opcje. Możesz zdecydować się m.in. na ochronę podczas wykonywania pracy fizycznej, uprawiania sportów wysokiego ryzyka, na wypadek zaostrzenia choroby przewlekłej, a nawet od rezygnacji z podróży.

Czy warto wybrać ubezpieczenie turystyczne w AXA Assistance?

Jeśli zależy Ci na tym, by móc dopasować zakres ochrony do swoich wymagań, AXA Assistance daje Ci taką możliwość. Sam decydujesz, jakiego rodzaju polisę kupujesz i jakie ryzyka są w niej uwzględnione. Jeśli natomiast podczas podróży potrzebujesz pomocy, uzyskasz ją w Centrum Pomocy AXA Assistance, które przyjmuje zgłoszenia i zapewnia wsparcie 24 godziny na dobę.

Axa assistance ubezpieczenie turystyczne – czy to się opłaca?

Ceny polis turystycznych i Axa Assistance samochodu są zależne od zakresu ochrony, ale jeśli ktoś planuje wyjazd za granicę, zazwyczaj zakup polisy jest polecany przez ekspertów. Średnia cena za jeden dzień ubezpieczenia jest znikomym ułamkiem tego, co trzeba będzie zapłacić na przykład wtedy, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku w innym kraju. Nierzadko ceny za granicą są wielokrotnie wyższe, niż w Polsce, co dotyczy także pomocy medycznej, pomocy drogowej lub cen hoteli. Dzięki dobremu ubezpieczeniu, o to wszystko nie trzeba się martwić.

Jak zgłosić szkodę w AXA Assistance?

Zdarzenia objęte ochroną możesz zgłosić w każdej chwili do Centrum Pomocy AXA Assistance, które natychmiast podejmie działania, by udzielić Ci pomocy – w tym celu wystarczy zadzwonić pod wskazany przez ubezpieczyciela numer telefonu. Uzyskasz także wskazówki, w jaki sposób postępować w danej sytuacji.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne AXA Assistance w kalkulatorze ubezpieczeń KioskPolis.pl?

W kalkulatorze ubezpieczeń możesz szybko sprawdzić aktualną ofertę ubezpieczeniową AXA Assistance. Kalkulator przygotowuje ją na podstawie danych wprowadzonych przez Ciebie do formularza oraz taryfy obowiązującej w towarzystwie ubezpieczeniowym. Porównywarka prezentuje konkretne produkty wraz z ostatecznymi cenami – możesz szybko je porównać i od razu zakupić polisę spełniającą Twoje wymagania.

Axa Assistance krótkoterminowe

Ubezpieczenie Assistance Axa można też wykupić w wersji krótkoterminowej. Dzięki temu nie ma problemu z tym, by dopasować polisę w sposób optymalny do swoich potrzeb i nie ponosić zbędnych kosztów. Między innymi dlatego ubezpieczenia grupy Axa należą do najlepiej ocenianych i choć trudno zrobić ranking ubezpieczycieli, to właśnie ta marka zawsze jest w czołówce, jeśli chodzi o polisy z tej grupy. Na Kioskpolis.pl można też znaleźć inne polisy krótkoterminowe od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a następnie porównać je ze sobą pod względem szczegółowych warunków ubezpieczenia i cen.

Ogólne warunki ubezpieczenia turystycznego w AXA Assistance

Jeśli chcesz mieć pewność, w jakich sytuacjach i jaki zakres ochrony zapewnia polisa, zapoznaj się z OWU AXA Assistance. Dokument znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczyciela, gdzie możesz zapoznać się z nim jeszcze przed zakupem ubezpieczenia i opłaceniem składki. W OWU znajdziesz także zasady postępowania w razie wystąpienia szkody, informacje o sposobie naliczania świadczeń oraz niezbędne załączniki.

Dodatkowe informacje

Kontakt AXA Assitance

AXA Assistance

Inter Parter Assistance S.A.
ul. Prosta 68
00-838 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA Assistance