Ubezpieczenia WEFOX

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 2 minuty
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeniowe WEFOX

Wefox powstał w 2015 roku z wizją tworzenia prostych i przejrzystych ubezpieczeń oraz misją, aby dawać swoim klientom poczucie bezpieczeństwa.

Podstawą działalności wefox jest współpraca z agentami – najlepszymi doradcami od ubezpieczeń. Firmę mocno wspiera technologia, która umożliwia wystawienie polisy po kilku klikach, w kilka minut, a likwidację szkód nawet tego samego dnia, w którym szkoda została zgłoszona.

Rynek ubezpieczeń jest niezwykle konkurencyjny, a WEFOX jest podmiotem, który chce go skutecznie podbić. To towarzystwo ubezpieczeniowe jest nową marką w Polsce, gdyż w kraju nad Wisłą pojawiło się dopiero w 2021 roku. Na świecie nie jest to jednak anonimowa marka, gdyż firma działa z powodzeniem na bardzo wymagających rynkach – niemieckim i szwajcarskim. Z doświadczeniem z krajów zachodniej Europy, towarzystwo WEFOX weszło w Polsce w segment ubezpieczeń komunikacyjnych i polis zabezpieczających nieruchomości.

Najwyższy standard obsługi klienta znany z funkcjonowania na Zachodzie został też wdrożony u nas. Jednocześnie firmie udało się dostosować ceny do wymagań Polaków i okazują się one konkurencyjne w stosunku do innych ofert. Trudno o ranking ubezpieczycieli, który uwzględniał by tę markę, ale tam gdzie firma działa, zbiera pozytywne opinie.

WEFOX – nowy ubezpieczyciel na polskim rynku

Sama firma jest zarejestrowana w księstwie Liechtenstein. Za bezpieczeństwo klientów odpowiada jeden z największy podmiotów zapewniających reasekurację, więc WEFOX okazuje się marką, której można zaufać. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania produktów marki z polisami innych towarzystw od lat obecnych na naszym rynku, takich jak HDI Asekuracja. Z przedstawicielami firmy można skontaktować się telefonicznie lub przy pomocy maila. WEFOX stara się zapewnić klientom jak największy komfort, więc większość rzeczy można załatwić zdalnie.

Elastyczność oferty WEFOX

Ogromną zaletą oferty WEFOX jest elastyczność oferty. Firma stara się zapewnić dostęp do polis, które idealnie wpasowują się w potrzeby klientów, ale jednocześnie są także zoptymalizowane cenowo. Wraz z tym, że całe zarządzanie obsługą klienta jest wykonywane przy pomocy zaawansowanej technologii cyfrowej, warto rozważyć oferty tego nowego ubezpieczyciela. Pod względem jakości obsługi klienta, w przeciągu pierwszych lat funkcjonowania na rynku może on wyrosnąć na jednego z liderów.

Ubezpieczenia komunikacyjne WEFOX

WEFOX ma oferować standardowe ubezpieczenia komunikacyjne, które są dopasowane do wymogów polskiego prawa. Dotyczy to obowiązkowych ubezpieczeń, podczas gdy ubezpieczenia AC są zaprojektowane z myślą o polskim wymagającym kliencie. Szczegółowe warunki ubezpieczenia można znaleźć w umowie, która dostępna jest jeszcze przed zakupem konkretnej polisy. Najważniejsze punkty znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenia nieruchomości WEFOX

Towarzystwo WEFOX ma też oferować ubezpieczenia nieruchomości. Polisy mają dotyczyć zarówno budynków prywatnych, jak i komercyjnych. Szczegółową ofertę można znaleźć na stronie firmy, a porównanie polis tego towarzystwa i konkurencyjnych ubezpieczycieli na Kioskpolis.pl. Można tam znaleźć wiele polis dopasowany do zróżnicowanych potrzeb klientów.

Ubezpieczenie samochodu w Wefox

Klienci mają do wyboru szereg wariantów ubezpieczenia samochodu: OC z podstawowym assistance, OC ze smarter casco (ubezpieczenie AC obejmujące tylko wybrane przez klienta ryzyka, np. działanie żywiołów, kradzież czy szkodę całkowitą), OC z AC w wariancie kosztorysowym lub serwisowym. Ofertę można dla siebie dopasować, np. dodać udział własny w szkodzie, ustanowić stałą sumę ubezpieczenia czy objąć ochroną wyposażenie dodatkowe. Z ubezpieczeniem klienci mogą podróżować po Polsce i Europie.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Wefox

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Wefox

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Wefox

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Wefox

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

Ochrona Utraty Zniżki w OC – w cenie! Ubezpieczenie gwarantuje, że w razie spowodowania jednej szkody OC, zniżka za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia zostanie utrzymana, o ile w umowie zawieranej na kolejny rok nie nastąpiły zmiany w zakresie własności pojazdu. Bez limitu wartości szkody! Bez dodatkowej składki!

Ubezpieczenie AC

Dostępne w 3 wariantach: Kosztorys, Optimum, Komfort z możliwością naprawy na częściach oryginalnych lub zamiennikach z możliwością zniesienia amortyzacji. Naprawa odbywa się w ASO lub wybranym przez Klienta warsztacie. W zakresie ujęte jest także ubezpieczenie szyb gwarantujące w razie 1 szkody szybowej w roku brak dodatkowej zwyżki w przypadku likwidacji szkody we wskazanej przez Towarzystwo sieci naprawczej. Dodatkowo w ramach ubezpieczenia AC w cenie jest ubezpieczenie bagażu w podróży do wysokości 5% sumy ubezpieczenia AC, nie więcej niż 3 000 PLN.

Ubezpieczenie Smarter Casco

Rozsądny wybór przy nie najnowszym samochodzie; ubezpieczenie pozwalające na dopasowanie zakresu do potrzeb Klienta poprzez wybór zdarzeń, które powodują zniszczenie bądź utratę pojazdu.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu objętego ubezpieczeniem. Ochroną objęte jest życie i zdrowie, a oprócz świadczeń za uszczerbek na zdrowiu i odszkodowania za śmierć dokonywany jest zwrot kosztów nabycia medycznych środków pomocniczych np. protez, odbudowy stomatologicznej zębów stałych, przeszkolenia zawodowego inwalidów. Nowa SU w NNW wynosi 10 000 PLN

 

Ubezpieczenie Assistance

W podstawowym wariancie dodawane gratis do OC z możliwością rozszerzenia o jeden z  3 wariantów: Standard, Komfort, Super. W zależności od wybranego wariantu przysługują świadczenia takie jak holowanie pojazdu, pojazd zastępczy, usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, transport kierowcy i pasażerów, kontynuacja podróży i inne określone limitami świadczenia.

Samodzielne załatwianie spraw w Panelu klienta Wefox

W Panelu klienta dostępny jest:

  • szybki podgląd polis
  • zgłaszanie zmian na polisie + podgląd statusów wysłanych zgłoszeń
  • zgłaszanie szkód + podgląd zarejestrowanych szkód
  • zmiana danych kontaktowych (e-mail, telefon, adres do korespondencji)

Zgłoszenie i likwidacja szkód w Wefox

Szkodę z polisy wefox najszybciej zgłosić przez formularz na stronie internetowej UNEXT, partnera wefox w Polsce [link: https://panel.unext.pl/szkody/rejestracja//Krok-1-wyszukiwaniePolisy], w Panelu klienta [ https://panel.unext.pl/login] lub przez całodobową infolinię: +48 22 123 55 55. Można też zgłosić listownie na adres pocztowy: lub poprzez e-mail: [email protected]

Jeśli zgłoszona szkoda kwalifikuje się do tzw. szybkiej ścieżki likwidacji, to klient otrzyma link do formularza umożliwiającego mu samodzielne wyliczenie odszkodowania. Wystarczy, że uzupełni dane, których nie podał wcześniej przy rejestracji szkody, a następnie zaznaczy na makiecie pojazdu uszkodzone części i poda zakres zniszczeń (zarysowanie, odkształcenie, pęknięcie). W niektórych przypadkach zostanie poproszony o załączenie zdjęć. Po czym otrzyma szczegółowy kosztorys. Jeśli zaakceptuje tę sumę, od razu otrzyma przelew na konto. Może też zapisać wycenę i wyjaśnić z ubezpieczycielem ewentualne wątpliwości.

Wefox łączy technologię ze stawianiem na kontakt międzyludzki, bo uważa, że osoba, która doświadczyła szkody potrzebuje również być wysłuchana i zrozumiana. Każdy poszkodowany dostaje więc opiekuna swojej szkody – konkretnego specjalistę, który będzie się zajmował jego sprawą. Może się bezpośrednio z nim kontaktować, aby przekazywać dodatkowe dokumenty, pytać o status swojej sprawy czy składniki odszkodowania.

Dodatkowe informacje

WEFOX INSURANCE AG SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE

ul. Żwirki i Wigury 16A

02-092 Warszawa