Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW w AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW w AXA (obecnie UNIQA)

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW w AXA (obecnie UNIQA)

Niestety, niektóre wypadki mogą skończyć się tragicznie. Trwałe uszkodzenie ciała, niepełnosprawność czy nawet śmierć są okolicznościami, na które trzeba być zawsze przygotowanym, jeśli jest się kierowcą. Sprawdź jakie ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) oferuje AXA (obecnie UNIQA). 

NNW – Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków AXA (obecnie UNIQA)

NNW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) to polisa, która obejmuje skutki tragicznych zdarzeń, do których doszło w związku z kolizją drogową. Zakres dotyczy urazów ciała ubezpieczonej osoby, w postaci trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci (jeśli jej przyczyną był wypadek, a także jeśli nastąpiła nie później niż po upływie dwóch lat od dnia zdarzenia).

Wysokość świadczenia NNW ustala się po jednoznacznym stwierdzeniu, że istnieje niepodważalny związek przyczynowo skutkowy między wypadkiem, a uszczerbkiem zdrowia/śmiercią. W przypadku zgonu (lub urazu/choroby/zaburzenia określonego przepisowo według Tabeli Norm Oceny Procentowej Trwałego Uszczerbku Na Zdrowiu Wskutek Nieszczęśliwego Wypadku na kwalifikujący się na całkowitą wartość świadczenia, np. porażenie mózgowe, afazja, utrata wzroku) jest to 100% wartości odszkodowania. W razie mniej poważnych urazów przyznaje się od 1-90% kwoty. Jeśli po przyznaniu świadczenia za uszczerbek na zdrowiu ubezpieczony umrze, rodzinie przyznane zostaje świadczenie w wysokości 100%, ale tylko jeśli kwota ta nie przekracza już wypłaconej sumy.

Kiedy otrzyma się świadczenie z ubezpieczenia NNW w AXA (obecnie UNIQA)?

Odszkodowanie z NNW w AXA (obecnie UNIQA) otrzyma się w sytuacji śmierci lub odniesienia poważnego uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście istnieją okoliczności, które mogą sprawić, że świadczenie nie zostanie wypłacone. Dzieje się w tak np. w sytuacji, gdy kierowca nie był zabezpieczony pasami, on albo któryś z pasażerów był pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych (w przypadku przewożonych osób dotyczy to okoliczności, w których mogły zachowywać się w sposób przyczyniający się do spowodowania wypadku) oraz gdy w pojeździe przewożona była liczba osób większa niż dozwolona.

W razie zaistnienia szkody, która może kwalifikować się pod ubezpieczenie NNW, w miarę możliwości klient powinien niezwłocznie zawiadomić policję i pogotowie ratunkowe, zawiadomić ubezpieczyciela, przedstawić mu niezbędne dokumenty oraz umożliwić uzyskanie informacji o jego stanie zdrowia (w terminie nie dłuższym niż 7 dni po wypadku).

Dodatkowe świadczenia do NNW w AXA (obecnie UNIQA)

W ramach polisy NNW AXA (obecnie UNIQA) zapewnia również ubezpieczenie przewożonych zwierząt. Jeśli istnieje niepodważalny związek przyczynowo skutkowy między wypadkiem a śmiercią transportowanego pupila (i jeśli nastąpiła ona nie później niż po upływie okresu dwóch tygodni), AXA (obecnie UNIQA) wypłaca jednorazowe świadczenie w wysokości 2000 zł. Kwota ta należy się właścicielowi zwierzęcia, jeśli w chwili śmierci miało ono więcej niż 4 miesiące, a także gdy należało do kierowcy lub jednego z pasażerów. Pieniądze te można wykorzystać na pogrzeb lub utylizację pupila, kupno nowego zwierzęcia itp.

Kontakt AXA (obecnie UNIQA) 

AXA

UNIQA TU S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA (obecnie Uniqa)

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły