Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW w AXA

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW w AXA

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW w AXA

Niestety, niektóre wypadki mogą skończyć się tragicznie. Trwałe uszkodzenie ciała, niepełnosprawność czy nawet śmierć są okolicznościami, na które trzeba być zawsze przygotowanym, jeśli jest się kierowcą. Sprawdź jakie ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) oferuje AXA. 

NNW – Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków AXA

NNW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) to polisa, która obejmuje skutki tragicznych zdarzeń, do których doszło w związku z kolizją drogową. Zakres dotyczy urazów ciała ubezpieczonej osoby, w postaci trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci (jeśli jej przyczyną był wypadek, a także jeśli nastąpiła nie później niż po upływie dwóch lat od dnia zdarzenia).

Wysokość świadczenia NNW ustala się po jednoznacznym stwierdzeniu, że istnieje niepodważalny związek przyczynowo skutkowy między wypadkiem, a uszczerbkiem zdrowia/śmiercią. W przypadku zgonu (lub urazu/choroby/zaburzenia określonego przepisowo według Tabeli Norm Oceny Procentowej Trwałego Uszczerbku Na Zdrowiu Wskutek Nieszczęśliwego Wypadku na kwalifikujący się na całkowitą wartość świadczenia, np. porażenie mózgowe, afazja, utrata wzroku) jest to 100% wartości odszkodowania. W razie mniej poważnych urazów przyznaje się od 1-90% kwoty. Jeśli po przyznaniu świadczenia za uszczerbek na zdrowiu ubezpieczony umrze, rodzinie przyznane zostaje świadczenie w wysokości 100%, ale tylko jeśli kwota ta nie przekracza już wypłaconej sumy.

Kiedy otrzyma się świadczenie z ubezpieczenia NNW w AXA?

Odszkodowanie z NNW w AXA otrzyma się w sytuacji śmierci lub odniesienia poważnego uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście istnieją okoliczności, które mogą sprawić, że świadczenie nie zostanie wypłacone. Dzieje się w tak np. w sytuacji, gdy kierowca nie był zabezpieczony pasami, on albo któryś z pasażerów był pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych (w przypadku przewożonych osób dotyczy to okoliczności, w których mogły zachowywać się w sposób przyczyniający się do spowodowania wypadku) oraz gdy w pojeździe przewożona była liczba osób większa niż dozwolona.

W razie zaistnienia szkody, która może kwalifikować się pod ubezpieczenie NNW, w miarę możliwości klient powinien niezwłocznie zawiadomić policję i pogotowie ratunkowe, zawiadomić ubezpieczyciela, przedstawić mu niezbędne dokumenty oraz umożliwić uzyskanie informacji o jego stanie zdrowia (w terminie nie dłuższym niż 7 dni po wypadku).

Dodatkowe świadczenia do NNW w AXA

W ramach polisy NNW AXA zapewnia również ubezpieczenie przewożonych zwierząt. Jeśli istnieje niepodważalny związek przyczynowo skutkowy między wypadkiem a śmiercią transportowanego pupila (i jeśli nastąpiła ona nie później niż po upływie okresu dwóch tygodni), AXA wypłaca jednorazowe świadczenie w wysokości 2000 zł. Kwota ta należy się właścicielowi zwierzęcia, jeśli w chwili śmierci miało ono więcej niż 4 miesiące, a także gdy należało do kierowcy lub jednego z pasażerów. Pieniądze te można wykorzystać na pogrzeb lub utylizację pupila, kupno nowego zwierzęcia itp.

Kontakt AXA

AXA

AXA TUiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Kolor lakieru a numer VIN – jak uzyskać informację o fabrycznej powłoce?

Kolor lakieru a numer VIN – jak uzyskać informację o fabrycznej powłoce?

Zauważyłeś odpryski na karoserii, ale nie masz pojęcia, jaki dokładnie odcień ma Twoje auto? A może chcesz kupić używany samochód i masz podejrzenia, że było malowane? Podczas przeglądu można uzyskać także informacje o fabrycznej, oryginalnej powłoce. Wyjaśniamy, jak […]

więcej
Darowizna samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

Darowizna samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

Darowizna jest jedną z najpopularniejszych form przeniesienia własności, praktykowaną zazwyczaj w rodzinie lub wśród bliskich znajomych. Chcesz przekazać komuś swój samochód lub wkrótce to Ty zostaniesz nim obdarowany? Dowiedz się, na czym polega darowizna samochodu i co musisz […]

więcej
10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? Jednym z najpopularniejszych kierunków jest malownicza, klimatyczna Italia. Doskonale sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale też osób, które dopiero po raz pierwszy chcą stanąć na stoku. Przedstawiamy 10 najlepszych ośrodków narciarskich […]

więcej

Wszystkie artykuły