Ciekawostki

Ciekawostki o podróżach

 1. zwiń
  Ciekawostka 1

  Portal GóryDlaCiebie.pl wraz z KioskPolis.pl przygotował dla Państwa darmowy e-book zawierający 10 inspiracji na podróże po Europie. Są to opisy conajmniej tygodniowych wyjazdów głównie o charakterze górskim w najciekawsze miejsca w Europie. Serdecznie zapraszamy do pobrania!

 2. zwiń
  Ciekawostka 2

  Aktualnie obywatele Polski podróżujący z ojczyzny mogą bez problemu podróżować do:

  Albanii, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, na Cypru, Czech, Danii, Egiptu, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Malty, Maroko, Niemiec, Norwegii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Tajlandii, Tunezji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

  Przy wjeździe na Białoruś i Islandię wymagany jest negatywny test na koronawirusa, a do Belgii zaleca się odbycie 14 dniowej kwarantanny po przyjeździe.

  Każdorazowo przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne informacje na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub zagranicznych odpowiednikach ministerstwa zagranicznego.

Ciekawostki o motoryzacji

 1. zwiń
  Ciekawostka 1

  Najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem jest Toyota Corolla. Model ten jest nieprzerwanie produkowany od 1966 roku. Szacuje się, że co 40 sekund sprzedaje się nowy egzemplarz, co daje zawrotną liczbę 32 milionów sprzedanych Toyot Corolla.

Ciekawostki o ubezpieczeniach

 1. zwiń
  Ciekawostka 1

  Historia ubezpieczeń sięga około 2 tys. lat p.n.e. gdzie znane były umowy uczestników karawan polegające na wspólnym pokryciu ewentualnych szkód w zwierzętach jucznych. Jeżeli jeden z uczestników stracił zwierzę juczne, to pozostali członkowie składali odpowiednią sumę aby wyrównać poniesione straty.

Planujesz podróż na stopa?
Ubezpiecz się i podróżuj bez zmartwień