Ciekawostki

Ciekawostki o podróżach

 1. zwiń
  Ceny świadczeń za granicą

  Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?
  Oto kilka przykładów świadczeń za granicą oraz ich koszt:

  • AUSTRALIA – Zapalenie płuc – 101 000 zł
  • AMERYKA POŁUDNIOWA – Zapalenie wyrostka robaczkowego – 129 000 zł
  • EUROPA ZACHODNIA – Złamanie otwarte kości udowej – 239 000 zł
  • AZJA – Zawał serca – 300 000 zł
  • AMERYKA ŚRODKOWA – Udar mózgu – 803 000 zł

  29.08.2021

 2. zwiń
  Koszty związane z zachorowaniem na COVID-19

  Obecnie w ofercie KioskPolis.pl wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe pokrywają koszty związane z przypadkiem zachorowania na Koronawirusa.

  Ubezpieczyciele pokrywa między innymi takie koszty jak:

  • Leczenie i hospitalizacja w razie zachorowania,
  • Pokrycie kosztów testu diagnostycznego zleconego przez lekarza,
  • Pokrycie kosztów kwarantanny lub izolacji, gdy jest zlecona przez służby medyczne danego Państwa i potwierdzona testem diagnostycznym,
  • Powrót do kraju po leczeniu lub kwarantannie/ izolacji,
  • Pokrycie kosztów związanych z rekonwalescencją,
  • Przedłużenie pobytu z uwagi na zachorowanie dziecka.

  12.08.2021

 3. zwiń
  Karta EKUZ a ubezpieczenie podróży

  Czy wiesz, że pomimo posiadania karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) warto przed każdą podróżą wykupić ubezpieczenie turystyczne?

  EKUZ nie pokrywa takich kosztów jak:

  • Pełnych kosztów leczenia (dopłaty zależne od lokalnego prawa),
  • Zabiegów, które nie stanowią konieczności,
  • Leczenia w placówkach prywatnych,
  • Kosztów leków i opatrunków,
  • Transport do kraju zamieszkania,
  • Transport zwłok.

  06.08.2021

 4. zwiń
  Webinaria KioskPolis.pl oraz Bankier.pl

  W dniu 14.07.2021 KioskPolis.pl oraz Bankier.pl przygotowali webinaria “Ubezpieczenia turystyczne, czyli jak bezpiecznie wyjechać w niebezpiecznych czasach”. Nasz ekspert wyjaśnił jak wyglądają podróże w czasach pandemii i odpowiedział na liczne pytania pojawiające się w głowie każdego, kto planuje wycieczkę zagraniczną, jeśli jesteś osobą, która chce wybrać się w podróż i chcesz wiedzieć jak bezpiecznie wyjechać w niebezpiecznych czasach. Serdecznie zapraszamy do otworzenia prezentacji tutaj.

  02.08.2021

 5. zwiń
  Kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych

  Leczenie w Stanach Zjednoczonych należy do bardzo kosztowych. Jeden z Klientów na skutek poślizgnięcia się na schodach złamał kostkę w Nowym Jorku. Koszty leczenia szpitalnego i transportu do Polski wyniosły 160 000 zł. Na szczęście całość kosztów została pokryta z ubezpieczenia!

  28.06.2021

 6. zwiń
  Darmowy e-book - 10 inspiracji na podróże po Europie

  Portal GóryDlaCiebie.pl wraz z KioskPolis.pl przygotował dla Państwa darmowy e-book zawierający 10 inspiracji na podróże po Europie. Są to opisy conajmniej tygodniowych wyjazdów głównie o charakterze górskim
  w najciekawsze miejsca w Europie. Serdecznie zapraszamy do pobrania!

  21.06.2021

Ciekawostki o motoryzacji

 1. zwiń
  Wymarzony prezent dla fana czterech kółek

  Każdy z Nas z pewnością posiada w gronie swoich bliskich fana motoryzacji, a może sam znajduje się w tej grupie? Zastanawiałeś się kiedyś nad pomysłem na prezent dla takiej osoby? Na podstawie rozmów z pasjonatami czterech kółek, przedstawiamy kilka pomysłów podarunków, które spowodują uśmiech na twarzy wielbiciela zmotoryzowania.

   • Ładowarka USB
   • Lokalizator GPS
   • Kamera samochodowa
   • Kubek/Termos
   • Kosmetyki do pielęgnacji auta

  15.09.2021

 2. zwiń
  Symbolika naklejek na zderzakach pojazdów

  Coraz częściej na drogach widzimy pojazdy, które są ozdobione różnego rodzaju naklejkami.
  Zastanawiałeś się kiedyś co dana nalepka oznacza?

  Najczęściej na polskich drogach widzimy auta, które posiadają znak:

  • Ryby – Symbol Jezusa Chrystusa, komunikuje o przynależności do wiary chrześcijańskiej. W teorii kierowca, który posiada taką naklejkę na swoim zderzaku powinien być życzliwy i pomocny.
  • Liść klonu – Początkujący kierowca, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę za kierownicą.
  • Motocykl – Kierowca informuje, że przynależy do grupy motocyklistów. Komunikuje w ten sposób innym kierowcom, by zwracali szczególną uwagę na uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się pojazdami jednośladowymi.

  01.09.2021

 3. zwiń
  Mandat za parkowanie

  Otrzymanie mandatu to nic przyjemnego, tym bardziej za parkowanie. Najsurowiej zostaniemy ukarani w przypadku parkowania na miejscu przeznaczanym dla osób niepełnosprawnych, a dodatkowo posiadamy nieuprawnioną kartę parkingową, w takiej sytuacji mandat może wynieść 800 zł oraz 7 punktów karnych. 

  23.08.2021

 4. zwiń
  Crash testy a ciało ludzkie

  Czy wiesz, że w crash testach, które pozwalają na tworzenie coraz bezpieczniejszych pojazdów używa się ludzkich zwłok? Użyto ich już w 1930 roku na Wayne State University do sprawdzenia, co się stanie z ciałem spuszczonym do szybu windowego. Koncerny używają zwłok, by lepiej móc zweryfikować uszkodzenia ciała i narządów wewnętrznych człowieka. Zdecydowana większość firm produkujących auta używa manekinów, jednak nie są one w stanie idealnie odwzorować, co może stać się z ludzkim ciałem w trakcie wypadku. W związku z tym zwłoki ludzkie są używane na uniwersytetach na całym świecie współpracujących z producentami aut.

  11.08.2021

 5. zwiń
  Kto stworzył pierwsze auto na świecie?

  Za konstruktora pierwszego samochodu uważa się Carla Benza, który w 1885 roku zbudował trójkołowy samochód napędzany silnikiem benzynowym. Pojazd został opatentowany w 1886 roku w Niemczech i zyskał nazwę Benz Patent – Motorwagen Nummer 1.  Samochód osiągał maksymalną prędkość 16 km/h.

  08.07.2021

 6. zwiń
  Najczęściej kupowany samochód na świecie

  Najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem jest Toyota Corolla. Model ten jest nieprzerwanie produkowany od 1966 roku. Szacuje się, że co 40 sekund sprzedaje się nowy egzemplarz, co daje zawrotną liczbę 32 milionów sprzedanych Toyot Corolla.

  05.07.2021

Ciekawostki o ubezpieczeniach

 1. zwiń
  Dotkliwa trauma dla fana piłki nożnej

  W roku 2006 jeden z kibiców reprezentacji Anglii ubezpieczył się na wypadek „dotkliwej traumy”, którą mogła spowodować jego ukochana drużyna w momencie odpadnięcia we wczesnej fazie rozgrywek. Na szczęście ubezpieczony nie doznał przykrości ze strony zespołu, a wypłata odszkodowania nie była konieczna.

   

  22.09.2021

 2. zwiń
  Ubezpieczenie w świecie celebrytów

  Czy wiesz, że w świecie celebrytów, sportowców istnieją ubezpieczenia na konkretne części ciała?
  Jedną z rekordzistek jest aktorka i piosenkarka Jennifer Lopez, która ubezpieczyła swoje nogi na kwotę 400 mln dolarów, a pośladki – 300 mln dolarów.
  Ubezpieczenie nie tylko daje jej ochronę, ale również wywołało ogromny rozgłos w mediach na całym świecie.

   

  17.09.2021

 3. zwiń
  Ubezpieczenie na ślubnym kobiercu

  I żyli długo i szczęśliwie… Dla wielu ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w tej dziedzinie również wychodzą z ofertami do potencjalnych klientów.
  Jak podaje Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych istnieją ubezpieczenia organizacji wesela lub ewentualności ucieczki sprzed ołtarza.

  26.08.2021

 4. zwiń
  Strasznie ciekawe ubezpieczenia

  Boisz się działalności duchów? Porwania przez kosmitów? W USA przedmiotem ubezpieczenia mogą być nie tylko zdarzenia oczywiste. W Stanach Zjednoczonych w przypadku wyboru odpowiedniego ubezpieczenia możesz otrzymać wypłatę odszkodowania np.: w momencie, gdy pod wpływem działalności sił nadprzyrodzonych dojdzie do czyjejś śmierci lub nieszczęśliwego wypadku.

  13.08.2021

 5. zwiń
  Świadczenia na skutek huraganu Katrina

  W 2005 roku na skutek zniszczeń wywołanych przez huragany Katrina, Rita i Wilma łączna suma wypłaconych odszkodowań wyniosła 130 miliardów dolarów. 

      21.07.2021

 6. zwiń
  Historia ubezpieczeń

  Historia ubezpieczeń sięga około 2 tys. lat p.n.e. gdzie znane były umowy uczestników karawan polegające na wspólnym pokryciu ewentualnych szkód w zwierzętach jucznych. Jeżeli jeden z uczestników stracił zwierzę juczne, to pozostali członkowie składali odpowiednią sumę aby wyrównać poniesione straty.

  14.07.2021