Ciekawostki

Ciekawostki o podróżach

 1. zwiń
  Ciekawostka 1

  Portal GóryDlaCiebie.pl wraz z KioskPolis.pl przygotował dla Państwa darmowy e-book zawierający 10 inspiracji na podróże po Europie. Są to opisy conajmniej tygodniowych wyjazdów głównie o charakterze górskim w najciekawsze miejsca w Europie. Serdecznie zapraszamy do pobrania!

 2. zwiń
  Ciekawostka 2

  Leczenie w Stanach Zjednoczonych należy do bardzo kosztowych. Jeden z Klientów na skutek poślizgnięcia się na schodach złamał kostkę w Nowym Jorku. Koszty leczenia szpitalnego i transportu do Polski wyniosły 160 000 zł. Na szczęście całość kosztów została pokryta z ubezpieczenia!

Ciekawostki o motoryzacji

 1. zwiń
  Ciekawostka 1

  Najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem jest Toyota Corolla. Model ten jest nieprzerwanie produkowany od 1966 roku. Szacuje się, że co 40 sekund sprzedaje się nowy egzemplarz, co daje zawrotną liczbę 32 milionów sprzedanych Toyot Corolla.

 2. zwiń
  Ciekawostka 2

  Za konstruktora pierwszego samochodu uważa się Carla Benza, który w 1885 roku zbudował trójkołowy samochód napędzany silnikiem benzynowym. Pojazd został opatentowany w 1886 roku w Niemczech i zyskał nazwę Benz Patent – Motorwagen Nummer 1.  Samochód osiągał maksymalną prędkość 16 km/h.

Ciekawostki o ubezpieczeniach

 1. zwiń
  Ciekawostka 1

  Historia ubezpieczeń sięga około 2 tys. lat p.n.e. gdzie znane były umowy uczestników karawan polegające na wspólnym pokryciu ewentualnych szkód w zwierzętach jucznych. Jeżeli jeden z uczestników stracił zwierzę juczne, to pozostali członkowie składali odpowiednią sumę aby wyrównać poniesione straty.

 2. zwiń
  Ciekawostka 2

  W 2005 roku na skutek zniszczeń wywołanych przez huragany Katrina, Rita i Wilma łączna suma wypłaconych odszkodowań wyniosła 130 miliardów dolarów.