Ubezpieczenie na narty i snowboard w AXA

Ubezpieczenie na narty
i snowboard w AXA

 • Poznaj ofertę i kup ubezpieczenie w mniej niż 2 minuty
 • Nie ryzykuj wysokim kosztom leczenia
 • Sprawdź model rekomendacji polis turystycznych w KioskPolis

Niestety niektóre wypadki są w stanie popsuć nawet najwspanialszy wyjazd za graniczny, a dodatkowo mogą skończyć się tragicznie. Trwałe uszkodzenia ciała, niepełnosprawność, śmierć są okolicznościami, na które trzeba być przygotowanym, szczególnie jeśli planujesz spędzić swój urlop na nartach lub snowboardzie. Sprawdź o czym warto pamiętać kupując ubezpieczenie turystyczne w AXA Partners. Bądź bezpieczny! Nie daj się zaskoczyć wysokim kosztom leczenia.

Sporty zimowe mają swoich wielu zwolenników. Narciarstwo oraz Snowboard są zaliczane do ryzykownych i kontuzjogennych sportów, podczas zdobywania stoków narciarskich możesz wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale również innej osobie, która tak jak Ty jest pasjonatem sportów zimowych. Oznacza to, że ubezpieczenie narciarskie jest koniecznością.

Koszt ubezpieczenia narciarskiego jest relatywnie niski w porównaniu do kosztów jakie możemy ponieść w przypadku wypadku, gdy nie będziemy posiadać ochrony. Wyjazd na ferie zimowe bez odpowiedniego ubezpieczenia może znacząco obciążyć Twój budżet.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA Partners od lat istnieje na rynku i jest ceniona przez klientów za swoje produkty ubezpieczeniowe oraz obsługę klienta na wysokim poziomie. Przed Tobą wybór polisy i nie wiesz jaka będzie odpowiednia? Wystarczy, że uzupełnisz dane swojej podróży w kalkulatorze turystycznym KioskPolis, zaznając w formularzu, że będziesz podczas wyjazdu spędzał czas aktywnie na stokach narciarskich, a kalkulator KioskPolis przedstawi oferty skrojone do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że w przypadku uprawiania sportów podczas wyjazdu zagranicznego należy wykupić ubezpieczenie ze specjalnym rozszerzeniem o uprawianie sportów. W przypadku braku takiego rozszerzenia Towarzystwo Ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania. KioskPolis to porównywarka, gdzie kupisz ubezpieczenie w AXA Partners na narty lub snowboard w mniej niż 2 minuty, a po uzupełnieniu danych podróży otrzymasz oferty z odpowiednimi rozszerzeniami.

Poznaj przykładowe koszty leczenia w przypadku, gdy nie posiadasz ubezpieczenia narciarskiego i ulegniesz nieszczęśliwemu wypadku:

– Około 400 zł za udzielenie pierwszej pomocy,

– Około 12 000 zł za transport helikopterem do placówki medycznej,

– Około 20 000 zł za przewóz do Polski w pozycji leżącej.

Koszty mogą być znacznie wyższe i zdecydowanie przewyższają koszt ubezpieczenia dostępnego w KioskPolis na narty i snowboard w AXA Partners.

Ubezpieczenie narciarskie Axa

Narciarstwo jest sportem, który ubezpieczyciele traktują jako wysokiego ryzyka. Z tego powodu warto zainwestować ubezpieczenie narciarskie AXA. To produkt, który jest w stanie zapewnić bardziej kompleksową ochronę podczas sportowego wypoczynku.

Uprawianie sportu podczas wyjazdu zagranicznego może wiązać się z różnymi zdarzeniami losowymi. Odpowiednie ubezpieczenie na narty AXA to gwarancja możliwości ograniczenia konsekwencji finansowych związanych z takimi sytuacjami. Ogranicza to konieczność pokrywania wydatków z własnej kieszeni. To istotny dodatek do takich produktów jak ubezpieczenie turystyczne, gdy planuje się jazdę na nartach. Wyjazd w celu korzystania z takiej formy aktywności, będzie bardziej bezpieczny, gdy kupi się odpowiednią polisę. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że wiele standardowych produktów tego typu nie zapewni ochrony podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Gdy zawiera się umowę na ubezpieczenie na wyjazd za granicę z konkretną firmą ubezpieczeniową, trzeba dokładnie sprawdzić, jakie koszty finansuje polisa. Narciarstwo jest traktowane często jako sport ekstremalny, co równocześnie wymaga zdecydowania się na takie produkty jak ubezpieczenie narciarskie AXA.

Jakie powinno być ubezpieczenie narciarskie?

Każdy wyjazd turystyczny bywa trochę inny. Wszystko zależy między innymi od kraju docelowego czy też sposobu spędzania wolnego czasu. Często wystarczy standardowe ubezpieczenie narciarskie AXA, gdy w innym przypadku trzeba zdecydować się na produkt z dodatkami czy rozszerzony. Z tego powodu, zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnej polisy, dobrze jest sprawdzić, co może zawierać taki produkt.

Polisa dla narciarza powinna pokryć wydatki na:

 • ratownictwo,
 • pobyt w szpitalu,
 • transport medyczny,
 • wizyty u lekarza.

Natomiast do przydatnych elementów polisy narciarskiej można zaliczyć Assistance, NNW czy OC w życiu prywatnym. W zależności od wybranego towarzystwa reasekuracji można uzyskać dostęp do takich dodatków w ramach standardowej polisy, jak i też konieczne może być zdecydowanie się na ich dokupienie. Oczywiście nie zawsze takie elementy polisy są niezbędne. Bardziej rozbudowaną ochronę ubezpieczenie na narty AXA powinno zapewnić podczas dłuższego pobytu.

Co jest w stanie zapewnić ubezpieczenie na narty w AXA?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoje polisy w różnych wariantach. W ten sposób każdy turysta jest w stanie zdecydować się choćby na ubezpieczenie na ferie zimowe, które będzie spełniało oczekiwania, także pod kątem wysokości składek.

Ubezpieczenie narty AXA dostępne jest w wersjach:

 • podróżnik,
 • zdobywca,

Każdy typ polisy kierowany jest do nieco innego grona turystów. Z tego powodu różni się między innymi sumami gwarantowanymi, jak i też wysokością składek.

Podstawowa wersja urlopowicz to produkt, który:

 • pokryje wydatki na ratownictwo.
 • pokryje koszty leczenia,
 • zapewni Assistance,
 • umożliwi dostęp do NNW.

Jednak podstawowe ubezpieczenia na narty AXA może nie być wystarczające podczas dłuższego pobytu. Bardziej kompleksową ochronę oferują wersje zdobywca i podróżnik. To produkt, który zapewni wyższe sumy gwarantowane, które decydują o poziomie finansowania wydatków. Uzyskać można dostęp do OC, ochrony sprzętu sportowego czy bagażu.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie narciarskie?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnego produktu ubezpieczeniowego kierowanego do narciarzy, dobrze jest przeprowadzić analizę rynku. Pozwala to sprawdzić, co można uzyskać w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Ułatwi to także ustalenia zakresu ochrony, który warto uzyskać. W celu przeprowadzenia analizy polis turystycznych można wykorzystać takie serwisy jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Za ich pośrednictwem w jednym miejscu można wygodnie sprawdzić różne wersje produktów od jednego towarzystwa jak ubezpieczenia narciarskie AXA. Równocześnie można zapoznać się z produktami od różnych firm. Sprawdzić można także wysokość składek, które trzeba będzie zapłacić za podstawowe czy nieco bardziej rozbudowane wersje polis. W ten sposób można zdecydować się na takie ubezpieczenie, które będzie indywidualnie dopasowane do potrzeb konkretnego turysty.

Jak wygodnie kupić ubezpieczenie narciarskie online?

W Internecie można nie tylko sprawdzić ubezpieczenienie na narty i snowboard, ale także dokonać zakupu. Szczególnie dla turystów może to być wygodne rozwiązanie. Zdarza się, że wyjazd turystyczny jest planowany na ostatnią chwilę. W takiej sytuacji często nie ma się czasu, aby odwiedzać firmy ubezpieczeniowe w oddziałach czy też prowadzić rozmowy telefoniczne z różnymi towarzystwami, aby wybrać polisę turystyczną. Przy zakupie internetowym formalności można załatwić zdalnie. W ten sposób wystarczy wybrać ubezpieczenie narciarskie AXA online w odpowiedniej wersji, a następnie dokonać płatności. Wszystko można przeprowadzić za pośrednictwem serwisów internetowych towarzystw reasekuracji.

Jak kupić ubezpieczenie narciarskie na korzystnych warunkach?

Zapoznanie się z różnymi wersjami polis narciarskich to także sposób, aby znaleźć produkty, które są dostępne na nieco lepszych warunkach cenowych. Oczywiście kluczowe jest zdecydowanie się na takie ubezpieczenia, które oferują skuteczną ochronę przed konkretnymi zdarzeniami losowymi. Jednak nie oznacza to, że polisy turystyczne trzeba przepłacać. Zawsze warto sprawdzić, czy firmy ubezpieczeniowe nie oferują w danym momencie produktów na specjalnych warunkach. Takie oferty pozwalają ograniczyć wydatki na składki. W ten sposób ubezpieczenie na narty w Polsce AXA będzie można kupić nieco taniej. Ma to spore znaczenie z punktu widzenia zdecydowania się na takie produkty, które z jednej strony będą w stanie skutecznie chronić finansowo przed konkretnymi wydatkami podczas wyjazdu turystycznego, a z drugiej strony będą nieco tańsze.

 

Poznaj ofertę AXA Partners

 W porównywarce ubezpieczeń KioskPolis dostępne są trzy oferty ubezpieczenia w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AXA.

 

 

Kontakt AXA Partners

AXA

AXA Partners
ul. Giełdowa 1
01-211 Warszawa

Pomoc Assistance:
+48 22 575 97 28

Obsługa klienta:
+48 22 529 84 44
(Pon-Pt: 8:00 – 17:00)

 

Opinie o ubezpieczeniach AXA Partners

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Poznaj swoje prawa pasażera i ubiegaj się o odszkodowanie za lot

Poznaj swoje prawa pasażera i ubiegaj się o odszkodowanie za lot

Podróże lotnicze z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne. Spora dostępność połączeń lotniczych i atrakcyjne ceny biletów zachęcają nas do zwiedzania świata i odwiedzania nowych miejsc. Wybierając się w podróż na pokładzie samolotu warto mieć jednak świadomość, […]

więcej
Jakie ubezpieczenie OC dla osób sprzedających świadectwa charakterystyki energetycznej wybrać?

Jakie ubezpieczenie OC dla osób sprzedających świadectwa charakterystyki energetycznej wybrać?

Polisy OC należą do najbardziej popularnych produktów ubezpieczeniowych. Nic dziwnego! Odpowiednio dobrana ochrona ubezpieczeniowa może zwiększyć Twoją pewność siebie w codziennych działaniach. W dzisiejszym tekście skupimy się na kwestii ubezpieczenia OC dla osób sporządzających świadectwa charakterystyki energetycznej. Podpowiemy […]

więcej
Jakie ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego wybrać?

Jakie ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego wybrać?

Auta ciężarowe są powszechnie wykorzystywane przez firmy zajmujące się świadczeniem usług transportowych. Właściciele tego rodzaju pojazdów muszą je ubezpieczyć i często stają przed wieloma pytaniami. Ile kosztuje OC samochodu ciężarowego? Co wziąć pod uwagę w czasie wybierania odpowiedniej […]

więcej

Wszystkie artykuły