Ubezpieczenie Assistance w AXA

Ubezpieczenie Assistance w AXA

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie Assistance w AXA

W trasie mogą spotkać Cię rozmaite nieprzewidziane sytuacje. Z ubezpieczeniem AXA Assistance nie musisz obawiać się dużych wydatków, kłopotów na drodze czy innych nieprzyjemności! Sprawdź, kiedy możesz uzyskać pomoc w ramach tej polisy!

Assistance AXA – kiedy można uzyskać pomoc?

Podczas jazdy samochodem kierowcy mogą przydarzyć się najróżniejsze nieprzyjemne przygody. Nie tylko kolizja z innymi uczestnikami ruchu może przysporzyć wielu problemów. By szybko uzyskać niezbędne wsparcie najrozsądniej jest więc oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC mieć wykupione Assistance. AXA w ramach tej polisy gwarantuje szybką pomoc w wielu trudnych sytuacjach, takich jak: nagła awaria pojazdu, wypadek czy kradzież samochodu. Pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę, na terenie całej Polski, a także poza jej granicami.

Jakie są warianty ubezpieczenia Assistance w AXA?

AXA oferuje cztery różne pakiety ubezpieczenia Assistance: MIDI, STANDARD, PREMIUM i PRESTIŻ. Warianty różnią się od siebie ceną oraz zakresem oferowanych świadczeń. Każdy kolejny zawiera usługi poprzedniego, uzupełnione kolejnymi dodatkami.

Podstawowa opcja (MIDI) zapewnia usługę naprawy na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, udostępnienie samochodu zastępczego, transport osób, opiekę i leczenie zwierząt domowych, a także całodobową pomoc informacyjną.

STANDARD dodatkowo gwarantuje m.in. nocleg, pomoc przy wymianie koła, w razie braku paliwa czy zatrzaśnięcia pojazdu – kierowcę zastępczego, natychmiastową opiekę medyczną, przewóz medyczny, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi.

Wariant PREMIUM obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale też Europy. Obejmuje zakres usług z MIDI i STANDARD, a także dodatki w postaci: złomowania pojazdu, dostarczenia części zamiennych, opłacenia hospitalizacji, transportu zwłok, wsparcia tłumacza, pomocy finansowej, ochrony prawnej oraz wielu innych.

Najdroższa opcja PRESTIŻ jest podobna do PREMIUM, ale nie jest ograniczona limitami w wielu kwestiach (np. holowania pojazdu czy w przypadku franszyzy). Gwarantuje także m.in. samochód zastępczy wyższej klasy (min. C).

Rozszerzenia Assistance AXA

Ubezpieczenie Assistance AXA można rozszerzyć, dokupując dodatkowe polisy, tj. Assistance Opony i Assistance Samochód Zastępczy Na 5 Dni Po Wypadku.

Ubezpieczenie ogumienia gwarantuje szybką pomoc oraz pokrycie kosztów w razie konieczności wymiany pękniętej/przebitej/uszkodzonej opony, a także w sytuacjach, w których niezbędne okazuje się holowanie pojazdu do warsztatu. Wtedy AXA zapłaci zarówno za transport auta, jak i za usługę wykonaną przez mechanika/wulkanizatora. Całodobowo oczywiście świadczy też pomoc informacyjną przez telefon – dzwoniąc na infolinię można uzyskać adres najbliższego warsztatu, punktu wymiany opon itp.

Assistance na samochód zastępczy gwarantuje, że AXA zorganizuje i pokryje koszty dostarczenia, wynajmu oraz odbioru pojazdu zastępczego, jeśli auto klienta nie da się naprawić w dniu zgłoszenia szkody. Przysługuje wtedy do momentu jego odebrania z warsztatu, jeśli czas ten nie przekracza okresu pięciu dni.

Kontakt AXA

AXA

AXA TUiR S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA

Marta (Kołobrzeg)

Nie wiem czy tylko ja, ale mam nadzieję, że nie – budzę się zawsze z wykupieniem ubezpieczenia na ostatnią chwilę. W tym roku przed wakacjami udało mi się z polecenia koleżanki wejść do kalkulatora AXA. Dosłownie w 15 minut miałam gotowy pakiet i to jak się potem okazało na bardzo dobrych warunkach. Polecam takie rozwiązanie, bo nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Robert (Bolesławiec)

W tym roku zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie AXA Travel Sport. Co prawda już po wyjeździe i na szczęście bez wypadku, ale z tego co się orientowałem to mają jedną z lepszych cen, a w razie zgłoszenia szkody i formalności i wypłata świadczeń nie są specjalnie skomplikowane.

Kamil (Wrocław)

Uwielbiam nurkowanie, jazdę na nartach i wszystko co związane ze sportami ekstremalnymi. Każdy mój wyjazd wiąże się zatem z jakimś niebezpieczeństwem. Zagubienie sprzętu, kradzież, wypadki, nie mogę sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, bez ubezpieczenia. W AXA mają naprawdę korzystne cenowo pakiety ubezpieczeń turystycznych. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Kolor lakieru a numer VIN – jak uzyskać informację o fabrycznej powłoce?

Kolor lakieru a numer VIN – jak uzyskać informację o fabrycznej powłoce?

Zauważyłeś odpryski na karoserii, ale nie masz pojęcia, jaki dokładnie odcień ma Twoje auto? A może chcesz kupić używany samochód i masz podejrzenia, że było malowane? Podczas przeglądu można uzyskać także informacje o fabrycznej, oryginalnej powłoce. Wyjaśniamy, jak […]

więcej
Darowizna samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

Darowizna samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

Darowizna jest jedną z najpopularniejszych form przeniesienia własności, praktykowaną zazwyczaj w rodzinie lub wśród bliskich znajomych. Chcesz przekazać komuś swój samochód lub wkrótce to Ty zostaniesz nim obdarowany? Dowiedz się, na czym polega darowizna samochodu i co musisz […]

więcej
10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? Jednym z najpopularniejszych kierunków jest malownicza, klimatyczna Italia. Doskonale sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale też osób, które dopiero po raz pierwszy chcą stanąć na stoku. Przedstawiamy 10 najlepszych ośrodków narciarskich […]

więcej

Wszystkie artykuły