Ubezpieczenie Assistance w AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie Assistance w AXA (obecnie UNIQA)

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Zielona karta w cenie!
  • Kup online i zapłać mniej!

Ubezpieczenie Assistance w AXA (obecnie UNIQA)

W trasie mogą spotkać Cię rozmaite nieprzewidziane sytuacje. Z ubezpieczeniem AXA (obecnie UNIQA) Assistance nie musisz obawiać się dużych wydatków, kłopotów na drodze czy innych nieprzyjemności! Sprawdź, kiedy możesz uzyskać pomoc w ramach tej polisy!

Assistance AXA (obecnie UNIQA) – kiedy można uzyskać pomoc?

Podczas jazdy samochodem kierowcy mogą przydarzyć się najróżniejsze nieprzyjemne przygody. Nie tylko kolizja z innymi uczestnikami ruchu może przysporzyć wielu problemów. By szybko uzyskać niezbędne wsparcie najrozsądniej jest więc oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC mieć wykupione Assistance. AXA w ramach tej polisy gwarantuje szybką pomoc w wielu trudnych sytuacjach, takich jak: nagła awaria pojazdu, wypadek czy kradzież samochodu. Pomoc jest dostępna przez 24 godziny na dobę, na terenie całej Polski, a także poza jej granicami.

Jakie są warianty ubezpieczenia Assistance w AXA (obecnie UNIQA)?

AXA oferuje cztery różne pakiety ubezpieczenia Assistance: MIDI, STANDARD, PREMIUM i PRESTIŻ. Warianty różnią się od siebie ceną oraz zakresem oferowanych świadczeń. Każdy kolejny zawiera usługi poprzedniego, uzupełnione kolejnymi dodatkami.

Podstawowa opcja (MIDI) zapewnia usługę naprawy na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, udostępnienie samochodu zastępczego, transport osób, opiekę i leczenie zwierząt domowych, a także całodobową pomoc informacyjną.

STANDARD dodatkowo gwarantuje m.in. nocleg, pomoc przy wymianie koła, w razie braku paliwa czy zatrzaśnięcia pojazdu – kierowcę zastępczego, natychmiastową opiekę medyczną, przewóz medyczny, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi.

Wariant PREMIUM obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale też Europy. Obejmuje zakres usług z MIDI i STANDARD, a także dodatki w postaci: złomowania pojazdu, dostarczenia części zamiennych, opłacenia hospitalizacji, transportu zwłok, wsparcia tłumacza, pomocy finansowej, ochrony prawnej oraz wielu innych.

Najdroższa opcja PRESTIŻ jest podobna do PREMIUM, ale nie jest ograniczona limitami w wielu kwestiach (np. holowania pojazdu czy w przypadku franszyzy). Gwarantuje także m.in. samochód zastępczy wyższej klasy (min. C).

Rozszerzenia Assistance AXA (obecnie UNIQA)

Ubezpieczenie Assistance AXA (obecnie UNIQA) można rozszerzyć, dokupując dodatkowe polisy, tj. Assistance Opony i Assistance Samochód Zastępczy Na 5 Dni Po Wypadku.

Ubezpieczenie ogumienia gwarantuje szybką pomoc oraz pokrycie kosztów w razie konieczności wymiany pękniętej/przebitej/uszkodzonej opony, a także w sytuacjach, w których niezbędne okazuje się holowanie pojazdu do warsztatu. Wtedy AXA (obecnie UNIQA) zapłaci zarówno za transport auta, jak i za usługę wykonaną przez mechanika/wulkanizatora. Całodobowo oczywiście świadczy też pomoc informacyjną przez telefon – dzwoniąc na infolinię można uzyskać adres najbliższego warsztatu, punktu wymiany opon itp.

Assistance na samochód zastępczy gwarantuje, że AXA (obecnie UNIQA) zorganizuje i pokryje koszty dostarczenia, wynajmu oraz odbioru pojazdu zastępczego, jeśli auto klienta nie da się naprawić w dniu zgłoszenia szkody. Przysługuje wtedy do momentu jego odebrania z warsztatu, jeśli czas ten nie przekracza okresu pięciu dni.

Kontakt AXA (obecnie UNIQA) 

AXA

UNIQA TU S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach AXA (obecnie Uniqa)

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły