Ubezpieczenie turystyczne do Rosji – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie turystyczne do Rosji – co powinno zawierać?

Kup ubezpieczenie turystyczne
Rosja jest ogromnym, niezwykle barwnym i ciekawym krajem. Wyjątkowa kultura tego państwa przyciąga rocznie setki tysięcy turystów. Co jednak trzeba przygotować, by móc wybrać się w podróż do naszych wschodnich sąsiadów? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Rosji!

Każdy wyjazd za granicę jest wspaniałą przygodą, ale może niestety wiązać się z wieloma problemami. W razie jakichkolwiek kłopotów, nierozważni turyści mogą narazić się na ogromne wydatki. Z tego względu, przed podróżą należy koniecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo, wykupując odpowiednie polisy. Dowiedz się, co powinno zawierać ubezpieczenie do Rosji!

Ubezpieczenie turystyczne do Rosji nie wystarczy – jak uzyskać wizę?

Ubezpieczenie turystyczne do Rosji nie wystarczy – jak uzyskać wizę?

Osoby zastanawiające się, jakie ubezpieczenie do Rosji najlepiej się sprawdzi, muszą zadbać jeszcze o kilka innych kwestii. Turyści chcący zwiedzić Rosję mają obowiązek wyrobić dla siebie wizę. Od 2019 roku dostępne są elektroniczne, darmowe wizy do obwodu Kaliningradzkiego i Petersburga, które można uzyskać przez Internet. By je otrzymać, trzeba mieć ważny paszport. Obowiązuje przez 30 dni, dając prawo do przebywania na terenie Rosji przez maksymalnie 8 dni.

Jeśli planuje się dłuższy pobyt, wtedy trzeba niestety przejść przez bardziej skomplikowany proces. Standardową wizę można wyrobić w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie albo w konsulacie znajdującym się w Krakowie, Poznaniu czy Gdańsku. Na miejscu oprócz wniosku trzeba przedstawić szereg dodatkowych dokumentów, m.in. potwierdzenie opłacenia miejsc noclegowych. Konieczne jest też ubezpieczenie turystyczne Rosja (na min. kwotę 30 tys. Euro).

Najpewniejszym sposobem na uzyskanie wizy jest posiadanie specjalnego zaproszenia. Vouchery te wydają polskie biura podróży za ok. 100 zł. Nie jest to oczywiście jedyna opłata. Po zaakceptowaniu wniosku trzeba jeszcze zapłacić za samą wizę oraz uregulować szereg innych kosztów. Całość może zamknąć się w kwocie rzędu nawet 500 zł, dlatego by zmniejszyć wydatki warto znaleźć najbardziej opłacalne ubezpieczenie do Rosji.

Ubezpieczenie turystyczne Rosja – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie do Rosji musi obowiązkowo zawierać kilka podstawowych składników. Polisa turystyczna przede wszystkim powinna pokrywać koszty leczenia oraz transportu do kraju. Zwykła wizyta u lekarza nie nadszarpnęłaby budżetu turysty, ale w razie poważniejszych kłopotów ze zdrowiem można się zadłużyć nawet na kilka tysięcy Euro. Polska i Rosja mają podpisaną umowę o wzajemnej pomocy medycznej, ale obowiązuje ona jedynie w przypadkach poważnych wypadków czy nagłych zachorowań.

Ubezpieczenie turystyczne Rosja – co powinno zawierać? 

Ubezpieczenie turystyczne Rosja powinno też obejmować tzw. NNW, czyli polisę od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Gwarantuje odszkodowanie wypłacane w razie poważnego wypadku, który doprowadzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci uczestnika podróży.  Bardzo ważnym elementem jest również OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Chroni podróżników w sytuacjach, w których przypadkiem spowodują jakieś szkody. Wtedy ubezpieczalnia pokrywa koszty odszkodowania i naprawy.

Jeśli można na ten cel przeznaczyć dodatkowe fundusze, warto rozszerzyć ubezpieczenie do Rosji o dodatkowe świadczenia. Niezwykle przydatne jest np. ubezpieczenie bagażu, gwarantowana pomoc w razie kłopotów z prawem czy rozszerzony pakiet Assistance.

Jak znaleźć najlepszą polisę turystyczną do Rosji?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: „ubezpieczenie podróżne Rosja”, można uzyskać sporo wyników. W Polsce działa kilkadziesiąt firm, które proponują rozmaite pakiety polis turystycznych. Z tego względu w pewnym momencie można poczuć się zagubionym. Co robić, gdy nie ma się pojęcia, jakie ubezpieczenie do Rosji powinno się wybrać? Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych! Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by w kilka chwil uzyskać wykaz najlepszych ofert od znanych ubezpieczalni, wraz z obliczonymi cenami składek. W ten sposób można w pełni świadomie porównać dostępne opcje i wykupić tę, która jest najbardziej opłacalna!

Wyjazd do Rosji wiąże się z obowiązkiem wykupienia odpowiedniej polisy, ale warto wybrać taką ofertę, która zagwarantuje najlepszą ochronę. Każdy wypadek czy inne nieprzyjemne zdarzenie poza granicami kraju jest podwójnie problematyczne. Przed wyjazdem zadbaj o możliwie najlepsze ubezpieczenie do Rosji, by ze spokojem ducha spędzić urlop!

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Przyjemne promienie słońca, ciepły piasek i szum fal pozwalają całkowicie się odprężyć. Przez to wiele osób zapomina, że nawet najspokojniejszy urlop nagle może zostać przerwany przez wypadek czy inne niemiłe zdarzenie. Mimo to, nie każdy decyduje się na […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy jednak odpowiednio się przygotować […]

więcej
Planujesz wakacje? Kup polisę turystyczną dopasowaną do Twoich potrzeb

Planujesz wakacje? Kup polisę turystyczną dopasowaną do Twoich potrzeb

Właśnie ustaliłeś datę urlopu i starasz się zorganizować wyjątkowy wyjazd dla siebie oraz swoich bliskich? Ważne są nie tylko zakwaterowanie czy interesujące atrakcje – przede wszystkim powinieneś zadbać o bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak wybrać polisę turystyczną dopasowaną do Twoich […]

więcej
Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor, bazując na unikalnych opiniach  użytkowników, typuje perły branży turystycznej. Znajdziemy wśród nich najlepsze hotele, unikalne cele podróży, ale także najpiękniejsze plaże świata. Zastanawiasz się, który piaszczysty brzeg został okrzyknięty tym rajskim? Sprawdź!

więcej