Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?

Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?

5/5 - (Ocen: 3)

Studenckie wyjazdy na narty to coś, co zapamiętasz do końca życia. W gronie bliskich znajomych będziesz śmiał się, bawił, zdobywał nowe doświadczenia i wypoczywał. Ważne jednak, byś przed wyjazdem wykupił odpowiednie ubezpieczenie na narty. Posiadając je, nie zostaniesz narażony na duże wydatki w krytycznej sytuacji. Poza tym będziesz się bawić beztrosko. Poznaj studenckie ubezpieczenie narciarskie.

Dlaczego student powinien wykupić ubezpieczenie na narty?

Niektórzy studenci wahają się lub są niechętni wykupywaniu ubezpieczenia narciarskiego na wyjazd za granicę. Swoją postawę motywują finansami, które – zgodnie ze stereotypem – nie stoją u nich na wysokim poziomie. Niesłusznie. Posiadanie ubezpieczenia na narty jest bardzo ważne, bo jeśli zachorujesz, doznasz kontuzji, stracisz sprzęt narciarski lub przypadkowo wyrządzisz komuś krzywdę, bez ochrony będziesz musiał płacić o wiele więcej niż za polisę.

Wyjazd na narty dla studentów –czy ubezpieczenie jest niezbędne?

Wyjazd na narty studenckie zawsze wiąże się z próbą oszczędzania tak, jak to możliwe. W praktyce jednak okazuje się, że nie zawsze opłaca się oszczędzać za wszelką cenę. Ubezpieczenie na narty nawet jeśli jest wykupione w stosunkowo niewielkim zakresie, może przynieść ogromne korzyści finansowe i uchronić przed stratami. Na Kioskpolis.pl można wykupić polisy, których ceny zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ubezpieczenia, co w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia lub rehabilitacji na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych wydają się nie być zbyt wygórowane. Studenckie wyjazdy na narty za granicę mogą wiązać się ze wzrostem tych kosztów nawet kilkukrotnie ze względu na o wiele wyższe koszty leczenia. Mając ubezpieczenie, nawet wyjazd na narty Włochy może być pozbawiony ryzyka poniesienia dodatkowych i zbędnych kosztów.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Warto, byś wiedział, że jako student masz prawo do zniżki nie tylko w komunikacji miejskiej czy kinie, ale także  towarzystwie ubezpieczeniowym. Wystarczy, że masz status studenta i nie przekroczyłeś wskazanego przez danego ubezpieczyciela roku życia, np. 26, 25 lub 24.

WSKAZÓWKA

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może przyznawać ulgi studenckie na innych warunkach. By znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Wpisz dokąd się udajesz, na jak długo i jaki sport zimowy zamierzasz uprawiać.

Wyjazdy studenckie na narty, a sporty zimowe

Wyjazdy na narty dla studentów mogą mieć zaplanowane dodatkowe atrakcje, a ponadto każdy pochodzi nieco inaczej do tej dyscypliny. Tak jak inne sporty zimowe w Polsce, tak i narty mają też odmiany ekstremalne. Wiele osób, zwłaszcza studentów preferuje freestyle i robienie trików na nartach i snowboardzie. Jest to jednak niezwykle kontuzjogenne, więc chcąc tak jeździć, niezbędne jest ubezpieczenie od wypadku na nartach. Jazda ekstremalna nawet na amatorskim poziomie wiąże się z ogromnym ryzykiem złamań, czy zwichnięć, a przykładowo narty w Szwajcarii mogą wtedy zdrożeć wielokrotnie ze względu na konieczność skorzystania z opieki medycznej. Mając ubezpieczenie, polisa pokryje wszystkie koszty.

Trzeba jednak pamiętać, by zwrócić uwagę na to, jaki zakres uprawianego sportu obejmuje. Towarzystwa oferują inne polisy osobom jeżdżącym typowo rekreacyjnie, a inne osobom jeżdżącym wyczynowo lub uprawiających bardziej zaawansowane odmiany narciarstwa. Na Kioskpolis.pl obydwie grupy znajdą porównania ofert odpowiadających ich potrzebom. Wybierając polisę, zawsze trzeba jednak dokładnie sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia, co powinny być kluczowe podczas wyboru polisy pasującej w danych okolicznościach.

Co jest lepsze: EKUZ czy medyczne ubezpieczenie narciarskie?

Wśród najpopularniejszych narciarskich regionów za granicą znajdują się Włochy, Austria, Szwajcaria i  Francja – zobacz, jakie trasy polecane są dla początkujących, a jakie dla doświadczonych narciarzy. Wyjazd w Alpy to gwarancja pięknych widoków, dobrej i słonecznej pogody, a także długich i ekscytujących stoków.

Zobacz również: Ubezpieczenie na narty Włochy.

Europejskie stoki mają jeszcze jedną zaletę. Jeśli doznasz na nich kontuzji, dzięki wyrobionej w Polsce karcie EKUZ będziesz mógł uzyskać bezpłatną opiekę zdrowotną w ramach NFZ-u w danym kraju. Uwaga jednak! EKUZ umożliwia skorzystanie z darmowego leczenia tylko w takim zakresie, jaki przysługuje obywatelom tego państwa. Jeśli doświadczysz rozleglejszych obrażeń lub będzie konieczne wszczęcie akcji ratowniczej z helikopterem, zostaniesz obciążony kosztami.

studenckie ubezpieczenie na narty

To bardzo ważne, byś zadbał nie tylko o EKUZ, ale i medyczne ubezpieczenie na narty. Powinno obejmować szeroki zakres ubezpieczeń zdrowotnych za granicą. Przykładowe elementy to:

 • transport medyczny,
 • hospitalizacja,
 • zabiegi i operacje,
 • kupowanie leków oraz środków medycznych,
 • wizyty lekarza,
 • konsultacje z lekarzem specjalistycznym,
 • transport do kraju.

Kolejna kwestia to suma ubezpieczenia zdrowotnego za granicą. Jest to kwota, która stanowi górną granicę finansowego wsparcia, jakie otrzymasz od ubezpieczyciela w przypadku doznania szkody. Minimalna suma medycznego ubezpieczenia narciarskiego powinna wynosić co najmniej 200 tys. zł.

Wyjazdy studenckie na narty – opinie

Najlepsze opinie mają narciarskie obozy studenckie za granicą. Niestety ewentualne koszty leczenia, gdy zdarzy się wypadek na stoku są ogromne. Jeśli jednak maksymalna kwota polisy wynosi równowartość kilkudziesięciu tysięcy euro, nie trzeba się martwić i można śmiało korzystać z uroków Alp, które są najbardziej popularne wśród organizatorów wyjazdów dla studentów. Jeśli ubezpieczenie w góry  obejmuje też kwestie wypunktowane powyżej – student jest całkowicie bezpieczny i jest nikła szansa, że pojawią się jakieś nieprzewidziane wydatki.

Co powinno obejmować studenckie ubezpieczenie za granicą?

Im więcej składowych będzie miało Twoje studencie ubezpieczenie na narty, tym lepszą ochroną zostaniesz objęty. Sprawdź, co powinno obejmować takie ubezpieczenie za granicą:

 • koszty leczenia – o nich napisaliśmy wyżej. W kosztach leczenia obowiązkowo musi się znaleźć ratownictwo,
 • NNW – jeżeli urazy powstałe na stoku lub podczas wyjazdu będą miały długotrwałe konsekwencje i np. uniemożliwią Ci kontynuowanie pracy, będziesz mógł liczyć na pomoc finansową od ubezpieczyciela. Warto, by ubezpieczenie narciarskie NNW wynosiło min. 20 tys. zł,

studenckie ubezpieczenie narciarskie

 • OC – kojarzy Ci się z samochodem? Słusznie, jednak polisa OC może się przydać także w życiu prywatnym. Objęty ochroną od odpowiedzialności cywilnej narciarz nie będzie musiał płacić za szkody z własnej kieszeni, jeśli podczas uprawia sportu wyrządzi komuś krzywdę fizyczną lub zniszczy jego sprzęt,
 • Assistance – to ważne składnik ubezpieczenia za granicą, bo obejmuje m.in. pomoc tłumacza, informacyjną, techniczną i medyczną,
 • bagaż – na pewno chciałbyś uzyskać odszkodowanie w przypadku, gdy Twój bagaż zostanie skradziony, zagubiony lub zniszczony. Jeśli na wyjazd zabierasz także sprzęt elektroniczny, upewnij się, że ochrona go obejmuje,
 • sprzęt sportowy – to także jeden z ważniejszych elementów ubezpieczenia na narty. Zabierając na stok swój sprzęt, byłbyś niepocieszony, gdyby uległ zniszczeniu, a tym samym straciłbyś pieniądze.

Porównaj oferty

Porównaj polisy w porównywarce, by znaleźć właściwą. Przed wykupieniem poświęć jednak chwilę na przeczytanie OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Zwróć uwagę na listę wykluczeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do wypłacenia Ci odszkodowania. Nie wolno Ci na przykład wyjść na stok po spożyciu alkoholu, choć rozgrzanie się korzennym winem lub herbatą z rumem może kusić. Bądź odpowiedzialny i baw się doskonale, a jednocześnie bezpiecznie!

Wyjazdy studenckie na narty last minute

Najbardziej opłacalne cenowo okazują się wyjazdy na narty last minute. Często można trafić ofertę tańszą nawet o kilkadziesiąt procent. Z pewnością są one godne uwagi, zwłaszcza gdy organizatorem jest pewna firma. Jeśli jednak cena wyjazdu nie zawiera ubezpieczenia, a często tak właśnie jest, lepiej zapewnić je sobie na własny rachunek. W przeciwnym razie tanie wyjazdy studenckie na narty mogą skończyć się koniecznością pokrycia ogromnego rachunku. Na Kioskpolis.pl można jednak wykupić tanie ubezpieczenie online, co ułatwia sprawę i można to zrobić wcześniej, a także na ostatnią chwilę.

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wybierasz się na narty w Alpach? Kwiecień to świetny czas na taką wyprawę, ponieważ możesz cieszyć się świetnymi warunkami na stokach, a jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto więc dobrze przeanalizować, gdzie na narty w kwietniu opłaca się wyjechać. […]

więcej
Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Często wyjeżdżasz do innych krajów? A może dopiero planujesz swoją pierwszą długoterminową podróż? Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne za granicą to sposób na zabezpieczenie się przed wieloma nieszczęściami. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne za granicą w zależności od zakresu umożliwi […]

więcej
W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

Wybierasz się samochodem za granicę na ferie, wakacje, a może jedziesz w podróż służbową? Przekonaj się, czy musisz przestrzegać obowiązkowego wyposażenia samochodu w Niemczech, na Słowacji i innych krajach, przez które będziesz przejeżdżać. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Czechy

Ubezpieczenie na narty Czechy

Wybierasz się do Czech na narty? Ponieważ ów kraj sąsiaduje z Polską, może Ci się wydawać, że w razie rozstroju zdrowia będziesz mógł szybko wrócić i zająć się leczeniem u siebie. To błędne myślenie. Ubezpieczenie narciarskie chroni Cię […]

więcej