Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?

Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?

Studenckie wyjazdy na narty to coś, co zapamiętasz do końca życia. W gronie bliskich znajomych będziesz śmiał się, bawił, zdobywał nowe doświadczenia i wypoczywał. Ważne jednak, byś przed wyjazdem wykupił odpowiednie ubezpieczenie na narty. Posiadając je, nie zostaniesz narażony na duże wydatki w krytycznej sytuacji. Poza tym będziesz się bawić beztrosko. Poznaj studenckie ubezpieczenie narciarskie.

Dlaczego student powinien wykupić ubezpieczenie na narty?

Niektórzy studenci wahają się lub są niechętni wykupywaniu ubezpieczenia narciarskiego na wyjazd za granicę. Swoją postawę motywują finansami, które – zgodnie ze stereotypem – nie stoją u nich na wysokim poziomie. Niesłusznie. Posiadanie ubezpieczenia na narty jest bardzo ważne, bo jeśli zachorujesz, doznasz kontuzji, stracisz sprzęt narciarski lub przypadkowo wyrządzisz komuś krzywdę, bez ochrony będziesz musiał płacić o wiele więcej niż za polisę.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Warto, byś wiedział, że jako student masz prawo do zniżki nie tylko w komunikacji miejskiej czy kinie, ale także  towarzystwie ubezpieczeniowym. Wystarczy, że masz status studenta i nie przekroczyłeś wskazanego przez danego ubezpieczyciela roku życia, np. 26, 25 lub 24.

WSKAZÓWKA

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe może przyznawać ulgi studenckie na innych warunkach. By znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Wpisz dokąd się udajesz, na jak długo i jaki sport zimowy zamierzasz uprawiać.

Co jest lepsze: EKUZ czy medyczne ubezpieczenie narciarskie?

Wśród najpopularniejszych narciarskich regionów za granicą znajdują się Włochy, Austria, Szwajcaria i  Francja – zobacz, jakie trasy polecane są dla początkujących, a jakie dla doświadczonych narciarzy. Wyjazd w Alpy to gwarancja pięknych widoków, dobrej i słonecznej pogody, a także długich i ekscytujących stoków.

Zobacz również: Ubezpieczenie na narty Włochy.

Europejskie stoki mają jeszcze jedną zaletę. Jeśli doznasz na nich kontuzji, dzięki wyrobionej w Polsce karcie EKUZ będziesz mógł uzyskać bezpłatną opiekę zdrowotną w ramach NFZ-u w danym kraju. Uwaga jednak! EKUZ umożliwia skorzystanie z darmowego leczenia tylko w takim zakresie, jaki przysługuje obywatelom tego państwa. Jeśli doświadczysz rozleglejszych obrażeń lub będzie konieczne wszczęcie akcji ratowniczej z helikopterem, zostaniesz obciążony kosztami.

studenckie ubezpieczenie na narty

To bardzo ważne, byś zadbał nie tylko o EKUZ, ale i medyczne ubezpieczenie na narty. Powinno obejmować szeroki zakres ubezpieczeń zdrowotnych za granicą. Przykładowe elementy to:

 • transport medyczny,
 • hospitalizacja,
 • zabiegi i operacje,
 • kupowanie leków oraz środków medycznych,
 • wizyty lekarza,
 • konsultacje z lekarzem specjalistycznym,
 • transport do kraju.

Kolejna kwestia to suma ubezpieczenia zdrowotnego za granicą. Jest to kwota, która stanowi górną granicę finansowego wsparcia, jakie otrzymasz od ubezpieczyciela w przypadku doznania szkody. Minimalna suma medycznego ubezpieczenia narciarskiego powinna wynosić co najmniej 200 tys. zł.

Co powinno obejmować studenckie ubezpieczenie za granicą?

Im więcej składowych będzie miało Twoje studencie ubezpieczenie na narty, tym lepszą ochroną zostaniesz objęty. Sprawdź, co powinno obejmować takie ubezpieczenie za granicą:

 • koszty leczenia – o nich napisaliśmy wyżej. W kosztach leczenia obowiązkowo musi się znaleźć ratownictwo,
 • NNW – jeżeli urazy powstałe na stoku lub podczas wyjazdu będą miały długotrwałe konsekwencje i np. uniemożliwią Ci kontynuowanie pracy, będziesz mógł liczyć na pomoc finansową od ubezpieczyciela. Warto, by ubezpieczenie narciarskie NNW wynosiło min. 20 tys. zł,

studenckie ubezpieczenie narciarskie

 • OC – kojarzy Ci się z samochodem? Słusznie, jednak polisa OC może się przydać także w życiu prywatnym. Objęty ochroną od odpowiedzialności cywilnej narciarz nie będzie musiał płacić za szkody z własnej kieszeni, jeśli podczas uprawia sportu wyrządzi komuś krzywdę fizyczną lub zniszczy jego sprzęt,
 • Assistance – to ważne składnik ubezpieczenia za granicą, bo obejmuje m.in. pomoc tłumacza, informacyjną, techniczną i medyczną,
 • bagaż – na pewno chciałbyś uzyskać odszkodowanie w przypadku, gdy Twój bagaż zostanie skradziony, zagubiony lub zniszczony. Jeśli na wyjazd zabierasz także sprzęt elektroniczny, upewnij się, że ochrona go obejmuje,
 • sprzęt sportowy – to także jeden z ważniejszych elementów ubezpieczenia na narty. Zabierając na stok swój sprzęt, byłbyś niepocieszony, gdyby uległ zniszczeniu, a tym samym straciłbyś pieniądze.

Porównaj oferty

Porównaj polisy w porównywarce, by znaleźć właściwą. Przed wykupieniem poświęć jednak chwilę na przeczytanie OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Zwróć uwagę na listę wykluczeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel nie będzie zobowiązany do wypłacenia Ci odszkodowania. Nie wolno Ci na przykład wyjść na stok po spożyciu alkoholu, choć rozgrzanie się korzennym winem lub herbatą z rumem może kusić. Bądź odpowiedzialny i baw się doskonale, a jednocześnie bezpiecznie!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

Wybierasz się samochodem za granicę na ferie, wakacje, a może jedziesz w podróż służbową? Przekonaj się, czy musisz przestrzegać obowiązkowego wyposażenia samochodu w Niemczech, na Słowacji i innych krajach, przez które będziesz przejeżdżać. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, […]

więcej
Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety przydadzą Ci się podczas przejeżdżania przez różne kraje, np. Czechy, Słowację czy Austrię. Przekonaj się, kiedy musisz je kupić, a kiedy unikniesz opłat. Zobacz, ile wynosi koszt winiety w Czechach i innych państwach. Poznaj miejsca, w których […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Szwajcaria

Ubezpieczenie na narty Szwajcaria

Szykujesz się do wyjazdu na narty do Szwajcarii? A może zmieniasz narty na snowboard? Podczas podróży niewątpliwie przyda Ci się kompleksowe ubezpieczenie narciarskie. Ochroni Cię, jeśli doznasz kontuzji, rozchorujesz się, zepsujesz lub stracisz sprzęt, a nawet wyrządzisz przypadkowo […]

więcej