Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

Gdzie na narty TOP najlepszych miejsc dla narciarzy we Włoszech

5/5 - (Ocen: 2)

Już niedługo sezon narciarski rozpocznie się na dobre. Część osób pozostanie w Polsce i będzie korzystało a naszych, nieco mniej rozbudowanych tras zjazdowych. Ci, którzy dysponują większymi funduszami wybiorą się na zachód Europy. Spośród tych drugich podróżników znaczna część osób pojedzie na narty do Włoch, a dlaczego? Narty we Włoszech to coraz chętniej wybierany kierunek przez Polaków, a także mieszkańców tej części Europy.

Narty we Włoszech – dlaczego tak popularne?

Dlaczego tak wielu turystów wybiera Włochy, jako ulubiony kierunek narciarski? Przecież w Europie nie brakuje innych, górzystych i pięknych regionów? Do dyspozycji jest Austria, przepiękna Szwajcaria, atrakcyjna Francja i Słowacja lub Czechy. Narty we Włoszech są jednak na wyciągnięcie ręki, gdyż to niedaleko, od powyższych regionów narciarskich. Tymczasem wciąż bardzo wielu Polaków na kierunek zagranicznego wyjazdu w góry wciąż deklaruje chęć podróżowania do Włoch – skąd tak duże zainteresowanie tym regionem?

Powodów jest kilka, ale pewnie najważniejszym wciąż jest pewność idealnej pogody. Północne części Włoch są wyjątkowo słoneczne w okresie zimy. Kapryśna pogoda, z silnym wiatrem, zachmurzonym niebem? To nie spotka nas w tym regionie. Gorzej jest z pewnością pogody w Szwajcarii czy Austrii. We Włoszech na stokach jest bardzo słonecznie, a temperatura utrzymuje się delikatnie poniżej zera. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że turyści bardzo często oprócz aktywności sportowej – czyli zjazdów na nartach, korzystają także ze słońca i z urlopu (pomimo że, zimowego) wracają z piękną opalenizną.

gdzie na narty we Włoszech

Włochy to także jeden z lepszych kierunków na wyjazdy rodzinne. Nie brakuje tu szerokich tras zjazdowych, na których można w ciągu dnia stawiać pierwsze kroki na nartach, ale równie dobrze profesjonalnie zjeżdżać z tras oznaczonych kolorem czarnym. Z pewnością Włochy nie są kierunkiem, którego muszą się obawiać amatorzy – liczne trasy niebieskie pozwalają podszkolić swoją jazdę, by wreszcie zacząć czerpać z tego sportu prawdziwą przyjemność.

Porównaj ceny ubezpieczeń

 

Włochy same w sobie są regionem Europy, który zachwyca urokliwą przyrodą, pyszną kuchnią oraz gościnnością mieszkańców tego kraju. Tutaj, nie tylko czas spędzony na stoku będzie przyjemny, ale również atrakcje poza trasą. Każdy, nieważne, czy wraca z letnich, czy z zimowych wakacji we Włoszech jest po prostu zadowolony!

Gdzie na narty do Włoch?

Wybierając Włochy, jako kierunek wyjazdu na narty, trzeba celować w północną część kraju. Pasma górskie, w których zlokalizowane są kurorty narciarskie odpowiednie na wyjazd na narty we Włoszech położone są przy granicy ze Szwajcarią i Austrią. Granica powyższych krajów przebiega w malowniczych regionach, w których można znaleźć wiele kurortów, w których zlokalizowano infrastrukturę niezbędną dla miłośników sportów zimowych. Odpowiedź na pytanie, gdzie jechać na narty do Włoch nie jest tak prosta, gdyż popularne kurorty narciarskie ciągną się przez kilkaset kilometrów. Osoby chcące pozwiedzać nieco więcej, mogą także pojechać do położonego nieopodal gór Mediolany – słynnej stolicy mody. Zaletą wyjazdu na narty we Włoszech własnym samochodem jest to, że można się tam łatwo poruszać ze względu na świetnie rozbudowaną sieć zadbanych dróg.

Na Kioskpolis.pl można wykupić na tę okazję zarówno ubezpieczenia turystyczne, jak i ubezpieczenia komunikacyjne oraz NWW. Osoby preferujące nie tylko rekreacyjną jazdę, mogą też skorzystać z ubezpieczeń od wypadków podczas uprawiania sportów ekstremalnych.< Ubezpieczenie w góry to coś, o czym zawsze należy pomyśleć przed wyjazdem, a nie już w jego trakcie.

Regiony narciarskie we Włoszech – dla początkujących oraz profesjonalistów

Choć trudno sobie wyobrazić, że we włoskich Dolomitach można stawiać pierwsze kroki na nartach, to jednak i tu, baza tras dla osób początkujących jest naprawdę szeroka. Warto wspomnieć tu chociażby region Val di Sole, z 380 km tras, gdzie aż 30% przeznaczonych jest dla amatorów lub Sellaronda, gdzie przejedziesz jednego dnia cztery przełęcze: Passo Pordoi, Passo Campolongo, Passo Gardena i Passo Sella. Sellaronda to szlak narciarski z trasami o łącznej długości 60 km. Ponadto, ciekawe będą także Via Lattea, gdzie znajduje się ponad 400 kilometrów różnych tras, Monecapione, które ma wyjątkowo dobrze przygotowane trasy oraz Sella Ronda – jedno z najlepszych miejsc dla amatorów narciarstwa. Prawda, że wybór jest naprawdę duży? <Ośrodki narciarskie Włochy są położone na zdecydowanie większych wysokościach, niż w Polsce, więc zawsze można liczyć na dobre warunki.

Kiedy na narty do Włoch?

Minusem wspomnianych regionów jest ogromna popularność. Co to oznacza w praktyce? Że na stokach będzie dość tłoczno, choć wciąż będzie to zupełnie coś innego niż nasze wyobrażenie o polskich kurortach narciarskich. Gdzie na narty we Włoszech, jeśli jednak wolisz spokój? Możesz udać się np. do Val di Fiemme, która określana jest mianem przedsionka Dolomitów. Tu, najbardziej znanymi regionami są Predazzo i Cavalese. Często zimą na ulicach słychać tu częściej język polski niż włoski, dlatego region ten nazywa się włoskim Zakopanem.

Biorąc pod uwagę, jak wygląda wyjazd na narty, Włochy są jednak świetnym miejscem ze względu na rozbudowaną infrastrukturę – nawet jeśli będzie bardzo duże obłożenie, dalej można komfortowo korzystać ze stoków, a także całej infrastruktury turystycznej. Ogromną zaletą jest to, że są to regiony, które specjalizują się w turystyce, więc lokalni przedsiębiorcy z branży hotelowej, gastronomicznej i innych pokrewnych branż są świetnie przygotowani w każdej części sezonu.

CZY WIESZ, ŻE..?

Wenecja to nie tylko woda, ale również region narciarski. Wenecja Julijska to niezwykle malowniczy teren położony zaledwie 2 godziny jazdy od portu czy lotniska, gdzie znajduje się wiele trzytysięczników. Jednym z najbardziej znanych jest szczyt Marmolada – z najdłuższą 12 km trasą w Europie.

 

Jeśli natomiast poszukujesz miejsca, które zapewni Ci zdecydowanie więcej wrażeń poszukaj noclegu w alpejskim Bormio, gdzie dodatkowo skorzystasz także ze źródeł termalnych lub Livigno, które położone jest przy granicy ze Szwajcarią. Znajdziesz tu aż 13 km tras trudnych, zarezerwowanych dla profesjonalistów. Ponadto amatorzy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji 40 km ścieżek, z czego 10 km jest przeznaczonych dla osób o bardzo wysokim stopniu zaawansowania.

jakie ubezpieczenie na narty

Jeśli poszukujesz miejsca wyjątkowego to z pewnością spodoba Ci się Cortina d’Ampezzo. Miejsce, gdzie nie bez przyczyny zbiera się śmietanka towarzyska z całego świata.

Jedno jest pewne, jakiegokolwiek miejsca nie wybierzesz to skorzystasz z nart w pełni, a po tygodniowym szusowaniu na stoku, spalisz mnóstwo zimowych kalorii. Zobacz również: <Ubezpieczenie na narty Włochy.

Wyjazd na narty – nie zapomnij o ubezpieczeniu

Narty to dyscyplina sportowa, która pomimo tego, że jest bardzo przyjemna, niestety może prowadzić do wielu urazów i wypadków na trasie. Na nartach możesz nabrać naprawdę duże prędkości – wpaść w innego turystę i spowodować poważne uszkodzenia jego ciała lub sprzętu narciarskiego. Możesz również sam przewrócić się, potłuc lub złamać nogę, rękę lub doznać urazu głowy. Dobry sprzęt i solidna ochrona głowy nie zawsze są w stanie zapobiec urazom. Niekiedy konieczny będzie transport do szpitala, a w najgorszym wypadku akcja ratunkowa z udziałem helikoptera. Czy wiesz, że koszty ratownictwa medycznego w Europie są bardzo wysokie? Z dobrym ubezpieczeniem możesz uchronić się przed wieloletnim zadłużeniem.

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać, by czuć się bezpiecznie także na nartach we Włoszech?

Niezależnie od tego,< gdzie na narty w Europie się pojedzie, warto najpierw wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie wystarczy. Uprawnia do korzystania z publicznych placówek medycznych w Europie na takich samych warunkach, jak mieszkańcy danego regionu. Oznacza to mniej więcej tyle, że nie zapłacimy tylko za te usługi, które normalnie nic nie kosztują. W Europejskim standardzie opieki zdrowotnej to niestety rzadkość.

Za wizytę u lekarza we Włoszech zapłacimy ponad 30 Euro. A akcja ratownicza z udziałem helikoptera może w sumie wynieść nas nawet 10 000 Euro.

<Porównaj oferty

 

W wybieranym ubezpieczeniu zwróć zatem szczególną uwagę na sumę gwarantowaną – im wyższa, tym lepiej. Ważne jest również dookreślenie jaki jest zakres ubezpieczenia. Najważniejszą kwestią do wliczenia w ubezpieczenie są koszty leczenia i akcji ratowniczych Warto też pamiętać o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jeśli chcesz otrzymać całodobową opiekę ubezpieczyciela dobierz jeszcze pakiet <polisy narciarskiej Assistance, w zakres którego wchodzi pomoc telefoniczna, techniczna czy medyczna.

Na nartach korzystamy z drogiego sprzętu – aby otrzymać pieniądze w razie jego zniszczenia, pamiętaj, by i taką ochronę umieścić w swojej polisie.

Ile kosztuje wypożyczenie nart we Włoszech?

 Ceny w wypożyczalniach sprzętu we Włoszech nie należą do najtańszych, ale też nie są bardzo wygórowane. Przez mnogość salonów, które się tym zajmują, panuje tu bardzo duża konkurencja. Zabierając ze sobą swój sprzęt nie trzeba się jednak o niego martwić, jeśli tylko do wycieczki na narty do Włoch wykupi się jeszcze odpowiednie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie narty to jednak nie wszystko. Warto zadbać również o inne ubezpieczenia, które można znaleźć dzięki Kioskpolis.pl. Mogą to być na przykład ubezpieczenia od odwołania lotu, ubezpieczenia od zgubionego bagażu, a także szereg innych ubezpieczeń, które mogą się okazać przydatne w obcym kraju.

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Andora – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Andora – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Andora jest niewielkim państwem, który leży w Pirenejach. Szacuje się, że jej powierzchnia jest o 260 razy mniejsza od Polski i wynosi zaledwie 468 kilometrów kwadratowych. Nie było to jednak przeszkodą w stworzeniu świetnych warunków dla narciarzy i […]

więcej
Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Twoje dziecko – mały miłośnik narciarstwa – wybiera się na ferie lub obóz w góry? Koniecznie wykup mu ubezpieczenie na narty! Sprawdź, jaki może mieć zakres i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji. Poznaj najważniejsze informacje o ubezpieczeniu […]

więcej
Pierwszy wyjazd na narty – jak się do niego przygotować?

Pierwszy wyjazd na narty – jak się do niego przygotować?

Sporty zimowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Planujesz dołączyć do tego grona? Zanim pojawisz się na stoku, powinieneś odpowiednio się do tego przygotować. Podpowiadamy, jak zorganizować swój pierwszy wyjazd na narty! Dobrze zaplanowany aktywny […]

więcej
Gdzie na narty jeżdżą Polacy?

Gdzie na narty jeżdżą Polacy?

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej