Ubezpieczenie turystyczne Meksyk

Ubezpieczenie turystyczne Meksyk

Dodano: 29 marca 2022

Wyjątkowe plażowe i wielowiekowe zabytki to cechy Meksyku sprawiają, że kraj ten jest warty odwiedzenia, ale przy planowaniu wyjazdu nie można zapomnieć, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Meksyku. Należy brać pod uwagę, że służba zdrowia, w tym kraju może odmówić przyjęcia pacjenta, gdy nie jest pewne, że pokryje on całość kosztów leczenia. Będąc turystą, często nie dysponuje się od razu możliwością opłacenia usług, z których trzeba skorzystać. Zatem bezpiecznym rozwiązaniem jest dysponowanie odpowiednią polisą. Najważniejszym jej elementem jest ubezpieczenie zdrowotne do Meksyku. Pozwala ono pokryć ewentualne wydatki związane z korzystaniem ze służby zdrowia. W ten sposób nie trzeba za takie usługi płacić z własnej kieszeni. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że polisa w Meksyku, jak i ubezpieczenie podróżne Kolumbia, mogą chronić przed koniecznością wydania całkiem sporych pieniędzy. Nawet konsultacja medyczna może kosztować, w niektórych placówkach medycznych, nawet 50 dolarów. Gdy ma się  ubezpieczenie turystyczne do Meksyku, wówczas takie wydatki pokryje towarzystwo reasekuracji.  

Co brać pod uwagę wybierając ubezpieczenie na wyjazd do Meksyku?

Zanim zacznie się szukać ubezpieczenia do Meksyku, trzeba przede wszystkim ustalić, jakie są warunki, w których będzie się spędzać wolny czas. Decydując się na bardziej egzotyczne miejsca, trzeba brać pod uwagę, że można spotkać się z większymi trudnościami, choćby przy próbach skorzystania z usług publicznej służby zdrowia. Z tego powodu między innymi ubezpieczenie turystyczne Dominikana jest znacznie ważniejsze niż wykupienie takiego produktu podczas podróżowania po najbardziej popularnych krajach Europy. Po pierwsze w takich krajach, jak Meksyk, czy Dominikana nie będzie można bez konieczności wydawania własnych pieniędzy korzystać z usług medycznych. Zatem za każde leczenie trzeba będzie zapłacić. Trzeba to brać pod uwagę, gdy wybiera się ubezpieczenia zdrowotne w Meksyku. Jednak dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie się również przed innymi zdarzeniami. Do takich zaliczyć można spowodowanie wypadku, czy utratę bagażu. 

W celu uzyskania odpowiedniej ochrony w takich sytuacjach trzeba zdecydować się na takie elementy polisy turystycznej jak:

 • OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej,
 • ubezpieczenie bagażu.

Utrata bagażu nie jest niczym wyjątkowym przy długich podróżach samolotami. Do takich zaliczają się te, które trzeba odbyć, aby dostać się do Meksyku. Gdy ubezpieczenie turystyczne do Meksyku pokrywa utratę bagażu, wówczas można liczyć na uzyskanie odszkodowania. Jednak polisa może chronić również przed zgubieniem, czy kradzieżą mienia. Szczególnie kradzieże bagażu nie są czymś wyjątkowym w Meksyku. Warto to brać pod uwagę przy wybieraniu zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie ubezpieczenie Meksyku, które pozwoli zabezpieczyć bardzo cenne przedmioty. Do takich można zaliczyć, choćby sprzęt elektroniczny, czy fotograficzny, który zabiera się w podróż. Gdy wybierze się większe sumy gwarantowane w polisie turystycznej od ochrony bagażu, wówczas można uzyskać zwrot nawet kilku tysięcy złotych.  

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO MEKSYKU

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Meksyku. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

92,01 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

57,00 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

148,82 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne

Jaki zakres ochrony ubezpieczeniowej przy podróży do Meksyku będzie właściwy?

Oczywiście kluczowe jest ubezpieczenie zdrowotne w Meksyku, ale każdy element polisy turystycznej powinien mieć odpowiedni zakres ochrony. Warto dokładnie sprawdzić, jakie badania, czy zabiegi zostaną sfinansowane z polisy turystycznej. Podobnie, jak ubezpieczenie turystyczne Brazylia tak samo to kupowane przy podróży do Meksyku powinno mieć bardziej rozbudowany zakres usług medycznych. Bywa to ważne, szczególnie gdy planuje się wędrówki po górach, czy uprawianie sportów wodnych. Wówczas ryzyko poważniejszych urazów, czy kontuzji jest znacznie większe. Jednak hospitalizacja może być niezbędna, choćby z powodu zatrucia. Zatem ubezpieczenie do Meksyku musi być bardziej rozbudowane w stosunku do polis wykupionych w celu podróżowania po Europie. Dodatkowo konieczne jest ustalenie odpowiednich sum gwarantowanych, które wpływają na to, do jakich kwot towarzystwo reasekuracji sfinansuje leczenie, czy transport medycznych do kraju. Wskazane jest, aby wartość nie była niższa, niż 60 tys. euro. Jednak przy dłuższym pobycie każde  ubezpieczenie podróżne do Meksyku powinno mieć większe sumy gwarantowane. Daje to pewność, że nawet większe wydatki zostaną sfinansowane z polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Meksyku

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
3,73 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,62 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Na jaką polisę turystyczną do Meksyku się zdecydować?

Podjęcie właściwej decyzji przy wyborze polis turystycznych przy wyjeździe do Meksyku wymaga dokonania dokładnej analizy rynku. W ten sposób można sprawdzić ubezpieczenie na wyjazd za granicę, które dostępne jest w różnych towarzystwach. Ma to znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze pozwala to sprawdzić, jaki zakres może mieć ubezpieczenie na wyjazd do Meksyku. Po drugie można zapoznać się z warunkami cenowymi. Oczywiście ceny za wykupienie polisy turystycznej nie powinny być kluczowe przy dokonywaniu wyboru, ale zawsze lepszym rozwiązaniem jest wybranie takich ofert, które nie są nadmiernie kosztowne. W celu dokonania odpowiedniego wyboru można wykorzystać przydatne narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób w krótkim czasie można sprawdzić, jakie ubezpieczenie wycieczki do Meksyku dostępne jest w poszczególnych firmach.

Sprawdzić można takie informacje o polisach turystycznych jak:

 • możliwość skorzystania z roszczeń,
 • standardowe i powiększone sumy gwarantowane,  
 • optymalne ceny i specjalne oferty.

Zapoznanie się z takimi informacjami ma znaczenie, gdy chce się wybrać takie ubezpieczenie do Meksyku, które zapewni optymalną ochronę, a równocześnie będzie dostępne na przystępnych warunkach. Równocześnie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na produkty dostępne w firmach mających odpowiednie doświadczenie w obsłudze klientów w Meksyku. Ma to znaczenie z punktu widzenia tego, jak wygodnie będzie można wykorzystać ubezpieczenie w Meksyku, gdy będzie to konieczne. Firmy, które mają odpowiednie doświadczenie na rynku, są w stanie zapewnić lepszą obsługę klientów. Pozwala to liczyć na to, że znacznie szybciej będzie można uzyskać niezbędne informacje, czy pomoc podczas pobytu. Zatem ubezpieczenie turystyczne w odpowiedniej firmie będzie w stanie zapewnić znacznie lepszą ochronę. Z tego powodu dokonując wyboru konkretnego towarzystwa reasekuracji, warto kierować się, także informacjami pochodzącymi bezpośrednio od turystów. Opinie i oceny są wskazówkami, które można brać pod uwagę, gdy dokonuje się wyboru ubezpieczyciela, który będzie w stanie zapewnić odpowiednią jakość obsługi.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej