Ubezpieczenie turystyczne Holandia

Ubezpieczenie turystyczne Holandia

Dodano: 29 marca 2022

Kraje Beneluksu stają się coraz częstszym kierunkiem wyjazdu Polaków. Wyjeżdżając do tej części Europy, ubezpieczenie w Holandii jest jednak kwestią, o której należy pomyśleć w pierwszej kolejności przygotowań do podróży. Co prawda Holandia należy do Unii Europejskiej i można tam wykorzystać Europejską Kartę Ubezpieczeń Zdrowotnych, jednak nie zapewnia ona całkowitego bezpieczeństwa. Porównywrka ubezpieczeń turystycznych Kioskpolis.pl pozwoli na błyskawiczne znalezienie o wiele bardziej zaawansowanych polis, które są w stanie pokryć nie tylko bezpośrednie koszty leczenia, ale dać o wiele szerszy zakres ochrony.

Ubezpieczenie zdrowotne do Holandii oferują dziesiątki towarzystw ubezpieczeniowych, więc klienci mogą przebierać wśród wielu ofert skrojonych na miarę potrzeb każdego turysty. W porównywarce można znaleźć szerokie spektrum polis znacznie różniących się pod względem najistotniejszych parametrów, więc każdy znajdzie tu produkt spełniający jego potrzeby, zarówno pod kątem ceny, jak i zakresu ochrony w podróży.

Holandia – czy trzeba się ubezpieczać?

Po przekroczeniu granicy Polski z Niemcami, by dojechać do Holandii, trzeba przebyć nieco ponad 600 km. Niewątpliwie jest to kraj położony nieopodal Polski, jednak nawet tak krótka podróż może wiązać się z różnymi perypetiami, a na miejscu także mogą wydarzyć się niespodziewane sytuacje. Dlatego też ubezpieczenie na wyjazd do Holandii warto mieć, pomimo tego, że to nie jest długa podróż. Jako że kraj należy do Unii Europejskiej, przepływ ludzi jest ułatwiony, a same formalności związane z ewentualnym leczeniem na miejscu także są uproszczone ze względu na EKUZ. Warto jednak pamiętać, że EKUZ nie jest honorowane w każdej placówce medycznej.

Ubezpieczenie turystyczne w Holandii przyda się właściwie każdemu, kto będzie musiał skorzystać z lokalnej służby zdrowia. W Holandii średnie PKB na osobę jest niemal pięciokrotnie wyższe niż w Polsce, co z kolei warunkuje, że ceny usług medycznych, oraz akcji ratunkowych są tutaj relatywnie drogie. Dla Polaka jeszcze gorszą wiadomością jest to, że różnica w zarobkach pomiędzy Polską, a Holandią to nie jedyna różnica w cenach. Nawet jeśli przeanalizuje się średnie zarobki Holendrów, to nadal usługi medyczne są tu bardzo kosztowne. Zaletą jest dobrze rozwinięty rynek prywatnych klinik i szpitali, a także medycznych placówek publicznych, przez co pomimo wysokich cen, standard opieki stoi tu na najwyższym światowym poziomie.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO HOLANDII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Holandii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

31,35 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,50 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Wyjazd do Holandii, a ubezpieczenie

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę do Holandii nie jest więc obowiązkowe, jednak zdecydowanie polecane i opłacalne. Podejmowanie ryzyka, że będzie trzeba samodzielnie pokryć koszty leczenia lub likwidacji szkód po wypadkach lub zdarzeniach losowych, jest nieopłacalne ze względu na relatywnie niskie ceny polis turystycznych. Jeśli komuś zależy na zminimalizowaniu kosztów ubezpieczenia, na Kioskpolis.pl można znaleźć wiele produktów niemających bardzo szerokiego zakresu ochrony, ale w zupełności wystarczającego, by zapewnić podstawowe zabezpieczenie w przypadku wystąpienia wypadku. Jednocześnie są to stosunkowo tanie polisy, których ceny zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ochrony.

Czy opłaca się kupić ubezpieczenie na wyjazd do Holandii?

Kupując ubezpieczenie zdrowotne do Holandii, trzeba przeanalizować, jakiego zakresu ochrony się potrzebuje. Standardowa polisa powinna obejmować wizyty u lekarza, a także transport medyczny oraz ewentualne proste zabiegi medyczne. Przeciętny turysta nie potrzebuje dużo więcej. Trzeba jednak wiedzieć, na jaką maksymalną kwotę się ubezpieczyć, by pokryła ona ewentualne koszty.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Holandii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,47 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Na ile się ubezpieczyć wyjeżdżając do Holandii?

Eksperci zalecają, by ubezpieczenie w Holandii nie wynosiło mniej, niż 20 000 Euro. Jest to stosunkowo niewielka kwota, która jednak w zupełności wystarczy, by pokryć koszty wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, lub u lekarzy specjalistów. Taka suma pokryje także ewentualne koszty transportu medycznego oraz koszty hospitalizacji. Jeśli jednak okres pobytu w szpitalu się przedłuży, lub będzie konieczna poważniejsza interwencja lekarska, koszty mogą wzrosnąć. 20 000 Euro jest kwotą minimalną, jednak jeśli ktoś chce być całkowicie zabezpieczony, powinien szukać ubezpieczeń z nieco większymi kwotami. Na Kioskpolis.pl można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje na temat tego, na jaką sumę opiewa konkretna polisa. Od maksymalnej kwoty ubezpieczenia zależy też cena polisy, więc warto dopasować ją precyzyjnie do swoich potrzeb i preferencji.

Zakres ochrony ubezpieczenia medycznego w Holandii

Ubezpieczenie na wakacje w Holandii powinno też mieć dobrze dopasowany zakres. Zawsze należy szukać takiego ubezpieczenia, które będzie uwzględniało transport medyczny, wizyty u lekarzy, a także hospitalizację. Większość polis posiada taki zakres, jednak niektóre mają pewne wyłączenia, które są dość istotne. Zawsze jednak można je znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które można zaś sprawdzić jeszcze przed zakupem polisy. Mając wątpliwości, warto przejrzeć co najmniej kilka ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, gdyż każde zapewnia nieco inne warunki. Na Kioskpolis.pl są ich dziesiątki, więc z łatwością można dopasować produkt do swoich potrzeb. Wybierając konkretną polisę, nie warto kierować się jednie ceną, ale także właśnie zakresem ochrony.

Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii to nie jedyne, co warto sobie zapewnić przed wyjazdem. Polecane jest, by w pakiecie kupić jeszcze NWW, OC i Assistance. Tak rozbudowana polisa zapewni bezpieczeństwo niezależnie od tego, co się wydarzy. NWW i OC pozwoli na pokrycie kosztów likwidacji skutków wypadków i może ono zawierać nawet sfinansowanie kosztów przybycia do Holandii najbliższej osoby, która musi przyjechać, by zająć się poszkodowanym. Polisy mogą też pokrywać na przykład koszty awaryjnego transportu lub koszty przedłużającego się na skutek wypadku pobytu. Kupując taki pakiet, można też sporo zaoszczędzić i za stosunkowo niewielką cenę mieć stuprocentowe zabezpieczenie na każdą okoliczność.

Tym, o czym warto pamiętać jest dokładne przeanalizowanie OWU, jeśli kupuje się ubezpieczenia OC i NNW. Mają one bowiem zróżnicowane warunki, jednak na Kioskpolis.pl można znaleźć ubezpieczenia na wyjazd do Holandii na bardzo rozbudowanych zasadach.

Dodatkowe ubezpieczenia turystyczne

Podróżując samolotem lub innymi publicznymi środkami transportu, warto też wykupić ubezpieczenie bagażu i szereg dodatkowych polis, których porównania także są dostępne na Kioskpolis.pl. Może to być na przykład ubezpieczenie od opóźnienia lotu lub inne polisy gwarantujące zwrot nagłych kosztów powstałych na skutek problemów logistycznych turysty. Ubezpieczenie turystyczne ranking zawiera wiele pozycji, jednak trudno określić, jaka polisa będzie najlepsza w danej sytuacji, więc należy do tego podchodzić indywidualnie.

Wyjazd do Holandii – ubezpieczenie

Jeśli wyjeżdża się w celach turystycznych lub po prostu przejeżdża przez Holandię, warto też kupić polisę obejmującą inne kraje, czyli te znajdujące się na drodze do celu, lub będące miejscem docelowym wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne Anglia jest także łatwo dostępne w wielu towarzystwach, a na Kioskpolis.pl znajdzie się ich porównania, tak jak ubezpieczenie turystyczne Dania i ubezpieczenie turystyczne Hiszpania. Powyższe kraje też nie należą do najtańszych, więc wyjeżdżając tam, warto się ubezpieczyć. Maksymalna kwota ubezpieczenia w Anglii, Danii, czy Hiszpanii powinna być podobna, jak w Holandii, a sam kształt umowy polisy ubezpieczeniowej może być podobny.

Ubezpieczenie Holandia online

Ubezpieczenie do Holandii najłatwiej kupić online, gdyż w ten sposób można błyskawicznie porównać ceny różnych towarzystw i wybrać optymalną polisę dla siebie. Ogromną zaletą jest również to, że cały proces trwa jedynie chwilę, więc polisę można kupić na chwilę przed wyjazdem. Nie trzeba też fizycznie udawać się do biura ubezpieczyciela, ani spotykać się z agentem ubezpieczeniowym.

Atrakcje turystyczne Holandii

Niezależnie od tego, do którego regionu się wyjeżdża, ubezpieczenie zdrowotne w Holandii będzie obowiązywało w całym kraju. Najpopularniejszym z kierunków wybieranych przez turystów niewątpliwie jest Amsterdam. To miasto co roku odwiedzają setki tysięcy turystów. Można tu znaleźć liczne muzea, a także podziwiać ogromny port i piękną architekturę.

Holandia słynie też z licznych kąpielisk, a także wycieczek po kanałach wodnych, które są tu istotnym elementem infrastruktury. Będąc w Holandii warto też odwiedzić Keukenhof, czyli ogromny ogród rozciągający się na kilkudziesięciu hektarach, który co roku odwiedzają setki tysięcy turystów z kraju i całego świata. Największą atrakcją są tu rozciągające się na ogromnych powierzchniach kwitnące tulipany.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej