Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?

Wybierasz się na wycieczkę tropem piratów i planujesz odwiedzić malownicze Karaiby? Tego czasu na pewno nie zapomnisz do końca życia! By jednak zapewnić sobie i bliskim ochronę podczas wyjazdu, wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, co powinno wchodzić w skład ubezpieczenia na wakacje w Egipcie i baw się bez zmartwień o nieprzewidywalne sytuacje.

Zdrowotne ubezpieczenie na wyjazd na Dominikanę

Przygotowywanie się do wyjazdu na Karaiby zacznij od wykonania niezbędnych badań i szczepień. Na Dominikanie występują warunki i zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, których nie napotkasz w Polsce. Skonsultuj się z lekarzem rodzinnym i jeśli zaleci, zaszczep się na WZW (typ A i B), żółtą febrę, tężec oraz zapalenie opon mózgowych.

Nawet jeśli wyrobiłeś sobie EKUZ, Dominikana leży poza Europą, więc na jej terenie karta nie będzie miała zastosowania. To ważne, byś wykupił kompleksowe ubezpieczenie wakacyjne. Jego suma gwarancyjna nie powinna być niższa niż 20-30 tys. euro.

PORADA EKSPERTA

Podczas zakupu ubezpieczenia na wyjazd za granicę poinformuj ubezpieczyciela o swoich chorobach przewlekłych – w przypadku zatajenia ważnych informacji możesz mieć problem z uzyskaniem pomocy finansowej w przypadku złego stanu zdrowia.

W skład zdrowotnego ubezpieczenia na wyjazd za granicę powinny wchodzić:

  • koszty leczenia – zarówno kupowania leków, jak wizyt lekarskich, przebywania w szpitalu, nabywania środków medycznych,
  • koszty transportu – do i ze szpitala, w wyjątkowych przypadkach nawet transport do kraju; jeżeli osoby w wypadku poniosły śmierć, ubezpieczenie turystyczne powinno pokryć koszt transportu zwłok do kraju,
  • koszty akcji ratunkowych,
  • koszty świadczeń NNW – jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu lub będziesz przez pewien czas niezdolny do wykonywania pracy, ubezpieczyciel zostanie zobowiązany do wypłacania Ci świadczeń z tego tytułu.

ubezpieczenie na wyjazd Dominikana Karaiby

Jaki pakiet ochrony ubezpieczenia wakacyjnego wykupić?

Ubezpieczenie za granicą – poza pokryciem kosztów leczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu – może zapewnić Ci ochronę od odpowiedzialności cywilnej.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Ubezpieczenia na wakacje typu OC mogą być:

  • komunikacyjne – odpowiednie dla tych, którzy będą poruszać się na Karaibach autem,
  • osobiste – zwalniają od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, np. gdy przypadkowo wyrządzisz komuś krzywdę lub uszkodzisz jego mienie.

Poza OC warto wykupić także pakiet polis Assistance. W razie nieprzewidzianego zdarzenia będziesz mógł natychmiastowo otrzymać wsparcie informacyjne, prawne lub medyczne.

Ubezpieczenie za granicą a ochrona bagażu

Ubezpieczenie turystyczne – zarówno zakres, jak i cena – zależne jest od towarzystwa, w którym je wykupujesz. Może obejmować różne sytuacje, a także przewidywać inne wykluczenia. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu polisy koniecznie przeczytaj Ogólne Warunku Ubezpieczenia – w tym dokumencie znajdziesz wszelkie szczegóły. Dowiesz się m.in. tego, kiedy ochrona nie będzie Ci przysługiwać (np. gdy do wypadku dojdzie po spożyciu alkoholu).

ubezpieczenia na wakacje Dominikana Karaiby

W znacznym oddaleniu od Polski będziesz się czuł pewniej, jeśli ubezpieczenie na wakacje będzie chronić nie tylko Ciebie i Twoich bliskich, ale także Wasze mienie. Sprawdź, czy interesujący Cię pakiet zawiera ochronę bagażu (w przypadku utraty, zaginięcia lub kradzieży). Przekonaj się, kiedy taka ochrona bagażu jest konieczna. Porównaj też sumy ubezpieczeń, ponieważ to od tej kwoty zależna jest wysokość odszkodowania – im wyższa, tym lepiej.

Porównaj oferty

By nie tracić czasu, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i w kilka minut zdobądź gotową listę towarzystw ubezpieczeniowych, ofert i cen. Wybierz tę dopasowaną do Twoich potrzeb i przeżyj wakacje swojego życia – ekscytujące i niepowtarzalne, ale bezpieczne!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie na narty Szwajcaria

Ubezpieczenie na narty Szwajcaria

Szykujesz się do wyjazdu na narty do Szwajcarii? A może zmieniasz narty na snowboard? Podczas podróży niewątpliwie przyda Ci się kompleksowe ubezpieczenie narciarskie. Ochroni Cię, jeśli doznasz kontuzji, rozchorujesz się, zepsujesz lub stracisz sprzęt, a nawet wyrządzisz przypadkowo […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Francja

Ubezpieczenie na narty Francja

Planujesz wyjazd na narty do Francji? Poza wybieraniem miejscowości turystycznych i stoków zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie narciarskie. Przyda Ci się podczas zjeżdżania, ale także poza stokiem. Ochroni Cię na wypadek doznania urazu, zachorowania, nieumyślnego zniszczenia czyjegoś mienia czy […]

więcej
Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wybierasz się na narty w Alpach? Kwiecień to świetny czas na taką wyprawę, ponieważ możesz cieszyć się świetnymi warunkami na stokach, a jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Upewnij się jednak, że masz właściwą ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać […]

więcej
Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety przydadzą Ci się podczas przejeżdżania przez różne kraje, np. Czechy, Słowację czy Austrię. Przekonaj się, kiedy musisz je kupić, a kiedy unikniesz opłat. Zobacz, ile wynosi koszt winiety w Czechach i innych państwach. Poznaj miejsca, w których […]

więcej