Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?

Wybierasz się na wycieczkę tropem piratów i planujesz odwiedzić malownicze Karaiby? Tego czasu na pewno nie zapomnisz do końca życia! By jednak zapewnić sobie i bliskim ochronę podczas wyjazdu, wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, co powinno wchodzić w skład ubezpieczenia na wakacje w Egipcie i baw się bez zmartwień o nieprzewidywalne sytuacje.

Zdrowotne ubezpieczenie na wyjazd na Dominikanę

Przygotowywanie się do wyjazdu na Karaiby zacznij od wykonania niezbędnych badań i szczepień. Na Dominikanie występują warunki i zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, których nie napotkasz w Polsce. Skonsultuj się z lekarzem rodzinnym i jeśli zaleci, zaszczep się na WZW (typ A i B), żółtą febrę, tężec oraz zapalenie opon mózgowych.

Nawet jeśli wyrobiłeś sobie EKUZ, Dominikana leży poza Europą, więc na jej terenie karta nie będzie miała zastosowania. To ważne, byś wykupił kompleksowe ubezpieczenie wakacyjne. Jego suma gwarancyjna nie powinna być niższa niż 20-30 tys. euro.

PORADA EKSPERTA

Podczas zakupu ubezpieczenia na wyjazd za granicę poinformuj ubezpieczyciela o swoich chorobach przewlekłych – w przypadku zatajenia ważnych informacji możesz mieć problem z uzyskaniem pomocy finansowej w przypadku złego stanu zdrowia.

W skład zdrowotnego ubezpieczenia na wyjazd za granicę powinny wchodzić:

  • koszty leczenia – zarówno kupowania leków, jak wizyt lekarskich, przebywania w szpitalu, nabywania środków medycznych,
  • koszty transportu – do i ze szpitala, w wyjątkowych przypadkach nawet transport do kraju; jeżeli osoby w wypadku poniosły śmierć, ubezpieczenie turystyczne powinno pokryć koszt transportu zwłok do kraju,
  • koszty akcji ratunkowych,
  • koszty świadczeń NNW – jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu lub będziesz przez pewien czas niezdolny do wykonywania pracy, ubezpieczyciel zostanie zobowiązany do wypłacania Ci świadczeń z tego tytułu.

ubezpieczenie na wyjazd Dominikana Karaiby

Jaki pakiet ochrony ubezpieczenia wakacyjnego wykupić?

Ubezpieczenie za granicą – poza pokryciem kosztów leczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu – może zapewnić Ci ochronę od odpowiedzialności cywilnej.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Ubezpieczenia na wakacje typu OC mogą być:

  • komunikacyjne – odpowiednie dla tych, którzy będą poruszać się na Karaibach autem,
  • osobiste – zwalniają od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, np. gdy przypadkowo wyrządzisz komuś krzywdę lub uszkodzisz jego mienie.

Poza OC warto wykupić także pakiet polis Assistance. W razie nieprzewidzianego zdarzenia będziesz mógł natychmiastowo otrzymać wsparcie informacyjne, prawne lub medyczne.

Ubezpieczenie za granicą a ochrona bagażu

Ubezpieczenie turystyczne – zarówno zakres, jak i cena – zależne jest od towarzystwa, w którym je wykupujesz. Może obejmować różne sytuacje, a także przewidywać inne wykluczenia. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu polisy koniecznie przeczytaj Ogólne Warunku Ubezpieczenia – w tym dokumencie znajdziesz wszelkie szczegóły. Dowiesz się m.in. tego, kiedy ochrona nie będzie Ci przysługiwać (np. gdy do wypadku dojdzie po spożyciu alkoholu).

ubezpieczenia na wakacje Dominikana Karaiby

W znacznym oddaleniu od Polski będziesz się czuł pewniej, jeśli ubezpieczenie na wakacje będzie chronić nie tylko Ciebie i Twoich bliskich, ale także Wasze mienie. Sprawdź, czy interesujący Cię pakiet zawiera ochronę bagażu (w przypadku utraty, zaginięcia lub kradzieży). Przekonaj się, kiedy taka ochrona bagażu jest konieczna. Porównaj też sumy ubezpieczeń, ponieważ to od tej kwoty zależna jest wysokość odszkodowania – im wyższa, tym lepiej.

Porównaj oferty

By nie tracić czasu, skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i w kilka minut zdobądź gotową listę towarzystw ubezpieczeniowych, ofert i cen. Wybierz tę dopasowaną do Twoich potrzeb i przeżyj wakacje swojego życia – ekscytujące i niepowtarzalne, ale bezpieczne!

Więcej artykułów i porad

Winiety – gdzie je kupić i ile kosztują?

Winiety – gdzie je kupić i ile kosztują?

Winiety przydadzą Ci się podczas przejeżdżania przez różne kraje, np. Czechy, Słowację czy Austrię. Przekonaj się, kiedy musisz je kupić, a kiedy unikniesz opłat. Zobacz, ile wynosi koszt winiety w Czechach i innych państwach. Poznaj miejsca, w których […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Wystarczy tylko chwila, by drobna kolizja lub awaria samochodu zmusiła Cię do przedwczesnego zakończenia wakacji. Możesz jednak uniknąć takiego scenariusza, decydując się na zakup dobrego ubezpieczenia samochodu, które obejmie takie usługi jak holowanie pojazdu czy jego naprawę nawet […]

więcej
Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?

Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?

Szwajcaria to wspaniały wybór, jeśli chodzi o wyprawę na narty. Odpowiednie stoki znajdą tam i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, i początkujący sportowcy. Aby jednak cieszyć się wyjazdem w pełni, trzeba zadbać o odpowiednią ochronę. Sprawdź, co powinno obejmować […]

więcej
Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wybierasz się na narty w Alpach? Kwiecień to świetny czas na taką wyprawę, ponieważ możesz cieszyć się świetnymi warunkami na stokach, a jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Upewnij się jednak, że masz właściwą ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać […]

więcej