Ubezpieczenie turystyczne Serbia

Ubezpieczenie turystyczne Serbia

Dodano: 29 marca 2022

Serbia nie jest najbardziej popularnym kierunkiem wyjazdów turystycznych, ale to kraj, który bywa alternatywą dla bardziej kosztownych krajów europejskich, a organizując wyjazd wakacyjny, warto postawić na dopasowane do oczekiwań ubezpieczenie w Serbii. Znalezienie polisy turystycznej, która zapewni odpowiedni zakres ochrony, a także dostępnej na korzystnych warunkach finansowych zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Zatem warto poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby móc wybrać taki produkt, który spełni indywidualne oczekiwania.

Znalezienie odpowiedniej polisy turystycznej nie zawsze jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić, co jest dostępne na rynku takich produktów. 

Nie zawsze standardowe ubezpieczenie podróżne do Serbii będzie właściwym wyborem. Taki produkt to przede wszystkim rozwiązanie dla tych turystów, którzy planują standardowy sposób spędzenia wolnego czasu podczas wakacji. Natomiast, gdy polisę do Serbii, czy ubezpieczenie turystyczne Chorwacja kupuje się, gdyż chce się chodzić po górach, czy uprawiać ekstremalne sporty, wówczas trzeba zdecydować się na bardziej rozbudowane produkty. Takie są w stanie zapewnić dodatkowe opcje, które zwiększą ochronę. Bywa to ważne, gdy podczas turystycznego pobytu w Serbii ryzyko wystąpienia losowych zdarzeń będzie większe.

Jak znaleźć odpowiednie ubezpieczenie podróżne do Serbii?

Znalezienie odpowiedniej polisy turystycznej wymaga z jednej strony określenia indywidualnych potrzeb, a z drugiej strony dokonania analizy rynku. Należy brać pod uwagę, że ubezpieczenie podróżne do Serbii będzie się różnić zakresem ochrony w poszczególnych towarzystwach reasekuracji. Jednak nawet produkty dostępne w tej samej firmie, ale o różnym poziomie rozbudowania oferty, będą miały inne ceny, a także ogólne warunki. Zatem wybór spełniającej oczekiwania polisy turystycznej, trzeba podzielić na etapy. Po pierwsze trzeba sprawdzić, które firmy oferują ubezpieczenie podróżne do Serbii. Takie informacje można wyszukać znacznie szybciej, gdy wykorzysta się takie narzędzia jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych. W ten sposób można wygodnie sprawdzić, które firmy oferują polisy o odpowiednim zakresie ochrony. Następnie można porównać wysokość składek, które trzeba będzie zapłacić za konkretny produkt. To istotna informacja, gdy szuka się takiej polisy, która nie jest nadmiernie kosztowna. Oczywiście, gdy wybiera się rozszerzenie ubezpieczenia zdrowotnego do Serbii, wówczas trzeba liczyć się z wyższymi opłatami. Jednak takie produkty są skierowane do turystów, którzy planują spędzić wolny czas w mniej typowy sposób. Obejmuje to między innymi aktywny wypoczynek, który wiąże się z większą ilością zagrożeń. Im większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnych zdarzeń losowych, tym znacznie ważniejsze jest, aby polisa gwarantowała skuteczną ochronę.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO SERBII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Serbii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

29,45 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

49,41 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

91,76 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

O czym pamiętać, gdy wybiera się ubezpieczenie zdrowotne do Serbii?

Istotne jest, aby szczególnie element polisy turystycznej, który pozwoli uzyskać dostęp do usług medycznych, był odpowiednio dopasowany do potrzeb. Koszty leczenia mogą być wysokie w innych krajach. Zatem kupując polisę do Serbii, jak i też ubezpieczenie turystyczne Czarnogóra, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na dostęp do placówek medycznych. Oczywiście na inne rozwiązanie zdecydują się rodziny, a inne produkty wykupią osoby aktywne. Kluczowe jest, aby wstępnie sprawdzić, jaki zakres może mieć ubezpieczenie zdrowotne w Serbii. Gdy ustali się, że niezbędne jest skorzystanie z nieco szerszego zakresu ochrony, wówczas można zawsze zdecydować się na wykupienie dodatkowych opcji. Takie rozszerzenie polisy zapewni, że będzie można skorzystać z szerszego zakresu opieki medycznej bez konieczności płacenia za takie usługi z własnej kieszeni. Wydatki pokryje ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe usługi medyczne, które może uwzględnić polisa turystyczna to między innymi:

 • dostęp do leczenia specjalistycznego,
 • opłacenie środków medycznych,
 • usługi stomatologiczne.

Natomiast ustalając zakres jakiejkolwiek polisy turystycznej, trzeba brać pod uwagę, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższe składki trzeba zapłacić. Zatem, gdy nie chcesz przepłacać za dowolny produkt, w tym ubezpieczenie turystyczne Albania, wówczas trzeba prawidłowo określić zapisy, które znajdą się w umowie. W ten sposób ubezpieczenie zdrowotne w Serbii przy krótkim pobycie nie będzie generowało nadmiernie dużych wydatków. Z drugiej strony przy dłuższych wakacjach, czy nietypowym sposobie spędzania wolnego czasu, będzie można liczyć na zwiększoną odpowiedzialność towarzystwa reasekuracji. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Serbii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jaką dodatkową ochronę może zapewnić firma ubezpieczeniowa?

Im dłużej będzie się spędzało wolny czas na terenie Serbii, tym znacznie ważniejsze jest to, aby móc korzystać z dodatkowego wsparcia ze strony towarzystwa reasekuracji. Dłuższy pobyt to większe ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Z tego powodu takie usługi jak między innymi pomoc prawna, mogą okazać się bardzo przydatne. Szybko można rozwiać różne wątpliwości, które mogą pojawić się w związku z problemami na lotnisku, zgubieniem bagażu, kradzieżą mienia. Problemy mogą pojawić się nawet w hotelu. Zatem skorzystanie dodatkowych opcji, które znajdą się w umowie z firmą ubezpieczeniową, może okazać się bardzo przydatne.

Rozszerzenie polisy turystycznej może zapewnić dostęp do:

 • porad prawnych,
 • usług tłumacza,
 • informacji o dostępie do wybranych usług.

Wykupienie dodatkowych opcji w ubezpieczeniu do Serbii przyda się podczas kilkutygodniowego pobytu. Wówczas można spotkać się z sytuacją, gdy pomoc towarzystwa reasekuracji może okazać się niezbędna. Natomiast przy weekendowym pobycie zdecydowanie się na dodatkowe opcje w ubezpieczeniu nie będzie opłacalne.

Wysokość składki, a zakres ubezpieczenia

Wybierając polisę do Serbii, czy ubezpieczenie turystyczne Węgry, warto sprawdzić wysokość składki, którą trzeba zapłacić za produkty o podobnych warunkach, ale dostępne w różnych firmach. Pozwala to znacznie lepiej określić, ile trzeba zapłacić za standardowe warunki ochrony, a ile za dodatkowe opcje. Dodatkowo można często znaleźć produkty, które dostępne są na specjalnych warunkach. W ten sposób można często ograniczyć wydatki na składkę ubezpieczeniową.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej