Ubezpieczenie turystyczne Irlandia

Ubezpieczenie turystyczne Irlandia

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazd do Irlandii w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Wielu Polaków udaje się tam w celach turystycznych, lub odwiedzić rodzinę. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie zdrowotne w Irlandii trzeba kupić już w Polsce, jeśli nie chce się mieć na miejscu kłopotów. Porównywarka ubezpieczeń turystycznych pozwoli na szybkie znalezienie polisy adekwatnej do kontekstu wyjazdu. Na Kioskpolis.pl można znaleźć różne rodzaje polis ubezpieczeniowych, niezależnie od tego, w jakim celu wyjeżdża się do Irlandii lub innych krajów znajdujących się na wyspach.

Ubezpieczenie turystyczne nie należy do najdroższych, więc przed wyjazdem opłaca się w nie zaopatrzyć, zwłaszcza jeśli przewiduje się pewne ryzyko konieczności skorzystania z lokalnej służby zdrowia.

Ubezpieczenie na wyjazd do Irlandii – czy warto?

Ubezpieczenie zdrowotne w Irlandii kupowane na własną rękę teoretycznie nie jest konieczne, o ile posiada się ubezpieczenie w ramach NFZ. Wiąże się to z faktem, że Irlandia należy do Unii Europejskiej, przez co turyści mogą korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Takie ubezpieczenie w Irlandii będzie obowiązywać, jednak trzeba brać pod uwagę, że nie w każdej sytuacji będzie można z niego skorzystać. Refundacja wizyty w poszczególnych placówkach w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego jest możliwa tylko w placówkach publicznych, które tę kartę honorują. Niestety większość prywatnych placówek medycznych będzie więc niedostępna, a jeśli dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia, takiego jak wypadek, będzie trzeba ograniczyć się do placówek publicznych. Te z kolei wiążą się zazwyczaj z nieco gorszym poziomem usług, a także ewentualnymi problemami formalnymi. Nie chcąc być ograniczonym w kryzysowej sytuacji, o wiele lepiej zapewnić sobie możliwość skorzystania z dowolnej placówki medycznej, a w tym z prywatnych gabinetów.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO IRLANDII

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Irlandii. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

29,45 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

63,05 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  277 638 zł

 • NNW - Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia Covid-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Wariant premium

66,5 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  46 273 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Akty terrorystyczne
 • Koszty rezygnacji z noclegu: 2 314 zł

Czy zakup polisy ubezpieczeniowej na wyjazd do Irlandii się opłaca?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę do Irlandii jest bardzo opłacalne. Wiąże się to z faktem, że lokalne koszty usług medycznych są bardzo drogie. Irlandia należy do bardzo drogich krajów, a usługi związane ze służbą zdrowia są tu wyjątkowo wygórowane. Nawet prosta wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może tu kosztować kilkaset Euro. Jeśli zaś będzie trzeba przeprowadzić jakieś leczenie lub kupić leki, może to wiązać się z koniecznością pokrycia rachunku nawet na kilka tysięcy Euro. Tam samo drogo wyjdą koszty hospitalizacji lub przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych. Ubezpieczenie na wyjazd do Irlandii jest tym bardziej opłacalne, że obowiązuje tam waluta Euro. Polska złotówka jest stosunkowo słaba, więc kurs, po którym Polacy muszą nabywać Euro, jest wyjątkowo niekorzystny. To z kolei potęguje wysokie ceny i sprawia, że dla Polaków są one relatywnie wyższe, niż dla osób zarabiających w lokalnej walucie. Można jednak się zabezpieczyć przed wysokimi kosztami znajdują odpowiednią polisę na Kioskpolis.pl.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Irlandii

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,20 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Na jaką kwotę powinna opiewać polisa ubezpieczeniowa do Irlandii?

Szukając polisy obejmującej ubezpieczenie zdrowotne w Irlandii, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, na jaką kwotę jest wystawiana. Na Kioskpolis.pl można znaleźć bardzo wiele polis pochodzących od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Są one dopasowane do potrzeć zróżnicowanych grup klientów, więc maksymalna kwota może się różnić, co z kolei warunkuje cenę polisy. Odpowiedni produkt zawsze należy wybierać, rzetelnie analizując swoje potrzeby. Chcąc czuć się bezpiecznym, nie zaleca się, by ubezpieczenie wyjazdu do Irlandii było mniejsze, niż 20 000 Euro. Taka kwota pozwoli na pokrycie wizyty u dowolnego lekarza specjalisty, a także pozwoli na sfinansowanie transportu medycznego lub nawet prostych zabiegów, jeśli takowe będą niezbędne. Mogą to być na przykład interwencje przy złamaniach lub urazach podobnego typu.

Taka kwota pozwoli też na pokrycie kosztów hospitalizacji, jeśli będzie trzeba zostać w szpitalu na kilka dni. Polisa na taką kwotę sprawi, że to ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty leczenia. Jeśli ktoś chce się zabezpieczyć na każdą ewentualność, może szukać polisy na kwotę opiewającą na około 50000 Euro. Taka suma ubezpieczenia pokryje już praktycznie wszystkie koszty związane z leczeniem wynikającym z wypadków.

Co jeszcze powinno obejmować ubezpieczenie do Irlandii?

Kupując ubezpieczenie zdrowotne do Irlandii, należy też zwrócić uwagę na to, czy na pewno obejmuje transport medyczny. Jest to ważne, jeśli trzeba osobę poszkodowaną przetransportować z Irlandii do Polski. Na Kioskpolis.pl można znaleźć propozycje, które pokrywają tego rodzaju koszty.

Warto też szukać bardziej rozbudowanych polis ubezpieczeniowych. Najlepiej, by zapewniały one zwrot kosztów likwidacji skutków wypadków. Do takich ubezpieczeń należą polisy OC, NWW i Assistance. Zapewniają one bardzo szeroki zakres ochrony, a kupując je razem, można też sporo zaoszczędzić, gdyż za stosunkowo niską ceną uzyskuje się zabezpieczenie właściwie od każdego rodzaju zdarzenia. Ubezpieczenie w Irlandii może obejmować na przykład pokrycie kosztów związanych z koniecznością awaryjnego wynajęcia hotelu, lub zapewnienia sobie transportu w miejscu powstania zdarzenia ubezpieczeniowego. Rozbudowane polisy ubezpieczeniowe obejmują także zwrot kosztów przybycia na miejsce rodziny lub innych osób, które muszą pojawić się, by zająć się osobą poszkodowaną. Takie polisy mogą mieć bardzo zróżnicowany zakres, który warto sprawdzić przed zdecydowaniem się na konkretny produkt.

Jeśli ktoś wybiera się do Irlandii własnym samochodem, warto też pomyśleć o pełnym pakiecie Assistance, gdyż taka podróż niesie za sobą spore ryzyko. Potęguje to fakt, że dostanie się do krajów wyspiarskich jest dość problematyczne, a w trakcie podróży mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje. Pakiet Assistance oraz NWW chroni przed szerokim spektrum zdarzeń i pozwala pokryć koszty wypadków oraz wszystkich zobowiązań, które z tego wynikają.

Wyjazd do krajów wyspiarskich – jakie ubezpieczenie wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne ranking zawiera wiele pozycji, które są ciekawymi propozycjami podczas wyjazdu do krajów wyspiarskich. Ubezpieczenie podróżne Anglia, nie musi różnić się niczym od polis obejmujących wyjazd do Irlandii. Lokalne koszty leczenia i ewentualne koszty wynikające ze zdarzenia się jakiegoś incydentu będą podobne, więc maksymalna kwota ubezpieczenia może być taka sama. To samo dotyczy zakresu ochrony, gdyż są to podobne kraje, które pod kątem szukania polisy ubezpieczeniowej można traktować podobnie. Trzeba tylko uwzględnić, czy dana polisa obejmuje wyjazd do kilku krajów, ale na Kioskpolis.pl można znaleźć propozycje wielu towarzystw, które obejmują wyjazdy do wielu państw jednocześnie.

Te same wytyczne dotyczą też krajów znajdujących się po drodze na wyspy. Jeśli więc ktoś wybiera się tam swoim autem, warto nabyć ubezpieczenie turystyczne Dania oraz na wyjazd do Holandii ubezpieczenie. Ubezpieczenie zdrowotne w Irlandii będzie też oscylować wokół podobnych cen, jak w krajach leżących po drodze.

Na co zwrócić uwagę w umowie zakupu ubezpieczenia do Irlandii?

Kupując ubezpieczenie w Irlandii, trzeba zwrócić uwagę na ogólne warunki ubezpieczenia. To właśnie tam znajdują się wszystkie kluczowe szczegóły polisty, a w tym wyłączenia odpowiedzialności zakres ochrony. W OWU znajdzie się wykaz wszystkich wyłączeń, czyli sytuacji, które wykluczają możliwość uzyskania odszkodowania. W umowie można też znaleźć szczegółowe informacje związane z zakresem ochrony, więc jeśli ktoś ma wątpliwości, zawsze należy się zapoznać z umową jeszcze przed zakupem polisy. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania polis wszystkich wiodących towarzystw ubezpieczeniowych na rynku, więc każdy znajdzie polisę, która precyzyjnie spełnia jego wymagania. Przed wyborem konkretnego produktu, zawsze warto porównać przynajmniej kilka różnych ofert – zarówno pod kątem ceny, jak i zakresu ochrony. 

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej