Ubezpieczenie turystyczne Korea Południowa

Ubezpieczenie turystyczne Korea Południowa

Dodano: 29 marca 2022

Wyjazd turystycznych do krajów orientalnych to nie tylko wielka przygoda, ale też spore ryzyko. Ubezpieczenie do Korei jest więc polecane każdemu turyście, a także osobom podróżującym w celach służbowych. Korea Południowa nie należy do najtańszych krajów, więc jeśli na miejscu zdarzy się coś nieprzewidzianego, samodzielne pokrycie wszystkich kosztów może być niezwykle trudne. Trzeba pamiętać, że zarówno koszty życia, jak i leczenia są tam bardzo wysokie, więc ubezpieczenie na wyjazd za granicę powinno być pierwszym, czego się poszuka.

Na Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć ubezpieczenie turystyczne ranking, więc zdecydowanie się na konkretną polisę to żaden kłopot. W porównywarce można znaleźć wiele produktów pochodzących od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które swoje polisy kierują do zróżnicowanych grup klientów, przez co każdy z łatwością znajdzie produkt spełniający jego kryteria. Po porównywarce można znaleźć jedynie oferty renomowanych firm, które zapewniają pełne bezpieczeństwo swoim klientom, a także najwyższy standard obsługi, przez co wypłata ubezpieczenia przebiega u nich bezproblemowo.

Ubezpieczenie na wyjazd do Korei – czy na pewno niezbędne?

Ubezpieczenie w Korei Południowej oczywiście nie jest obowiązkowe, jednak specjaliści i doświadczeni podróżnicy twierdzą, że zakup polisy jest wręcz niezbędny. Nawet najdrobniejszy incydent, który będzie skutkował koniecznością udania się do lekarza lub wręcz szpitala, może skończyć się rachunkiem na niewyobrażalne kwoty rzędu kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszty leczenia w Korei są niezwykle wysokie, chociażby ze względu na dbałość o standard usług medycznych.

Istotne jest także to, że Korea leży kilka tysięcy kilometrów od Polski, więc jeśli zdarzyłaby się konieczność zrealizowania transportu medycznego, rachunek będzie niezwykle wysoki. Ponoszenie takiego ryzyka jest kompletnie nieopłacalne, zwłaszcza że na Kioskpolis.pl porównywarka ubezpieczeń turystycznych pozwala na błyskawiczne znalezienie podstawowych polis, które są relatywnie tanie. Można tu również z łatwością znaleźć polisy charakteryzujące się zróżnicowanym poziomem ochrony, co bezpośrednio przekłada się na cenę polis – klient może od ręki znaleźć produkt, który spełnia jego kryteria pod względem ochrony, jak i ceny.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ DO KOREI POŁUDNIOWEJ

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia do Korei Południowej. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVvID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Korea południowa – ubezpieczenie na wakacje

Jeśli chce się kupić ubezpieczenie na wakacje, wystarczy znaleźć dowolne ubezpieczenie turystyczne. Warto jednak uwzględnić, jaki jest zakres ochrony danej polisy. Wyjeżdżając do Korei w celu uprawiania sportu na wyczynowym lub rekreacyjnym poziomie, a zwłaszcza sportów ekstremalnych, należy znaleźć polisę, która będzie to uwzględniać. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają bardzo bogatą ofertę i są w stanie ubezpieczyć klienta właściwie w każdej okoliczności, jednak najpierw trzeba znaleźć konkretny produkt, który jest dedykowany dla osób, których charakterystyka podróży jest właściwa dla polisy. Na Kioskpolis.pl jest to bardzo łatwe, gdyż ubezpieczenia na wyjazd do Korei są oferowane przez wiele firm, a porównania ich polis można tu szybko znaleźć, uwzględniając bardzo szczegółowe parametry.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Korei Południowej

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Ubezpieczenie na wyjazd służbowy do Korei

Wybierając się do Korei Południowej w celach służbowych, trzeba pamiętać, że nie każda polisa turystyczna będzie odpowiednim produktem. Jeśli podróż na określony cel, taki jak wykonywanie obowiązków zawodowych, towarzystwa ubezpieczeniowe dedykują do tego inne produkty. Wszystkie informacje można jednak znaleźć w opisach poszczególnych polis. Zawsze trzeba dokładnie przeanalizować ogólne warunki ubezpieczenia, by upewnić się, że jest to produkt w pełni adekwatny w danej sytuacji.

Jaka powinna być wysokość ubezpieczenia na wyjazd do Korei Południowej?

Ubezpieczenie w Korei Południowej powinno być stosunkowo wysokie. Za minimalną wysokość ubezpieczenia uznaje się przynajmniej kwotę od 20 do 30 tysięcy Euro. Taka kwota gwarantuje osobie ubezpieczonej, że wystarczy na pokrycie podstawowych kosztów leczenia w przypadku chorób wirusowych wymagających wizyty u lekarza lub drobnych wypadków niewymagających hospitalizacji. 30 tysięcy Euro wystarczy też na pokrycie kosztów pobytu w szpitalu i pokrycie kosztów tak zwanych zabiegów dnia pierwszego. Dotyczy to na przykład złamań lub prostych interwencji chirurgicznych.

Jeśli polisa to obejmuje, wystarczy na pokrycie kosztów leczenia w przypadku dłuższej hospitalizacji, gdy wystąpią jakieś objawy chorób przewlekłych. Jeśli jednak ktoś wie, że może dojść do takiej sytuacji, lepiej wybrać polisy z nieco większymi kwotami.

Na co zwrócić uwagę kupując polisę turystyczną do Korei Południowej?

Kupując polisę zawierającą ubezpieczenie zdrowotne w Korei, trzeba dokładnie przeanalizować jego zakres. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe nieco inaczej podchodzi do tego typu kwestii, więc zakres ochrony może się różnić w zależności od polisy. Zawsze więc trzeba dopasować produkt do swoich potrzeb. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które są dostępne dla klienta jeszcze przed zakupem polisy. To właśnie tam można znaleźć również wyłączenia odpowiedzialności, czyli spis sytuacji, w których odszkodowanie nie będzie się należeć osobie poszkodowanej.

Wyjazd do Korei i innych krajów orientu

Planując wyjazd na daleki wschód, trzeba pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne Japonia, a także ubezpieczenie turystyczne Chiny, także powinno być prawidłowo dobrane. Na Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć polisy turystyczne, które będą obejmowały wycieczki do różnych krajów, jeśli wyjazd zakłada odwiedzenie co najmniej kilku państw. Ponadto można tu znaleźć ubezpieczenie turystyczne Kazachstan, który także warto odwiedzić, lecąc do krajów orientalnych.

Koszty leczenia w Japonii są tak samo wysokie jak w Korei, a niekiedy nawet dużo droższe. Kupując ubezpieczenie do Korei i Japonii, należy bazować na podobnych kwotach ubezpieczenia, choć wskazane będzie nawet kupienie nieco większej polisy. Koszty leczenia, a także ewentualnych akcji ratunkowych w Japonii są niezwykle kosztowne, gdyż trzeba pamiętać, że jest to jeden z najdroższych krajów na świecie. Biorąc pod uwagę kurs złotówki, koszty wizyty u lekarza lub wezwania karetki mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Będąc w tym regionie i chcąc odwiedzić Chiny, trzeba pamiętać, że choć ten kraj słynie z tego, że jest tu stosunkowo tanio, miejscowości turystyczne pozostają niezwykle drogie, tak samo jak w Korei Południowej. Mając nadzieję, że lokalne koszty leczenia lub transportu medycznego okażą się tu niskie, można się łatwo przeliczyć, gdyż w wielu miastach okażą się nawet kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Na Kioskpolis.pl można jednak znaleźć polisy, które obejmują także ten kraj.

Jakie ubezpieczenie do Korei kupić?

Wybierając ubezpieczenie na wyjazd do Korei Południowej najbardziej opłaca się kupić polisę zawierającą pełny pakiet NNW, Assistance, a także OC i ubezpieczenie bagażu. Taka polisa zabezpieczy podróżującego na wszystkie okoliczności i niezależnie od tego, co by się działo, nie narazi się on na dodatkowe koszty. Przed zakupem polisy zawsze należy porównać co najmniej kilka ofert i przemyśleć, jakie warunki umowy są w przypadku danej podróży najistotniejsze, a dopiero następnie podjąć decyzję o zakupie konkretnego ubezpieczenia.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej