Zimowe ferie na stoku – jakie ubezpieczenie dla rodziny

Zimowe ferie na stoku – jakie ubezpieczenie dla rodziny

5/5 - (Ocen: 2)

Planujesz rodzinny wyjazd na święta lub ferie w góry? A może wybieracie się tylko na weekend? Niewątpliwie czeka Was dużo radości. Upewnij się jednak, że nic nie zakłóci błogiej zabawy i kup ubezpieczenie na ferie. Wybierz właściwe ubezpieczenie na narty i zapewnij ochronę tym, których kochasz. Poznaj różne rodzaje ubezpieczenia turystycznego, by postawić na ochronę najlepszą – kompleksową.

Co to jest ubezpieczenie narciarskie OC?

Ubezpieczenie narciarskie OC to jedna z najpopularniejszych form ochrony, jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne – zwłaszcza za granicą. Wybierasz się na narty do Włoch, Austrii, Czech lub Słowacji? Koniecznie przekonaj się, czym się charakteryzuje!

OC, a więc ochrona obejmująca odpowiedzialność cywilną, to świetny wybór w ramach ubezpieczenia na narty. Kiedy wybierasz się na stok z osobami niedoświadczonymi lub jeżdżącymi na nartach rzadko, np. swoimi dziećmi, wzrasta ryzyko spowodowania szkody. Nie możesz przewidzieć, czy początkujący narciarz wjedzie w inną osobę na stoku i wyrządzi jej krzywdę lub uszkodzi sprzęt. Nie wiesz też, w którym momencie dziecko wywróci się i doprowadzi do zderzenia kilku innych narciarzy. Ubezpieczenie na narty dzięki Kioskpolis.pl można z łatwością dopasować do swoich potrzeb, więc niezależnie od tego, jakiej maksymalnej sumy ubezpieczenia się potrzebuje, każdy znajdzie coś dla siebie. To samo dotyczy zakresu ubezpieczenia, czyli sytuacji, w których ubezpieczenia zostanie wypłacone. Powyższe czynniki oczywiście wpływają na ostateczną cenę polisy, jednak najtańsze z nich zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ubezpieczenia.

Porównaj ceny ubezpieczeń

W powyższych sytuacjach sprawdzi się właśnie ubezpieczenie narciarskie OC. Unikniesz wypłacania poszkodowanym pieniędzy z własnej kieszeni, ponieważ szkody – w wysokości do sumy gwarancyjnej – pokryje ubezpieczyciel. Ty i Twoi bliscy będziecie jeździć po stoku bez niepotrzebnego stresu.

Koniecznie przeczytaj, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym OC.

ubezpieczenie na narty dla rodziny

Czemu opłaca się kupić ubezpieczenie na ferie?

Wiele osób bagatelizuje konieczność zakupu ubezpieczenia na ferie. Jest to ogromny błąd, gdyż standardowe ubezpieczenie w góry może zabezpieczyć przed ewentualnością ponoszenia ogromnych kwot, które będzie trzeba pokryć w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku. Mogą to być koszty akcji ratunkowej, transportu medycznego, hospitalizacji, lub późniejszej rehabilitacji. Sporty zimowe w Polsce są uprawiane zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie – w obydwu wypadkach na Kioskpolis.pl znajdą się porównania odpowiednich produktów ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie na ferie zimowe jest niezbędne zwłaszcza osobom wyjeżdżającym za granicę – tam koszty leczenia mogą być nawet kilkukrotnie większe niż w Polsce, a czasem skorzystanie z prywatnych placówek medycznych będzie jedyną możliwością. Jeśli więc nie chce się zostać z rachunkiem nawet na kilkadziesiąt tysięcy Euro, lepiej się ubezpieczyć.

Co pokrywa ubezpieczenie turystyczne na narty?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego polisa na narty może obejmować inne zdarzenia – przed wykupieniem jej koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W OWU znajdziesz także zakres terytorialny ubezpieczenia narciarskiego oraz listę wykluczeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów wyrządzonych szkód. Stanie się tak np. gdy do wypadku dojdzie w wyniku spożycia przez Ciebie alkoholu.

W większości ubezpieczeń na narty znajdziesz zabezpieczenia w postaci szkód związanych z:

  • leczeniem – kupowaniem leków i środków medycznych, przebywaniem w szpitalu, korzystaniem z wizyt lekarskich, poddawaniem się zabiegom i operacjom,
  • akcjami ratowniczymi – poszukiwaniem zaginionych osób objętych ubezpieczeniem turystycznym, m.in. przy wykorzystaniu śmigłowca,
  • transportem – medycznym, ale także związanym z powrotem poszkodowanego do kraju lub dowiezieniem do niego opiekuna, jeśli chodzi o osobę nieletnią. W przypadku tragicznych wydarzeń ubezpieczyciel pokrywa także transport zwłok,
  • utratą, uszkodzeniem bądź kradzieżą mienia – bagażu, sprzętu narciarskiego.

WARTO WIEDZIEĆ

Chcesz zapewnić dzieciom lub partnerowi najlepszą ochronę? Nie zapomnij o ubezpieczeniu na narty NNW. Posiadając taką polisę, poszkodowany ma prawo do uzyskania świadczeń m.in. w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu i niezdolności do pracy.

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać?

Jeśli zrobiłeś już wstępne rozeznanie, na pewno zauważyłeś, że ubezpieczenie narciarskie dostępne jest w różnych wariantach, pakietach i cenach. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może być dla Ciebie mniej lub bardziej korzystne – proponujemy Ci użycie naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, dzięki czemu szybko zestawisz oferty i ceny.

ubezpieczenie narciarskie dla rodziny

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia na ferie zimowe?

Podstawowe ubezpieczenie na narty może nie obejmować sportów podwyższonego ryzyka, a więc speedridingu, heliskiingu czy jazdy poza stokiem. Uwaga jednak! Niektóre towarzystwa jako dyscyplinę podwyższonego ryzyka traktują nawet snowboarding lub tradycyjne narciarstwo. Sprawdź w OWU, w przypadku jakich sportów chroni dany wariant polisy.

Porównaj oferty

Wybierz pakiet, w którym jest zarówno polisa NNW, jak i OC. Korzystne będzie także dobranie Assistance. Nie oszczędzaj na sumie ubezpieczenia – powinna obejmować wszystkie koszty leczenia, ponieważ nigdy nie wiesz, do jakich sytuacji może dojść na stoku. Kiedy suma jest wyższa, dostaniesz też wyższe odszkodowanie – wyliczone procentowo i adekwatne do rozmiaru szkody.

Wyjeżdżając za granicę warto nabyć nie tylko ubezpieczenie od wypadku na nartach, ale także dodatkowe ubezpieczenia turystyczne, takie jak polisy na wypadek zniszczenia sprzętu sportowego, NWW, lub polisy od odwołanego lotu lub podróży. Podróżując samemu, opłaca się wykupić pełny pakiet ubezpieczeń zawierających w umowę gwarancję zwrotu kosztów, gdyby trzeba było wezwać na miejsce osoby bliskie w celu zaopiekowania się daną osobą po tym, gdy dojdzie do wypadku. Takie ubezpieczenie na ferie obejmuje zwrot kosztów podróży, a także zakwaterowania.

Niezależnie od tego, na jakie ubezpieczenie się zdecyduje, trzeba pamiętać, by zawsze zbierać wszystkie rachunki i faktury w celu przedstawienia ubezpieczycielowi.

Po wykupieniu ubezpieczenia turystycznego dla siebie i rodziny możesz zająć się planowaniem rzeczy do zabrania i miejsc do odwiedzenia. Czeka Was mnóstwo przyjemności. Miłej zabawy!

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych. Czy warto?

Ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych. Czy warto?

Czy warto zakupić rozszerzone ubezpieczenie na wyjazd za granicę, jeżeli miejscem docelowym mają być kraje tropikalne? A może wystarczy zwykłe ubezpieczenie na wakacje o niskiej składce i podstawowym zakresie ochrony? Przekonaj się, które wybrać i dlaczego. Sprawdź też, […]

więcej
Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Marzysz o wyjeździe na narty, lecz ceny w kurortach w szczycie sezonu przekraczają Twoje możliwości? Choć z narciarstwem jednoznacznie kojarzy się okres od grudnia do lutego, nie brakuje miejsc, w których możesz się oddać tej rozrywce również wczesną […]

więcej
Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Sezon wiosna/lato 2021 – jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się najlepiej?

Kolejne kraje coraz skuteczniej walczą z pandemią, dlatego prognozy specjalistów są dość optymistyczne. Ponieważ stopniowo zostają łagodzone i znoszone różne obostrzenia, łatwiej jest podróżować za granicę. Masz już plany wyjazdowe na sezon wiosna/lato 2021? Podpowiadamy, jakie ubezpieczenie turystyczne […]

więcej
Co wziąć ze sobą pod namiot lub na biwak?

Co wziąć ze sobą pod namiot lub na biwak?

Letni wyjazd pod namioty do Chorwacji, a może camping nad Balatonem lub bliżej – w okolicach pięknej Soliny w Bieszczadach? Podpowiadamy, co zabrać pod namiot i co wziąć na biwak. Spakuj z nami rzeczy niezbędne, sprawdź listę tych […]

więcej