Jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę? 7 prostych wskazówek

Jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę? 7 prostych wskazówek

Kalkulator OC
W ofertach biur podróży nic nie przykuło Twojej uwagi, a może po prostu chcesz pierwszy raz na własną rękę zorganizować swój urlop? Brak doświadczenia nie musi przekreślać szans na udaną wycieczkę. Przedstawiamy 7 prostych wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę!

Do każdych wakacji trzeba się dobrze przygotować – szczególnie, gdy obejmują one obcy kraj. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, aby można było ze spokojem zrelaksować się i skupić na odpoczynku. Przygotowaliśmy 7 prostych wskazówek, które wskażą, jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę, tak by był ciekawy, przyjemny oraz bezpieczny!

1.  Śledź promocje na przeloty i przejazdy

Na początek najlepiej jest uważnie przeglądać wszelkie portale i aplikacje zbierające promocje na transport, np. Fly4free, Skyskaner czy Kayak. Wygodnym rozwianiem jest też dołączenie do specjalnych grup na portalach społecznościowych. Czasem udaje się w ten sposób znaleźć niesamowicie opłacalne rabaty, dzięki którym za grosze można dostać się za granicę. Bilety na dalekie podróże są zazwyczaj dość drogie, więc dobrze jest „polować” na okazje. Można dzięki temu spontanicznie wybrać miejsce wyjazdu lub też czekać na promocje związane z wyjazdem do konkretnych, wcześniej wybranych krajów.

Śledź promocje na przeloty i przejazdy

2.  Znajdź niedrogi nocleg

Gdy już uda się kupić przecenione bilety, trzeba jeszcze – oczywiście – zadbać o zakwaterowanie. W sieci można znaleźć wiele serwisów, które pomagają porównać dostępne oferty i wygodnie zarezerwować odpowiedni hotel czy pokój. Dużą popularnością cieszy się też aplikacja Airbnb, w której użytkownicy wynajmują własne mieszkania turystom. Dzięki temu można szybko znaleźć odpowiednią ofertę w przystępnej cenie.

3.  Wynajmij samochód, rower lub… łódkę!

Przed wyjazdem dobrze jest też przemyśleć to, jakie środki transportu będą potrzebne na miejscu. Nie wszędzie da się przecież dojechać komunikacją miejską, a taksówki bywają bardzo drogie (szczególnie dla turystów). Jeśli chce się wyjeżdżać poza miasto, warto zorganizować uprzednio odpowiedni pojazd. Można w tym celu zawczasu wynająć przez Internet samochód, motor, rower czy nawet łódkę.

4.  Wybierz miejsca do zwiedzania i atrakcje

Niezwykle ważne jest oczywiście zaplanowanie tego, co będzie się robić już po przyjeździe na miejsce. Z pomocą papierowych oraz internetowych przewodników można stworzyć listę miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, najciekawszych atrakcji, godnych uwagi potraw itp. Najrozsądniej jest od razu rozplanować, w który dzień urlopu chce się odwiedzić konkretne lokalizacje.

5.  Załatw wszystkie formalności

Wyjazd do wielu obcych krajów wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Trzeba mieć ważny paszport, wizę czy też ubezpieczenie na wakacje. Warto dokładnie sprawdzić, co należy załatwić przed wybraniem się w podróż – informacje te można znaleźć np. w internetowym serwisie Rzeczpospolitej Polskiej. Najlepiej jest też zawczasu wymienić pieniądze lub sprawdzić, kiedy i gdzie najbardziej opłaca się to zrobić.

Załatw wszystkie formalności

6.  Przebadaj się i zaszczep

Zanim spakuje się walizki, dobrze jest umówić się na kontrolę lekarską. Za pomocą Internetu można w kilka minut znaleźć wolny termin u lekarza pierwszego kontaktu. Choroba rozwijająca się na wyjeździe może skutecznie zepsuć nawet najlepsze wakacje. Jeśli jest to konieczne, należy wykonać odpowiednie szczepienia.

W związku z pandemią COVID-19 powinno się również wykonać badanie na obecność wirusa. Dobrym pomysłem jest również ubezpieczenie od koronawirusa.

7.  Wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne

Bardzo ważnym momentem przygotowania do wyjazdu jest też zakup polisy. Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje wsparcie w razie rozmaitych problemów ze zdrowiem, wywołanymi szkodami i nie tylko. Dobra oferta powinna zawierać OC, NNW, ubezpieczenie kosztów leczenia, a także dodatkowe świadczenia, związane np. z ochroną bagażu. Idealny pakiet można także znaleźć w Internecie, w zaledwie kilkanaście minut. Dzięki naszej porównywarce polis turystycznych uda Ci się błyskawicznie kupić korzystną polisę. Na naszej stronie znajdziesz prosty formularz – wpisz swoje dane i zaznacz odpowiednie kryteria, a następnie uzyskasz listę najlepszych propozycji. W ten sposób możesz szybko, a przy tym odpowiedzialnie wybrać ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już, jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę. Nawet spontaniczne wakacje powinny być dobrze zorganizowane. Poświęć chwilę na odpowiednie przygotowania – wszystko możesz załatwić przez Internet!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie turystyczne do Niemiec – niezbędne czy niepotrzebne?

Ubezpieczenie turystyczne do Niemiec – niezbędne czy niepotrzebne?

Wyjazd do Niemiec w celach turystycznych cieszy się dużą popularnością. Polacy chętnie decydują się odwiedzenie Berlina, Monachium, Drezna, Hamburga. Odwiedzają także inne zakątki kraju naszych zachodnich sąsiadów. Planując swój wyjazd, nie możesz zapomnieć o tak istotnej kwestii, jaką […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Dziś, w 18 lat po tragedii, jaka spotkała osoby pracujące w World Trade Center, jasnym jest, że ataki terrorystów mogą się zdarzyć nawet w najspokojniejszych miejscach – wiedzą o tym również ubezpieczyciele. Wyjeżdżając na wakacje w zakątki świata, […]

więcej
W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać?

Wydawać by się mogło, że wykupując polisę ubezpieczeniową na wakacje nie trzeba się już niczym martwić na zagranicznym wyjeździe. Okazuje się jednak, że istnieje szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłacenia świadczenia. Zobacz, kiedy może […]

więcej
Choroba na urlopie – ile kosztuje leczenie za granicą

Choroba na urlopie – ile kosztuje leczenie za granicą

Choroba za granicą może bardzo poważnie skomplikować Ci życie. Koszty poniesione na akcję ratunkową, koszty hospitalizacji czy transportu do kraju, są bardzo wysokie. Aby zapobiec pokryciu ich z własnej kieszeni wykup ubezpieczenie turystyczne. Podpowiadamy, jaką polisę wybrać.

więcej