Ubezpieczenie zdrowotne za granicą: jakie do krajów UE?

Ubezpieczenie zdrowotne za granicą: jakie do krajów UE?

5/5 - (Ocen: 4)

Stary Kontynent ma naprawdę wiele do zaoferowania – nic dziwnego, że podróżowanie po Europie wciąż cieszy się ogromną popularnością. Wybierasz się na wakacje do któregoś z państw Unii Europejskiej? Zobacz, jakie ubezpieczenie zdrowotne za granicą przyda się w takiej sytuacji – oto ranking z 5 propozycjami!

Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenie turystyczne obowiązujące na terenie Europy będzie znacznie tańsze niż to, które będzie Ci potrzebne podczas dalszych podróży – chociażby do Stanów Zjednoczonych. W przypadku poruszania się po krajach Unii Europejskiej w celach turystycznych w zupełności wystarczy Ci zakres leczenia na poziomie do 100 000 zł oraz OC na porównywalnym poziomie – o ile nie chorujesz na żadną chorobę przewlekłą i nie zamierzasz uprawiać niebezpiecznych sportów.

Na potrzeby tego rankingu porównaliśmy ubezpieczenie na wakacje we Francji przy następujących założeniach:

  • ma to być polisa dla jednej 25-letniej osoby,
  • wakacje będą trwać przez tydzień,
  • celem wyjazdu jest wypoczynek, zatem nie planowane są żadne niebezpieczne aktywności,
  • osoba wykupująca ubezpieczenie jest zdrowa i nie cierpli na żadną przewlekłą chorobę.

Signal Iduna

Jedną z najtańszych ofert z naszego zestawienia jest ubezpieczenie turystyczne od Signal Iduna. Za 22,40 zł otrzymasz podstawowy pakiet, który wystarczy na pokrycie kosztów leczenia nieskomplikowanych urazów – jest zatem odpowiedni, jeśli zamierzasz po prostu odpoczywać, bez podejmowania żadnych niebezpiecznych aktywności. W ramach polisy otrzymujesz pełen dostęp do usług assistance. Możesz wówczas korzystać z darmowej infolinii przez całą dobę, pomocy tłumacza w sytuacjach kryzysowych, jak również ewentualnego przedłużenia ubezpieczenia, jeśli zajdzie taka konieczność.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 85 770 zł + obecność klauzuli alkoholowej – brak ubezpieczenia bagażu
Ratownictwo: 25 731 zł + klauzula aktów terroru
OC: brak + wysokie kwoty na transport medyczny
NNW: 15 000 zł + dostęp do pełnego pakietu assistance
Cena: 22,40 zł

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

polisa podróżna – wakacje w Europie

Generali

Jeśli chodzi o cenę – ubezpieczenie podróżne od Generali jest jedynie o kilka złotych droższe od poprzedniej oferty. Zaskakuje jednak dwukrotnie większą sumą KL, która spokojnie wystarczyłaby na bardziej egzotyczny wyjazd – w przypadku podróżowania po Europie jest z kolei jak najbardziej wystarczająca. Dla plażowiczów, którzy lubią spędzać urlop z drinkiem w ręce, z pewnością istotne jest to, że polisa turystyczna od Generali obejmuje również zdarzenia, do których doszło pod wpływem alkoholu. Nie musisz więc martwić się tym, że stracisz przez to prawo do odszkodowania.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 200 000 zł + obowiązuje również w przypadku zdarzeń po alkoholu – brak ubezpieczenia bagażu
Koszty leczenia: 200 000 zł + klauzula aktów terroru
OC: 50 000 zł + możliwość przedłużenia polisy w nagłej sytuacji
NNW: 8 577 zł + dostęp do całodobowej infolinii
Cena: 25,60 zł + transport medyczny do Polski

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Porównaj ceny ubezpieczeń

AXA Ubezpieczenia

Problem ze zgubionym lub opóźnionym bagażem jest Ci znajomy? Z pewnością docenisz więc to, że oferta AXA Ubezpieczenia zapewnia świadczenie w kwocie do 858 zł, jeśli dojdzie do takiej sytuacji. Na uwagę zasługuje tu również to, że w ramach ubezpieczenia KL możesz liczyć na dość wysoki limit na usługi stomatologiczne – jest to aż 1 072 zł. Jeśli więc w czasie urlopu będziesz wymagać szybkiej pomocy dentysty, nie będziesz musiał dopłacać do pakietu.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 85 770 zł + ubezpieczenie bagażu na 858 zł – nie obejmuje zdarzeń po alkoholu i będących następstwem aktów terroru
Ratownictwo: 21 443 zł + wysoka kwota ubezpieczenia na pomoc stomatologiczną: ponad 1 000 zł
OC: brak + obejmuje transport medyczny do Polski
NNW: 8 577 zł + odszkodowanie za opóźnienie bagażu
Cena: 25,60 zł

OCENA PRODUKTU: 9/10

Porównaj oferty

AXA Assistance

Jesteś w ciąży i wybierasz się na wakacje? Z pewnością zależy Ci zatem na tym, by kwota KL była szczególnie wysoka. Oferta AXA Assistance idealnie spełnia to założenie, a nawet daje Ci więcej. W ramach pakietu została przewidziana wysoka kwota (200 000 zł) przeznaczona tylko na pomoc medyczną w sytuacji przedwczesnego porodu – nie musisz więc martwić się ewentualnymi komplikacjami w czasie urlopu. Na uwagę zasługuje też pakiet assistance, który obejmuje zarówno pomoc tłumacza, jak i bezpłatną infolinię, która jest dostępna przez całą dobę.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 200 000 zł + wysokie kwoty KL i ratownictwa – brak ubezpieczenia bagażu
Ratownictwo: 200 000 zł + 900 zł na leczenie stomatologiczne
OC: brak + obejmuje koszty pomocy w przypadku przedwczesnego porodu
NNW: 20 000 zł + pełny pakiet assistance
Cena: 29,56 zł

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

wakacje w Europie – jaka polisa podróżna?

EUROPA Ubezpieczenia

Choć polisa podróżna od EUROPA Ubezpieczenia jest najdroższą pozycją w naszym zestawieniu, warto ją rozważyć. W końcu w pakiecie dostaniesz naprawdę wysokie kwoty KL i OC, które mogą się przydać nawet w sytuacji, gdy nie planujesz żadnych niebezpiecznych aktywności na urlopie. Nie sposób nie wspomnieć też o NNW na kwotę 25 000 zł, które może się okazać przydatne, jeśli doznasz wypadku wymagającego późniejszej rehabilitacji. Wykupując ten pakiet, nie musisz też martwić się o bagaż – jest ubezpieczony zarówno przed zgubieniem (2 000 zł), jak i przed opóźnieniem (600 zł).

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 210 000 zł + wysokie kwoty ubezpieczenia – najwyższa cena
Ratownictwo: 25 000 zł + bagaż ubezpieczony na 2 000 zł – od zgubienia i opóźnienia
OC: 200 000 zł + 1 000 zł na leczenie stomatologiczne
NNW: 25 000 zł + dostęp do całodobowego Centrum Pomocy Telefonicznej
Cena: 40 zł

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Zakup polisy podróżnej na wyjazd do krajów UE wcale nie musi Cię dużo kosztować – za całkiem dobrą ochronę ubezpieczeniową na tygodniowym wyjeździe powinieneś zapłacić nie więcej niż 50 zł. Nie jest to wysoki koszt, a pozwoli Ci czuć się bezpiecznie podczas zagranicznego wyjazdu.

Alternatywę dla takich polis turystycznych stanowi karta EKUZ, czyli darmowy dokument upoważniający do bezpłatnej pomocy na terenie UE. W tym przypadku musisz jednak liczyć na pewne ograniczenia – więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie.

Jeśli natomiast jesteś zainteresowany tym, jak rysuje się sytuacja nie tylko w krajach UE, sprawdź nasz kalkulator obliczający wysokość kosztów na ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

* Kwoty zostały przeliczone zgodnie z kursem euro z dnia 29.01.2019 r., wynoszącym 4,28 zł.

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Koszty rezygnacji z podróży – jakie ubezpieczenie wybrać?

Koszty rezygnacji z podróży – jakie ubezpieczenie wybrać?

W związku z pandemią koronawirusa, sytuacja na świecie zmienia się z tygodnia na tydzień. Z tego względu, urlopowe koncepcje mogą w mgnieniu oka okazać się niemożliwe. Jeśli planuje się wycieczkę za granicę, najrozsądniej jest zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie. […]

więcej
Utrata dokumentów za granicą – jakie kroki należy podjąć?

Utrata dokumentów za granicą – jakie kroki należy podjąć?

Ubezpieczenie podróżne pomoże chronić Twój paszport, dowód osobisty czy karty kredytowe. Kradzież dokumentów, a może ich zgubienie lub zaginięcie? Z dobrą polisą to nie problem. Sprawdź, jak przygotować się do takich ekstremalnych sytuacji w podróży i co w […]

więcej
Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Wyjazd na narty w marcu – jakie kierunki wziąć pod uwagę?

Marzysz o wyjeździe na narty, lecz ceny w kurortach w szczycie sezonu przekraczają Twoje możliwości? Choć z narciarstwem jednoznacznie kojarzy się okres od grudnia do lutego, nie brakuje miejsc, w których możesz się oddać tej rozrywce również wczesną […]

więcej
7 zalet wykupienia polisy turystycznej

7 zalet wykupienia polisy turystycznej

Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, czy na pewno będzie Ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie? Wiele osób rezygnuje z tego świadczenia, ale nie jest to rozsądne podejście. Przedstawiamy 7 zalet wykupienia polisy turystycznej! Urlop czy wyjazd służbowy może zostać zakłócony […]

więcej