Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Egiptu?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Egiptu?

Wybierasz się na wymarzoną wycieczkę do Egiptu? A może spędzisz na Południu całe wakacje? Sprawdź, jakie ubezpieczenie za granicą zapewni Tobie oraz Twoim współpodróżnikom najlepszą ochronę. Przeczytaj, czym charakteryzują się ubezpieczenia wakacyjne i które będzie właściwe na wyjazd do Egiptu. Spędź urlop przyjemnie i bez obaw o skutki nieprzewidzianych zdarzeń.

Wyjazd do Egiptu w 2021 – koronawirus, kwarantanna, przepisy

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie, polecamy sprawdzać aktualne informacje na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt . Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżujący do Egiptu zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2, przetłumaczonego na język angielski lub arabski. Badanie powinno być zrobione do 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu.

Od 6 maja 2021 r. wprowadzono wymóg poddawania się bezpłatnym testom typu ID NOW COVID-19 wobec wybranych grup pasażerów, przylatujących z państw, w których miały pojawić się mutacje wirusa COVID-19, tj. z krajów Ameryki Południowej i z Indii. Testy będą wykonywane na terenie lotnisk egipskich.

Zdrowotne ubezpieczenie na wakacje w Egipcie

Kiedy wybierasz się do kraju leżącego na terenie Unii Europejskiej, ubezpieczenie na wyjazd za granicę na pewno Ci się przyda. Podstawę ochrony stanowi jednak EKUZ. To karta upoważniająca do uzyskania darmowych świadczeń z NFZ-u w takim zakresie, jaki w danym kraju przysługuje obywatelom.

Inaczej jest, gdy wyjeżdżasz do Egiptu. Poza granicami Europy EKUZ okaże się bezwartościowy. Z tego powodu wyborowi właściwego zdrowotnego ubezpieczenia na wakacje powinieneś poświęcić szczególną uwagę.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Leczenie w Egipcie może Cię słono kosztować. Zwykła wizyta u lekarza to wydatek rzędu kilkudziesięciu euro, a pobyt w szpitalu nawet kilkuset. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie ubezpieczenie na wyjazd do Egiptu wynosi co najmniej 30000 euro i obejmuje:

  • leczenie – tu należy zaliczyć nie tylko pobyt w szpitalu, zabiegi i operacje, ale także kupowanie leków oraz środków medycznych, a także zamawianie wizyt lekarskich do miejsca pobytu,
  • akcje ratownicze – przyjazd służ medycznych w razie nagłego wypadku,
  • transport – medyczny, jak również powrót do kraju w przypadku niezdolności do powrotu samodzielnego; transport zwłok, gdy dojdzie do wypadku śmiertelnego,
  • świadczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu – jeśli przez długi okres nie będziesz mógł wykonywać pracy zawodowej, ubezpieczyciel będzie Ci regularnie wypłacał odszkodowanie z polisy NNW.

ubezpieczenie za granicą Egipt

Jakie ubezpieczenia na wakacje w Egipcie wybrać?

Za granicą, zwłaszcza na obcym kontynencie, nieocenione może się okazać ubezpieczenie wakacyjne Assistance. To pakiet usług ochronnych różnego rodzaju, który obejmuje m.in. pomoc medyczną, informacyjną i prawną. Jeśli coś Ci się stanie, dzięki Assistance zyskujesz pomoc w:

  • opiece nad niepełnoletnimi współpodróżnikami, czyli zazwyczaj dziećmi,
  •  tłumaczeniu dokumentów na język polski,

zdobyciu informacji o numerach telefonów i adresach placówek, w których załatwisz ważne sprawy po wypadku.

O TYM PAMIĘTAJ!

Kiedy wybierasz ubezpieczenie na wakacje w Egipcie, rozważ poszerzenie polisy o OC. Jeśli przypadkiem wyrządzisz komuś krzywdę lub uszkodzisz jego mienie, odszkodowania nie będziesz musiał wypłacać z własnej kieszeni – zajmie się tym Twój ubezpieczyciel.

Kompleksowe ubezpieczenie za granicą? Tylko z ochroną bagażu!

Podróżując do wielobarwnego Egiptu, przygotuj się na spędzanie długich godzin na straganach i przeglądanie rękodzielniczych cudowności. Pamiętaj jednak, że w tłumie obcych ludzi i przy dużym ścisku będziesz narażony na kontakt ze złodziejem.

Porównaj oferty

Wybierając ubezpieczenie na wyjazd za granicę, sprawdź, czy obejmuje ochronę bagażu i mienia. Wiedząc, że w razie przykrej sytuacji otrzymasz odszkodowanie za utracone przedmioty, będziesz czuł się bardziej komfortowo i skupisz się na wypoczynku w pięknej scenerii Egiptu.

Zobacz porady, w jakich sytuacjach powinieneś ubezpieczyć bagaż.

ubezpieczenia na wakacje Egipt

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Koszt ubezpieczenia za granicą jest różny – zależny od zakresu ochrony (pakietu), a także od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym je wykupujesz. W przypadku tygodniowego wyjazdu może to być 40 zł, ale może być też 100 zł. Koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia, by wiedzieć, w jakich sytuacjach jesteś chroniony. Porównaj także sumy ubezpieczeń – im wyższe, tym lepiej.

Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, by zobaczyć atrakcyjne oferty towarzystw ubezpieczeniowych zebrane w jednym miejscu. Podróżuj spokojnie i z głową!

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?

Wybierasz się na wycieczkę tropem piratów i planujesz odwiedzić malownicze Karaiby? Tego czasu na pewno nie zapomnisz do końca życia! By jednak zapewnić sobie i bliskim ochronę podczas wyjazdu, wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, co powinno wchodzić w […]

więcej
W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

Wybierasz się samochodem za granicę na ferie, wakacje, a może jedziesz w podróż służbową? Przekonaj się, czy musisz przestrzegać obowiązkowego wyposażenia samochodu w Niemczech, na Słowacji i innych krajach, przez które będziesz przejeżdżać. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, […]

więcej
Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Tajlandii?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Tajlandii?

Już wkrótce wakacje. Od tak dawna planujesz wyprawę do malowniczej orientalnej Tajlandii, że z każdym dniem niecierpliwisz się coraz bardziej. Pamiętaj jednak, że aby cieszyć się wymarzonym urlopem w pełni, musisz zadbać o właściwą ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenia […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Wystarczy tylko chwila, by drobna kolizja lub awaria samochodu zmusiła Cię do przedwczesnego zakończenia wakacji. Możesz jednak uniknąć takiego scenariusza, decydując się na zakup dobrego ubezpieczenia samochodu, które obejmie takie usługi jak holowanie pojazdu czy jego naprawę nawet […]

więcej