Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Egiptu?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Egiptu?

Wybierasz się na wymarzoną wycieczkę do Egiptu? A może spędzisz na Południu całe wakacje? Sprawdź, jakie ubezpieczenie za granicą zapewni Tobie oraz Twoim współpodróżnikom najlepszą ochronę. Przeczytaj, czym charakteryzują się ubezpieczenia wakacyjne i które będzie właściwe na wyjazd do Egiptu. Spędź urlop przyjemnie i bez obaw o skutki nieprzewidzianych zdarzeń.

Zdrowotne ubezpieczenie na wakacje w Egipcie

Kiedy wybierasz się do kraju leżącego na terenie Unii Europejskiej, ubezpieczenie na wyjazd za granicę na pewno Ci się przyda. Podstawę ochrony stanowi jednak EKUZ. To karta upoważniająca do uzyskania darmowych świadczeń z NFZ-u w takim zakresie, jaki w danym kraju przysługuje obywatelom.

Inaczej jest, gdy wyjeżdżasz do Egiptu. Poza granicami Europy EKUZ okaże się bezwartościowy. Z tego powodu wyborowi właściwego zdrowotnego ubezpieczenia na wakacje powinieneś poświęcić szczególną uwagę.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Leczenie w Egipcie może Cię słono kosztować. Zwykła wizyta u lekarza to wydatek rzędu kilkudziesięciu euro, a pobyt w szpitalu nawet kilkuset. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie ubezpieczenie na wyjazd do Egiptu wynosi co najmniej 30000 euro i obejmuje:

  • leczenie – tu należy zaliczyć nie tylko pobyt w szpitalu, zabiegi i operacje, ale także kupowanie leków oraz środków medycznych, a także zamawianie wizyt lekarskich do miejsca pobytu,
  • akcje ratownicze – przyjazd służ medycznych w razie nagłego wypadku,
  • transport – medyczny, jak również powrót do kraju w przypadku niezdolności do powrotu samodzielnego; transport zwłok, gdy dojdzie do wypadku śmiertelnego,
  • świadczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu – jeśli przez długi okres nie będziesz mógł wykonywać pracy zawodowej, ubezpieczyciel będzie Ci regularnie wypłacał odszkodowanie z polisy NNW.

ubezpieczenie za granicą Egipt

Jakie ubezpieczenia na wakacje w Egipcie wybrać?

Za granicą, zwłaszcza na obcym kontynencie, nieocenione może się okazać ubezpieczenie wakacyjne Assistance. To pakiet usług ochronnych różnego rodzaju, który obejmuje m.in. pomoc medyczną, informacyjną i prawną. Jeśli coś Ci się stanie, dzięki Assistance zyskujesz pomoc w:

  • opiece nad niepełnoletnimi współpodróżnikami, czyli zazwyczaj dziećmi,
  •  tłumaczeniu dokumentów na język polski,

zdobyciu informacji o numerach telefonów i adresach placówek, w których załatwisz ważne sprawy po wypadku.

O TYM PAMIĘTAJ!

Kiedy wybierasz ubezpieczenie na wakacje w Egipcie, rozważ poszerzenie polisy o OC. Jeśli przypadkiem wyrządzisz komuś krzywdę lub uszkodzisz jego mienie, odszkodowania nie będziesz musiał wypłacać z własnej kieszeni – zajmie się tym Twój ubezpieczyciel.

Kompleksowe ubezpieczenie za granicą? Tylko z ochroną bagażu!

Podróżując do wielobarwnego Egiptu, przygotuj się na spędzanie długich godzin na straganach i przeglądanie rękodzielniczych cudowności. Pamiętaj jednak, że w tłumie obcych ludzi i przy dużym ścisku będziesz narażony na kontakt ze złodziejem.

Porównaj oferty

Wybierając ubezpieczenie na wyjazd za granicę, sprawdź, czy obejmuje ochronę bagażu i mienia. Wiedząc, że w razie przykrej sytuacji otrzymasz odszkodowanie za utracone przedmioty, będziesz czuł się bardziej komfortowo i skupisz się na wypoczynku w pięknej scenerii Egiptu.

Zobacz porady, w jakich sytuacjach powinieneś ubezpieczyć bagaż.

ubezpieczenia na wakacje Egipt

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Koszt ubezpieczenia za granicą jest różny – zależny od zakresu ochrony (pakietu), a także od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym je wykupujesz. W przypadku tygodniowego wyjazdu może to być 40 zł, ale może być też 100 zł. Koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia, by wiedzieć, w jakich sytuacjach jesteś chroniony. Porównaj także sumy ubezpieczeń – im wyższe, tym lepiej.

Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, by zobaczyć atrakcyjne oferty towarzystw ubezpieczeniowych zebrane w jednym miejscu. Podróżuj spokojnie i z głową!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie na narty Szwajcaria

Ubezpieczenie na narty Szwajcaria

Szykujesz się do wyjazdu na narty do Szwajcarii? A może zmieniasz narty na snowboard? Podczas podróży niewątpliwie przyda Ci się kompleksowe ubezpieczenie narciarskie. Ochroni Cię, jeśli doznasz kontuzji, rozchorujesz się, zepsujesz lub stracisz sprzęt, a nawet wyrządzisz przypadkowo […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Włochy

Ubezpieczenie na narty Włochy

Jedziesz na narty do Włoch? Nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym. Alpejskie stoki są piękne i długie, a jazda po nich może być naprawdę ekscytująca. Łatwo się jednak zapomnieć, przeszarżować i doznać urazu bądź kontuzji. Zabezpiecz się, by […]

więcej
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – krok po kroku

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – krok po kroku

Niezależnie od tego, czy jedziesz na wakacje do któregoś z krajów Unii Europejskiej, czy też czeka Cię wyjazd za granicę do pracy, np. na delegację, koniecznie powinieneś zadbać o to, aby wziąć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia zdrowotnego. […]

więcej
Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Często wyjeżdżasz do innych krajów? A może dopiero planujesz swoją pierwszą długoterminową podróż? Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne za granicą to sposób na zabezpieczenie się przed wieloma nieszczęściami. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne za granicą w zależności od zakresu umożliwi […]

więcej