Ubezpieczenie turystyczne na Kubę – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie turystyczne na Kubę – na co zwrócić uwagę?

5/5 - (1 vote)
Kup ubezpieczenie turystyczne
Na największej wyspie Morza Karaibskiego na turystów czekają piękne plaże, cygara, pyszne drinki i przysmaki oraz masa innych atrakcji. Coraz więcej Polaków chętnie wybiera się właśnie tam na wakacje. Do takiej podróży trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie na Kubę warto wybrać!

Gorący klimat, inna flora bakteryjna i kuchnia, a przede wszystkim zupełnie odmienna kultura są niezwykle pociągające, ale też niebezpieczne. Jakiekolwiek kłopoty poza granicami kraju mogą narazić turystów na ogromne koszty, a także szereg innych problemów. Z tego względu koniecznie trzeba zainwestować w odpowiednią polisę. Dowiedz się, jakie powinno być najlepsze ubezpieczenie Kuba!

Wyjazd na Kubę w 2021 – koronawirus, kwarantanna, bezpieczeństwo

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie, polecamy sprawdzać aktualne informacje na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/kuba .

POWRÓT DO POLSKI Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów do 5 czerwca 2021 roku obowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do ojczyzny.

Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na SARS-CoV-2, wykonanego na maksimum 48 godzin przed przylotem do Polski. Z kwarantanny zwolnione są m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także wybrane grupy zawodowe.

BEZPIECZEŃSTWO W ostatnich latach, ze względu na zubożenie społeczeństwa, na Kubie nasila się przestępczość pospolita, głównie kradzieże w pokojach hotelowych i kwaterach prywatnych. Wzrasta też liczba włamań do samochodów, kradzieży torebek damskich, biżuterii, sprzętu fotograficznego i telefonów komórkowych.

Kuba leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Od czerwca do listopada występuje zagrożenie huraganami.

Ubezpieczenie Kuba – co jest wymagane?

Z podróżą na Kubę wiąże się kilka formalności. Przede wszystkim trzeba uzyskać – odpowiednią do celu planowanego pobytu – wizę lub tzw. kartę turysty (Tarjeta de Turista). Dokumenty te można nabyć w warszawskim konsulacie kubańskim, a także w wybranych biurach podróży. Turyści są również zobowiązani do posiadania ważnego paszportu oraz polisy zdrowotnej i NNW – ich brak może być podstawą do odmowy wjazdu na wyspę! EKUZ nie działa w tej części świata, więc trzeba zadbać o dodatkowe zabezpieczenie.

Ubezpieczenie Kuba – co jest wymagane?

Po zdobyciu wymaganych dokumentów trzeba koniecznie wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Kubę. Należy jednak upewnić się, czy wybrane towarzystwo ma przedstawiciela uprawnionego na obszarze Ameryki Łacińskiej i Karaibów, a także z jaką instytucją kubańską współpracuje. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca również zaszczepienie się przeciwko m.in. WZW A i B, błonicy, tężcowi, polio i durowi brzusznemu.

Co powinno zawierać ubezpieczenie na Kubę?

W ostatnich latach na Kubie odnotowano wzrost przestępczości, dlatego turyści powinni być szczególnie ostrożni. Dużym zagrożeniem jest też inna flora bakteryjna i bardzo pikantna kuchnia, które powodują często problemy żołądkowe u nieprzyzwyczajonych podróżników. Podczas zwiedzania lub uprawiania sportów wodnych także łatwo o wypadek. Dobre ubezpieczenie na Kubę musi obejmować oczywiście NNW i koszty leczenia, z sumą gwarantowaną wynoszącą przynajmniej 50 tys. euro. Na pewno rozsądnie jest też zdecydować się na opcję zawierającą OC i Assistance.

Co powinno zawierać ubezpieczenie na Kubę?

Z dodatkowych usług, jakie może zawierać ubezpieczenie Kuba, najlepiej jest wybrać ochronę bagażu oraz portfela. Przydatne z pewnością mogą być też świadczenia związane z uprawianiem sportu. Wiele osób decyduje się również na opcje gwarantujące pomoc prawną i wsparcie tłumacza.

Korzystne ubezpieczenie Kuba – jak znaleźć?

Ubezpieczenie na Kubę musi być przystosowane do ogólnych zaleceń, a także do indywidualnych preferencji. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, dokładnie zapoznaj się z warunkami umowy. Każda ubezpieczalnia proponuje wiele różnych opcji, dlatego porównanie wszystkich dostępnych wariantów zajęłoby stanowczo zbyt wiele czasu. Na naszej stronie możesz jednak w kilka minut odnaleźć idealną polisę! Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, a zaraz otrzymasz listę najkorzystniejszych opcji. Po wstępnej selekcji możesz z pełną świadomością wybrać najlepszy wariant.

Ubezpieczenie na Kubę zabezpieczy Cię przez wysokimi opłatami za ewentualne leczenie, a także zagwarantuje Ci pomoc w trudnych sytuacjach. Ta piękna wyspa na pewno da Ci moc niezapomnianych wspomnień. Postaraj się, by były tylko pozytywne! Zainwestuj w dobrą polisę, by móc ze spokojem udać się na urlop!

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

5/5 – (1 vote) Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy […]

więcej
Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Kanady – sprawdź co powinno zawierać!

5/5 – (1 vote) Kanada to niezwykle ciekawy kierunek zarówno na letnie, jak i zimowe wakacje. Niesamowita przyroda, zapierające dech w piersiach widoki czy zachwycające Toronto każdego roku przyciągają miliony turystów. Jeśli planujesz zwiedzić kraj klonowego liścia, musisz […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

Ubezpieczenie turystyczne na wypadek aktu terroru

4.7/5 – (11 votes) Dziś, w 18 lat po tragedii, jaka spotkała osoby pracujące w World Trade Center, jasnym jest, że ataki terrorystów mogą się zdarzyć nawet w najspokojniejszych miejscach – wiedzą o tym również ubezpieczyciele. Wyjeżdżając na […]

więcej
Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

Ferie zimowe – jakie ubezpieczenie dla dziecka?

5/5 – (3 votes) Zbliżają się ferie – cudowny czas, w którym dziecko może wypocząć od szkoły i naładować się energią na kolejny semestr. Jeśli wyjeżdża na narty do obcego kraju, warto, byś zadbał o odpowiednie ubezpieczenie za […]

więcej