Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne
Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie góry przejdzie się już wzdłuż i wszerz, wielu naszych rodaków postanawia odwiedzić sąsiadów. Radzimy, jakie ubezpieczenie Tatry Słowackie warto wykupić na taki wyjazd!

Górskie wakacje to dobry pomysł zarówno na zimowy, jak i letni urlop. W takim miejscu można całkowicie zapomnieć o codziennych problemach. Niestety, aktywny wypoczynek zawsze wiąże się z ryzykiem. Gdy do wypadku dojdzie zagranicą, kłopoty są podwójne. Można wtedy narazić się na wiele niedogodności oraz ogromne wydatki. Z tego względu, zanim wyjedzie się z Polski, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie Tatry Słowackie. Dowiedz się, jak znaleźć odpowiednią polisę!

Dlaczego EKUZ nie działa tak, jak ubezpieczenie w Tatrach Słowackich?

Wielu urlopowiczów myśli, że ubezpieczenie turystyczne jest niepotrzebne, jeśli posiada się EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma jednak bardzo ograniczony zakres. Uprawnia jedynie do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej, która przysługuje obywatelom kraju pobytu. Bynajmniej nie znaczy to, że leczenie w Słowacji staje się dzięki temu darmowe. Jeśli obywatele muszą dopłacić do jakieś usługi medycznej, obcokrajowca podróżującego z EKUZ czeka ten sam obowiązek. Nie ma znaczenia to, że ten sam zabieg jest refundowany w Polsce – pod uwagę wzięte są zasady panujące w danym kraju. Obciążenie tego typu nazywa się kosztami współpłacenia pacjenta i nie podlega zwrotowi przez NFZ.

Jakie ubezpieczenie w Tatry słowackie?

Kupując ubezpieczenie Tatry słowackie, trzeba więc wziąć pod uwagę to, że zakres ochrony będzie dużo większy niż karta EKUZ. W praktyce ta ostatnia pozwala skorzystać z podstawowych usług medycznych, które jednak są niezwykle ograniczone, tak w przypadku polskich ośrodków zdrowia, jak i słowackich. Wybierając się na urlop lub w celu uprawiania sportu w Tatrach słowackich lepiej nie ryzykować i wyposażyć się w ubezpieczenie w góry na Słowacji, które pozwoli po prostu skorzystać z prywatnej opieki medycznej w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne.

W Kiokspolis.pl można znaleźć porównania polis z różnych zakresów. Ubezpieczenie turystyczne, które można w ten sposób nabyć, wcale nie jest drogie, gdyż najtańsze polisy zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ochrony. Można nawet znaleźć ubezpieczenie jednodniowe w słowackie góry i zazwyczaj opłaca się to zrobić, gdyż cena jest relatywnie niska, a ewentualne koszty leczenia i transportu medycznego nawet w prostych przypadkach mogą wynieść kilka tysięcy euro.

Dlaczego EKUZ nie działa tak, jak ubezpieczenie w góry słowackie?

Niektórych może zmylić to, że nie wszystkie opłaty są wysokie. Dla przykładu, za dzień spędzony w szpitalu należy zapłacić ok. 2-10 EUR. Opłatę ponosi jednak także osoba towarzysząca. Hospitalizacja oraz każdy zabieg są opłacane osobno. Szybko koszty mogą więc urosnąć do sporej kwoty, dlatego lepiej jest zabezpieczyć się na taką ewentualność, kupując stosowne ubezpieczenie w Góry Słowackie.

EKUZ zapewnia bardzo ograniczoną pomoc. Nie obejmuje żadnych bardziej zaawansowanych zabiegów, a także nie pokryje kosztów akcji ratunkowej. Taka pomoc szczególnie często jest przydatna w górach. Gdy coś wydarzy się na szlaku czy na stoku, konieczne może być wsparcie ratowników. Jeśli niezbędny będzie helikopter, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu czy inna, bardziej zaawansowana akcja poszukiwawcza, koszty mogą wynieść od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych!

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w Tatry Słowackie?

Dzienna składka za ubezpieczenie w Tatry Słowackie nie powinna być zbyt wysoka, a może uchronić przed naprawdę wysokimi opłatami. Na trakcie w każdej chwili można się poślizgnąć i przewrócić. Nagłe zmiany pogody doprowadzają często do wichur, które łamią drzewa. Niedoświadczeni turyści często gubią się też w lasach i na zawiłych szlakach. Gdy zapadnie zmrok, mogą mieć ogromne problemy ze znalezieniem drogi powrotnej.

Dobrze dobrana polisa zagwarantuje wsparcie nie tylko w chwili, gdy dojdzie do wypadku. W wielu przypadkach do pakietu da się dobrać także ochronę bagażu, portfela, sprzętu sportowego itp. W każdej chwili można przecież coś zgubić, zniszczyć lub zostać okradzionym. Dzięki temu w razie jakichkolwiek kłopotów odzyska się pieniądze za stracone dobra. W razie utraty portfela dodatkowo otrzyma się środki na przeżycie i pomoc w organizacji powrotu do kraju.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie?

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie powinno obejmować przynajmniej kilka podstawowych usług. Musi pokrywać koszty leczenia, odszkodowanie NNW i Assistance (pomoc w organizacji transportu oraz zakwaterowania). Bardzo ważne jest też ubezpieczenie kosztów akcji górskiej, a także dodatkowa polisa sportowa. Zastanawiając się, gdzie kupić ubezpieczenie górskie na Słowację zawsze trzeba podejść do tego indywidualnie. Charakterystyka każdego wyjazdu jest inna, a ubezpieczyciele biorą pod uwagę takie parametry jak cel pobytu. Polisy sportowe będą nieco droższe ze względu na generowanie większego ryzyka, podczas gdy polisy uwzględniające sporty ekstremalne będą wiązały się z jeszcze wyższą ceną. Trzeba jednak brać pod uwagę ewentualne wykluczenia odpowiedzialności przy danej polisie. W Kioskpolis.pl można jednak z łatwością znaleźć różne wersje polis na każdą okazję. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych uwzględni rodzaj podróży.

Jakie ubezpieczenie w góry na Słowację?

Szeroki zakres usługi nie jest jednak jedyną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę. Wiele zależy od sumy ubezpieczenia. Im większa kwota gwarantowana NNW, tym będzie można otrzymać lepszą pomoc lub wyższe odszkodowanie. W przypadku kosztów leczenia również trzeba zasugerować się proponowaną pulą pieniędzy. Minimum powinno stanowić 150 000 zł.

Zwykle towarzystwa proponują także dodatkowe pakiety i usługi w ramach ubezpieczenia w Góry Słowackie. Wśród nich wymienić można m.in. ochronę bagażu, portfela czy sprzętu sportowego. Jesli na wakacje zabiera się kosztowne, cenne rzeczy, warto jest je ubezpieczyć. Zdarza się, że np. podczas robienia zdjęć upuści się drogi aparat czy smartfon. Zawsze można też po prostu coś zgubić lub zostać okradzionym. Wtedy otrzyma się stosowne odszkodowanie, które przeznaczy się na naprawę lub zakup nowego sprzętu.

Co powinno zawierać ubezpieczenie w góry słowackie?

Do dodatkowych usług na pewno warto też dodać OC w życiu prywatnym. Może dojść do sytuacji, w której spowoduje się szkody na czyimś mieniu lub zdrowiu. Gdy np. wpadnie się na kogoś na stoku lub przypadkiem zniszczy telewizor w hotelu, wszelkie koszty zostaną pokryte przez ubezpieczenie.

Ważna jest też polisa od chorób przewlekłych. Nadmierny wysiłek, ale też zmienna górska pogoda, mogą łatwo doprowadzić do przemęczenia, przemarznięcia czy przemoknięcia. Wtedy mogą nasilić się objawy posiadanych już dolegliwości. Jeśli istnieje ryzyko, że po urlopie konieczne będzie dodatkowe leczenie czy nawet hospitalizacja, koniecznie warto dopłacić do tego świadczenia, gdy wykupuje się ubezpieczenie w góry słowackie.

Nie każdy zdaje sobie też sprawę z tego, że większość towarzystw ubezpieczeniowych może odmówić wypłaty należnego świadczenia w sytuacji, do której doszło, gdy turysta był pod wpływem alkoholu. W chłodne dni wiele osób lubi pokrzepić się w schronisku grzanym piwem lub winem. Jeśli po jego spożyciu np. złamie się nogę, można nie otrzymać żadnych pieniędzy. By nie dopuścić do takich sytuacji, stworzono tzw. klauzulę alkoholową. Dzięki niej, za dodatkową opłatą ubezpieczalnia zobowiązuje się mimo wszystko wypłacić odszkodowanie.

Ubezpieczenie Tatry słowackie – gdzie kupić?

Przydatnym elementem ubezpieczenia turystycznego jest też tzw. ochrona kosztów odwołania wyjazdu. Jeśli wykupiło się wycieczkę organizowaną, z rożnych powodów może się nie odbyć. Świadczenie to gwarantuje pomoc w chwili, gdy organizator zawiódł, ale np. zastrzegał podczas płatności, że zaliczka jest bezzwrotna. Dzięki polisie można ją odzyskać. Czasem zdarza się też, że tuż przed wyjazdem plany pokrzyżuje choroba, wypadek lub inne kłopoty prywatne. Wtedy można odzyskać wszystkie poniesione koszty związane z wykupieniem wyjazdu.

Dlaczego warto zadbać o bezpieczeństwo na stoku w Słowacji?

W góry można wybrać się nie tylko po to, by wędrować po łatwiejszych lub trudniejszych szlakach. Miłośnicy sportów zimowych uwielbiają szusować po stokach. Tacy turyści koniecznie powinni wykupić ubezpieczenie turystyczne. Nawet jednodniowe ubezpieczenie Tatry Słowackie, na dzień szaleństw na stoku, pozwoli zadbać nie tylko o własne zdrowie i życie, ale też o sprzęt. Zapaleńcy mają najczęściej własne narty lub deskę snowboardową oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Takie zestawy mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, więc jeśli coś zaginie lub się zniszczy, z ubezpieczenia można otrzymać stosowne odszkodowanie.

Tak samo jak i inne polisy turystyczne, także i jednodniowe ubezpieczenie Tatry Słowackie jest dodatkowym świadczeniem, działającym na zasadach opisanych w OWU. Podstawowa polisa raczej wyłącza sytuacje losowe będące efektem uprawiania sportu, dlatego nie powinno się wybierać pakietów zawierających tylko taką usługę. Zaopatrując się w stosowne rozszerzenie nikt nie będzie miał wątpliwości, że poszkodowanemu należy się stosowna pomoc.

Przed zakupem ubezpieczenia w góry słowackie online, warto też sprawdzić ranking ubezpieczeń NNW, który pokaże, jakie oferty będą najlepsze w danej sytuacji.

Ubezpieczenie w góry słowackie to wręcz obowiązkowa polisa dla każdego, kto chce uprawiać sporty zimowe, niezależnie od poziomu zaawansowania. Niektórzy są zdania, że skoro już od lat jeżdżą, to na pewno nie przytrafi im się nic złego. Niemniej to bardzo nierozsądne podejście! Nawet wysokiej klasy sportowiec może w każdej chwili odnieść poważne obrażenia. Uważać trzeba przecież nie tylko na siebie, ale też m.in. sprzęt, inne osoby na stoku, przedmioty na trasie itp. Każdy z tych czynników może doprowadzić do wypadku.

Ubezpieczenie (nawet jednodniowe ubezpieczenie w Tatry Słowackie) często chroni turystów nie tylko podczas jazdy na nartach, ale też przy korzystaniu ze snowboardu lub uprawianiu innych sportów podwyższonego ryzyka. Jest przydatne zarówno dla początkujących, jak i tych brawurowo zapuszczających się na najwyższe poziomy oraz najtrudniejsze zjazdy.

Wyjazd w Tatry Słowackie z dziećmi – jakie ubezpieczenie wybrać?

Wyjazd za granicę z dziećmi zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Zwłaszcza energiczni i żywiołowi kilkulatkowie w każdej chwili mogą doznać kontuzji bądź ulec wypadkowi. Aby nie pozostać w takiej sytuacji “na lodzie”, konieczne jest wykupienie dobrej polisy turystyczne, obemującej NNW.

Ubezpieczenie Tatry słowackie – cena

Zabierając ze sobą małoletnich członków rodziny w podróż, należy zwrócić uwagę na szczegóły wybieranej polisy. Czteroosobowa rodzina, decydująca się na wypoczynek w górach słowackich, powinna zdecydować się na ubezpieczenie obejmujące koszty ratownictwa, leczenia, ataków terrorystycznych, a także zachorowania na COVID-19. W lipcu 2020 roku ceny kompletnych ubezpieczeń na 6-dniowy wyjazd, zaczynają się od 67,20 zł netto.

Ubezpieczenie a koszt akcji górskiej w Tatrach Słowackich

Koszt akcji ratowniczej Górskiego Pogotowia Ratowniczego w Tatrach Słowackich jest całkowicie płatny – poniższa tabela podaje aktualny cennik.

Rodzaj akcji Koszt akcji
Leczenie w placówce Górskiego Pogotowia Ratunkowego 50 euro
Leczenie oraz transport z miejsca wypadku na odległość mniejszą niż 3 km, z udziałem maksymalnie 3 ratowników. 200 euro
Leczenie oraz transport z miejsca wypadku na odległość większą niż 3 km, z udziałem od 4 do 10 ratowników. 400 euro
Koszt dodatkowy za każdą osobę i każdą godzinę akcji ratunkowej, jeśli liczba ratowników przewyższa 10. Kwota jest doliczana do powyższych 400 euro. 20 euro

Cennik obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku.

Tatry Słowackie – ubezpieczenie. Jak znaleźć korzystną polisę?

Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Z tego względu trudno jest znaleźć ofertę, która w pełni odpowiadałaby wszystkim wymaganiom. Jeśli chciałoby się zapoznać ze wszystkimi dostępnymi propozycjami, trzeba by na to poświęcić przynajmniej kilka dni. Mało kto ma czas na taki research, który byłby po prostu stratą czasu oraz dużym utrudnieniem.

Z drugiej strony, nikt nie chce przepłacać, a może się okazać, że konkurencja proponuje podobne świadczenie w lepszej cenie. Pewne firmy posiadają też w ofercie wiele ciekawych dodatków, które gwarantują pełną ochronę – by odnaleźć najlepszą opcję, trzeba mieć świadomość tego, co jest dostępne.

Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala znaleźć idealne ubezpieczenie turystyczne nawet w kilka minut! Na naszej stronie znajdziesz wygodny formularz online. Wypełnij go podstawowymi danymi oraz zaznacz wybrane preferencje, a algorytm w kilka chwil sprawdzi propozycje od najlepszych ubezpieczalni. Na podstawie podanych informacji od razu obliczy też cenę składki. Dzięki temu w mniej niż minutę otrzymasz gotowe zestawienie najbardziej opłacalnych polis. W ten sposób da się wygodnie je porówna – tak, by przeprowadzić wstępną selekcję. Gdy znajdziesz już idealne ubezpieczenie w góry słowackie, możesz wykupić je przez Internet. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

Ubezpieczenie w Tatry Słowackie to prawdziwy must have dla każdego, kto planuje spędzić swój urlop u naszych sąsiadów. Niezależnie od tego, czy wyjeżdża się zimą czy latem, zawsze warto zadbać o odpowiednią ochronę. Znajdź najlepszą polisę turystyczną, by ze spokojem ducha korzystać z wakacji!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Gdzie pojechać z dzieckiem na wakacje, by zapewnić mu niezapomniane przeżycia, a jednocześnie upewnić się, że będzie bezpieczne? W artykule podaliśmy kilka propozycji na urlop z dzieckiem wraz z korzyściami płynącymi z ich wyboru. Dowiesz się też, jak […]

więcej
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – krok po kroku

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – krok po kroku

Niezależnie od tego, czy jedziesz na wakacje do któregoś z krajów Unii Europejskiej, czy też czeka Cię wyjazd za granicę do pracy, np. na delegację, koniecznie powinieneś zadbać o to, aby wziąć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia zdrowotnego. […]

więcej
Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – bez tego ani rusz!

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – bez tego ani rusz!

Zastanawiasz się, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę? Powodów jest wiele, a każdy z nich w rezultacie ma na celu zapewnienie Ci, jak najwyższego poczucia komfortu i bezpieczeństwa w czasie podróży. Potrzebujesz przykładów z życia, by […]

więcej
Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety przydadzą Ci się podczas przejeżdżania przez różne kraje, np. Czechy, Słowację czy Austrię. Przekonaj się, kiedy musisz je kupić, a kiedy unikniesz opłat. Zobacz, ile wynosi koszt winiety w Czechach i innych państwach. Poznaj miejsca, w których […]

więcej