Ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie narciarskie

4/5 - (Ocen: 1)

Wybierając się na narty, zawsze trzeba kalkulować, że może dojść do jakiegoś wypadku. Jako że zdarzenia losowe na stoku mogą wydarzyć się każdemu, ubezpieczenie narciarskie to coś, co pozwala zachować spokojną głowę podczas urlopu. Tego rodzaju ubezpieczenia mogą mieć bardzo zróżnicowany zakres, więc można je dopasować pod kątem swoich indywidualnych potrzeb – zarówno pod względem ceny, czasu trwania, jaki zakresu ubezpieczenia, a nawet kwoty i kraju, w którym będzie obowiązywać. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania setek polis ubezpieczeniowych tego rodzaju. Ubezpieczenie w góry jest więc bardzo łatwo dostępne zarówno dla przeciętnego turysty, jak i zapalonego sportowca.

Jakie ubezpieczenie na wyjazd na narty?

Kupując ubezpieczenia na narty, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Sporty zimowe w Polsce, które się uprawia, mają bardzo szerokie spektrum, więc zawsze trzeba przeanalizować, czego ma dotyczyć polisa ubezpieczeniowa. Jest to kluczowe, gdyż zakres każdej z polis może być nieco odmienny. Zupełnie inne produkty są przygotowane dla zwykłych turystów, a inne dla wyczynowych sportowców lub osób uprawiających sporty ekstremalne. Nie mniej można jednak znaleźć polisę, która zapewni bezpieczeństwo zarówno jednej, jak i drugiej grupie.

Każde ubezpieczenie dla narciarzy ma przedstawione ogólne warunku ubezpieczenia. Jest to coś, co zawsze trzeba dokładnie przeanalizować przed zakupem konkretnej polisy, gdyż to właśnie tu towarzystwo ubezpieczeniowe umieszcza najistotniejsze dla ubezpieczonego kwestie. W pierwszej kolejności trzeba wybrać, czy ma to być polisa dla narciarza rekreacyjnego, czy dla sportowca. Tak samo trzeba uwzględnić to, czy jest to tradycyjne narciarstwo, czy na przykład freestyle narciarski. Te ostatnie wiążą się z o wiele większym ryzykiem, czego nie należy zatajać przed ubezpieczycielem. Oczywiście cena polisy będzie wyższa, jednak nawet w przypadku jakiegoś zdarzenia, polisa będzie obejmować określony zakres.

Ubezpieczenie od wypadku na nartach jest ujęte w standardowych polisach, a towarzystwa pozwalają wybrać narciarstwo, jako jeden z kilkuset sportów, które polisa obejmuje. Ubezpieczenie snowboard także nie jest tu wyjątkiem. Na Kioskpolis.pl można sprawnie wybrać powyższe sporty, jako docelowe, choć przeciętne polisy turystyczne obejmują także zdarzenia, które nie mają miejsca na stoku. Dotyczy to na przykład samego poruszania się i ewentualnych zdarzeń komunikacyjnych, lub wypadków podczas pieszych wędrówek po górach. Tutaj należy jednak rozróżnić zwykłe wędrówki turystyczne od wyczynowego zdobywania szczytów – te drugie nie będą podlegać pod „zwykłe” ubezpieczenie turystyczne. W przypadku wątpliwości można skontaktować się z ekspertami, którzy doradzą, jaka polisa będzie odpowiednia w konkretnym przypadku. Jest to zalecane, jeśli ogólne warunki ubezpieczenia, a w tym zakres ochrony nie jest do końca zrozumiały.

Ubezpieczenie narciarskie w Polsce

Kupując ubezpieczenie narciarskie online, trzeba też zwrócić uwagę, czy obejmuje ono jedynie zdarzenia mające miejsce w kraju, czy też za granicą. W przypadku większości towarzystw ubezpieczeniowych można bez problemu wykupić polisę, która pokryje także ewentualne koszty leczenia, lub inne koszty powstałe w wyniku zdarzeń ubezpieczeniowych za granicą. Informacje o tym, czy dana polisa to zapewnia są w OWU.

Wyjeżdżając za granicę na narty, zakup polisy powinien być pierwszym etapem przygotowań, gdyż może to wielokrotnie się zwrócić. Koszty leczenia w Szwajcarii, Austrii, Włoszech, czy nawet Słowacji są wielokrotnie wyższe niż w Polsce, a gdy dojdzie do poważnego wypadku, zobowiązania wobec placówek medycznych mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy Euro. Jednocześnie koszty polisy są w stosunku do takich kwot znikome. Na Kioskpolis.pl można też wykupić inne ubezpieczenia, niż takie, które działają, gdy zdarzy się wypadek na stoku.

Ubezpieczenie turystyczne na narty

Turyści, którzy nie chcą mieć problemów za granicą, mogą znaleźć wiele ofert zabezpieczających między innymi od utraty bagażu, sprzętu sportowego, opóźnienia lub odwołania lotu, lub nawet konieczności przybycia na miejsce rodziny lub osób najbliższych w celu zaopiekowania się, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w konstruowaniu warunków umowy tak, by zapewnić swoim klientom, jak najszerszy zakres ochrony, a wszystkie z nich można znaleźć na Kioskpolis.pl. Ubezpieczenie zdrowotne można kupić tu razem z dodatkowymi ubezpieczeniami. Osoby podróżujące własnym autem mogą też znaleźć oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, takich jak OC, AC i Assistance działające na terenie całej Europy.

Ubezpieczenia narciarskie online

Niezależnie od tego, gdzie na narty w Europie się wybiera, ubezpieczenie zdrowotne, a także inne polisy można nabyć online. Dzięki Kioskpolis.pl jest to całkowicie bezpieczne, gdyż ta porównywarka gromadzi jedynie oferty wiodących i sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych gwarantujących nie tylko szeroki zakres ochrony w swoich polisach, ale przede wszystkim sprawne działanie, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku. Wszystkie z tych ofert pochodzą od firm, które mają dobrze sprawdzoną płynność finansową, więc osoby ubezpieczone nie muszą się martwić o jakiekolwiek kłopoty z wypłatą odszkodowania.

Jednocześnie ubezpieczenie na wyjazd narciarski można tu znaleźć już w kilka minut, porównując wiele ofert pod kątem tego, co interesuje danego klienta. Zakup jest równie prosty, gdyż cały proces zakupu został zaprojektowany tak, by klient mógł jak najszybciej i komfortowo nabyć polisę bez zbędnych formalności. Można to zrobić nawet na chwilę przed planowanym wyjazdem, choć lepiej zaopatrzyć się w polisę już wcześniej.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Standardowe ubezpieczenia i dodatkowe ubezpieczenia na narty mają bardzo zróżnicowane ceny, gdyż są one zależne od dużej ilości czynników. Ceny zaczynają się już od kilku złotych za jeden dzień ubezpieczenia, co wydaje się bardzo rozsądne. Finalnie cena jest jednak powiązana z maksymalną kwotą ubezpieczenia i może wynieść zdecydowanie więcej. Standardowe ubezpieczenie jest jednak wystarczające dla większości osób, gdyż pokrywa ono leczenie w placówkach medycznych, w takich sytuacjach, jak przeziębienie, choroba wirusowa, czy też ewentualne leczenie złamań, zwichnięć i innych kontuzji popularnych na stokach. Maksymalne kwoty ubezpieczenia mogą wynieść od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów, ale szczegóły trzeba sprawdzić w parametrach poszczególnych ofert.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Zakres terytorialny ubezpieczenia

Zakres terytorialny ubezpieczenia

Każda polisa ma ściśle określone terytorium działania ochrony. W przypadku polis OC, ich posiadacze mają zapewnione działanie ubezpieczenia za powstałe szkody na terytorium Rzeczpospolitej Polski, jak i na terenie państw, z które są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego. Do takich […]

więcej
Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?

Studencki wyjazd na narty za granicę? Jakie ubezpieczenie?

Studenckie wyjazdy na narty to coś, co zapamiętasz do końca życia. W gronie bliskich znajomych będziesz śmiał się, bawił, zdobywał nowe doświadczenia i wypoczywał. Ważne jednak, byś przed wyjazdem wykupił odpowiednie ubezpieczenie na narty. Posiadając je, nie zostaniesz […]

więcej
OC dla pielęgniarek

OC dla pielęgniarek

Przedstawiciele zawodów medycznych każdego dnia wykonują bardzo ciężką i wymagającą pracę. Nawet niewielki błąd może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Obowiązkowe ubezpieczenie OC pielęgniarki, podobnie jak lekarza, przeznaczone jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą i ponoszą związane […]

więcej
Jak długo czeka się na dowód rejestracyjny i jak go czytać?

Jak długo czeka się na dowód rejestracyjny i jak go czytać?

Dowód rejestracyjny to jeden z najważniejszych dokumentów, które musi posiadać każdy właściciel samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego. Jest on wymagany również w przypadku posiadaczy jednośladów i przyczep. Znajdują się w nim ważne informacje nie tylko o pojeździe, ale […]

więcej