Ranking firm ubezpieczeniowych w Polsce

Ranking firm ubezpieczeniowych w Polsce

Rate this post
 Rynek produktów ubezpieczeniowych w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięty. Z perspektywy konsumentów jest on bardzo atrakcyjny, gdyż w dużej mierze jest regulowany przepisami prawa, których muszą przestrzegać towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące polisy i inne formy ubezpieczeń. Nie ma możliwości, by ubezpieczyciel mógł zawierać w umowach skrajnie niekorzystne dla klientów warunki, gdyż w większości przypadków wiązałoby się to z utraceniem możliwości sprzedawania swoich produktów lub ewentualnymi przegranymi sprawami w sądzie. Dlatego też analizując ranking ubezpieczycieli, klienci nie muszą mieć obaw, że ich interesy nie są chronione prawnie.

Ranking firm ubezpieczeniowych

Szukając rankingu firm ubezpieczeniowych, warto najpierw dowiedzieć się, na jakiej podstawie działają. Jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne, takie jak OC na samochód, ubezpieczyciele działają na podstawie Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jest to akt prawny liczący niemal 100 stron, na których zawarto szczegółowe warunki i obowiązki narzucane towarzystwom ubezpieczeniowym.

Innym z aktów prawnych, na mocy których działają towarzystwa, jest Ustawa z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i asekuracyjnej. Ta z kolei ma ponad 300 stron wraz z dodatkowymi poprawkami. Powyższe dokumenty nie są ze sobą powiązane, gdyż ubezpieczenia obowiązkowe podlegają innym przepisom, niż ubezpieczenia dowolne. W przypadku tych drugich towarzystwa ubezpieczeniowe mają o wiele więcej wolnej ręki do kształtowania swojej polityki produktowej, za czym idzie, rynek ten jest bardziej rozbudowany o specyficzne wersje ubezpieczeń.

Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania ofert zarówno obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, jak również inne rodzaje polis, a w tym ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia domu, ubezpieczenia podróżne i inne. Ze względu na duże rozbudowanie rynku, w zależności od tego, czego się szuka, warto przejrzeć rankingi, takie jak:

Poszukując jednego z produktów ubezpieczeniowych, warto też przejrzeć oferty innych rodzajów, takich jak na przykład ubezpieczenia zdrowotne, gdyż często takie produkty mają stosunkowo szeroki zakres ochrony w stosunku do ceny.

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe – na co zwracać uwagę?

Przeglądając ranking firm ubezpieczeniowych w Polsce, należy zwracać uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest szczegółowy zakres ochrony. Nie ma to znaczenia tylko w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń, takich jak OC auta, gdyż to zostało narzucone przez ustawodawcę, jednak w przypadku AC, a także innych ubezpieczeń jest to kluczowe.

Zakres ochrony i obowiązki ubezpieczyciela zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia, do których każdy z klientów na dostęp już przed podpisaniem umowy. Tę część umowy zawsze należy dokładnie przestudiować, gdyż są tam zawarte drobne detale, które wpływają na kształt produktu. Znajdują się tam między innymi klauzule mówiące o tym, kiedy ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Towarzystwa ubezpieczeniowe – ranking

Na Kioskpolis.pl znajdują się tylko oferty renomowanych firm, które cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Dlatego też, osoby korzystające z tej porównywarki nie muszą martwić się, czy dana firma jest wystarczająco rzetelna, oraz czy działa w świetle panujących w Polsce przepisów. O to dbają specjaliści z Kioskpolis.pl, którzy selekcjonują tylko oferty uznanych marek nie tylko w kraju, ale też na całym świecie.

Ranking ubezpieczycieli w Polsce

To, czy firma jest godna zaufania, jest zależne między innymi od płynności finansowej. Ufając ekspertom Kioskpolis.pl nie trzeba jednak osobiście sprawdzać danych z sądu oraz sprawozdań finansowych, gdyż w porównaniach są tylko te podmioty, które cieszą się w kwestii płynności nieposzlakowaną opinią i od razu wypłacają klientom należne świadczenia. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Kiedy opłaca się kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC?

Kiedy opłaca się kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC?

4.7/5 – (4 votes) Z ubezpieczenia krótkoterminowego możesz skorzystać w kilku konkretnych przypadkach. Sprawdź, o jakie przypadki chodzi, a także przekonaj się, przed czym chroni. Poznaj jego najważniejsze cechy, by wiedzieć, czy ubezpieczenie OC na miesiąc jest właściwym […]

więcej
Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Poznań ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 – (1 vote) O osobach pochodzących z Wielkopolski żartobliwie mówi się, że są bardzo oszczędne. W 2020 na pewno dobrym pomysłem będzie próba znalezienia korzystniejszej polisy komunikacyjnej. Zastanawiasz się, jak bardzo zdrożały? Sprawdziliśmy ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie […]

więcej
Cedent

Cedent

5/5 – (1 vote) W przypadku cesji ubezpieczenia jedną ze stron jest tak zwany cedent, czyli osoba fizyczna. Przekazuje ona prawa na kolejny podmiot / osobę wraz z przekazaniem umowy podczas wspomnianej cesji. Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi […]

więcej
Ranking ubezpieczeń dla dzieci

Ranking ubezpieczeń dla dzieci

Rate this post Podstawowa opieka zdrowotna w Polsce należy się każdemu dziecku. Nie zawsze jednak korzystanie z usług medycznych w ramach NFZ jest optymalne, a często w wyniku wypadków i drobnych urazów wymagane jest podejmowanie dodatkowych i kosztownych […]

więcej