Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

2/5 - (Ocen: 5)

Korzystanie z Państwowej opieki zdrowotnej to dla wielu Polaków tylko dodatek do usług medyczny, na których bazują. Coraz popularniejsze stają się prywatne firmy świadczące usługi medyczne, które są w stanie zaoferować bardzo wysoki poziom usług przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest jednak dość rozbudowany, gdyż takie polisy często obejmują nie tylko leczenie w Polsce, ale też za granicą. Teoretycznie jest to alternatywa, dla karty EKUZ, jednak w praktyce okazuje się, że prywatne ubezpieczenia są o wiele bardziej efektywne. Niestety Europejska Kartka Ubezpieczeń Zdrowotnych nie ma aż tak szerokiego zakresu ubezpieczenia. Wiele placówek za granicą odmawia akceptowania EKUZ, więc pozostaje tylko rozliczenie się prywatnie, co jest niezwykle kosztowne, lub skorzystanie z ubezpieczenia.

Klienci decydujący się na zakup prywatnego ubezpieczenia w Polsce są świetnie zabezpieczeni prawnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe działają bowiem na podstawie Ustawy z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Ponadto konsumentów chronią inne przepisy prawa bezpośrednio związane z ochroną klientów podmiotów legalnie działających na terenie kraju. Dlatego też korzystanie z takich firm jest bardzo bezpieczne, co doceniły już miliony Polaków.

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne

Analizując ranking prywatnej opieki medycznej trudno jednoznacznie określić, który z podmiotów jest najlepszy. Takie produkty są skrojone na miarę potrzeb klientów, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który będzie najlepsze. Do warunków każdej z polis należy podchodzić indywidualnie, bazując na swoich potrzebach.

Na Kioskolis.pl można porównać szereg ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych, które są przygotowane w bardzo wielu wariantach dla poszczególnych grup klientów. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu algorytmowi oraz pomocy online ekspertów można błyskawicznie odnaleźć atrakcyjne oferty według klucza właściwego dla swoich potrzeb. Cały proces poszukiwania ofert trwa jedynie kilka chwil, a w tym czasie odnajdzie się wszystkie z najciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Ogromną zaletą porównywarki jest to, że można w ten sposób znaleźć nie tylko polisy z najbardziej rozbudowaną ofertą, ale też najlepszą ceną. Poza ubezpieczeniami zdrowotnymi na Kioskpolis.pl można znaleźć polisy, takie jak:

Kupując kilka produktów ubezpieczeniowych w jednym towarzystwie, można nieco zaoszczędzić, więc warto zainteresować się też innymi polisami.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne ranking

Przeglądając ranking ubezpieczeń zdrowotnych, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejsze jest to, w jakim kraju obowiązuje. Podstawowe polisy zawierają jedynie ochronę zdrowotną w Polsce, jednak na rynku nie brakuje firm, które zapewniają też ubezpieczenia obowiązujące na terenie innych krajów. Warto takie polisy połączyć z dostępnymi również na Kioskpolis.pl ubezpieczeniami turystycznymi. Często taka polisa to koszty jedynie kilku złotych za jeden dzień ochrony, podczas gdy koszty leczenia za granicą mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to więc bardzo opłacalne.

W drugiej kolejności należy sprawdzić, jaki jest zakres ochrony. Biorąc pod uwagę mnogość różnych ofert dostępnych na rynku, zakres ten jest bardzo zróżnicowany. Niektóre z polis mogą zapewniać ochronę zdrowotną do wysokości nawet kilku milionów złotych. Szczegółowe warunki zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli aneksie, do którego klient ma dostęp przed podpisaniem umowy. Zawsze należy go rzetelnie przeczytać, gdyż to właśnie tam zawarte są kluczowe informacje. Specjaliści z Kioskpolis.pl są w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące samych ubezpieczeń, a także kwestii formalnych związanych z zawieraniem umów. Cały proces przebiega jednak online, więc jest bardzo wygodny dla klienta, który nie musi wychodzić z domu, by się ubezpieczyć.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia – OC i AC

Przedawnienie roszczeń z umowy ubezpieczenia – OC i AC

Z pewnością wiesz, że o odszkodowanie komunikacyjne należy starać się jak najszybciej. Co się stanie, jeśli nieco się z tym spóźnisz? Zobacz, czym jest przedawnienie roszczeń i na co zwrócić uwagę, by nie stracić szansy na otrzymanie świadczenia […]

więcej
Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Planujesz wyjazd na półwysep Indyjski? To niezwykłe miejsce na ziemi zachwyca swoją egzotyką, dziką naturą oraz niesamowitą kulturą. Piękne buddyjskie świątynie, niesamowite plaże Goa czy barwne targowiska to jedynie kilka atrakcji, które zachwycają turystów z całego świata. Wybierając […]

więcej
OC krótkoterminowe na miesiąc – jak je wykupić (i czy w ogóle warto)?

OC krótkoterminowe na miesiąc – jak je wykupić (i czy w ogóle warto)?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą komunikacyjną, którą musi posiadać każdy kierowca. Zdarzają się jednak sytuacje, w których właściciel pojazdu nie ma potrzeby wykupować polisy na cały rok. Wtedy najlepszym wyjściem są opcje krótkoterminowe. Wyjaśniamy, jak działa OC […]

więcej
Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu – wyjaśniamy, jak powinna wyglądać umowa!

Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu – wyjaśniamy, jak powinna wyglądać umowa!

Każda transakcja związana z kupnem/sprzedażą auta musi być odpowiednio udokumentowana. Chociaż w Internecie od ręki da się znaleźć gotowe wzory takich pism, warto mieć większą świadomość tego, co się podpisuje. Objaśniamy wzór umowy kupna sprzedaży samochodu! Zmiana właściciela […]

więcej