Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

5/5 - (1 vote)
Korzystanie z Państwowej opieki zdrowotnej to dla wielu Polaków tylko dodatek do usług medyczny, na których bazują. Coraz popularniejsze stają się prywatne firmy świadczące usługi medyczne, które są w stanie zaoferować bardzo wysoki poziom usług przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest jednak dość rozbudowany, gdyż takie polisy często obejmują nie tylko leczenie w Polsce, ale też za granicą. Teoretycznie jest to alternatywa, dla karty EKUZ, jednak w praktyce okazuje się, że prywatne ubezpieczenia są o wiele bardziej efektywne. Niestety Europejska Kartka Ubezpieczeń Zdrowotnych nie ma aż tak szerokiego zakresu ubezpieczenia. Wiele placówek za granicą odmawia akceptowania EKUZ, więc pozostaje tylko rozliczenie się prywatnie, co jest niezwykle kosztowne, lub skorzystanie z ubezpieczenia.

Klienci decydujący się na zakup prywatnego ubezpieczenia w Polsce są świetnie zabezpieczeni prawnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe działają bowiem na podstawie Ustawy z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Ponadto konsumentów chronią inne przepisy prawa bezpośrednio związane z ochroną klientów podmiotów legalnie działających na terenie kraju. Dlatego też korzystanie z takich firm jest bardzo bezpieczne, co doceniły już miliony Polaków.

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne

Analizując ranking prywatnej opieki medycznej trudno jednoznacznie określić, który z podmiotów jest najlepszy. Takie produkty są skrojone na miarę potrzeb klientów, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który będzie najlepsze. Do warunków każdej z polis należy podchodzić indywidualnie, bazując na swoich potrzebach.

Na Kioskolis.pl można porównać szereg ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych, które są przygotowane w bardzo wielu wariantach dla poszczególnych grup klientów. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu algorytmowi oraz pomocy online ekspertów można błyskawicznie odnaleźć atrakcyjne oferty według klucza właściwego dla swoich potrzeb. Cały proces poszukiwania ofert trwa jedynie kilka chwil, a w tym czasie odnajdzie się wszystkie z najciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Ogromną zaletą porównywarki jest to, że można w ten sposób znaleźć nie tylko polisy z najbardziej rozbudowaną ofertą, ale też najlepszą ceną. Poza ubezpieczeniami zdrowotnymi na Kioskpolis.pl można znaleźć polisy, takie jak:

Kupując kilka produktów ubezpieczeniowych w jednym towarzystwie, można nieco zaoszczędzić, więc warto zainteresować się też innymi polisami.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne ranking

Przeglądając ranking ubezpieczeń zdrowotnych, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejsze jest to, w jakim kraju obowiązuje. Podstawowe polisy zawierają jedynie ochronę zdrowotną w Polsce, jednak na rynku nie brakuje firm, które zapewniają też ubezpieczenia obowiązujące na terenie innych krajów. Warto takie polisy połączyć z dostępnymi również na Kioskpolis.pl ubezpieczeniami turystycznymi. Często taka polisa to koszty jedynie kilku złotych za jeden dzień ochrony, podczas gdy koszty leczenia za granicą mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to więc bardzo opłacalne.

W drugiej kolejności należy sprawdzić, jaki jest zakres ochrony. Biorąc pod uwagę mnogość różnych ofert dostępnych na rynku, zakres ten jest bardzo zróżnicowany. Niektóre z polis mogą zapewniać ochronę zdrowotną do wysokości nawet kilku milionów złotych. Szczegółowe warunki zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli aneksie, do którego klient ma dostęp przed podpisaniem umowy. Zawsze należy go rzetelnie przeczytać, gdyż to właśnie tam zawarte są kluczowe informacje. Specjaliści z Kioskpolis.pl są w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące samych ubezpieczeń, a także kwestii formalnych związanych z zawieraniem umów. Cały proces przebiega jednak online, więc jest bardzo wygodny dla klienta, który nie musi wychodzić z domu, by się ubezpieczyć.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Ranking ubezpieczeń mieszkaniowych

Rate this post Zakup mieszkania dla wielu konsumentów jest inwestycją planowaną na całe życie. Po wybraniu wymarzonego mieszkania warto jeszcze dodatkowo zadbać o to, by było ono bezpieczne, a gdy już dojdzie do jakiegoś nieszczęścia, było ono zabezpieczone […]

więcej
Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC

5/5 – (4 votes) Podpisując umowę OC, z pewnością nie raz spotkałeś się z pojęciem sumy gwarancyjnej OC. Czy jednak na pewno wiesz, co kryje się pod tym pojęciem? Zobacz, czego dotyczy suma gwarancyjna oraz na co powinieneś […]

więcej
OC w życiu prywatnym – co to jest, przed czym chroni i co obejmuje?

OC w życiu prywatnym – co to jest, przed czym chroni i co obejmuje?

Rate this post Warto się ubezpieczać, aby nie ponosić konsekwencji finansowych, w razie wyrządzenia nieumyślnych szkód. Prawo polskie obliguje niektóre osoby do wykupienia polisy, na przykład OC księgowego, czy lekarza lub OC pojazdu. Dobrym pomysłem jest również kupienie […]

więcej
Jak kupić OC przez internet?

Jak kupić OC przez internet?

4.8/5 – (33 votes) Kilka kliknięć, porównanie ofert i decyzja, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Tak w praktyce wygląda zakup OC online. Wybierając ubezpieczenie przez internet oszczędzasz czas i pieniądze. Dlaczego? Między innymi dlatego, że porównujesz […]

więcej