Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

2/5 - (Ocen: 5)

Korzystanie z Państwowej opieki zdrowotnej to dla wielu Polaków tylko dodatek do usług medyczny, na których bazują. Coraz popularniejsze stają się prywatne firmy świadczące usługi medyczne, które są w stanie zaoferować bardzo wysoki poziom usług przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Ranking prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jest jednak dość rozbudowany, gdyż takie polisy często obejmują nie tylko leczenie w Polsce, ale też za granicą. Teoretycznie jest to alternatywa, dla karty EKUZ, jednak w praktyce okazuje się, że prywatne ubezpieczenia są o wiele bardziej efektywne. Niestety Europejska Kartka Ubezpieczeń Zdrowotnych nie ma aż tak szerokiego zakresu ubezpieczenia. Wiele placówek za granicą odmawia akceptowania EKUZ, więc pozostaje tylko rozliczenie się prywatnie, co jest niezwykle kosztowne, lub skorzystanie z ubezpieczenia.

Klienci decydujący się na zakup prywatnego ubezpieczenia w Polsce są świetnie zabezpieczeni prawnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe działają bowiem na podstawie Ustawy z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Ponadto konsumentów chronią inne przepisy prawa bezpośrednio związane z ochroną klientów podmiotów legalnie działających na terenie kraju. Dlatego też korzystanie z takich firm jest bardzo bezpieczne, co doceniły już miliony Polaków.

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne

Analizując ranking prywatnej opieki medycznej trudno jednoznacznie określić, który z podmiotów jest najlepszy. Takie produkty są skrojone na miarę potrzeb klientów, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który będzie najlepsze. Do warunków każdej z polis należy podchodzić indywidualnie, bazując na swoich potrzebach.

Na Kioskolis.pl można porównać szereg ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych, które są przygotowane w bardzo wielu wariantach dla poszczególnych grup klientów. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu algorytmowi oraz pomocy online ekspertów można błyskawicznie odnaleźć atrakcyjne oferty według klucza właściwego dla swoich potrzeb. Cały proces poszukiwania ofert trwa jedynie kilka chwil, a w tym czasie odnajdzie się wszystkie z najciekawszych propozycji dostępnych na rynku. Ogromną zaletą porównywarki jest to, że można w ten sposób znaleźć nie tylko polisy z najbardziej rozbudowaną ofertą, ale też najlepszą ceną. Poza ubezpieczeniami zdrowotnymi na Kioskpolis.pl można znaleźć polisy, takie jak:

Kupując kilka produktów ubezpieczeniowych w jednym towarzystwie, można nieco zaoszczędzić, więc warto zainteresować się też innymi polisami.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne ranking

Przeglądając ranking ubezpieczeń zdrowotnych, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejsze jest to, w jakim kraju obowiązuje. Podstawowe polisy zawierają jedynie ochronę zdrowotną w Polsce, jednak na rynku nie brakuje firm, które zapewniają też ubezpieczenia obowiązujące na terenie innych krajów. Warto takie polisy połączyć z dostępnymi również na Kioskpolis.pl ubezpieczeniami turystycznymi. Często taka polisa to koszty jedynie kilku złotych za jeden dzień ochrony, podczas gdy koszty leczenia za granicą mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Jest to więc bardzo opłacalne.

W drugiej kolejności należy sprawdzić, jaki jest zakres ochrony. Biorąc pod uwagę mnogość różnych ofert dostępnych na rynku, zakres ten jest bardzo zróżnicowany. Niektóre z polis mogą zapewniać ochronę zdrowotną do wysokości nawet kilku milionów złotych. Szczegółowe warunki zawarte są w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli aneksie, do którego klient ma dostęp przed podpisaniem umowy. Zawsze należy go rzetelnie przeczytać, gdyż to właśnie tam zawarte są kluczowe informacje. Specjaliści z Kioskpolis.pl są w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące samych ubezpieczeń, a także kwestii formalnych związanych z zawieraniem umów. Cały proces przebiega jednak online, więc jest bardzo wygodny dla klienta, który nie musi wychodzić z domu, by się ubezpieczyć.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne, NFZ, prywatne ubezpieczenia medyczne – co wchodzi w ich zakres?

Ubezpieczenie turystyczne, NFZ, prywatne ubezpieczenia medyczne – co wchodzi w ich zakres?

Każdy wyjazd na wakacje czy w celach zawodowych wiąże się z ryzykiem nieprzewidzianych problemów. Z tego względu najrozsądniej jest się zawczasu zabezpieczyć. Dowiedz się, czym różnią się od siebie ubezpieczenie turystyczne NFZ, prywatne polisy medyczne i ubezpieczenia na […]

więcej
Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Wakacje nad morzem – czy warto się ubezpieczyć?

Przyjemne promienie słońca, ciepły piasek i szum fal pozwalają całkowicie się odprężyć. Przez to wiele osób zapomina, że nawet najspokojniejszy urlop nagle może zostać przerwany przez wypadek czy inne niemiłe zdarzenie. Mimo to, nie każdy decyduje się na […]

więcej
Gdzie sprawdzić samochód przed kupnem?

Gdzie sprawdzić samochód przed kupnem?

Istnieje wiele ważnych pytań, na które koniecznie trzeba poznać odpowiedź przed przystąpieniem do kupna samochodu – zwłaszcza tego używanego, “z drugiej ręki”. Prześwietlenie historii auta jeszcze dwadzieścia lat temu była niemal niemożliwa, dzisiaj na szczęście istnieją rządowe rejestry, […]

więcej
Zakres terytorialny ubezpieczenia

Zakres terytorialny ubezpieczenia

Każda polisa ma ściśle określone terytorium działania ochrony. W przypadku polis OC, ich posiadacze mają zapewnione działanie ubezpieczenia za powstałe szkody na terytorium Rzeczpospolitej Polski, jak i na terenie państw, z które są sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego. Do takich […]

więcej