Ranking ubezpieczeń dla dzieci

Ranking ubezpieczeń dla dzieci

4/5 - (Ocen: 1)

Podstawowa opieka zdrowotna w Polsce należy się każdemu dziecku. Nie zawsze jednak korzystanie z usług medycznych w ramach NFZ jest optymalne, a często w wyniku wypadków i drobnych urazów wymagane jest podejmowanie dodatkowych i kosztownych działań, których NFZ już nie obejmuje. Mając dziecko w wieku szkolnym, warto więc pomyśleć o prostym i bardzo praktycznym produkcie ubezpieczeniowym, jakim jest polisa dla dziecka. Analizując ranking ubezpieczeń dla dzieci, można zauważyć, że oferty towarzystw ubezpieczeniowych w tym zakresie są bardzo rozbudowane.

Wszystkie produkty ubezpieczeniowe dla dzieci nie są w Polsce obowiązkowe, więc rodzice nie muszą ich opłacać. Praktyka pokazuje jednak, że są bardzo opłacalne, gdyż odsetek wypadkowości wśród dzieci jest stosunkowo duży, nawet jeśli chodzi o mało poważne wydarzenia. Mając polisę, nawet wtedy można jednak ubiegać się o odszkodowanie, a biorąc pod uwagę wysokość rocznej składki jest to bardzo atrakcyjna oferta.

Ubezpieczenia dla dzieci – ranking ubezpieczycieli

Ranking ubezpieczenia dzieci przedstawia wiele pozycji, gdyż na rynku jest stosunkowo dużo towarzystw oferujących ciekawe polisy w dobrych cenach. Na Kioskpolis.pl można porównać oferty wielu wiodących towarzystw ubezpieczeniowych, którzy przygotowali ponad pięćdziesiąt pakietów ubezpieczeń. Różnią się one między sobą szczegółami, więc warto porównać kilka z nich, by wybrać te, które najbardziej pasują w danej sytuacji. Porównywarka została tak zaprojektowana, by można było błyskawicznie porównać między sobą wszystkie oferty pod kątem podstawowych parametrów, takich jak maksymalna kwota ubezpieczenia, cena, czy zasady naliczania świadczenia w danych okolicznościach. Dzięki temu już w kilka chwil można zorientować się, która z ofert będzie najlepsza.

Ponadto cały proces od porównywania ofert do przekierowania w miejsce, w którym można nabyć ubezpieczenie, trwa bardzo krótko, a wszystko można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Nie trzeba więc marnować zbędnie czasu, by zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Na Kioskpolis.pl można też znaleźć inne ubezpieczenia, takie jak:

W każdym z powyższych przypadków,, porównywarka jest w stanie wyodrębnić najważniejsze parametry ubezpieczenia i porównać je ze sobą tak, by klient mógł znaleźć dokładnie taki produkt, którego potrzebuje.

Co obejmuje ubezpieczenie dla dziecka?

Ubezpieczenie dla dziecka jest bardzo rozbudowane. Przewiduje ono zwrot kosztów w wielu sytuacjach, takich jak:

  •     pobyt w szpitalu,
  •     pogryzienie, ukąszenie,
  •     konieczność pomocy psychologa,
  •     operacje,
  •     inne koszty leczenia,
  •     poszukiwania dziecka w przypadku zaginięcia,
  •     wypłatę za 100% uszczerbku na zdrowiu,
  •     wystąpienie wypadku komunikacyjnego.

Zakres ubezpieczenia jest więc na tyle szeroki, że obejmuje cały wachlarz sytuacji, które mogą nastąpić w szkole, w drodze do szkoły lub w czasie zajęć pozalekcyjnych. Każda z polis może nieco różnić się zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela, lecz większość z nich jest podobna. Szczegóły z każdej ofert można znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Dziecko zazwyczaj można ubezpieczyć od najmłodszych lat szkolnych, aż do ukończenia osiemnastego roku życia. Oczywiście samo ubezpieczenie wykupują rodzice lub opiekunowie prawni i to oni są beneficjentami ewentualnego odszkodowania, a nie samo dziecko.

Jak jest naliczanie odszkodowanie za ubezpieczenie dla dziecka?

Kwota ubezpieczenia jest naliczana na różne sposoby, w zależności od tego, do jakiego zdarzenia ubezpieczeniowego doszło. Jeśli był to nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego doszło do śmierci dziecka, wypłacana jest kwota 100% sumy odszkodowania. Na podstawie specjalnych tabel określa się też jaki procentowo był uszczerbek na zdrowiu. W zależności od polisy zazwyczaj na 1% uszczerbku przypada określona kwota. Dokładne informacje, jak jest to obliczane, znajdują się w ogólnych warunkach odszkodowania. Niektóre z polis mają też dodatkowe klauzule, jeśli dojdzie na przykład do wyjątkowych zdarzeń, takich jak akty terroru.

Ubezpieczenie obejmuje też odszkodowanie za pobyt w szpitalu. Wynosi ono od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jeden dzień pobytu. Może to być spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem, lub zwykłą chorobą. Odszkodowanie obejmuje też leczenie szpitalne do określonej kwoty. Osoba ubezpieczona musi dokumentować przebieg leczenia, a maksymalny zwrot kosztów zazwyczaj wynosi do kilku tysięcy złotych.

Nawet zwykłe zachorowania na poważne choroby są ujęte w OWU. Mogą to być choroby, takie jak sepsa, nowotwory, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, lub problemy zdrowotne wynikające z wrodzonych wad serca. Każda polisa podchodzi jednak do tego nieco inaczej, więc warto wczytać się w OWU.

Dodatkowe benefity z ubezpieczenia dla dziecka

Standardowe polisy obejmują nawet ewentualne koszty związane z poszukiwaniem dziecka w sytuacji, gdy ono zaginie. Takie koszty mogą zostać pokryte do kwoty kilku tysięcy złotych, choć to również jest bardzo zależne od ubezpieczyciela. Poza kosztami leczenia, ubezpieczenie obejmuje także dodatkowe koszty. Mogą to być na przykład korepetycje związane z koniecznością nadrobienia zaległości wynikających z pobytu w szpitalu lub nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie obejmuje też pomoc psychologiczną, po której zwracane są koszty leczenia. Do wypadku nie musi dojść w szkole. Ubezpieczenie obejmuje także zajęcia pozaszkolne, takie jak uprawianie sportu, czy zwykłe aktywności rekreacyjne.

Maksymalna kwota ubezpieczenia w większości firm wynosi od 25 do 50 000 zł. Taka kwota wypłacana jest w przypadku, gdy osiągnięte zostanie 100% uszczerbku na zdrowiu. Jeśli jest on mniejszy, wypłacane jest analogicznie mniej. W przypadku wielu ofert kwoty te mogą być jeszcze wyższe. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalna suma ubezpieczenia jest bezpośrednio powiązana z tym, jak wysoka będzie składka. Zazwyczaj nie są one jednak droższe niż 100-200 zł w skali roku, co nadal wydaje się być bardzo atrakcyjną ceną.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla dziecka?

Koszt ubezpieczenia dziecka wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za roczne ubezpieczenie. Nie zawsze warto bazować na najtańszych ofertach, gdyż te nieco droższe mogą mieć bardziej atrakcyjne warunki zawarte w OWU dotyczące na przykład wysokości naliczanego odszkodowania. Na Kioskpolis.pl takie kwoty są dokładnie wyszczególnione, by każdy mógł świadomie podjąć decyzję, który z produktów będzie optymalny. Składka w wysokości kilkudziesięciu złotych wystarczy, by maksymalna suma ubezpieczenia wyniosła nawet 30 000 zł, więc jest to bardzo opłacalna polisa.

Ranking ubezpieczycieli w Polsce jest zależy od wielu czynników, jednak na Kioskpolis.pl można znaleźć tylko te, które cieszą się renomą na rynku i mają potwierdzoną płynność finansową. Dzięki temu wszystkie odszkodowania są wypłacane bardzo szybko, a procedury związane z samym ubezpieczeniem, a także dochodzeniem praw do odszkodowania bardzo łatwe.

Ranking ubezpieczeń dzieci zawiera też towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w swojej ofercie nie tylko ubezpieczenia na wypadek śmierci dziecka, ale też jego rodzica lub opiekuna prawnego. W zależności od tego, którą ofertę się wybierze, można w ten sposób dostać gwarancję wypłaty odszkodowania do 10-20 000 zł lub więcej, o ile zdecyduje się na adekwatnie wyższą składkę.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak dbać o czystość samochodu? Miniporadnik

Jak dbać o czystość samochodu? Miniporadnik

Lśniący, wypielęgnowany samochód jest prawdziwą wizytówką jego właściciela. O auto powinno się jednak dbać nie tylko ze względów wizualnych. Regularne czyszczenie i konserwacja pomagają na dłużej zachować dobrą kondycję pojazdu, co ma wpływ na jego wartość rynkową. Przedstawiamy […]

więcej
Średnie ceny OC w polskich miastach – gdzie najtaniej, a gdzie najdrożej

Średnie ceny OC w polskich miastach – gdzie najtaniej, a gdzie najdrożej

Średnie ceny OC/AC w największych polskich miastach różnią się nawet o kilkaset złotych. Wrocław i Warszawa – tu znajdziemy polisy najdroższe. Najtańsze OC i AC jest natomiast w stolicy Małopolski – Krakowie. Sprawdź nasz ranking i dowiedz się, […]

więcej
Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety – tabela opłat, gdzie kupić, w jakich krajach?

Winiety przydadzą Ci się podczas przejeżdżania przez różne kraje, np. Czechy, Słowację czy Austrię. Przekonaj się, kiedy musisz je kupić, a kiedy unikniesz opłat. Zobacz, ile wynosi koszt winiety w Czechach i innych państwach. Poznaj miejsca, w których […]

więcej
Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta?

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta?

Wysokość ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, nie tylko od liczby i wysokości zniżek, które Ci przysługują. Jeśli porównasz wysokość składki OC Twojej, szwagra i kolegi z pracy, może się okazać, że choć dotyczą Was podobne ulgi, każdy […]

więcej