Narty w sezonie 2022/2023 – na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową?

Narty w sezonie 2022/2023 – na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową?

5/5 - (Ocen: 1)

Sytuacja na świecie wydaje się poprawiać, dlatego miłośnicy zimowych sportów, zmęczeni ograniczeniami, planują aktywny urlop. Każdy wyjazd wiąże się z różnymi zagrożeniami, ale w tym roku ryzyko jest wyjątkowo duże. Pytanie o to, gdzie na narty w Polsce wyjechać pojawia się bardzo często. Podpowiadamy, jak przygotować się na narty w sezonie 2022/2023, wybierając dobrą polisę ubezpieczeniową!

Przed wyjazdem na wakacje, w szczególności za granicę, zawsze warto wykupić odpowiednią ochronę. Dzięki niej otrzyma się niezbędne wsparcie finansowe (i nie tylko!) w wielu trudnych sytuacjach. Globalna pandemia znacznie zwiększyła zakres możliwych niebezpieczeństw i trudności, które czyhają na turystów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając polisę ubezpieczeniową na narty, by zawsze uzyskać pomoc!

Narty w sezonie 2022/2023 – w Polsce czy za granicą?

Wiele osób ma dylemat, gdzie wybrać się na narty. Niektórzy zdecydują się pozostać w kraju, ponieważ wyjazd za granicę wydaje się bardziej ryzykowny. Decyzją Rządu, stoki narciarskie będą zamknięte od 4 do 17 stycznia włącznie, dlatego fani wypoczynku w kraju powinni zaplanować urlopy najwcześniej na przełomie stycznia i lutego, a przy tym bacznie przyglądać się sytuacji, która dynamicznie się zmienia.

Gdzie najlepiej na narty w Polsce?

Odpowiedź na pytanie, gdzie na narty w Polsce najlepiej wyjechać nie jest jednoznaczna. Niestety sytuacja związana z pandemią rozwija się tak dynamicznie, że często też pojawia się pytanie, gdzie na narty w Europie wyjechać. Kraje, takie jak Szwajcaria, Włochy, Austria, czy Francja są ciekawą alternatywą, jednak w Polsce też jest kilka ośrodków, które warto rozważyć. Narty w Polsce jednoznacznie kojarzą się z Zakopanym i całym regionem. Faktycznie nie jest to zły pomysł, zwłaszcza że lokalni przedsiębiorcy z branży turystycznej stają na głowie, by móc bezpiecznie przyjąć turystów i zapewnić im komfortowy pobyt. Warto jednak pamiętać, że przyda się ubezpieczenie na narty, a także dodatkowe ubezpieczenie w pełni pokrywające koszty leczenia i dające możliwość skorzystania z lokalnych placówek medycznych. Biorąc pod uwagę, jaka panuje sytuacja w państwowych szpitalach, lepiej mieć możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej. Na Kioskpolis.pl znajdują się porównania wielu ofert różnych towarzystw, które to gwarantują.

Prawdziwi miłośnicy jazdy na nartach od lat jeżdżą za granicę, ponieważ mogą w pełni wyszaleć się na dużych, świetnie przystosowanych stokach. Przed podjęciem decyzji o kierunku wyjazdu, należy upewnić się jednak, czy po przyjeździe nie zostanie się poddanym kwarantannie. Sytuacja również zmienia się dynamicznie, dlatego najlepiej zacząć planować wyjazd najwcześniej na dwa tygodnie przed podróżą.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd na narty?

Nawet na kilkudniowym wyjeździe może dojść do mniej lub bardziej poważnego wypadku bądź innych nieprzyjemnych przygód. Jakiekolwiek trudności są podwójnym wyzwaniem za granicą. Istnieje więc wiele powodów, dla których warto wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne na narty w aktualnym sezonie.

Najgorzej, gdy konieczne jest wsparcie medyczne, które zazwyczaj jest bardzo drogie. Nie wszędzie działa EKUZ, a nawet jeśli, to często nie pokrywa on wszystkich kosztów leczenia, a na nartach łatwo o wypadek. Niezależnie od tego, czy skręci się kostkę czy poważnie połamie, dobre ubezpieczenie turystyczne uwzględni wszystkie wydatki związane z pomocą lekarską. W ekstremalnych przypadkach konieczne mogą być też akcja ratunkowa czy transport do kraju. Dobra polisa również obejmuje takie kwestie.

Na stoku w każdej chwili można również przypadkiem na kogoś wpaść. Jeśli w wyniku takiej sytuacji komuś innemu stanie się jakaś krzywda, może ona żądać wypłacenia odszkodowania. < Ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje również OC w życiu prywatnym, skutecznie chroni przed takimi nieprzewidzianymi konsekwencjami finansowymi.

Wielu miłośników sportów zimowych posiada również własny sprzęt, który w przypadku miłośników jazdy na nartach czy snowboardzie potrafi być bardzo drogi.  Warto wybrać polisę turystyczną, która zabezpieczy nas przed sytuacją, gdyby np. zaginął podczas transportu, został skradziony lub uszkodzony na stoku.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd na narty?

Gdzie na narty z dziećmi w Polsce?

Na narty w polskie góry można z powodzeniem wyjechać z dziećmi. Zakopane jest regionem, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą atrakcje dla siebie. W mieście można też spotkać starszą młodzież, gdyż organizowane są regularne wyjazdy na narty dla studentów. Z dziećmi można też wyjechać do Krynicy Górskiej, Szczyrku lub nieopodal dalej, na Słowację, jeśli ktoś woli wyjechać za granicę.

Gdzie na narty w Polsce dla początkujących?

Powyższe regiony są świetną propozycją dla osób początkujących, gdyż znajduje się tu wiele stoków oznaczonych, jako zielone trasy dla narciarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Jeśli będą oni już nieco bardziej zaawansowani, będą mogli znaleźć też trochę trudniejsze stoki, choć nadal nie będą one nazbyt wymagające.

Niezależnie od tego, jakie sporty zimowe w Polsce się uprawia, warto wykupić wcześniej ubezpieczenie w góry. Dobre miejsca na narty w Polsce mogą być tak samo niebezpieczne, jak trudne alpejskie szlaki, więc nie należy bagatelizować zagrożenia. Standardowe ubezpieczenie może zapewnić nie tylko pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, ale też daje możliwość uzyskania dodatkowego odszkodowania za poniesione straty.

Sprzęt to jedno, a co z bagażem i innymi rzeczami? Wyjazdy na narty to przecież nie tylko czas spędzony na stoku. Często zwiedza się różne ciekawe miejsca, odwiedza knajpy i spaceruje po szlakach. W każdej chwili portfel, torba czy bagaże mogą zostać zagubione lub skradzione. Wtedy towarzystwo nie tylko wypłaci odszkodowanie, ale może również pomóc nam kontynuować urlop albo wrócić do domu.

Wartą szczególnej uwagi opcją jest też ubezpieczenie kosztów odwołanej podróży. Sytuacja pandemiczna dynamicznie się zmienia. Nie można wykluczyć opcji, że tuż przed wyjazdem zostaną np. zamknięte granice kraju. Jeśli polisa będzie obejmować w swoich warunkach takie okoliczności, odzyska się pieniądze wydane np. na zakwaterowanie, bilety, karnety czy wynajem sprzętu.

Co musi zawierać polisa na narty w sezonie 2022/2023?

Ubezpieczenie na narty powinno się nieco różnić od polis, które zwykle kupowało się w poprzednich latach. Na pewno musi mieć dobrą sumę gwarantowaną na leczenie (m.in. 100 tys. euro) oraz szeroki zakres warunków, w których otrzyma się wsparcie. Do kolejnych elementów obowiązkowych można zaliczyć m.in. NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego. Ze względu na pandemię koronawirusa trzeba też dodatkowo uwzględnić nowe zagrożenia.

Co musi zawierać polisa na narty w sezonie 2020/2021?

Przede wszystkim, w tym sezonie polisa koniecznie musi działać we wszystkich okolicznościach bezpośrednio związanych z pandemią. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać pomoc, np. gdy któraś z bliskich osób zacznie wykazywać objawy podczas wyjazdu lub gdy ze względu na nagłe zmiany będziemy mieli trudności z powrotem do kraju. Przed wykupieniem polisy należy dokładnie zapoznać się z treścią dokumentu < OWU, by znaleźć zapisy odnośnie do tego, jak dana ubezpieczalnia traktuje takie sytuacje.

Niezwykle ważna jest również kwestia odwołania oraz przerwania wyjazdu. W każdej chwili mogą zostać zamknięte granice Polski lub kraju docelowego, a także mogą wydarzyć się takie tragedie, jak np. choroba lub śmierć bliskiej osoby. Dobra polisa ubezpieczeniowa powinna gwarantować wsparcie w takich okolicznościach.

Jak znaleźć najlepszą polisę na narty?

Aby dobrze wybrać ubezpieczenie na narty, powinno się porównać ze sobą wiele ofert. Dzięki < kalkulatorowi ubezpieczeń turystycznych na KioskPolis.pl z łatwością znajdziesz polisę spełniającą wszystkie wskazane przez nas warunki. Z naszą pomocą szybko i bezproblemowo znajdziesz ofertę, która ma dobre warunki, świetną cenę oraz korzystne dodatki. Z takim zabezpieczeniem możemy ze spokojem ducha wyjechać na wyczekiwany urlop.

Kiedy na narty w Polsce?

Często pojawia się pytanie, od kiedy są otwarte stoki w Polsce. Nie ma na to jednak jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to zależne od sezonu. W Polsce pogoda jest nieco kapryśna, więc czasem trzeba liczyć się z tym, że otwarcie sezonu może nastąpić nawet kilka tygodni po planowanym terminie, zwłaszcza że ostatnie zimy nie należą do śnieżnych i mroźnych. Oczywiście stoki w Polsce są sztucznie naśnieżane, jednak do tego potrzebne są ujemne temperatury.

Na Kioskpolis.pl można wykupić nie tylko ubezpieczenie od wypadku na nartach ale też inne rodzaje ubezpieczeń turystycznych, na przykład od odwołanego lotu lub odwołanego urlopu, więc warto się nimi zainteresować.

Narty w obecnym sezonie z pewnością będą bardziej ryzykowne, ale nie znaczy to, że trzeba sobie je bezwzględnie odpuścić. Odpowiednie przygotowanie się oraz zachowanie zdrowego rozsądku mogą sprawić, że urlop będzie całkiem udany i bezpieczny. Znajdź najlepszą polisę turystyczną, by uzyskać pomoc w każdej trudnej sytuacji!

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Andora – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Andora – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Andora jest niewielkim państwem, który leży w Pirenejach. Szacuje się, że jej powierzchnia jest o 260 razy mniejsza od Polski i wynosi zaledwie 468 kilometrów kwadratowych. Nie było to jednak przeszkodą w stworzeniu świetnych warunków dla narciarzy i […]

więcej
Kierunek Słowacja – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Kierunek Słowacja – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli cieszyć się białym szaleństwem. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Wyciągi narciarskie na Słowacji są dla Polaków bardzo kuszące – długie stoki i […]

więcej
Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Szusowanie po ośnieżonych stokach to świetna zabawa, o ile zachowasz odpowiednie środki bezpieczeństwa – w przeciwnym razie musisz liczyć się z bolesną kontuzją, a nawet długą rehabilitacją. Ubezpieczenie od wypadku na nartach pozwala zabezpieczyć się od wszystkich następstw […]

więcej
Jak przygotować się na narty w Austrii

Jak przygotować się na narty w Austrii

Wybierasz się na narty do Austrii? Alpy z pewnością przywitają Cię ośnieżonymi stokami i malowniczymi krajobrazami – nie będziesz zawiedziony! Przed wyjazdem zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i wykup polisę narciarską. Zobacz, jaka będzie odpowiednia w przypadku zimowego […]

więcej