Ubezpieczenie turystyczne Sri Lanka

Ubezpieczenie turystyczne Sri Lanka

Dodano: 29 marca 2022

Każdy kraj turystyczny ma swoją specyfikę i nie inaczej jest w przypadku Sri Lanki, co należy brać pod uwagę, także, gdy wybiera się ubezpieczenie turystyczne do Sri Lanki. Wybranie odpowiedniej polisy ma natomiast bardzo duże znaczenie z punktu widzenia tego, jak bezpiecznie będzie można spędzić wolny czas podczas wakacji. Nieodpowiedni produkt może sprawić, że część kosztów związanych, choćby z leczeniem, trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Jeszcze gorszą sytuacją jest, gdy wydatki na usługi medyczne ubezpieczenie nie pokryje. Zatem dokonując wyboru konkretnego produktu, nie należy podejmować pochopnych decyzji. Im więcej czasu poświęci się na analizę różnych polis dostępnych w towarzystwach reasekuracji, tym można wybrać znacznie lepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Należy brać pod uwagę, że zakres ochrony ubezpieczeniowej powinien być dopasowany do:

 • kraju, do którego się jedzie,
 • czasu, w którym będzie się przebywać na wakacjach,
 • rodzaju aktywności, w których będzie się uczestniczyć.

Kupując ubezpieczenie turystyczne Wietnam, czy do Sri Lanki, trzeba brać pod uwagę, że to kraje egzotyczne. Zatem wiele usług może być trudniej dostępna, czy bardziej kosztowna. Trzeba to uwzględnić podczas szukania polisy turystycznej. Odpowiednie ubezpieczenie w Sri Lance będzie w stanie zapewnić pokrycie kosztów leczenia. Podstawowe ubezpieczenia przygotowane dla turystów wyjeżdżających do krajów Dalekiej Azji, obejmują również NNW, a nawet OC. Pozwala to uzyskać środki finansowe, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Natomiast ubezpieczenia od odpowiedzialności w życiu prywatnym chroni na wypadek spowodowania szkód u osób trzecich. Dotyczyć to może wypadku podczas uprawiania sportu, czy też szkód w hotelu. 

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu polisy turystycznej do Sri Lanki?

Najważniejszym elementem każdej polisy turystycznej jest ten, który odpowiada za pokrycie kosztów leczenia. To wydatki na usługi medyczne, gdy trzeba będzie je ponieść, mogą okazać się bardzo wysokie w takich krajach jak Sri Lanka. W odróżnieniu od krajów europejskich nie można liczyć na skorzystanie z podstawowego ubezpieczenia medycznego. Zatem nawet standardowe usługi medyczne u lekarza pierwszego kontaktu mogą okazać się kosztowne. Gdy kupuje się polisę to Tanzanii, czy ubezpieczenie turystyczne Tajlandia, trzeba uwzględnić podczas planowania wyjazdu. Przede wszystkim nie warto zapominać o wykupieniu przynajmniej podstawowego zakresu ochrony. Taki produkt zapewni pokrycie kosztów typowych usług medycznych.

Standardowa polisa turystyczna zapewnia dostęp do:

 • konsultacji lekarskich,
 • środków finansowych na pokrycie zakupu leków,
 • podstawowych zabiegów medycznych.

Natomiast ubezpieczenie w Sri Lance musi być nieco bardziej rozbudowane, gdy zamierza się aktywnie wypoczywać. Wówczas warto pomyśleć o rozbudowanej polisie turystycznej, która obejmuje swoim zakresem, także mniej typowe zdarzenia losowe. W kontekście usług medycznych może to dotyczyć leczenia stomatologicznego, czy konieczności skorzystania z transportu medycznego. Oczywiście z takimi wydatkami można się spotkać przede wszystkim w sytuacji, gdy uprawia się sport, czy aktywnie podróżuje. Wówczas jakiekolwiek ubezpieczenie, w tym ubezpieczenie turystyczne Indie musi być bardziej rozbudowane. Dodatkowe opcje, które się wykupi, rozszerzenia zakresu ochrony to gwarancja, że nie będzie trzeba pokrywać dużych wydatków z własnej kieszeni. Bywa to coraz ważniejsze dla szerokiego grona turystów, którzy wybierają kraje azjatyckie, jak Sri Lanka, aby aktywnie spędzić wolny czas. 

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ NA SRI LANKĘ

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia na Sri Lankę. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

76,46 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  138 819 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  30 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Optymalny wybór

55,10 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

123,69 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Jak rozszerzyć ubezpieczenie do Sri Lanka?

Zastanawiając się, jakie dodatkowe elementy powinno uwzględnić ubezpieczenie turystyczne, warto przede wszystkim określić sposób spędzania wolnego czasu w Sri Lance. Ryzyko wyrządzenia szkody u osoby trzeciej rośnie, gdy będzie się podróżowało z wykorzystaniem wynajętego samochodu, czy innego pojazdu. Podobnie jest z ratownictwem medycznym. Gdy wolny czas spędza się przede wszystkim na plażach, czy w ośrodku turystycznym, wówczas wystarczy, aby ubezpieczenie pokrywało standardowe koszty takich usług. Natomiast uprawiając sporty wodne, czy inne ekstremalne, warto zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony. Dotyczy to jednakowego uwzględnienia w umowie ubezpieczenia w Sri Lance szerszego zakresu dyscyplin sportowych, przy których ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialność za niespodziewane wydatki, jak i też dostępu do usług medycznych.

Skorzystać można z takich rozszerzeń polis turystycznych jak:

 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie sprzętu fotograficznego, czy sportowego,
 • ubezpieczenie OC.

W celu wybrania spełniającego oczekiwania ubezpieczenia turystycznego do Sri Lanki można wykorzystać przydatne narzędzia finansowe. Do takich zalicza się porównywarka ubezpieczeń turystycznych, która pozwala na wygodne zapoznanie się z dostępnymi w towarzystwach reasekuracji produktami. Pozwala to sprawdzić standardowe, jak i też rozszerzone produkty. Ocenić można w ten sposób to, czy dostępne jest w powszechnej sprzedaży ubezpieczenie o odpowiednim zakresie ochrony. 

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Sri Lankę

5,21 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej