Ubezpieczenie turystyczne Malta

Ubezpieczenie turystyczne Malta

Dodano: 29 marca 2022

Jednym z bardzo popularnych miejsc na wczasy jest Malta. Ta wyjątkowa wyspa oferuje atrakcje turystyczne, które zachwycają wielu podróżników. Warto jednak pamiętać, że w miejscu takim jak Malta ubezpieczenie turystyczne może okazać się bardzo przydatne. Również w innych miejscach niezbędna jest polisa. Przykładowo, ubezpieczenie turystyczne Grecja to popularny wybór wszystkich, wybierających się do kraju powstania demokracji.

Czym jest EKUZ i czy może zastąpić ubezpieczenie podróżne na Malcie?

Osoby, które płacą składki NFZ mają możliwość korzystania z EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wydawać się może, że zastępuje ona ubezpieczenie podróżne na Malcie. Niestety, pomimo że w ramach EKUZ można korzystać z publicznej służby zdrowia w tym kraju, jej możliwości są znacznie ograniczone. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia rekomenduje wykup ubezpieczenia zdrowotnego na Maltę.

REKOMENDACJA NAJLEPSZYCH UBEZPIECZEŃ NA MALTĘ

Poniżej przedstawiamy rekomendowane ubezpieczenia na Maltę. Kierujemy się wyborem najlepszej relacji zakresu i ceny ubezpieczenia oraz na doświadczeniach naszych klientów.

Podstawowy

30,40 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  50 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  20 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
 • Akty terrorystyczne
Optymalny wybór

50,36 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  200 000 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  40 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia
Wariant premium

91,76 zł

KUP ONLINE
 • OC - Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

  462 730 zł

 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

  60 000 zł

 • Koszty leczenia COVID-19 za granicą
 • Zdarzenia po alkoholu w zakresie kosztów leczenia

Dlaczego ubezpieczenie podróżne na Maltę jest potrzebne?

W kraju, jakim jest Malta ubezpieczenie zapewnia znacznie więcej niż sam EKUZ. Przede wszystkim, zwiększa ono dostęp do opieki medycznej. Wiele usług, jak na przykład pomoc ratowników górskich, pomoc medyczna w sytuacji niebędącej nagłą czy szczególnie niebezpieczną czy transport medyczny do kraju jest pełnopłatnych. Ubezpieczenie zdrowotne na Malcie pozwala na pewność, że w niespodziewanej sytuacji nie będzie trzeba dopłacać z własnej kieszeni. EKUZ to niezbędna podstawa, którą jednak dobrze jest rozszerzyć o polisę, aby nie ryzykować własnym bezpieczeństwem.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Maltę

4,30 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,15 zł
Koszty leczenia 90 000 zł
Ratownictwo
Bagaż
4,88 zł
Koszty leczenia 200 000 zł
Ratownictwo
Bagaż

Jakie zagrożenia można spotkać na Malcie i czy ubezpieczenie podróżne może być przydatne?

Malta uznawana jest za bezpieczną wyspę i jedno z lepszych miejsc na wakacje. Za największe zagrożenie uznawane są kradzieże, zwłaszcza kradzieże kieszonkowe. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne na Maltę. Istotne są także możliwe zagrożenia związane na przykład z trzęsieniem ziemi, które zdarza się w tym miejscu. Dobrze jest pamiętać także o tym, że wypadki czy problemy zdrowotne mogą się zdarzyć wszędzie. Z tego powodu zakup odpowiedniego ubezpieczenia na Maltę jest niezbędny przed wyjazdem.

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne na Maltę?

Wybierając polisę na wakacje warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, powinna ona pokrywać to, czego nie pokrywa EKUZ. Warto zadbać także o ubezpieczenie bagażu. Co więcej, dobre ubezpieczenie na Maltę powinno pasować do indywidualnych potrzeb klienta. Czasem zdarza się, że konieczne jest dokupienie rozszerzenia do polisy, aby faktycznie dopasować je do tego, jak wyglądać ma wyjazd. Przykładowo, wycieczka oparta na uprawianiu sportów ekstremalnych powinna być ubezpieczona inaczej niż wyjazd do hotelu w celu odpoczynku na basenie. Warto pamiętać, że najlepsze ubezpieczenie na wakacje pozwala na poczucie bezpieczeństwa – a na własnym spokoju ducha nie warto przecież oszczędzać.

Jakie rozszerzenie ubezpieczenia podróżnego na Maltę warto rozważyć?

Zakup ubezpieczenia turystycznego na Maltę w niektórych przypadkach może nie wystarczać. W takiej sytuacji warto pomyśleć o dokupieniu rozszerzenia. Bezwzględnie powinny o nie zadbać osoby, posiadające choroby przewlekłe. Pełnoletni podróżnicy muszą pamiętać także o tak zwanej klauzuli alkoholowej, która może pomóc w przypadku pojawienie się kontuzji czy wypadku pod wpływem alkoholu. Osoby, które zamierzają przewozić ze sobą szczególnie cenne i drogie przedmioty powinny sprawdzić, czy wybrane przez nich ubezpieczenie podróżne na Maltę nie wymaga dodatkowego rozszerzenia ochrony bagażu.

Czym jest ubezpieczenie podróżne na Maltę dla sportowców?

Na Maltę wiele osób wybiera się w celu uprawiania sportu w wolnym czasie. Aktywny wypoczynek to świetny sposób na wczasy, jednak warto się upewnić, czy wybrane ubezpieczenie zdrowotne na Maltę obejmuje sytuacje związane ze sportem. Okazuje się, że czasami należy wykupić rozszerzenie o chociażby sporty ekstremalne. Warto pamiętać także o ochronie sprzętu, który niejednokrotnie jest przecież bardzo drogi. Dzięki temu będzie można spokojnie oddawać się swoim ulubionym zajęciom bez obawy, że w nieszczęśliwej sytuacji będzie trzeba dopłacać z własnej kieszeni.

Ile może kosztować ubezpieczenie podróżne na Maltę?

Zakup ubezpieczenia podróżnego na Maltę nie jest drogie. Podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Cypr północny zaczyna się ono już od kilku złotych na dzień. Na rynku ofert jest jednak wiele. Aby znaleźć najlepszą polisę dla siebie, dobrze jest korzystać z narzędzi, takich jak porównywarka ubezpieczeń turystycznych, które pozwalają na przeglądanie wielu ubezpieczeń w szybki i wygodny sposób.

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu podróżnym na Maltę?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne na Maltę warto pamiętać o tym, jakie elementy powinna zawierać dobra polisa. Podobnie jak ubezpieczenie turystyczne Hiszpania powinno ono zawierać przede wszystkim koszty leczenia i ratownictwa, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie bagażu. Przydatne może okazać się także tak zwane Assistance. Jest to gwarancja na przykład pomocy prawnej lub usług innych specjalistów w razie konieczności. Warto pamiętać, że ubezpieczenie podróżne na Maltę jest zalecane przez Ministerstwo. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że EKUZ nie pokrywa transportu medycznego do kraju – dobrze jest więc wykupić własną polisę.

Powiązane artykuły

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Ubezpieczenie od koronawirusa – gdzie kupić?

Pandemia SARS-CoV-2 trwa ponad rok. Chociaż powszechne są już programy szczepień i w wielu krajach na świecie sytuacja jest dość dobrze opanowana, nadal nie można bagatelizować sytuacji. Zachorowanie na COVID-19 może narazić na poważne konsekwencje finansowe i nie […]

więcej
Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?

Wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę turystyczną? Przed wyjazdem koniecznie wykup ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, by w razie nieprzewidzianych problemów, ochronić środki finansowe przeznaczone na zaplanowanie wyjazdu. Zobacz, dlaczego jest to tak ważne i w jakich sytuacjach […]

więcej
EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

EKUZ – najważniejsze informacje na temat karty EKUZ

Na podróże po Europie każdy czas jest dobry, bez względu na porę roku! Jednak to latem i w okresie wakacji najczęściej wybieramy się za granicę – by zwiedzać, odpoczywać, pracować albo odwiedzić bliskich. Bez względu na charakter wyjazdu, […]

więcej