Koszt rejestracji auta – ile kosztuje rejestracja pojazdu sprowadzonego z Niemiec?

Koszt rejestracji auta – ile kosztuje rejestracja pojazdu sprowadzonego z Niemiec?

4.4/5 - (Ocen: 28)

Kup OC

Zanim zakupisz samochód u zachodniego sąsiada, przekonaj się, jaki jest koszt rejestracji auta z Niemiec. Przygotuj budżet na badanie techniczne, akcyzę czy tłumaczenie dokumentów. Rejestracja samochodu z Niemiec nie jest trudna, jednak trzeba przygotować się zarówno na koszty, jak i konieczność wypełnienia wszelkich niezbędnych procedur. Poznaj również koszty rejestracji auta: ceny tablic rejestracyjnych, dowodu, pozwolenia i nalepek. Na niemieckim rynku wtórnym samochodów, można znaleźć zadbane, dobrze wyposażone I bardzo korzystne cenowo pojazdy. Samochody z Niemiec można też sprowadzić w pełni legalnie i bardzo łatwo, co ma ogromne znaczenie. Z tego względu, ściąganie aut z zagranicy jest w naszym kraju powszechną praktyką. Taka procedura wiąże się jednak z wieloma formalnościami. Wyjaśniamy, o co trzeba zadbać I za co zapłacić, gdy ściąga się auto z Niemiec!

Zadbaj o dopełnienie formalności w terminie i ciesz się swoim nowym pojazdem.

Kupno używanego samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem. Taki pojazd był już używany, dlatego jest bardziej narażony na usterki. Do tego nieuczciwi sprzedawcy maskują problemy techniczne, a nawet zatają ważne elementy jego historii. U naszych zachodnich sąsiadów rzadziej dochodzi do takich incydentów. Same pojazdy są też z reguły w lepszym stanie – chociażby ze względu na stan dróg. Czy jednak podróż po samochód i jego przerejestrowanie nadal sprawiają, że kupno jest opłacalne? Dowiedz się, jakie opłaty przy sprowadzeniu samochodu z Niemiec będziesz musiał uregulować!

Jeśli planujesz sprowadzenie auta z Niemiec, pamiętaj jednak, żeby dobrze sprawdzić każdy egzemplarz, gdyż faktem jest, że Niemcy ponadprzeciętnie dbają o swoje samochody, jednak nierozsądny kupujący może łatwo znaleźć egzemplarze, które będą wadliwe. Jeśli już masz auto, porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwoli na szybkie porównanie wszystkich, ciekawych ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych funkcjonujących na polskim rynku. Korzystając z porównywarki, można kupić ubezpieczenie OC nawet kilkadziesiąt procent taniej, niż gdyby poszło się do stacjonarnego biura pierwszego towarzystwa ubezpieczeniowego, które się trafi.

Rejestracja samochodu z Niemiec krok po kroku

Sama rejestracja samochodu z Niemiec jest dość prosta, jednak wiąże się z nieco innymi procedurami, niż w przypadku rejestracji auta, które było już zarejestrowane w Polsce. To, ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec, jest zależne od kilku czynników, więc każdy nabywca auta musi podejść do tego indywidualnie. Po rejestracji auta warto poszukać atrakcyjnego ubezpieczenia. Porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwoli na znalezienie taniej polisy. Można tu porównać oferty produktów, takich jak ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, a także ubezpieczenie NNW samochodu.

Rejestracja auta z zagranicy – co warto wiedzieć?

Jeśli kupujesz samochód z zagranicy, musisz wiedzieć, że całą procedurę określają przepisy Prawa o ruchu drogowym. Jak wynika z art. 73, rejestracja auta jest dokonywana na wniosek nowego właściciela, czyli Ciebie. Na złożenie wniosku rejestracyjnego masz 30 dni od zawarcia umowy kupna-sprzedaży. Rejestracja auta w Polsce z Niemiec wymaga zmieszczenia się w tym terminie, gdyż w przeciwnym razie nowy właściciel naraża się na kary administracyjne.

Za rejestrację pojazdu mechanicznego odpowiada starosta przypisany Twojemu okręgowi, który jest zobowiązany do wydania dowodu rejestracyjnego, zalegalizowania tablic rejestracyjnych oraz – w niektórych przypadkach – nalepki kontrolnej.

koszt rejestracji auta z niemiec

Jeśli nie masz czasu lub możliwości dokonać rejestracji samochodu samodzielnie, upoważnij do tego inną osobę. Pełnomocnikiem może stać się dowolna osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych. Pamiętaj jednak, że pełnomocnictwo musi zostać udzielone na piśmie i wiąże się z dodatkowym kosztem rejestracji auta w wysokości 17 zł.

CZY WIESZ, ŻE…

Nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów rejestracji auta z tytułu udzielenia pełnomocnictwa osobie trzeciej? Poproś o zarejestrowanie samochodu z Niemiec bliską osobą, np. małżonka, brata lub siostrę. Najbliższe osoby są zwolnione z opłaty.

Jaki jest koszt rejestracji nowego auta z Niemiec?

Rejestracji auta – bez względu na kraj jego pochodzenia – dokonuje się w Urzędzie Komunikacji. Koszty rejestracji samochodu z Niemiec mogą różnić się w zależności od tego, czy wybierzesz standardowe tablice, czy też zdecydujesz się na specjalne, np. imienne. Podstawowe koszty rejestracji auta zza granicy w 2021 to:

 • 80 zł – za zwyczajne tablice rejestracyjne,
 • 1000 zł – za indywidualne tablice rejestracyjne, czyli np. odpowiadające Twojemu imieniu lub jakiemuś krótkiemu słowu,
 • 54 zł – dowód rejestracyjny. Pamiętaj, że w świetle prawa od 1.10.2018 roku nie musisz już wozić go ze sobą w aucie,
 • 75 zł – karta pojazdu,
 • 13,50 zł – pozwolenie czasowe,
 • 18,50 zł – nalepka kontrolna,
 • 12,50 zł – nalepka legalizacyjna,
 • 2,50 zł – opłata ewidencyjna.

Jak widzisz, koszt rejestracji auta z Niemiec w przypadku wybrania klasycznych tablic rejestracyjnych nie przekracza 256 zł. Dodatkowe koszty to na przykład indywidualne tablice rejestracyjne (wtedy zapłacimy 1176 zł) oraz udzielenie pełnomocnictwa osobie trzeciej.

Jakie są koszty rejestracji auta używanego z Niemiec?

Częściej niż nowe auta z zagranicy sprowadza się używane. Koszty rejestracji samochodu z Niemiec są takie same w przypadku pojazdu nowego i używanego. Wynoszą 256 zł, jeśli wybierzesz tradycyjne tablice, oraz 1176 zł w przypadku tablic indywidualnych.

Możesz się zastanawiać, po co Ci elementy, takie jak pozwolenie czasowe, nalepka kontrolna czy nalepka legalizacyjna. Czy nie jest to zbędny wydatek, którego możesz uniknąć? Niestety nie. Rejestracja samochodu z Niemiec wiąże się ze wstępnym otrzymaniem decyzji o czasowej rejestracji. Po tym okresie przejściowym możesz wymienić „miękki dowód” na stały i zwrócić pozwolenie czasowe.

koszty ubezpieczenia samochodu osobowego

Koszt sprowadzenia auta z Niemiec. Akcyza i inne opłaty

 Pytanie o to, ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec, jest niezwykle częste. Warto dobrze przeanalizować wszystkie koszty jeszcze przed zakupem, gdyż czasem można trafić równie atrakcyjne propozycji na rodzimym rynku.

Zarejestrowanie pojazdu sprowadzonego z Niemiec wiąże się z następującymi kosztami:

Rejestracja samochodu z Niemiec – dokumenty

To, jakie dokumenty przy rejestracji samochodu z Niemiec, są potrzebne jest bezpośrednio skorelowane z kosztami. Najważniejsze jest wykonanie badania technicznego, na które trzeba otrzymać stosowny dokument. Ważniejszym krokiem i tym, o czym często się zapomina, jest konieczność przetłumaczenia dokumentów niezbędnych do rejestracji w polskim urzędzie. Dotyczy to dokumentów samochodu. Tłumaczenie musi być wykonane przez tłumacza przysięgłego, gdyż w przeciwnym razie urząd nie weźmie takich dokumentów pod uwagę.

Dodatkowe koszty rejestracji samochodu z Niemiec

Poza wyżej wymienionymi opłatami czekają Cię też następujące koszty rejestracji auta z Niemiec:

 • badanie techniczne: ok. 100 zł,
 • stała opłata ekologiczna: 500 zł (zwolnieni są nabywcy indywidualni),
 • akcyza: 3,1% lub 18,6% ceny samochodu, w zależności od pojemności silnika,
 • tłumaczenie dokumentów do urzędu rejestracji przez tłumacza przysięgłego: ok. 100 zł (jeśli istnieje taka potrzeba).

Koszty ubezpieczenia samochodu osobowego są porównywalne dla pojazdów kupowanych w Polsce i Niemczech. Wiele zależy nie tylko od samego auta, ale również od Ciebie. Znaczenie ma Twój wiek, historia jazdy, miejsce zamieszkania czy stan cywilny. Porównaj oferty towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kalkulatorze ubezpieczeń OC/AC i znajdź najlepszą dla siebie.

Ile kosztuje rejestracja samochodu z Niemiec – inne przypadki

To, ile kosztuje rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec, nie zawsze podlega pod powyższe zasady. Nieco inaczej jest, jeśli chodzi o auta z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Wiąże się to z odrębnymi przepisami wynikającymi z promowania aut uznawanych za bardziej przyjazne środowisku. Rejestracja samochodu z zagranicy w ten sposób przebiega jednak na takich samych zasadach – różni się wysokość akcyzy. Podatek od kupna samochodu także podlega pod ogólne przepisy prawa skarbowego.

UWAGA!

Osoby, które kupią samochód hybrydowy z gniazdem ładowania (plug-in), mogą skorzystać z 50% bonifikaty na akcyzę. Wynosi ona wtedy:

– 1,55 proc. wartości rynkowej (poniżej 2 litrów pojemności silnika);

– 9,3 proc. wartości rynkowej (powyżej 2 litrów pojemności silnika);

Sprawdź też koszty rejestracji samochodu kupowanego w Polsce: nowego lub używanego.

Jak sprawdzić historię auta z Niemiec?

Często pojawiające się pytanie, to jak sprawdzić historię auta z Niemiec. Kierowcy nie muszą się jednak o nic martwić, gdyż samochody z Niemiec można sprawdzić tak samo łatwo, jak auta zarejestrowane w Polsce. Wystarczy znać numer VIN. Istnieje wiele baz danych, do których można uzyskać dostęp online i na tej podstawie zweryfikować auto. Trzeba jednak dobrze zweryfikować, czy sprzedawca jest uczciwy i podaje faktyczny numer VIN. Sprawdzenie auta z Niemiec jest jednak bardzo łatwe, nawet jeśli nie jest się na miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie auta z Niemiec?

Koszt sprowadzenia auta z Niemiec jest na tyle niski, że trafiając atrakcyjną cenowo ofertę, często się to opłaca. Zawsze jednak należy stosować się do tych samych zasad, co kupując samochód w Polsce. Należy więc podchodzić z ograniczonym zaufaniem do każdego sprzedającego i sprawdzić każdy egzemplarz tak dokładnie, jak to możliwe, zanim podpisze się dokumenty i zapłaci za auto.

Opłaty za samochód z Niemiec wcale nie są specjalnie wysokie, dlatego jeśli znajdzie się korzystną ofertę, warto ściągnąć taki pojazd. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych! Zadbaj o to, by dobrze skontrolować stan kupowanego auta oraz dopilnuj wszystkich formalności.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Komentarze (46)

 • Aniaaa
  - -

  Czy takie same koszty i procedury obowiązują dla samochodów ze wszystkich krajów?

  • Grzegorz Majker
   - -

   Takie same procedury i koszty rejestracji jak dla samochodów sprowadzanych z Niemiec obowiązują również dla aut pochodzących z innych krajów Unii Europejskiej. Inaczej wygląda sprawa z pojazdami pochodzącymi spoza UE. Należy wtedy doliczyć przede wszystkim koszty cła, które dla państw nieobjętych porozumieniem EFTA wynosi 10%, oraz podatku VAT. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule: https://kioskpolis.pl/chcesz-sprowadzic-samochod-z-zagranicy-sprawdz-o-czym-musisz-wiedziec/

  • Sławek
   - -

   Wracam z żoną na stałe z Niemiec do Polski. Żona jest właścicielem auta na niemieckich rejestracjach. Jak wygląda sytuacja z akcyza jeśli jest ona właścicielem auta ? Czy też będziemy musieli ja płacić ? Dodam , że auto najpierw było zarejestrowane na mamę na polskie blachy. Zapłacona była akcyza , po roku jednak Urząd Celny w Niemczech po kilku kontrolach zagroził wysokimi mandatami i postanowiliśmy , kupić auto od mamy i zarejestrować auto na niemieckich rejestracjach.

   • Katarzyna Dabrowska
    - -

    Dzień dobry, W związku ze sprowadzeniem pojazdu z Niemiec do Polski należy opłacić akcyzę.

 • Omen9
  - -

  Chciałbym dopytać o to pozwolenie czasowe. Ile ono trwa i po jakim czasie dostaje się normalny dowód rejestracyjny?

  • Grzegorz Majker
   - -

   Czasowa rejestracja, a także wydawane przy niej tymczasowe tablice rejestracyjne zachowują ważność przez 30 dni. Przed upływem tego czasu powinniśmy otrzymać powiadomienie, że możemy się zgłosić do Wydziału Komunikacyjnego po odbiór tzw. “twardego” dowodu rejestracyjnego.

   • KalksteinPL
    - -

    Czy koszty i procedury rejestracji samochodu w Polsce są takie same jeśli mieszkam w Niemczech i auto mam tam zarejestrowane?

 • Piotr
  - -

  Czy opłata ekologiczna obowiązuje jeszcze w 2020 roku? Znalazłem sprzeczne informacje.

  • Iwona Sowuska
   - -

   Przez wiele lat Państwo pobierało tzw. opłatę recyklingową od każdego sprowadzonego samochodu. Było to znaczące obciążenie, które podnosiło cenę zakupionego auta. Tyczyło się to tylko samochodów sprowadzonych z zagranicy. Obecnie – od ponad roku opłata ta już nie funkcjonuje i kierowcy nie mają już tego problemu.

   • Dante
    - -

    Czyli, że jeśli kupie auto sprowadzone to jedyne co przy rejestracji jeszcze zapłacę to akcyzę a tej opłaty ekologicznej czy recyklingowej nie poniosę tak?

    • Iwona Sowuska
     - -

     Tak, oczywiście!

 • Piotr
  - -

  Czy akcyza dla aut HYBRYDOWYCH z silnikiem powyżej 2,0l również wynosi 18% czy jet niższa?

  • Iwona Sowuska
   - -

   Do Sejmu trafił projekt ustawy, który zmniejszy akcyzę na klasyczne hybrydy o połowę. Obecnie stawki są takie same jak w przypadku tradycyjnych aut spalinowych – 3,1 proc. jeśli silnik ma mniej niż 2 litry pojemności, 18,6 proc. gdy jest większy. Obniżeniem akcyzy nie zostaną objęte auta z jednostkami większymi niż 3,5 litra.

  • Dosia
   - -

   Chcem kupić auto z Niemiec ale nie ma tabilc rejestracyjnych. Czy są z tego tytułu większe koszty?

   • Iwona Sowuska
    - -

    W Polsce nie można poruszać się do drodze bez tablic rejestracyjnych, więc głównym kosztem będzie transport samochodu na lawecie. W celu uniknięcia tych opłat warto wyrobić tzw. tablice wyjazdowe.

  • Przemeldowanie pojazdu
   - -

   Witam. Wracam na stałe po ponad 30 latach w Niemczech. Muszę się liczyć z jakąś akcyzą za mój samochód przy zameldowaniu kiedy mam go już klika lat no i czy mogę go zarejestrować bez stałego zameldowania w Szczecinie? Mam tylko umowę o najem mieszkania. Dziękuję za Pana odpowiedź. Krzysztof

   • Przemysław Tryfon
    - -

    Dzień dobry, oczywiście przy rejestracji pojazdu z zagranicy należy się liczyć z dodatkowymi opłatami. Tak jak Pan wspomniał należy opłacić akcyzę, która jest wyliczana w oparciu o wartość rynkową pojazdu. Dodatkowo niezbędne będzie tłumaczenie dokumentów, opłata w wydziale komunikacji za tablice rejestracyjne, opłata w Stacji Kontroli Pojazdów za wykonanie badań technicznych oraz wykup polisy OC. W kwestii zarejestrowania pojazdu to co do zasady, nie ma przeciwskazań do tego, aby zarejestrować auto poza miejscem zameldowania. Auto powinno zostać zarejestrowane na adres stałego zamieszkania.

 • Marcin
  - -

  Ja mam inny problem. Przywiozłem auto z zagranicy i już jest po wszystkich opłatach prócz rejestracji. Problem polega na tym,że jedna z tablic gdzieś mi odpadła i mam tylko jedną. Co w takiej sytuacji?
  Czy przewidziane są z tego tytułu kary? Dziękuje i Pozdrawiam.

  • Iwona Sowuska
   - -

   W opisanym przypadku będzie konieczność udania się na policję w celu zgłoszenia zagubienia jednej z tablic. Po otrzymaniu dokumentu z policji, będzie mógł Pan zarejestrować auto bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

  • Gosia K
   - -

   Ponieważ przenoszę się z Niemiec do Polski i chciałabym moje auto przerejestrować na siebie w Polsce to muszę te formalności sama załatwić czy są firmy , które to załatwiają ?

   • Katarzyna Dabrowska
    - -

    Dzień dobry,
    Samochód może zarejestrować właściciel lub osoba upoważniona, posiadająca pełnomocnictwo do wykonania tej czynności.

 • janusz
  - -

  Witam ile kosztuje auto disel 2004 rok o pojemności 2,2 jako osoba prywtna

  • Iwona Sowuska
   - -

   Bez względu na to, czy rejestruje Pan pojazd nowy, czy używany, w większości przypadków trzeba liczyć się z kosztem 180,50zł. Na całkowity koszt rejestracji składają się opłaty za wydane druki (np. dowód rejestracyjny, nalepki kontrolne, tablice rejestracyjne oraz opłaty ewidencyjne)

 • Agnieszka
  - -

  Czy muszek jeszcze fakt zakupu zgłaszać do urzędu skarbowego jak już została opłacona akcyza? Auto jest sprowadzone i zwolnione z opłaty skarbowej ale czy sam fakt trzeba zgłosić

  • Iwona Sowuska
   - -

   Tak, konieczne jest złożenie Deklaracji uproszczonej nabycia wewnątrzwspólnotowego

   • MaciekS
    - -

    Pytanko: jestem w Niemczech I planuje kupić auto I wrócić nim do Polski na kołach. Musze szukać auta z Tüw I tablicami rejestracyjnym tak?

    • Iwona Sowuska
     - -

     Zgadza się

 • Fretka
  - -

  Witam, chce kupić auto z niemiec od Brata, miał je od nowości z salonu. Teraz auto ma 4 lata 1.6 benzyna. Jak najlepiej przerejestrować auto, jakie dokumenty i opłaty???

  • Dominik Baczewski
   - -

   Koszty rejestracji samochodu z Niemiec nie przekracza 256 zł.
   Poza wyżej wymienionymi opłatami:
   badanie techniczne: ok. 100 zł,
   akcyza: 3,1%,
   tłumaczenie dokumentów do urzędu rejestracji przez tłumacza przysięgłego: ok. 100 zł.

 • Daniel
  - -

  Witam czy jak przerejstrowuje auto z Niemiec do Polski auto na mnie zarejstrowane w Niemczech i później w Polsce tez poprostu przeprowadzam sie do Polski to jakie oplaty mnie czekaja?

  • Iwona Sowuska
   - -

   W przeciągu 30 dni należy odprowadzić podatek akcyzowy oraz złożyć deklarację w urzędzie.

 • aspi
  - -

  Czy podatek akcyzowy zapłacę w wydziale komunikacji czy muszę przed rejestracją auta sprowadzonego z Niemiec udać się do urzędu celnego? Pozdrawiam.

  • Dominik Baczewski
   - -

   Opłaty akcyzowe można opłacać już w urzędzie skarbowym lub bezpośrednio przez internet przy użyciu Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych, wystarczy wejść na stronę: http://www.puesc.gov.pl.

   • aspi
    - -

    Dziękuję za odpowiedź.

 • Auto z niemiec przerejstrowanie
  - -

  Witam kupilem honde 2007 rok 2,2 dizel jakie mnie wyniosa koszta przemeldowania na pl chodzi mi ogolnie o calos

  • Dominik Baczewski
   - -

   Dzień dobry, jednoznacznie nie odpowiemy na to pytanie bo nie mamy wszystkich informacji ale:
   – koszt rejestracji pojazdu to minimum 256 zł
   – badanie techniczne to 99 zł
   – jeżeli nie została opłacona akcyza to dochodzi koszt 18,6% ceny samochodu
   – jeżeli nie jest to zakup na nabywcę indywidualnego to dochodzi koszt 500 zł za stałą opłatę ekologiczną
   – mogą dojść dodatkowe koszty tłumaczenia dokumentów na język polski, około 100 zł
   więc minimalny koszt to 355 zł, a maksymalny nawet kilka tysięcy złotych.

 • Auto z niemiec przerejstrowanie
  - -

  Witam kupilem honde 2007 rok 2,2 dizel jakie mnie wyniosa koszta przemeldowania na pl chodzi mi ogolnie o calos dowod rejstracyjny,clo,tablice,podatek ile mnie to wyniesie

  • Dominik Baczewski
   - -

   Dzień dobry, koszty rejestracji pojazdu wynoszą 256 zł, jeśli wybierze się tradycyjne tablice lub 1176 zł w przypadku tablic indywidualnych. Akcyza w Pana przypadku to 18,6% ceny samochodu. Jeżeli zakup nie jest na nabywcę indywidualnego to dochodzi koszt stałej opłaty ekologicznej w wysokości 500 zł. Dodatkowo należy doliczyć koszty badania technicznego w wysokości 99 zł. W tym przypadku całkowity koszt rejestracji pojazdu w Polsce jest zależny od tego kto sprowadza pojazd do kraju (osoba prywatna czy firma).

 • Bartosz
  - -

  Jeśli jestem właścicielem samochodu od ponad 4 lat w Niemczech i teraz wracam do Polski i chce przerejestrować samochód to czy muszę go najwierw wyrejestrować w Niemczech czy mogę wszystko załatwić w polskim wydziale komunikacji?

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Aby można było zarejestrować pojazd w Polsce należy go wyrejestrować w Niemczech.

 • Vitalii
  - -

  Dzień dobry, jeżeli kupuje auto już sprowadzone z Niemiec przez inną osobę, jakie dokumenty muszę dostać od tej osoby? Jeżeli mówi że do opłat jest tylko 260 zł, musi wtedy mieć potwierdzenie zapłaconej akcyzy, ubezpieczenia, przegląd oraz wszystkie dokumenty przetłumaczone? Jeżeli tego nie posiada to koszt będzie większy? Jakie dokumenty trzeba tłumaczyć, a jakie można pozostawić w oryginalu?

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Dzień dobry,
   Jeśli sprowadzony samochód jest już zarejestrowany w kraju przez osobę, która go sprowadzała i zostały dokonane niezbędne formalności to nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami dla nowego nabywcy. Jeśli jednak pojazd nie został zarejestrowany i nie zostały dokonane wszelkie niezbędne opłaty np. akcyza to te opłaty plus tradycyjne tablice rejestracyjne to koszt ok 260 zł. Tłumaczenie dokumentów jest niezbędne tylko tych koniecznych do rejestracji w Wydziale Komunikacji.

 • Jarek
  - -

  Po zakupie auta, jak mam dotrzeć do Polski.

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Samochód należy przetransportować na lawecie.

 • Dariusz
  - -

  Witam jestem zainteresowany kupnem samochodu 2004r, citroen c8 3.0v6 w komisie auto jest dłużej niż 30dni w Polsce jakie Papiery muszę przygotować do rejestracji i jakie będą koszty obraz jakich papierów oczekiwać od Komisu

  • Katarzyna Dabrowska
   - -

   Dzień dobry, Do rejestracji pojazdu potrzebne są dokumenty tj:
   -dowód zakupu pojazdu: umowa kupna-sprzedaży/ faktura VAT
   -zagraniczny dokument sprzedaży, karta pojazdu i dowód rejestracyjny wraz z tłumaczeniami,
   -potwierdzenie wykonania badania technicznego,
   -potwierdzenie opłacenia podatku akcyzowego przez importera.
   Poszczególne koszty są wyszczególnione w naszym artykule.

Więcej artykułów i porad
Kara za nieprzerejestrowanie samochodu – ile kary Ci grozi?

Kara za nieprzerejestrowanie samochodu – ile kary Ci grozi?

Pierwszy dzień stycznia 2020 r. miał być przełomowym momentem dla kierowców – planowano bowiem wprowadzenie przepisu przewidującego kary za nieprzerejestrowanie auta w terminie 30 dni od daty zakupu. Na czym jednak finalnie stanęło i jak obecnie wyglądają regulacje? […]

więcej
Jakie są koszty rejestracji samochodu?

Jakie są koszty rejestracji samochodu?

Jak zostało określone w przepisach prawa o ruchu drogowym, rejestracja samochodu jest obowiązkowa i należy ją przeprowadzić do 30 dni od zakupu auta. Może tego dokonać zarówno właściciel pojazdu, jak i osoba przez niego upoważniona. Warto jednak wcześniej […]

więcej
Samochody ze Szwajcarii – jak sprowadzić? Koszt, przepisy, ubezpieczenie

Samochody ze Szwajcarii – jak sprowadzić? Koszt, przepisy, ubezpieczenie

Wielu Polaków decyduje się na zakup używanych aut za granicą, ponieważ taka transakcja często okazuje się bardziej opłacalna. Z których krajów warto przywieźć pojazd z rynku wtórnego? Wyjaśniamy, czy warto ściągać auta ze Szwajcarii i z jakimi opłatami […]

więcej
Chcesz sprowadzić samochód z zagranicy? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Chcesz sprowadzić samochód z zagranicy? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Zakup samochodu z zagranicy to coś, na co często i chętnie decydują się osoby poszukujące nowego pojazdu. Sprowadzenie auta wiąże się jednak z dopełnieniem szeregu obowiązków, takich jak skompletowanie niezbędnych dokumentów do rejestracji samochodu czy pierwsza rejestracja w […]

więcej