Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

5/5 - (Ocen: 1)

Lokale mieszkaniowe są narażone na nieco inne rodzaje zagrożeń, co oczywiście trzeba brać pod uwagę, gdy ustala się jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku. W zależności od jego lokalizacji, czy parametrów użytkowych będzie można korzystać z produktów na nieco innych warunkach. Znaczenie ma również to, aby zdecydować się na polisę, która realnie będzie w stanie zabezpieczyć lokal mieszkalny przed wybranymi zagrożeniami.

Zanim podejmie się decyzję o zakupie polisy chroniącej mieszkanie, trzeba zdecydować się na sprawdzenie, co powinna zawierać. Kluczowe jest ustalenie zakresu szkód, z którymi można się spotkać korzystając z lokalu mieszkaniowego. W ten sposób będzie można następnie podejmować znacznie lepsze decyzje przy wyborze takich produktów, które będą w stanie zapewnić ochronę zgodną z oczekiwaniami. Należy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto ubezpieczyć mieszkanie. Dysponowanie własną polisą to przede wszystkim znaczne zwiększenie bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z lokalu mieszkalnego. W przypadku wystąpienia wielu szkód nie trzeba pokrywać ich usunięcia z własnej kieszeni, ale można uzyskać środki finansowe od towarzystwa reasekuracji, w którym wykupiło się polisę o odpowiednim zakresie ochrony. 

Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Decydując się na polisę mającą zabezpieczyć lokal mieszkaniowy, trzeba ustalić zakres ochrony, z której chce się korzystać. Podjęcie odpowiedniej decyzji ma duże znaczenie z punktu widzenia możliwości wyboru spełniającego oczkowania produktu. Podjęcie dobrej decyzji w kontekście tego, jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać, będzie przekładać się bezpośrednio na bezpieczeństwo, które uzyska się podczas użytkowania lokalu mieszkalnego. Najczęściej lokale mieszkalny będzie się ubezpieczało przed szkodami związanymi ze zdarzeniami losowymi. Jednym z największych zagrożeń może być pożar. Natomiast do częstych szkód, które mogą wystąpić zaliczyć należy te związane z zalaniem. Z tego powodu ubezpieczenia mieszkanie nawet w wersjach podstawowych chronią przed takimi zdarzeniami. W ramach podstawowej ochrony można korzystać z ochrony przed kilkunastoma zdarzeniami losowymi.

Standardowa polisa zapewnia odszkodowanie w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia:

  • materiałów na ścianach,
  • zabudowanych mebli,
  • armatury sanitarnej.

Szukając większej ochrony, trzeba zdecydować się na rozszerzenia. W ten sposób można uzyskać, także ochronę wyposażenia. Zatem przed zakupem konkretnej polisy trzeba dokładnie ustalić od czego ubezpieczyć mieszkanie. W ten sposób od razu można szukać takiej, która pozwoli na dokupienie odpowiednich rozszerzeń zakresu ochrony.

Na jaką kwotę ubezpieczyć mieszkanie?

Decydując się na wykupienie polisy nieruchomości, trzeba zdecydować się na odpowiednią także pod kątem sumy ubezpieczeniowej. Będzie ona decydowała o wysokości odszkodowania. Zatem oceniając na jaką wartość ubezpieczyć mieszkanie, warto brać pod uwagę wartość nieruchomości. W ten sposób można mieć pewność, że suma ubezpieczenia będzie pokrywała wartość elementów stałych. Wówczas można liczyć na uzyskanie pełnej kwoty odszkodowania przy wystąpieniu szkody całkowitej.

Szkoda całkowita może wystąpić między innymi przy takich zdarzeniach jak:

  • pożar,
  • wybuch,
  • zalanie.

Oczywiście wysokość sumy ubezpieczeniowej może być wyższa. Będzie to niezbędne, gdy planuje się zabezpieczyć, także ruchomości znajdujące się w domu.

Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na polisę w towarzystwach, które zapewnią dopasowane warunki zapisane w umowie, a równocześnie dobrą obsługę klientów. Warto to brać pod uwagę, gdy podejmuje się decyzję, gdzie ubezpieczyć mieszkanie. Podejmując lepsze decyzje zakupowe, można następnie liczyć na dużo wygodniejsze korzystanie z odszkodowania. Oczywiście wybór produktu dostępnego w towarzystwach reasekuracji, wymaga również ustalenia na jaką kwotę ubezpieczyć mieszkanie. Ma to duże znaczenie w kontekście odpowiedniego selekcjonowania poszczególnych ofert dostępnych w towarzystwach. Oczywiście jedynie cena nie powinna być jedynym kryterium dokonywania wyboru. Ważne jest, aby przy dokonywaniu wyboru wiedzieć, jak dobrze ubezpieczyć mieszkanie. Pozwala to następnie podejmować znacznie lepsze decyzje w kontekście wyselekcjonowania odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego. W przypadku każdego typu polisy jak ubezpieczenie mieszkania od dewelopera, warto dokładnie dowiedzieć się, gdzie można kupić produkt na korzystnych warunkach.

Czy warto ubezpieczyć mieszkanie?

Każde ubezpieczenie ma za zadanie ochronę przed realnymi zagrożeniami, których skutki mogą być kosztowne. Zatem nie zawsze zakup polisy mieszkaniowej będzie opłacalny. Jednak w większości przypadków może okazać się, że taki produkt przyniesie korzyści. Szczególnie decydując się na rozszerzenia jak ubezpieczenie domu od dewastacji, można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania lokalu mieszkalnego w dowolnej lokalizacji. Natomiast to, czy polisa chroniącą nieruchomość będzie korzystna, zależy bezpośrednio od tego na jakie ubezpieczenie mieszkania się postawi. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z informacjami, na które wersje polisy chroniącej nieruchomość decydowały się osoby mające podobny obiekt mieszkaniowych. W ten sposób będzie można następnie podejmować znacznie lepsze decyzje zakupowe. Gdy mieszka się w takiej lokalizacji, gdzie istnieje znacznie większe ryzyko kradzieży z włamaniem, wówczas można zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie mieszkania od kradzieży. Im więcej informacji się uzyska, które pozwalają dobrze podejmować decyzje jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać, tym lepiej.

Jak wybrać konkretne ubezpieczenie mieszkania?

W celu dokonania dobrego wyboru polisy zabezpieczającej nieruchomości, warto dokonać skrupulatnej analizy rynku. W tym celu można między innymi sprawdzić ranking ubezpieczeń mieszkania. Pozwala to w krótkim czasie sprawdzić najbardziej popularne polisy. Następnie będzie można zdecydować się na wybranie takich, przy których warto jest zapoznać się ze szczegółami. Pozwala to zdecydować się na takie produkty z rynku ubezpieczeniowego, które będą w stanie zapewnia skuteczną ochronę konkretnej nieruchomości. Do istotnych decyzji, które trzeba podjąć zalicza się również to, na ile ubezpieczyć mieszkanie. Z reguły nie powinno się przepłacać za zakup takiej polisy, która będzie w stanie zapewnić skuteczną ochronę. Składka powinna być optymalnie dopasowana do indywidualnych możliwości finansowych. Wiedząc, jak wybrać ubezpieczenie mieszkania, można podejmować znacznie lepsze decyzje również przy określaniu wysokości składek do regularnego opłacania. Pozwala to ograniczyć konieczność płacenia zbyt dużych kwot.

W jakiej firmie zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania?

Polisy mające na celu chronić nieruchomość to kompleksowe produkty. Z tego powodu podejmując decyzję, w jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie, lepszym rozwiązaniem jest postawienie na duże i dobrze oceniane towarzystwa. W takich podmiotach można przede wszystkim liczyć na uzyskanie dostępu do znacznie bardziej profesjonalnej obsługi klientów. Ma to duże znaczenie, gdy niezbędne będzie zdecydowanie się na uzyskanie odszkodowania. Wówczas w podmiotach, które zapewnią profesjonalną obsługę, można znacznie szybciej uzyskać środki finansowe. Gdy dojdzie do takiego zdarzenia jak zalanie lokalu mieszkalnego, wówczas ubezpieczenie mieszkania od zalania pozwoli zapewnić możliwość pokrycia wydatków na remont. Natomiast to, w jaki czasie uzyska się środki finansowe zależy w dużym stopniu od jakości obsługi klientów realizowanej w konkretnym towarzystwie. Z tego powodu przy wybieraniu polisy należy nie tylko ustalić spełniające oczekiwania warunki, ale również podjąć dobrą decyzję gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie rankingów, które pozwalają zapoznać się z ocenami poszczególnych firm sprzedających konkretny typ ubezpieczeń. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę? 7 prostych wskazówek

Jak samodzielnie zaplanować wyjazd za granicę? 7 prostych wskazówek

W ofertach biur podróży nic nie przykuło Twojej uwagi, a może po prostu chcesz pierwszy raz na własną rękę zorganizować swój urlop? Brak doświadczenia nie musi przekreślać szans na udaną wycieczkę. Przedstawiamy 7 prostych wskazówek, które podpowiedzą Ci, […]

więcej
Rzecznik Ubezpieczonych – czym się zajmuje i kiedy możesz liczyć na jego pomoc?

Rzecznik Ubezpieczonych – czym się zajmuje i kiedy możesz liczyć na jego pomoc?

Ubezpieczyciel nie chce wypłacić Ci odszkodowania? A może czujesz, że wypłacono Ci stanowczo za mało pieniędzy? Jeśli w jakikolwiek sposób zostały naruszone Twoje prawa, możesz zwrócić się po bezpłatną pomoc. Wyjaśniamy kim jest Rzecznik Ubezpieczonych oraz kiedy i […]

więcej
Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?

Do jednych z bardziej popularnych produktów oferowanych przez towarzystwa reasekuracji, zalicza się ubezpieczenie na życie i dożycie. To produkt, który dostępny jest w różnych wersjach w poszczególnych firmach. Natomiast wybranie odpowiedniego zakresu ochrony, wymaga ustalenia indywidualnych preferencji. Sprawdź, czym […]

więcej
Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Kierowcy szczególnie lubiący jazdę samochodem, mogą uczyć innych tego, jak to robić. By móc wykonywać taki zawód, należy spełnić określone wymagania oraz zdać specjalny egzamin. Wyjaśniamy, jak uzyskać odpowiednie uprawnienia oraz zdradzamy, ile zarabia instruktor nauki jazdy!

więcej