Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

5/5 - (Ocen: 1)

Kradzież jest jedną z najczęstszych przyczyn wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia mieszkania. Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży jest więc zazwyczaj opłacalne i większości przypadków rozsądne. Ponadto na rynku istnieje bardzo wiele wariantów polis ubezpieczeniowych z tego zakresu, więc warto rozważyć taką opcję. Warto więc uwzględnić tego rodzaju ryzyko w swojej polisie. Podpowiadamy, jak skutecznie ochronić swoje lokum przed kradzieżą i jakie ubezpieczenie mieszkania od kradzieży wybrać!

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – co obejmuje?

W teorii, od kradzieży można ubezpieczyć większość ruchomości domowych oraz wszystkie elementy stałe. W związku z tym, bez żadnego problemu możesz objąć ochroną, np. gotówkę, biżuterię, komputery, ubrania, przedmioty osobiste, narzędzia, sprzęt sportowy, akcesoria turystyczne, sprzęt komputerowy, elektroniczny AGD czy RTV. Trzeba jednak pamiętać, że kupując polisy zawierające ubezpieczenie mieszkania od kradzieży, zawsze należy rzetelnie czytać umowy oraz wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły. Na Kioskpolis.pl można znaleźć ubezpieczenia mieszkanie od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, więc każdy z łatwością znajdzie produkt, który spełni jego potrzeby.

Często jednak w polisach ubezpieczeniowych znajdują się podpunkty z wyłączeniem odpowiedzialności dotyczące kradzieży. Problemy w objęciu ochroną mogą dotyczyć, m.in.

  • zwierząt domowych;
  • przedmiotów przechowywanych w przestrzeni, do której złodziej zyska łatwy dostęp, np. na balkonie;
  • dzieł sztuki – głównie obrazy współczesne, których wartości nie można jednoznacznie oszacować (uwaga: najczęściej do ubezpieczenia przedmiotu o wartości artystycznej potrzeba wcześniejszej wyceny eksperta na koszt właściciela, więc nie jest to niemożliwe!);
  • przedmiotów tymczasowo przechowywanych w budynkach gospodarczych;
  • przedmiotów znajdujących się w przestrzeni domu w budowie, w przypadku, gdy budynek nie posiada okien, dachu i drzwi, które można by było zamknąć na klucz i zabezpieczyć przed wtargnięciem do środka nieuprawnionych osób trzecich.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe różni się pod względem katalogu wyłączeń. Z tego względu, zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie mieszkania od kradzieży, warto dokładnie przeanalizować OWU polisy. Przydatna będzie także porównywarka ubezpieczeń, która wskaże, jakie ubezpieczenia warto uwzględnić. Ubezpieczenia mieszkaniowe ranking pozwolą również na znalezienie najtańszej polisy zawierające pełny zakres ochrony, który interesuje danego klienta. Sam zakup ubezpieczenia jest bardzo prosty, a ilość formalności znikoma, więc trzymając wartościowe rzeczy w domu, zawsze warto rozważyć taką możliwość, zwłaszcza że ceny polis ubezpieczeniowych są bardzo korzystne.

Jak ubezpieczyć posiadłość od kradzieży?

Jak ubezpieczyć posiadłość od kradzieży?

Najczęściej, podstawowe ubezpieczenie mieszkania chroni tylko mury i elementy stałe. Aby ubezpieczyć nieruchomość również od kradzieży, należy wykupić dodatkowe rozszerzenie polisy. Oprócz tego, konieczne jest spełnienie, określonych przez towarzystwo ubezpieczeniowe, wymogów bezpieczeństwa (zabezpieczenia własne). Pamiętajmy – ubezpieczenie od kradzieży nie istnieje jako odrębny produkt.

Ubezpieczenie mieszkania od rabunku – ile wynosi?

Ostateczna kwota ubezpieczenia mieszkania od kradzieży to maksymalna suma, na jaką ubezpieczasz swoje mieszkanie. Jej odpowiednie oszacowanie jest istotne, ponieważ w przypadku szkody towarzystwo wypłaci odszkodowanie w wysokości poniesionej straty, jednak nie więcej niż zadeklarowana kwota ubezpieczenia. Postaraj się więc, aby suma ta odpowiadała faktycznej wartości wyposażenia mieszkania. Dokładnie przeanalizuj, co cennego znajduje się w Twojej posiadłości, a dopiero później poszukaj najlepszego ubezpieczenia online.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Cena ubezpieczenia mieszkania od kradzieży może zdecydowanie różnić się w zależności od ubezpieczyciela. Dlatego też zawsze należy rozważyć wiele możliwości ubezpieczeń i wybrać takie, które aktualnie będzie najkorzystniejsze. Warto też co jakiś czas sprawdzać, czy inni ubezpieczyciele nie mają do zaoferowania lepszej polisy. Kioskpolis.pl pozwoli na szybkie porównanie wszystkich ciekawych ofert dostępnych na rynku, a w tym ubezpieczenie od zalania, ubezpieczenie mieszkania na czas remontu, a nawet ubezpieczenie piwnicy.

Nabywając polisę, warto też pamiętać, że koszt ubezpieczenia mieszkania od kradzieży co prawda nie jest wysoki, ale by uzyskać ewentualne odszkodowanie, klient musi dostosować się do wszystkich wymogów umowy. Ubezpieczyciele narzucają na przykład zastosowanie w mieszkaniu solidnych zamków, czy też zamykanie okien, podczas gdy nikogo nie ma w domu. Każdy klient musi uwzględniać takie kwestie, a są one zawarte w umowie z ubezpieczycielem. Niedostosowanie się do obowiązków może skutkować tym, że nie uzyska się odszkodowania. Na szczęście są to kwestie oczywiste, takie jak na przykład narzucony obowiązek zamykania drzwi na klucz, gdy wychodzi się z domu.

O czym warto pamiętać, decydując się na ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Wybierając ubezpieczenie mieszkania od rabunku, zwróć uwagę na limit ochrony w przypadku dewastacji przez złodzieja. Zwykle jest to procentowy limit wartości odszkodowania, jaką wypłaci Ci towarzystwo ubezpieczeniowe w momencie wystąpienia szkody.

Nasza wskazówka: najlepszą z możliwych ofert jest ta, w której ubezpieczyciel nie ustala limitu górnego i w przypadku rabunku zwraca równowartość tego, ile faktycznie wynoszą straty i zniszczenia.

Warto także zapytać ubezpieczyciela, w jaki sposób wyliczana jest suma odszkodowania, a konkretnie – czy decydując się na polisę zawierasz ubezpieczenie na kwotę rzeczywistą czy odtworzeniową. Bardziej korzystne jest drugie rozwiązanie, gdyż w przypadku szkody towarzystwo wypłaca odszkodowanie w takiej kwocie, aby można za nią było kupić sprzęt o podobnej jakości. W przypadku kwoty rzeczywistej, ubezpieczyciel potrąci wysokość odszkodowania o stopień zużycia sprzętu, co oznacza, że wypłacona suma może nie pokryć w pełni całości Twojej straty.

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania od kradzieży

Często pojawia się pytaniem, czy możliwe jest ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania od kradzieży. Odpowiedź na pytanie, kto może ubezpieczyć mieszkanie, jest jednak złożona. Co do zasady może to zrobić zarówno osoba wynajmująca, jak i właściciel. Różnica polega jednak na tym, że osoba wynajmująca mieszkanie może ubezpieczyć tylko to, co do niej należy. Mogą to być kosztowności, meble (o ile należą do osoby wynajmującej mieszkanie), sprzęt elektroniczny i wszelkie dobra należące do danej osoby. Natomiast właściciel może ubezpieczyć całą resztę, czyli mury, podłogi i wszystkie elementy związane z samym budynkiem. Na Kioskpolis.pl można znaleźć wiele ofert dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów, a tym pasujących osobom wynajmującym mieszkanie chcącym zabezpieczyć swoje dobra, jak i właścicielom mieszkań, którzy chcą zabezpieczyć samą nieruchomość.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie?

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie?

Ubezpieczenie mieszkania od rabunku warto dobierać pod kątem ceny i obejmowanej ochrony. Podstawową polisę uzupełnij o wartościowe dodatki, jak np. ochrona przed kradzieżą czy włamaniem. Wówczas zapewnisz sobie kompleksową ochronę. Poszukiwania ubezpieczenia nie musi być trudne i czasochłonne – na naszej stronie znajdziesz prosty formularz online, który pomoże Ci porównać najlepsze oferty od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy w kilka chwil go wypełnić, a otrzymasz najkorzystniejsze propozycje!

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży sprawi, że Ty i Twoja rodzina poczujecie się bezpieczniej. Warto się więc na nie zdecydować i wybrać najlepszą z ofert. Dzięki temu odszkodowanie, które otrzymacie w razie ewentualnych przykrych sytuacji, pokryje znaczną część strat i pozwoli np. na odkupienie sprzętów, które zostały zrabowane.

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości?

Na co zwrócić uwagę w OWU nieruchomości?

Szukasz korzystnego ubezpieczenia domu lub mieszkania? Powinieneś kierować się nie tylko jego ceną, ale też treścią umowy. By mieć pewność, jak naprawdę działa i co obejmuje polisa, należy dokładnie zapoznać się z pełną dokumentacją usługi. Podpowiadamy, na co […]

więcej
O czym pamiętać, wykupując ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

O czym pamiętać, wykupując ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Dom jest dla wielu osób największą wartością. Często przez wiele lat spłaca się go z kredytu hipotecznego i inwestuje się w niego życiowe oszczędności. Z tego względu swoje lokum powinno się odpowiednio zabezpieczyć. Radzimy, o czym pamiętać, wykupując […]

więcej
Ubezpieczenie mieszkania inwestycyjnego – kiedy tak, a kiedy nie?

Ubezpieczenie mieszkania inwestycyjnego – kiedy tak, a kiedy nie?

Nieruchomości na wynajem są świetnym źródłem dochodu pasywnego. Mogą gwarantować stały, satysfakcjonujący zarobek przez wiele lat. Aby jak najlepiej je wykorzystać, powinno się odpowiednio o nie zadbać. Wyjaśniamy, kiedy warto wykupić ubezpieczenie mieszkania inwestycyjnego! Nieruchomości są niezwykle cennym […]

więcej
Na czym polega ubezpieczenie mieszkania?

Na czym polega ubezpieczenie mieszkania?

Masz własne mieszkanie, ale do tej pory nie zastanawiałeś się nad polisą ochronną mienia? A może dopiero planujesz zakup nieruchomości i chcesz wiedzieć, na czym polega ubezpieczenie mieszkania? W tym artykule nieco przybliżymy tę kwestię i podpowiadamy, kiedy […]

więcej