Ile za ubezpieczenie samochodu w Warszawie, ile we Wrocławiu – ranking

Ile za ubezpieczenie samochodu w Warszawie, ile we Wrocławiu – ranking

5/5 - (Ocen: 14)

Najtańsze OC – stolica Podkarpacia. Najdroższe ubezpieczenie samochodu – Wrocław. Porównujemy polisy w największych polskich miastach. Poznaj średnie koszty tych samych OC we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie i Warszawie. Sprawdź też, jak kształtują się uśrednione ceny w Twoim mieście!

Dane zawarte rankingu ubezpieczeń samochodowych pochodzą z dnia 2 kwietnia 2019 roku. Wszystkich wyliczeń dokonano na podstawie kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych. W porównaniu ofert sprawdziliśmy ubezpieczenia w poszczególnych miastach Polski dla 3-letniego Volkswagena Golfa VII w wersji 1.2 z silnikiem benzynowym. Aktualny przebieg auta to 30 tys. km. Średnio w ciągu roku właściciel nie przejeżdża więcej niż 10 tys. km. Samochód nie jest używany do wyjazdów zagranicznych, a miejsce jego postoju to ulica. Pojazd ma ważne badania techniczne. Wiek najmłodszego kierowcy – powyżej 26 lat. Samochód nie posiada współwłaściciela, przez co przy obliczaniu ubezpieczenia nie są brane pod uwagę ewentualne zniżki drugiego kierowcy. Przeczytaj artykuł Wpływ współwłasności samochodu na zniżki ubezpieczenia OC.

ranking ubezpieczeń duże miasta w polsce 2019

Poniżej znajdziesz ceny tych samych pakietów OC w różnych polskich miastach. Sprawdź, gdzie zapłacisz najmniej!

Ubezpieczenie samochodu – Wrocław (przykład: Proama)

Nasz ranking otwiera stolica Dolnego Śląska. Zakładamy, że kierowca kupuje ubezpieczenie samochodu we Wrocławiu. Jakie będą koszty OC? Najniższa cena należy do Link4 – 1368 zł, a także mtu24.pl – 1423 zł. Pakiet Link4 to m.in. auto zastępcze czy Assistance Opony. W mtu24.pl OC nie jest co prawda rozbudowane i zawiera jedynie ubezpieczenie obowiązkowe posiadaczy pojazdów mechanicznych, jednak koszty są tu konkurencyjne. Trzecie miejsce to Proama – 1503 zł. W kwocie znajdziemy zarówno OC, Zieloną Kartę, jak i opcję auta zastępczego po wypadku. Kolejna oferta to Generali za 1623 zł – pakiet jest tu tak samo rozbudowany, jak w przypadku Proamy. Najdroższe ubezpieczenie to Benefia – 2010 zł, które zawiera oprócz OC również Zieloną Kartę, o której pisaliśmy m.in. w artykule Zielona Karta dla kierowców – czym jest i kiedy trzeba ją nabyć.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC + Zielona Karta – brak BLS – Bezpośredniej likwidacji szkód
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard + auto zastępcze po wypadku
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa
Liczba rat: 1, 2 lub 4

Średni koszt polisy we Wrocławiu to aż 1585 zł.

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ubezpieczenie samochodu – Kraków (przykład: Generali)

Kolejna metropolia, w której sprawdzamy koszt ubezpieczenia samochodu – Kraków – charakteryzuje się nieco niższymi cenami w porównaniu, chociażby, do Wrocławia. Najniższy koszt to polisa Link4 – 975 zł (poszerzona o Assistance Opony i auto zastępcze), a także podstawowe OC mtu24.pl – 1152 zł. Ofertę w dobrej cenie przygotowała też Proama – 1221 zł. Towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia tu oprócz obowiązkowego ubezpieczenia, także Zieloną Kartę i opcję auta zastępczego po wypadku. Nieco droższa, aczkolwiek z takim samym pakietem, jest oferta Generali – 1320 zł. Najdroższe OC to Benefia – 1526 zł. W cenie mamy tu podstawową polisę i dodatkową Zieloną Kartę.

Średni koszt polisy w Krakowie to 1238 zł.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC + Zielona Karta – brak BLS – Bezpośredniej likwidacji szkód
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard + auto zastępcze po wypadku
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa
Liczba rat: 1 lub 2

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ubezpieczenie samochodu – Szczecin (przykład: mtu24.pl)

Trzecie porównywane miasto to Szczecin. Ubezpieczenie samochodu zaczyna się tu od 1119 zł – w Link4. W cenie – ubezpieczenie opon i auto zastępcze. W wersji całkowicie podstawowej, czyli zawierającej jedynie polisę obowiązkową posiadaczy pojazdów mechanicznych, od 1152 zł – mtu24.pl. Nieco droższa Proama – 1321 zł proponuje znów dobrą cenę i dość szeroki zakres – od podstawowego OC, przez dodatkową Zieloną Kartę i opcję auta zastępczego po wypadku. Droższe oferty to np. Generali – 1428 zł. Tu w pakiecie mamy również OC, Zieloną Kartę i auto zastępcze. Najdroższa opcja to Benefia – 1655 zł. W cenie dostępna oprócz OC jest Zielona Karta.

Porównaj oferty

Średni koszt polisy w Szczecinie to 1335 zł.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC + pakiet obowiązkowego ubezpieczenia – brak Zielonej Karty
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard + aż 3 wygodne raty – brak auta zastępczego
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa – brak BLS – Bezpośredniej likwidacji szkód
Liczba rat: 1, 2 lub 3

OCENA PRODUKTU: 8/10

Ubezpieczenia samochodowe – Białystok (przykład Link4)

Na Podlasiu, w Białymstoku, koszty ubezpieczenia są niższe niż w innych miastach. Za podstawowe OC, czyli ubezpieczenie obowiązkowe posiadaczy pojazdów mechanicznych, w Link4 zapłacimy 997 zł (obejmie ono także auto zastępcze, a nawet Assistance Opon), zaś w mtu24.pl – 1108 zł. Atrakcyjną ofertę przygotowała również Proama (1145 zł). Pakiet zawiera tu zarówno OC, Zieloną Kartę, jak i auto zastępcze po wypadku. Najdroższe polisy to Benefia (1215 zł) i Generali (1237 zł). Ta pierwsza w cenę ma wliczoną Zieloną Kartę, druga natomiast, czyli Generali, pełen pakiet – od podstawowego OC, Zielonej Karty, aż po auto zastępcze.

Średni koszt polisy w Białymstoku to zaledwie 1140 zł.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC + pakiet obowiązkowego ubezpieczenia – brak Zielonej Karty
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard + auto zastępcze i Assistance Opony
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa + pakiet Auto Assistance
Liczba rat: 1, 2 lub 4

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ubezpieczenie samochodu – Rzeszów (przykład: Proama)

W Rzeszowie, kolejnym porównywanym mieście, stawki OC zaczynają się od 875 zł (Link4) – z ubezpieczeniem opon i autem zastępczym. Druga najtańsza oferta to 917 zł – mtu24.pl. W tej cenie wykupimy podstawowy pakiet ubezpieczenia. Nieco droższa polisa to Proama – 974 zł. W koszt wliczone są wszystkie dodatki – podstawowe OC, Zielona Karta i auto zastępcze. Najdroższe oferty to Generali – 1054 zł (pakiet tak samo szeroki jak w Proamie) oraz Benefia – 1184 zł i jedynie dodatkowa Zielona Karta. Koszty polis OC w Rzeszowie są najniższe w kraju.

Średni koszt polisy w Rzeszowie to zaledwie 1000 zł.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC + pakiet obowiązkowego ubezpieczenia – brak BLS – Bezpośredniej likwidacji szkód
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard + Zielona Karta
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa + auto zastępcze
Liczba rat: 1, 2 lub 4

OCENA PRODUKTU: 8/10
ranking ubezpieczeń duże miasta w polsce 2019

Ubezpieczenia samochodowe – Warszawa (przykład: Benefia)

W stolicy koszt OC zaczyna się od 1162 zł (Link4) oraz 1177 zł (mtu24.pl). Pierwsza oferta zawiera ubezpieczenie opon oraz auto zastępcze, druga zaś to podstawowy pakiet ubezpieczenia obowiązkowego. Nieco więcej, bo 1272 zł zapłacimy w Proamie. Nasza polisa będzie jednak zdecydowanie bardziej rozbudowana – od podstawowego OC, przez Zieloną Kartę, aż do auta zastępczego po wypadku. Kolejna propozycja to Generali – 1374 zł. Pakiet jest tu tak samo rozwinięty, jak w Proamie. W Warszawie kupimy też ubezpieczenie Benefia – 1540 zł. Choć to najdroższa opcja, nie gwarantuje jednak nic poza podstawowym ubezpieczeniem i dodatkową Zieloną Kartą.

Średni koszt polisy w Warszawie to 1305 zł.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC + pakiet obowiązkowego ubezpieczenia – brak auta zastępczego
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard + Zielona Karta – brak BLS – Bezpośredniej likwidacji szkód
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa + aż cztery wygodne raty
Liczba rat: 1, 2 lub 4

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Powyższe zestawienie pokazuje, jakie są różnice cenowe pomiędzy polisami w poszczególnych polskich miastach – we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie i Warszawie. Najtańszy uśredniony koszt ubezpieczenia samochodu – Rzeszów – to zaledwie 1000 zł. Najdroższe jest natomiast ubezpieczenie samochodu we Wrocławiu. Średni koszt polisy w stolicy Dolnego Śląska to aż 1585 zł. Różnice pomiędzy wschodem a zachodem Polski sięgają więc nawet kilkuset złotych! Interesuje Cię OC w innych, niewymienionych w artykule, polskich miastach? Na przykład ubezpieczenie samochodu w Bydgoszczy, Lublinie lub Łodzi? Kliknij w przycisk poniżej i sprawdź kwotę w Twoim mieście.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Sprawdź dostępne polisy w naszej porównywarce. Jeśli zastanawiasz się nad najkorzystniejszą cenowo opcją OC – przeczytaj też artykuł Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia samochodu – 10 sposobów na tańsze OC.

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Rzecznik Ubezpieczonych – czym się zajmuje i kiedy możesz liczyć na jego pomoc?

Rzecznik Ubezpieczonych – czym się zajmuje i kiedy możesz liczyć na jego pomoc?

Ubezpieczyciel nie chce wypłacić Ci odszkodowania? A może czujesz, że wypłacono Ci stanowczo za mało pieniędzy? Jeśli w jakikolwiek sposób zostały naruszone Twoje prawa, możesz zwrócić się po bezpłatną pomoc. Wyjaśniamy kim jest Rzecznik Ubezpieczonych oraz kiedy i […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Holowanie samochodu za granicą – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Wypadek czy awaria pojazdu w obcym kraju to ogromny stres i duże kłopoty. Jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy, można narazić się na bardzo duże wydatki. Wyjaśniamy, jak wygląda holowanie samochodu za granicą oraz radzimy, jak najlepiej zabezpieczyć […]

więcej
Zwrot ubezpieczenia OC – kiedy przysługuje?

Zwrot ubezpieczenia OC – kiedy przysługuje?

Zastanawiasz się, kiedy można zwrócić ubezpieczenie OC? Otóż zasady zawierania umowy z ubezpieczycielem oraz jej rozwiązania reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych (Ustawa OC). Dostępny jest w niej katalog sytuacji, w których będziemy mogli wypowiedzieć umowę ubezpieczycielowi i otrzymać […]

więcej
Co wpływa na wysokość odszkodowania z OC sprawcy? Wyjaśniamy!

Co wpływa na wysokość odszkodowania z OC sprawcy? Wyjaśniamy!

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe według polskiego prawa. Nie każdy wie jednak, co robić w przypadku, gdy faktycznie okaże się ono potrzebne. Warto mieć świadomość tego, jak uzyskać pieniądze po wypadku. Wyjaśniamy więc, co ma wpływ na wysokość odszkodowania […]

więcej