Generali – wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC w Generali

  • Dopełnij formalności w zaledwie kilkanaście minut
  • Wybierz jeden ze sposobów złożenia wniosku
  • Skorzystaj z gotowego wzoru formularza!

Wypowiedzenie OC Generali

W wielu rożnych sytuacjach kierowcy chcą lub po prostu muszą rozwiązać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. W tym celu należy przygotować i przedstawić specjalny wniosek. Dowiedz się, jak składa się wypowiedzenie OC w Generali!

Wypowiedzenie OC w Generali

Wypowiedzenie OC w Generali skutkuje przerwaniem umowy, czyli zapobiega jej automatycznemu przedłużeniu po upływie daty wskazanej w dokumencie. Można złożyć je w każdej chwili, najpóźniej dzień przed jej prolongatą. Kierowcy rozwiązują umowę zazwyczaj wtedy, gdy znajdą lepszą ofertę. Wypowiedzenie OC trzeba też złożyć w momencie, gdy sprzeda się samochód lub zostanie on zniszczony bądź skradziony.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Generali?

Wypowiedzenie OC w Generali składa się w formie pisemnego dokumentu. Oznacza to, że trzeba wypełnić, podpisać oraz dostarczyć do ubezpieczyciela odpowiedni formularz. Można przekazać go podczas spotkania z agentem lub w oddziale firmy. Dostępne są też zdalne opcje, czyli wysłanie skanu/zdjęcia dokumentu na maila:  centrumklienta@generali.pl albo nadanie go w liście poleconym, na adres:

GENERALI Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Postępu 15 B, 02-676 Warszawa

Generali wzór wypowiedzenia OC

Generali wzór wypowiedzenia OC zawiera wszystkie najważniejsze elementy, które zgodnie z przepisami muszą być uwzględnione na takim dokumencie. Dzięki temu ma się pewność, że o niczym się nie zapomni. Braki i błędy sprawiają, że pismo staje się nieważne. Rezygnacja z OC w Generali na pewno się uda, jeśli skorzysta się z profesjonalnie przygotowanego formularza.

Druk wypowiedzenia OC Generali można znaleźć tutaj.

Kontakt Generali

tu generali

GENERALI T.U. S.A.
ul. Postępu 15 B
02-676 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Generali

Monika (Płock)

Za tydzień wyjeżdżam na wakacje do Tajlandii, kupiłam ubezpieczenie turystyczne w Generali, znajomi też korzystali z ich oferty. Na szczęście im nic się nie przydarzyło, ale i ja wolę mieć pewność w razie konieczności otrzymam pomoc. To zbyt daleka podróż, by ryzykować.

Maciek (Dębica)

90% swoich zakupów finalizuję w internecie, dlatego i ubezpieczenie auta postanowiłem zrobić przez taki kalkulator. Wpisałem dane w kalkulator Generali i w sumie, otrzymanie gotowego pakietu zajęło mi może 20 minut? Lubię takie szybkie i sprawne zakupy.

Karolina (Rzeszów)

Mój pierwszy samochód i pierwsze ubezpieczenie. Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, ale z opinii moich rodziców i starszych znajomych wywnioskowałam, że Generali ma naprawdę dobre pakiety dla młodych kierowców. Dodatkowo jeśli nie spowoduję stłuczki to przy kolejnych pakietach dostanę zniżki.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły