Proama – wypowiedzenie OC

Proama – wypowiedzenie OC

  • Sprawne rozwiązanie polisy
  • Kilka sposobów na złożenie dokumentów
  • Pobierz gotowy druk do wypełnienia!

Wypowiedzenie OC w Proama

Z polisy można zrezygnować w każdej chwili, zapobiegając jej automatycznemu przedłużeniu. Wystarczy przygotować specjalny dokument rozwiązujący umowę. Dowiedz się, jak składa się wypowiedzenie OC w Proama!

Wypowiedzenie OC w Proama

Wypowiedzenie OC w Proama skutkuje zerwaniem umowy ubezpieczenia, przez co nie zostaje automatycznie przedłużone po ustalonej dacie. Można złożyć je najpóźniej do jej przedednia. Zazwyczaj kierowcy robią to wtedy, gdy znajdą lepszą ofertę. Zdarza się też, że wypowiedzenie OC składa się momencie, gdy kupiło/sprzedało się samochód oraz w innych sytuacjach, gdy zostało wyrejestrowane (np. po kasacji lub kradzieży).

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Proama?

Wypowiedzenie OC w Proama to specjalny dokument, który musi mieć formę pisemną oraz odręczny podpis. Kiedy już przygotuje się go zgodnie z wytycznymi, należy go dostarczyć do towarzystwa ubezpieczeniowego. Pismo można zanieść do oddziału lub na spotkanie z agentem, ale nie jest to jedyny sposób. Firma dopuszcza również przesłanie dokumentu w formie skanu na e-mail: doradcy@proama.pl oraz nadanie go listem poleconym na adres:

 

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

Proama wzór wypowiedzenia OC

Proama wzór wypowiedzenia OC to profesjonalnie przygotowana formatka, którą wystarczy pobrać, wypełnić i wydrukować. Zawiera wszystkie wymagane elementy, dlatego jest w pełni zgodna z przepisami. Wypowiedzenie w takiej formie na pewno zostanie przyjęte przez ubezpieczyciela. Z pomocą takiego wzoru, rezygnacja z OC w Proama przebiegnie szybko i bez żadnych problemów. Przygotowanie dokumentu do złożenia nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut. Przy tym ma się pewność, że wszystko zostanie dopełnione tak, jak należy.

 

Druk wypowiedzenia OC Proama można znaleźć tutaj.

Kontakt Proama

Proama - logo towarzystwa

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

obsługa klienta: centrumklienta@proama.pl

likwidacja szkód: szkody@proama.pl

Opinie o ubezpieczeniach Proama

Karol (Leszno)

Kupiłem ubezpieczenie OC/AC w Proama ponieważ zaproponowali mi najlepsze warunki cenowe. Warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń!

Natalia (Bydgoszcz)

Kupiłam ubezpieczenie samochodu w Proama kilka miesięcy temu. Nie miałam żadnej stłuczki w tym czasie, dlatego nie wiem jak radzą sobie w tej sytuacji, ale cena ubezpieczenia i obsługa zdecydowanie na plus!

Robert (Poznań)

Korzystam z ubezpieczenia OC/AC w Proama od kilku lat. Kilka miesięcy temu miałem stłuczkę. Kwota, którą uzyskałem z odszkodowania była adekwatna do poniesionych strat. Wszystko w najlepszym porządku.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły