Benefia – wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC w Benefia

  • Minimum formalności
  • Kilka sposobów na złożenie dokumentów
  • Pobierz gotowy wzór do wypełnienia i druku!

Wypowiedzenie OC Benefia

W pewnych sytuacjach konieczne jest rozwiązanie umowy polisy. Aby to zrobić, trzeba wypełnić oraz złożyć odpowiedni dokument. Dowiedz się, jak przygotować wypowiedzenie OC w Benefia!

Wypowiedzenie OC w Benefia

Wypowiedzenie OC w Benefia można złożyć w każdym momencie trwania umowy, czyli najpóźniej w przededniu jej zakończenia. Ma się prawo to zrobić np. wtedy, gdy nie chce się już dalej korzystać z tego świadczenia, ponieważ znalazło się lepszą ofertę lub rekalkulacja stawki wypadła bardzo niekorzystnie. Częstymi powodami, dla których składa się wypowiedzenie OC, są też sprzedaż lub utrata auta (np. w wyniku jego doszczętnego zniszczenia bądź kradzieży).

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Benefia?

Wypowiedzenie OC w Benefia należy złożyć w formie pisemnej. W tym celu powinno się pobrać formularz, wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. Później wystarczy go zanieść osobiście do oddziału. Można też wysłać skan e-mailem na: bok@benefia.pl lub wypowiedzenia@benefia.pl albo przesłać dokument pocztą na adres:

 

BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
al. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa

Benefia wzór wypowiedzenia OC

Benefia wzór wypowiedzenia OC pomaga odpowiednio przygotować potrzebny dokument. Korzystając z gotowego formularza, na pewno niczego się nie przeoczy. Jeśli pominie się chociaż jeden wymagany element, pismo staje się nieważne. Co więcej, ubezpieczyciele po prostu lepiej traktują tak przygotowane pisma. Jeśli chce się, by rezygnacja z OC w Benefii przebiegła szybko i bezproblemowo, najrozsądniej jest pobrać i wypełnić odpowiednio przygotowaną formatkę.

 

Druk wypowiedzenia OC Benefia można znaleźć tutaj.

Kontakt Benefia

Logo Benefia Vienna Insurance Group

BENEFIA TU S.A. Vienna Insurance Group
Al. Jerozolimskie 162 A
02-342 Warszawa

Opinie o ubezpieczeniach Benefia

Maciej (Łódź)

Dwa tygodnie temu spowodowałem szkodę. Pierwszy raz w mojej karierze kierowcy naprawdę się zestresowałem. Udało się szybko skontaktować z ubezpieczycielem i nie musiałem wypełniać skomplikowanych formularzy. Plus dla Benefia za obsługę klienta.

Anna (Wrocław)

Każdego roku wybieram się z rodziną autem na wakacje. Dobre ubezpieczenie na samochód do w takim przypadku konieczność. Wzięliśmy pakiet Benefia z OC, AC i NNW. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której podróżuję bez takiego pakietu ubezpieczeń.

Krzysztof (Gdańsk)

Ubezpieczenie komunikacyjne Benefia to nie tylko standardowa ochrona OC na terenie kraju, ale też w krajach takich, jak Ukraina, do której często podróżuję. Zielona Karta pozwala mi na bezpieczna jazdę, bez nerwów i stresu na wypadek ewentualnej stłuczki lub innych wypadków losowych.

Porównywarka OC i innych ubezpieczeń - chcesz wiedzieć więcej?
Przeczytaj nasze poradniki!

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Jak sprawdzić do kiedy jest OC?

Obowiązek posiadania OC dotyczy każdego pojazdu z homologacją dopuszczającą do poruszania się po drogach publicznych. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada właściciel pojazdu, a nie dostosowując się do niego, naraża się on na wysoką grzywnę w wysokości nawet kilku […]

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są sposoby na tanie […]

więcej
Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Czy można ubezpieczyć samochód na pół roku?

Według Ustawy o ubezpieczeniach samochodowych wszystkie samochody i pojazdy poruszające się po polskich drogach publicznych muszą posiadać aktualną polisę OC. Domyślnie według prawodawstwa ubezpieczenia podpisuje się na okres roku, co jest najbardziej powszechnie spotykane wśród kierowców. Nie zawsze […]

więcej

Wszystkie artykuły