Ubezpieczenie OC online

Ubezpieczenie OC online

4/5 - (Ocen: 1)

W dobie rozwoju Internetu bardzo duża część handlu przeniosła się właśnie do sieci. Rozwój technologii informatycznych sprawił, że także sprzedaż usług, takich jak ubezpieczenia może odbywać się online. Nabycie OC online to coś, co wybiera coraz większa część kierowców, gdyż ma to sporo zalet w stosunku do tradycyjnego kupowania polis ubezpieczeniowych. Największa z nich jest to, że można bardzo szybko porównać opisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych, przez co łatwo jest wyselekcjonować oferty odpowiadające danej osobie. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo konkurencyjny, więc warto to wykorzystać i bazować na produktach spełniających potrzeby klientów, które jednocześnie są atrakcyjne cenowo.

Na Kioskpolis.pl można kupić ubezpieczenie oc online już w kilka chwil, co jest bardzo wygodne w stosunku do tradycyjnego kupowania w biurze ubezpieczyciela. Istotne jest także to, że wszystkie formalności można załatwić błyskawicznie dzięki możliwości wypełnienia przejrzystego formularza. Nawet dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu można wysłać online w formie skanów, co radykalnie przyspiesza cały proces.

Czym jest ubezpieczenie OC online?

Porównywarki ubezpieczeń, takie jak Kioskpolis.pl współdziałają z towarzystwami ubezpieczeniowymi funkcjonującymi na podstawie przepisów polskiego prawa. Dlatego też ubezpieczenie kupowane online nie różni się niczym od tego, które kupuje się stacjonarnie. Co prawda forma zakupu jest zgoła odmienna, jednak sama umowa ostatecznie jest taka sama. Bardzo ważne dla klientów jest też to, że kupowanie polisy ubezpieczeniowej online daje konsumentowi takie same prawa, jak w przypadku zakupu innych produktów online. To oznacza, że konsument ma prawo w przeciągu 30 dni zrezygnować z umowy bez podawania przyczyny. To daje duży komfort podczas zakupu i gwarancję, że może dobrze sprawdzić, czy na rynku nie ma ciekawszych ofert dla niego.

Kioskpolis.pl pozwala też na szybkie wprowadzenie informacji o zebranych i przysługujących zniżkach, a takie dane są przechowywane, co z kolei pozwala na błyskawiczną kalkulację wysokości składki ubezpieczeniowej. W informacjach o poszczególnych oferta są też takie, które mówią o tym, czy dane ubezpieczenie daje możliwość uzyskania odszkodowania z OC sprawcy w ramach systemu bezpośredniej likwidacji szkody. Kupując polisę OC online, można też ubiegać się na standardowych warunkach o zwrot składki OC po sprzedaży samochodu.

Ubezpieczenie krótkoterminowe OC online?

Zakup OC online daje też możliwość krótkoterminowego ubezpieczenia auta. Do tej pory było to możliwe jedynie dla aut zabytkowych i komisów, oraz niektórych podmiotów gospodarczych. Przepisy jednak nieco się zmieniły i teraz można w ten sposób ubezpieczyć auto, między innymi wywożąc je poza granice kraju, transportując auto z innego kraju do Polski, lub jadąc pojazdem do stacji kontroli celem zrobienia badania technicznego. Jest to bardzo wygodne, gdyż pozwala na jazdę pojazdem i nie zmusza właściciela do wynajmowania lawety. Tego rodzaju ubezpieczenia podlegają dokładnie takim samym przepisom, jak normalne ubezpieczenie OC, a jedyne co je różni to okres ważności umowy.

Ubezpieczenie OC tymczasowe online

Z ubezpieczenia tymczasowego kupowanego online mogą też korzystać, tak jak do tej pory auta stojące w komisach samochodowych, oraz pojazdy wolnobieżne, takie jak koparki, rębaki, kombajny, ładowarki, walce oraz szerokie spektrum innych maszyn leśnych oraz budowlanych i rolniczych. Możliwość takiego ubezpieczenia auta mają również pojazdy wykorzystywane do jazd testowych, o ile spełniają wymagania Prawa o ruchu drogowym. Trzeba jednak pamiętać, że taka polisa ma nieco inny schemat przedłużania. Ubezpieczenia online OC tymczasowe nie podlega automatycznemu przedłużeniu, tak jak ubezpieczenie tradycyjne, które zostaje przedłużone automatycznie, o ile właściciel pojazdu go nie wypowie.

Najtańsze ubezpieczenie OC online

Tanie OC online można znaleźć w porównywarce Kioskpolis.pl z rozróżnieniem na warunki, na jakich zostaje zawarte. Każdy kierowca ma nieco inne preferencje, a ubezpieczyciele różnym grupom kierowców przyznają zróżnicowane zniżki, więc zawsze porównanie wielu ofert będzie najbardziej korzystną dla kierowcy opcją. Ubezpieczenie oc samochodu online czasem pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy – styczeń 2020

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy – styczeń 2020

Kierowcy, którzy są potencjalnie bardziej narażeni na kolizje drogowe, zawsze muszą płacić więcej za polisy, podobnie jak i właściciele aut, które np. często padają łupem złodziei. Jedne z najwyższych składek uiszczają osoby, które dopiero niedawno zdały prawo jazdy. […]

więcej
Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu

Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu

Wiele polis jest obowiązkowych i w konkretnych sytuacjach konieczne jest ich wykupienie, co obejmuje między innymi ubezpieczenie nieruchomości do kredytu. W celu wybrania odpowiedniego produktu, trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami, na których można je wykupić. Pozwala to […]

więcej
Likwidacja szkody

Likwidacja szkody

Likwidacja szkody to proces, jaki przeprowadza ubezpieczyciel w momencie zgłoszenia powstałej szkody. Celem tego działania jest określenie przyczyny powstałej szkody, aby uniknąć w przyszłości podobnych zdarzeń, a także ustalić współwinnego lub w pełni odpowiedzialnego za nią. Kolejnym krokiem […]

więcej
Co zrobić, aby mieć większe zniżki na ubezpieczenie auta?

Co zrobić, aby mieć większe zniżki na ubezpieczenie auta?

Polisy komunikacyjne nie należą do tanich świadczeń. Nie wszyscy płacą za nie tyle samo – wielu kierowcom przysługują korzystne upusty. Zastanawiałeś się, w jaki sposób możesz zmniejszyć wysokość swojej składki? Podpowiadamy co zrobić, aby mieć większe zniżki na […]

więcej