Ubezpieczenie OC online

Ubezpieczenie OC online

Oceń ten wpis

W dobie rozwoju Internetu bardzo duża część handlu przeniosła się właśnie do sieci. Rozwój technologii informatycznych sprawił, że także sprzedaż usług, takich jak ubezpieczenia może odbywać się online. Nabycie OC online to coś, co wybiera coraz większa część kierowców, gdyż ma to sporo zalet w stosunku do tradycyjnego kupowania polis ubezpieczeniowych. Największa z nich jest to, że można bardzo szybko porównać opisy wielu towarzystw ubezpieczeniowych, przez co łatwo jest wyselekcjonować oferty odpowiadające danej osobie. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo konkurencyjny, więc warto to wykorzystać i bazować na produktach spełniających potrzeby klientów, które jednocześnie są atrakcyjne cenowo.

Na Kioskpolis.pl można kupić ubezpieczenie oc online już w kilka chwil, co jest bardzo wygodne w stosunku do tradycyjnego kupowania w biurze ubezpieczyciela. Istotne jest także to, że wszystkie formalności można załatwić błyskawicznie dzięki możliwości wypełnienia przejrzystego formularza. Nawet dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu można wysłać online w formie skanów, co radykalnie przyspiesza cały proces.

Czym jest ubezpieczenie OC online?

Porównywarki ubezpieczeń, takie jak Kioskpolis.pl współdziałają z towarzystwami ubezpieczeniowymi funkcjonującymi na podstawie przepisów polskiego prawa. Dlatego też ubezpieczenie kupowane online nie różni się niczym od tego, które kupuje się stacjonarnie. Co prawda forma zakupu jest zgoła odmienna, jednak sama umowa ostatecznie jest taka sama. Bardzo ważne dla klientów jest też to, że kupowanie polisy ubezpieczeniowej online daje konsumentowi takie same prawa, jak w przypadku zakupu innych produktów online. To oznacza, że konsument ma prawo w przeciągu 30 dni zrezygnować z umowy bez podawania przyczyny. To daje duży komfort podczas zakupu i gwarancję, że może dobrze sprawdzić, czy na rynku nie ma ciekawszych ofert dla niego.

Kioskpolis.pl pozwala też na szybkie wprowadzenie informacji o zebranych i przysługujących zniżkach, a takie dane są przechowywane, co z kolei pozwala na błyskawiczną kalkulację wysokości składki ubezpieczeniowej. W informacjach o poszczególnych oferta są też takie, które mówią o tym, czy dane ubezpieczenie daje możliwość uzyskania odszkodowania z OC sprawcy w ramach systemu bezpośredniej likwidacji szkody. Kupując polisę OC online, można też ubiegać się na standardowych warunkach o zwrot składki OC po sprzedaży samochodu.

Ubezpieczenie krótkoterminowe OC online?

Zakup OC online daje też możliwość krótkoterminowego ubezpieczenia auta. Do tej pory było to możliwe jedynie dla aut zabytkowych i komisów, oraz niektórych podmiotów gospodarczych. Przepisy jednak nieco się zmieniły i teraz można w ten sposób ubezpieczyć auto, między innymi wywożąc je poza granice kraju, transportując auto z innego kraju do Polski, lub jadąc pojazdem do stacji kontroli celem zrobienia badania technicznego. Jest to bardzo wygodne, gdyż pozwala na jazdę pojazdem i nie zmusza właściciela do wynajmowania lawety. Tego rodzaju ubezpieczenia podlegają dokładnie takim samym przepisom, jak normalne ubezpieczenie OC, a jedyne co je różni to okres ważności umowy.

Ubezpieczenie OC tymczasowe online

Z ubezpieczenia tymczasowego kupowanego online mogą też korzystać, tak jak do tej pory auta stojące w komisach samochodowych, oraz pojazdy wolnobieżne, takie jak koparki, rębaki, kombajny, ładowarki, walce oraz szerokie spektrum innych maszyn leśnych oraz budowlanych i rolniczych. Możliwość takiego ubezpieczenia auta mają również pojazdy wykorzystywane do jazd testowych, o ile spełniają wymagania Prawa o ruchu drogowym. Trzeba jednak pamiętać, że taka polisa ma nieco inny schemat przedłużania. Ubezpieczenia online OC tymczasowe nie podlega automatycznemu przedłużeniu, tak jak ubezpieczenie tradycyjne, które zostaje przedłużone automatycznie, o ile właściciel pojazdu go nie wypowie.

Najtańsze ubezpieczenie OC online

Tanie OC online można znaleźć w porównywarce Kioskpolis.pl z rozróżnieniem na warunki, na jakich zostaje zawarte. Każdy kierowca ma nieco inne preferencje, a ubezpieczyciele różnym grupom kierowców przyznają zróżnicowane zniżki, więc zawsze porównanie wielu ofert będzie najbardziej korzystną dla kierowcy opcją. Ubezpieczenie oc samochodu online czasem pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

Kiedy ubezpieczenie turystyczne jest prawnie wymagane?

4.9/5 – (Ocen: 19) Ubezpieczenie na podróż nie bez powodu kojarzy się z ochroną dodatkową, fakultatywną. Osoby bez ubezpieczenia ryzykują, bo w razie uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia nie otrzymają pieniędzy. Ale uwaga! Są sytuacje, w których wykupienie […]

więcej
Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

Punkta – co warto wiedzieć o tej porównywarce OC?

4.4/5 – (Ocen: 5) Współcześnie istnieje tak wiele firm ubezpieczeniowych, że szukając polisy, można zupełnie stracić głowę. Coraz większą popularnością cieszą się serwisy umożliwiające ekspresowe znalezienie opcji najlepiej spełniającej wszystkie oczekiwania, w najkorzystniejszej cenie. Przeanalizowaliśmy serwis Punkta – […]

więcej
Jakie dokumenty należy przygotować do ubezpieczenia NNW?

Jakie dokumenty należy przygotować do ubezpieczenia NNW?

4.8/5 – (Ocen: 5) Dzięki ubezpieczeniu NNW otrzymasz pieniądze, gdy doznasz urazu ciała lub rozstroju zdrowia. W zależności od obszaru życia, na który wykupisz NNW, polisa będzie Cię chroniła w innych sytuacjach. W artykule skupiliśmy się na NNW […]

więcej
Gdzie jechać na wakacje w czerwcu?

Gdzie jechać na wakacje w czerwcu?

4.9/5 – (Ocen: 17) Połowa roku – koniec szkoły i początek sezonu urlopów. Gdzie jechać na wakacje w czerwcu? Dlaczego warto pomyśleć o urokliwej Albanii? Albo o rodzimym Bałtyku lub Bieszczadach? Które destynacje Polacy wybierają najchętniej? Przeczytaj i […]

więcej