Ubezpieczenie na życie dla seniora

Ubezpieczenie na życie dla seniora

5/5 - (Ocen: 1)

Gdy przekroczy się wiek emerytalny, nadal można znaleźć takie ubezpieczenie na życie dla seniora, które będzie korzystne. Wprawdzie polisy dla osób w starszym wieku mają ograniczenia, ale nawet produkty o zawężonej ochronie mogą okazać się korzystne. Aktualnie można kupić nawet ubezpieczenia na życie po 60, więc warto poszukać polisy, niezależnie od wieku!

Zanim wybierze się konkretny produkt, warto sprawdzić w poszczególnych towarzystwach, co można uzyskać przy niższych kwotach odszkodowania za konkretne zdarzenia. Standardowe ubezpieczenie na życie po 70 roku życia nie będzie w stanie zapewnić takiej ochrony, którą gwarantuje polisa tego typu oferowana osobom aktywnym zawodowo. Zatem należy zdawać sobie sprawę, że takich warunków, które jest w stanie zapewnić ubezpieczenie na życie bez karencji, nie będzie można uzyskać. Nie oznacza to, że seniorzy nie mogą liczyć na skuteczną ochronę, ale znalezienie odpowiedniego produktu może zająć więcej czasu. Biorąc to pod uwagę, kupując ubezpieczenie na życie dla seniora po 60, warto użyć do tego odpowiednich narzędzi, takich jak Kioskpolis.pl. Tutaj można znaleźć porównania wszystkich najlepszych ofert na rynku, a następnie rzetelnie przeanalizować je pod kątem zakresu ochrony, a także ceny polisy. Dopiero wtedy należy podjąć ostateczny wybór.

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie na życie dla seniora?

Decydując się na ubezpieczenie na życie dla seniorów, można uzyskać dożywotnią ochronę od zdarzeń, które zostaną zapisane w umowie polisy. Natomiast poszczególne produkty będą różnić się jej zakresem. Zależy to między innymi od sumy ubezpieczenia, a także wysokości opłacanej składki. W podstawowej wersji ubezpieczenie na życie po 80 roku życia będzie w stanie zapewnić świadczenia osobom upoważnionym w razie śmierci ubezpieczonego. Kupując ubezpieczenie na dożycie, trzeba liczyć się z tym, że takie polisy są nieco inaczej skonstruowane. W Polsce takie produkty są jeszcze mało popularne, jednak są bardzo cenione wśród osób przezornych, które chcą zabezpieczyć przyszłość.

Jednak polisa na życie dla seniorów może być rozszerzona o gwarancję wypłaty świadczenia w przypadku wystąpienia takich zdarzeń jak:

  • trwałe inwalidztwo,
  • operacja chirurgiczna,
  • poważne zachorowanie,
  • konieczność realizowania rehabilitacji,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • zgon dziecka,
  • zgon małżonka. 

Im bardziej rozbudowane będzie ubezpieczenie na życie po 65 roku życia, tym trzeba liczyć się z wyższymi opłatami. Natomiast poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych nawet przy takim samym zakresie ochrony mogą występować różnice w cenach. Zatem dobrze jest sprawdzać informacje o różnych produktach, z których można w danym momencie skorzystać. W celu przeprowadzenia analizy wykorzystać można między innymi ubezpieczenia na życie ranking.

Kupując OC dla seniora, warto uwzględnić jak najwięcej parametrów polisy. Biorąc pod uwagę specyfikę tej grupy klientów i samych produktów ubezpieczeniowych, by cieszyć się dobrym wyborem, trzeba podejść do niego jak najbardziej indywidualnie. Tym, co trzeba uwzględnić, jest wiek, stan zdrowia, sytuacja rodzinna i materialna. Nie bez znaczenia pozostaje też maksymalna kwota polisy, która powinna być dopasowana do potrzeb rodziny. Zawsze trzeba na to patrzeć przez pryzmat wysokości składek, ale to można łatwo dopasować dzięki Kioskpolis.pl

Warto też zastanowić się nad całym pakietem ubezpieczeń. Ubezpieczenie turystyczne dla seniorów to coś, co w ostatnich latach staje się niezwykle popularne. Biorąc pod uwagę stand zdrowia seniorów, warto się zabezpieczyć na każdą okoliczność, by w razie wypadku, choroby lub zaostrzenia się chorób przewlekłych nie musieć ponosić ogromnych kosztów leczenia. W pierwszej kolejności na takie polisy powinny zwrócić uwagę osoby podróżujące za granicę, gdyż koszty leczenia w wielu krajach europejskich są wielokrotnie wyższe, niż w Polsce. Jednocześnie kupując polisy na życie dla seniorów wraz z dodatkowymi polisami, takimi jak turystyczne, można liczyć na nieco niższą cenę ubezpieczeń.

Jak wybrać ubezpieczenie na życie po 60 dla seniora?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie jakiejkolwiek polisy, niezbędne jest ustalenie, czy taki produkt warto w ogóle brać pod uwagę. Nie mając osób bliskich, którym będzie wypłacone świadczenie w wyniku śmierci ubezpieczonego, nie ma sensu decydować się na standardowe ubezpieczenia na życie po 65 roku życia. Natomiast zawsze można rozważyć możliwość skorzystania z produktów, które są dostępne w rozszerzonej wersji. Możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych na rehabilitację, leczenie, operację, może okazać się przydatne. Oczywiście wiele zależy od tego za jak wysoką składkę, można skorzystać z określonego zakresu ochrony. Podobnie jak indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie, tak samo polisa dla seniorów może okazać się nadmiernie kosztowna przy warunkach, z których chce się korzystać. Decydowanie się na korzystanie z produktów, które mogą być poza skalą możliwości finansowych, nie jest dobrym rozwiązaniem. Równocześnie produkty takie jak ubezpieczenie na życie po 90 roku życia, trzeba opłacać przez określony czas, aby minęła tak zwana karencja. Często wynosi ona 12 miesięcy. Dopiero po tym okresie po wystąpieniu konkretnego zdarzenia, można liczyć na uzyskanie wypłaty środków finansowych przez towarzystwo reasekuracji.

Jakie ubezpieczenie na życie po przejściu na emeryturę?

Wybierając ubezpieczenia na życie dla seniora, należy brać pod uwagę, że konieczne może być przeprowadzenie ankiety medycznej. Oczywiście w wielu firmach wstępnie realizowana jest uproszczona procedura. W jej trakcie zadawane są podstawowe pytania, które pozwalają na ustalenie ogólnego stanu zdrowia. Dopiero gdy odpowiedzi mogą wskazywać na problemy zdrowotne, wówczas konieczne jest wypełnienie szczegółowej ankiety. W ten sposób towarzystwo reasekuracji jest w stanie ustalić opłatę za ubezpieczenie na życie po 65 roku przy określonym zakresie ochrony. Natomiast należy brać pod uwagę, że w sytuacji, gdy jeden z małżonków jeszcze pracuje, a drugi chciałby korzystać z polisy na życie, lepszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na ubezpieczenie na życie dla całej rodziny.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie na życie dla seniorów?

Planując skorzystanie z zakupu polis na życie, warto sprawdzić różne typy takich produktów. Często okazać może się, że znajdzie się taką formę ubezpieczenia na życie po 60 roku życie, które będzie dostępne na specjalnych warunkach. Obejmować to może zarówno zakres ochrony, z którego można skorzystać, jak i też warunków cenowych. Dodatkowo sprawdzając między innymi ranking ubezpieczycieli, można zdecydować się na firmę, która zapewni lepszą jakość obsługi. Ma to znaczenie, gdy dojdzie do zdarzenia opisanego w umowie polisy. Wówczas w renomowanych firmach można liczyć na sprawne przeprowadzenie procesu wypłaty świadczeń. Zatem warto to brać pod uwagę już na etapie, na którym wybiera się konkretne ubezpieczenie na życie po przejściu na emeryturę. Zapoznać można się także z warunkami cenowymi. Porównanie różnych, dostępnych na standardowych warunkach polis na życie to sposób, aby sprawdzić, jakie składki płaci się przy konkretnej sumie ubezpieczenia. Gwarantowana kwota decyduje o wysokości świadczeń, które mogą być wypłacone. Im większy zakres ochrony i wyższa suma ubezpieczenia, a niższa składka, tym oczywiście lepiej dla ubezpieczonego. Przeciętne ceny za ubezpieczenie na życie dla osób po 60 roku życia wynoszą około stu złotych. Natomiast składki przy takich produktach są ustalane po kontakcie z towarzystwem. 

Szukając ubezpieczenia na życie po 60 roku życia, zawsze należy bardzo dokładnie przeczytać warunki umowy. Każda polisa ubezpieczeniowa jest nieco inaczej skonstruowana, a ubezpieczyciele mają sporą dowolność w kształtowaniu umów. Dlatego też należy je dokładnie przestudiować przed podpisaniem. Najważniejsze fragmenty znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które mówią między innymi o tym, kiedy ubezpieczenie się nie będzie należało. Chcąc dobrze dopasować polisę do swoich potrzeb, należy porównać oferty różnych towarzystw. Najłatwiej zrobić to poprzez porównywarkę Kioskpolis.pl, która jest do tego świetnie przystosowana.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie turystyczne a wojna, kiedy polisa będzie aktywna?

Ubezpieczenie turystyczne a wojna, kiedy polisa będzie aktywna?

Mówi się, że historia lubi się powtarzać. Niestety, mimo wielu ostrzeżeń i zbliżającego się zagrożenia – najwięksi politycy nie traktowali tej sprawy poważnie. Niestety, 24.02.2022r, zapowiedzi wywiadu stały się faktem, a wszyscy obudziliśmy się w innym świecie. W […]

więcej
Czy OC przechodzi na nowego właściciela?

Czy OC przechodzi na nowego właściciela?

Kierowcy w Polsce, tak samo jak w innych krajach Unii Europejskiej zobowiązani są do wywiązywania się z szeregu obowiązków związanych z eksploatacją pojazdów. Jednym z nich jest konieczność posiadania ważnego ubezpieczenia OC przez cały okres, gdy auto pozostaje […]

więcej
Czy polisa przesłana e-mailem jest ważna? Wyjaśniamy!

Czy polisa przesłana e-mailem jest ważna? Wyjaśniamy!

Kupno ubezpieczenia przez Internet jest niezwykle proste i wygodne. Wiele osób zastanawia się jednak, czy dokumenty w formie elektronicznej mają moc prawną. Wyjaśniamy, czy polisa przesłana e-mailem jest ważna! W Sieci można znaleźć sprzeczne informacje na temat tego, […]

więcej
Chcesz sprowadzić samochód z zagranicy? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Chcesz sprowadzić samochód z zagranicy? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Zakup samochodu z zagranicy to coś, na co często i chętnie decydują się osoby poszukujące nowego pojazdu. Sprowadzenie auta wiąże się jednak z dopełnieniem szeregu obowiązków, takich jak skompletowanie niezbędnych dokumentów do rejestracji samochodu czy pierwsza rejestracja w […]

więcej