Ranking ubezpieczeń na życie

Ranking ubezpieczeń na życie

5/5 - (Ocen: 1)

Będąc odpowiedzialnym za rodzinę lub inne osoby, warto zadbać i ich bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nie można liczyć, że dobra koniunktura związana z prowadzoną działalnością zawodową będzie trwała wiecznie, gdyż wystarczy jeden wypadek, by życie zawodowe legło w gruzach. Na tę okoliczność można jednak się ubezpieczyć. Ranking ubezpieczeń na życie pozwala na znalezienie ciekawej polisy ubezpieczeniowej, która będzie adekwatna do konkretnej sytuacji.

Polisy na życie mogą mieć bardzo zróżnicowany zakres, dlatego na Kioskpolis.pl można porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, które dopasowują swoje polisy do potrzeb różnych grup klientów.

Poza ubezpieczeniami na życie można tu porównać oferty innych rodzajów ubezpieczenia, takich jak:

Nabywając kilka polis u jednego ubezpieczyciela, można dostać stosunkowo atrakcyjne zniżki, więc warto przejrzeć także inne oferty, poza ubezpieczeniami na życie. Szczególnie interesujące są prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

Ubezpieczenie na życie – ranking

Przeglądając ranking ubezpieczeń na życie, trzeba najpierw przeanalizować, dla kogo skierowane są takie oferty. Niektórzy ubezpieczyciele mogą wprowadzić pewne ograniczenia, jeśli chodzi o wiek. Zawsze to jest jednak dokładnie opisane w ofercie. Czasem też towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić ubezpieczenia ze względu na stan zdrowia osoby ubezpieczanej, lecz zazwyczaj nadal klient będzie mógł wykupić polisę, a jedyne co się zmieni to wysokość składki ubezpieczeniowej. Wykupując standardową polisę towarzystwo ubezpieczeniowe zazwyczaj nie wymaga przedstawiania zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia, ani innych dokumentów tego rodzaju, choć leży to w gestii ubezpieczyciela, więc jest zależne od danej firmy.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Co do zasady towarzystwa ubezpieczeniowe są w stanie ubezpieczyć każdego. Kalkulacja składki może być jednak bardzo zróżnicowana, gdyż jest zależna od czynników, takich jak płeć, wiek, wykonywany zawód, czy zakres polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają w zwyczaju odmawiać ubezpieczenia na przykład ze względu na wykonywanie ryzykownego zawodu, a po prostu kalkulują wyższą składkę. To samo dotyczy ewentualnych problemów zdrowotnych i innych zagrożeń, więc ranking ubezpieczeń na życie pozwoli znaleźć polisę właściwie każdemu.

Najlepsze ubezpieczenie na życie – od czego zabezpiecza?

Ranking najlepszych ubezpieczeń na życie powstaje na bazie bardzo wielu parametrów, więc jest raczej wytyczną, na które polisy warto zwrócić uwagę. Wybór odpowiedniej polisy jest bowiem zależny od tego, czego się oczekuje. Polisy tego typu mogą zabezpieczać członków rodziny od śmierci jednej z osób na różne sposoby. Może to być na przykład jednostkowa wypłata odszkodowania lub stałe świadczenie wypłacane przez pewien okres, na przykład do czasu osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.

Nie jest to jednak jedyna forma ubezpieczenia na życia. Towarzystwa mają w swojej ofercie także ubezpieczenia zapewniające wypłatę odszkodowania nie w przypadku śmierci, a odniesienia uszczerbku na zdrowiu. Takie ubezpieczenie może pokryć koszty rehabilitacji lub straty związane z brakiem możliwości wykonywania pracy zarobkowej. Polisa na życie może też zabezpieczyć bliskich przed niemożnością spłacania kredytu hipotecznego lub regulowania innych zobowiązań.

Na co zwrócić uwagę ubezpieczając się na życie?

Ubezpieczając się na życie, trzeba zwrócić uwagę na czynniki, takie jak:

  • suma ubezpieczenia,
  • ilość uposażonych osób,
  • okoliczności, w których ubezpieczenia zostanie wypłacone,
  • wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Są to główne parametry, które trzeba przeanalizować. To od sumy ubezpieczenia najbardziej zależy wysokość składki, a może one być bardzo zróżnicowana. Na Kioskpolis.pl jest bardzo wiele ofert dopasowanych na każdą kieszeń, a konsultanci chętnie odpowiedzą online, jaki z wariantów ubezpieczenia będzie odpowiedni w danej sytuacji.

Ranking firm ubezpieczeniowych na życie

Ranking ubezpieczeń na życie otwierają te firmy, które oferują jak największa odpowiedzialność przy atrakcyjnej cenie polisy. Nie zawsze należy jednak zwracać uwagę na to w pierwszej kolejności, gdyż ważniejsze jest przestudiowane ogólnych warunków ubezpieczenia, które w przypadku każdej z polis mogą się różnić. Istotne jest, by dobrze sprawdzić, w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie zostanie wypłacone. Niektórzy z ubezpieczycieli mogą wykluczyć swoją odpowiedzialność na przykład w sytuacji wypadku wynikającego z winy ubezpieczonego, zabójstwa, samobójstwa, lub napaści. Informacje na ten temat zawsze są jednak podane w OWU, które można sprawdzić przed podpisaniem umowy.

 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Chcesz sprowadzić samochód z zagranicy? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Chcesz sprowadzić samochód z zagranicy? Sprawdź, o czym musisz wiedzieć

Zakup samochodu z zagranicy to coś, na co często i chętnie decydują się osoby poszukujące nowego pojazdu. Sprowadzenie auta wiąże się jednak z dopełnieniem szeregu obowiązków, takich jak skompletowanie niezbędnych dokumentów do rejestracji samochodu czy pierwsza rejestracja w […]

więcej
Winiety Austria

Winiety Austria

Planując podróż do Austrii własnym samochodem, trzeba wykupić odpowiednią winietę. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chcesz uniknąć mandatu karnego w czasie wakacyjnego bądź biznesowego wyjazdu. Winietę kupić możesz zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie. Zatem już na etapie […]

więcej
Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać?

Twoje dziecko – mały miłośnik narciarstwa – wybiera się na ferie lub obóz w góry? Koniecznie wykup mu ubezpieczenie na narty! Sprawdź, jaki może mieć zakres i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji. Poznaj najważniejsze informacje o ubezpieczeniu […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne covid-19

Ubezpieczenie turystyczne covid-19

Trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że wiele osób rezygnuje z planów związanych z zagraniczną podróżą. Dla tych, którym zależy na tym, aby takie plany się jednak nie zmieniły powstało specjalne ubezpieczenie od covid-19. Dzięki niemu wiele osób może bezpiecznie […]

więcej